"Czas na show. Drag me out" - TVN w oparach zła...

"Zjawisko Drag queen (z ang. in drag oznacza bycie w przebraniu przeciwnej płci, queen – królowa) – to określenie postaci scenicznej kreowanej przez artystów przedstawiających postacie kobiece przy użyciu efektownych ubrań i mocnego makijażu. Drag queen są najczęściej mężczyźni, ale mogą to być też osoby o innej tożsamości płciowej. Przeciwieństwem drag queen są drag king, czyli osoby odgrywające postacie męskie" [1].

Jak z definicji wynika to było i jest zjawisko pierwotnie sceniczne i charakterystyczne dla artystów jakich jak np. aktorzy, ale z czasem przeniknęło do życia pozaartystycznego i jest charakterystyczne dla mężczyzn, którzy są - moim zdaniem - zaburzeni w pojmowaniu własnej tożsamości płciowej. Spotyka się też i kobiety przebierające się za mężczyzn i zachowujących się po męsku, ale to tylko nieliczne wyjątki tego zjawiska.  

Wczoraj, 5 marca 2024 roku w telewizji TVN rozpoczął się sześcioodcinkowy program "Czas na show. Drag me out". 

W opisie tego programu możemy wyczytać, że jest to "odważny, pierwszy tego typu program w Polsce przybliżający widzom barwny świat drag queens, artystycznego performance'u oraz porywający w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni szóstka znanych osobistości: Tomasz Karolak, Tadeusz Mikołajczak, Dariusz Zdrójkowski, Michał Mikołajczak, Marcin Łopucki oraz Kamil Szymczak będzie pokazywać swoją drugą twarz. Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę - zawodowego performera drag. Będą to Gąsiu, Twoja Stara, Shady Lady, Adelon, Ciotka Offka oraz Himera. Nauczą ich one sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokażą, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Uczestnicy będą bowiem musieli stanąć do "lip sync battle". Tylko jedna para zwycięży, a w finale czeka nagroda główna - diademy królowych. Show poprowadzi piosenkarka, performerka i projektantka ubrań Mery Spolsky, a w jury zasiądą Andrzej Seweryn, Anna Mucha oraz Michał Szpak [2].

Przyznam szczerze, że tego odcinaka programu nie oglądałem i dzisiejsze moje zdanie na jego temat wynika tylko z subiektywnej oceny samego postrzegania zjawiska "drag queen". Niemniej na pewno z jeden odcinek serii obejrzę, aby mieć prawo do - z mojego punktu widzenia - oceny obiektywnej. 

Zastrzegam, że dla mnie wszystkie te osobowe zjawiska "drag queen" są chore i niezrozumiałe z punktu widzenia moich aksjologicznych wartości. Moje emocje wobec nich oscylują od prześmiewczego śmiechu i politowania, że można być aż takim "dziwolągiem z piórkami w d... pupie" aż do smutku współczucia, że można się tak człowieczo zdegradować. 

Ale czy takie osoby powinny być podmiotem jakiegoś programu telewizyjnego, skoro takich ludzi jest  tylko jakiś minimalny promil ogółu społeczeństwa a przez jego większość uważani są za co najmniej jakieś wynaturzenie? 

Z pewnością nie, ale dla lewackiej i postkomunistycznej rewolucji kulturowej jest to niezbędne, aby po prostu zdemoralizować całe społeczeństwa a szczególnie zdeprawować młodych ludzi. Ideologia gender i LGBTQ to oprócz klimatu filary współczesnego ideologicznego lewactwa i powoli chce ono pozbawić nas wartości chrześcijańskich a tym samym normalnych wartości ogólnoludzkich. 

Proszę bowiem zauważyć, że odcinki tej serii będą emitowane przed godziną 23.00 (pierwszy odcinek o godz. 21.35), czyli w paśmie bardzo atrakcyjnym dla wszystkich a nie tylko dla dorosłych! 

O co więc chodzi?

Ano o to, żeby "metodą salami" (lub "gotowanej żaby") oswajać społeczeństwo z takimi - wedle mnie -anaturalnymi zboczeniami jak to "drag queen" i całe to dewiacyjne gender i LGBTQ+. Mają zniknąć naturalnie ludzkie wartości, na których opierał się świat przez tysiąclecia swojego rozwoju i rozkwitu. Ma zapanować nihilizm,  konsumpcjonizm, pustka duchowa oraz atomizacja i pauperyzacja społeczeństw, które będą się na to "z uśmiechem" godziły a nawet uznawały za pożądane. Wszystko ma być relatywne i dozwolone bez żadnych ograniczeń i konsekwencji jak np. "wolność" wyboru tożsamości seksualnej czy "wolność" zabijania jak aborcja i eutanazja.

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa irlandzkiego filozofa i polityka oraz twórcy nowoczesnego konserwatyzmu Edmunda Burke (1729–1797), który onegdaj stwierdził: "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". I ja utożsamiam się z tymi słowami. 

Takie programy jak ten w TVN mają być "nawozem" przyszłego postrzegania rzeczywistości jako zbioru, w którym nie ma różnicy między naturą a anaturalnością, między dobrem a złem, między mądrością a głupotą, między miłością a nienawiścią, między wolnością a zniewoleniem czy między jednostkowym bogactwem duchowym a jego biedną pustką. 

Takie pokolenia będą dla kulturowo komunistycznych lewaków idealne do swobodnego kształtowania i manipulowania i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, bo Polska jeszcze jakoś się opiera tej "czerwono-zielonej nawałnicy"... 

Odnosząc się dalej do programu TVN.  Jakim trzeba być - moim zdaniem - kulturowo i osobowościowo pustym i zdeprawowanym człowiekiem, aby być jurorem w takim programie? 

Michałowi Szpakowi się nie dziwię, bo on od dawna ma swój image, który jest akceptowany a sam artysta do tej pory unikał określenia swojej seksualności i było to bardzo dobre. Po co dał się zwabić do tego programu? Nie wiem, bo nie wierzę, że tylko dla kasy.

Anna Mucha. Cóż o niej można powiedzieć? Nic! 

Za to Andrzej Seweryn "to wielki artysta jest i basta". Tyle tylko, że swoim wyborem udowadnia po raz kolejny, że jest ludzkim "pustakiem" w pełnym tego słowa znaczeniu oraz cechuje się wydumanym poczuciem wyższości wobec katolickiego i polskiego "plebsu". Po jego słownym, wulgarnym i prostackim wyczynie w czasie kampanii wyborczej już nic nie powinno nas zaskoczyć. I wydaje mi się, że akurat w jego przypadku kasa stanowiła jeden z ważniejszych czynników, które skłoniły go do jurorowania w tym programie. 

A sami uczestnicy? No cóż... zobaczymy jak daleko z odcinaka na odcinek będą się pogrążali w swoim ośmieszaniu... 

I na koniec. 

Żebym był dobrze zrozumiany. Każdy ma prawo do własnego życia i może w swoich domowych pieleszach robić co mu się żywnie podoba. Nie przekreślam żadnego człowieka za jego seksualizm, natomiast nie powinno być tak, żeby indywidualne dewiacje seksualne były ponad miarę promowane i reklamowane. Tym bardziej, że dotyczą one promila ilości społeczeństwa a mogą deprawować i demoralizować najmłodszych i młodzież. Nawet bym się zgodził, że taki program - jak chce TVN - był realizowany i  emitowany, ale to powinien być program puszczany o 3 w nocy - porze aktywności diabelskich złych mocy.  I niech sobie te "drag queen" czekają i zarywają noce by obejrzeć to kuriozum. 

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/...
[2] https://www.teleman.pl/tv/Czas...

P.S. O protestach rolników opowiem później. Dziś albo jutro...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

06-03-2024 [15:57] - tricolour | Link:

@autor

Uważa pan, że facet, który wygląda jak ciota, ukrywający swoją orientację seksualną robi "bardzo dobrze"? A program, w którym sędziuje jest zły.

Tak?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-03-2024 [16:22] - krzysztofjaw | Link:

 @ tricolour

Trochę Pan chyba nie rozumie moich intencji. Mi nie chodzi o to, żeby stygmatyzować środowisko LGBTQ, ale to jest margines społeczny i moim zdaniem jest to dewiacja tożsamości płciowej i taka dewiacja nie powinna być promowana i reklamowana w jakimkolwiek medium, które mogą oglądać lub czytać najmłodsze i młode pokolenia ludzi. A takie młode umysły można z łatwością zatruć tą dewiacją na całe życie. Mówiąc trochę brutalniej. Jest wiele mniejszości społecznych, nie tylko wyodrębnionych pod względem tożsamości płciowej, ale też są inne takie jak np. przestępcy (też złodzieje czy mordercy), psychopaci z zaburzeniami psychicznymi, sekciarze, pedofile, itd. I co? Każda taka grupa uważana przez zdecydowaną większość społeczeństwa za złą ma mieć możliwość promowania swoich myśli i czynów? A do tego stanowi ona przecież tylko promil populacji ludzkiej! Całe to środowisko może sobie robić co chce, ale we własnym gronie. Mają swoje kluby nocne, swoje portale internetowe, lokalne lub ponadlokalne grupy wzajemnej adoracji. No i po co organizują jakieś tęczowe demonstracje i chcą wchodzić do szkół, aby deprawować najmłodszych?
Pzdr

 

Obrazek użytkownika tricolour

06-03-2024 [18:02] - tricolour | Link:

@krzysztof

A mnie się wydaje, że pański przydługi wpis, to niechęć do zajęcia stanowiska, czy ciota w telewizorze to rzeczywiście taka - jak pan to napisał - "bardzo dobra" rzecz 

Bo mnie ciota brzydzi do wyrzygu i nie jest to stygmatyzowanie środowiska ciot mających parcie na szkło tylko odruch fizjologiczny.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-03-2024 [19:48] - krzysztofjaw | Link:

 tricolour

Ja nie powiedziałem, że jak Pan pisze "ciota" powinna być w telewizorze i to dobra rzecz. Napisałem, że swoje preferencje seksualne winien zachować do użytku indywidualnego, a reszta to już jego rzecz. Zresztą w swoim długim życiu poznałem kilku gejów, ale - może miałem szczęście - byli oponentami wobec tych, którzy publicznie obnażają się ze swoimi dewiacjami. I taką postawę uważam za akceptowalną, bo przecież takie dewiacje są anaturalne i winny być uważane za anaturalne. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-03-2024 [00:28] - Alina@Warszawa | Link:

Ubawiło mnie określenie "osobistość" w stosunku do aktora Karolaka. Przesadził Pan, Panie Krzysztofie!
On należy do tej kategorii aktorów, którzy zagrają w każdym gniocie, byle zarobić. 
Nie dziwi mnie, że program będzie emitowany przed 23.00, i pewnie zakończy się też przed 23.00, bo od 23.00 w innej równie ambitnej tv - ZOOM tv, zaczyna się "Magia nagości". Trafiłam przypadkowo na ten kanał (dosłownie), kiedy zrobiłam i podłączyłam nową antenkę pokojową do telewizji naziemnej. No i sprawdzając nowe kanały, które się pojawiły, zobaczyłam te nieszczęsną "Magię". Nie wiem kto to wymyślił i dlaczego taki program jest jeszcze emitowany w niekodowanej tv. Nie wiem, jakie zaburzenia psychiczne mają ludzie tam występujący, oprócz tego, że ciężkie? Widzowie poznają "bohaterów" stopniowo zaczynając od nagich stóp, potem genitalia, na twarzach skończywszy. Jest to dokładnie ten sam typ programów - ogłupić widzów, sprowadzić ich mózgi do genitaliów, odczłowieczyć, oswoić ze zboczeniami, bo w tych programach nie ma znaczenia jaka płeć z jaką ma iść "na randkę". Tam nie ma mowy o czymś takim jak miłość! Ludzką miłość sprowadzili do seksu. Jeśli ogląda to ktoś młody, młody mężczyzna, to jest atakowany zboczeniami, nagością, i wręcz obrzydliwością. 
Niestety przy obecnym rządzie możemy się spodziewać, że tego typu programy zostaną włączone do "lektur obowiązkowych" przez ministerkę oświaty Nowacką w ramach przygotowania do życia w rodzinie postępowej (kiedyś to było "w rodzinie socjalistycznej").
Wszystko bowiem wraca do tego co już było za pierwszego Donalda T. w latach 2007-2015. Smuga zbrodni, smuga zboczeń, afery, zdrady, rozwalanie państwa, strzelanie do górników, rolników, prowokacje uliczne.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2024 [01:55] - krzysztofjaw | Link:

@  Alina@Warszawa

Szanowna Pani Alino. Akurat nie trafiłem na ten program, który Pani opisuje, ale takich różności jest więcej. Jakieś wyspy miłości, gdzie spotykają się prymitywni mężczyźni i głupiutkie kobiety z powiększonymi ustami i piersiami to już normalka. Teraz ten program promujący dewiacje. Co dalej? Może promocja pedofilii lub zoofilii? Nie trawię tego wszystkiego i żal mi młodych pokoleń, bo one są najczęściej obiektem ataku tych porąbanych lewaków. Świat musi w końcu dokonać samooczyszczenia, bo tak dalej nie może trwać!
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

07-03-2024 [08:15] - tricolour | Link:

@Alina i Krzysztof

Muszę przyznać, że wasza publiczna fascynacja cudzą seksualnością jest przezabawna. Najwyraźniej z seksu zostały wam tylko słowa i podglądanie innych, oczywiście z obrzydzeniem. A najbardziej zabawne jest to, że oglądacie i znacie te programy, oczywiście przypadkiem. 

Żyjecie telewizorem, a programy trafiły tam, gdzie miały.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-03-2024 [13:42] - Alina@Warszawa | Link:

Tri - pisz na Moskwę, do Putina! Dla ciebie fascynacja, dla nas obrzydzenie.