Zdrada jako sposób działania

"Zamiana książeczek partyjnych na książeczki czekowe i Trybuny Ludu na Gazetę Wyborczą."
Te wymowne stwierdzenia Piotra Naimskiego są dobrą ilustracją analizy stanu społeczeństwa w Polsce.
„Zdrada jako sposób działania została zaakceptowana pod Ujściem.
Zdrada ta nie została ukarana… i się okazało, że ci, którzy zdradzili dobrze na tym wyszli.”

https://www.youtube.com/watch?...

Piotr Naimski bagatelizuje jednak rolę spisków, które widzimy nie tylko gdy się nie udają.
Obalenie rządu Jana Olszewskiego było spiskiem jawnym i udanym.
Rząd światowy działa bez ostentacji ale jawnie realizując rewolucję przeciw ludzkości. Jawne jest jego oparcie na internacjonalistach z poprzedniej lecz nie minionej epoki. Mamy więc jawną agenturę antypolską. Obok tajnej.
Jawne jest przekupywanie ludzi ich własnymi pieniędzmi.
Mamy więc chciwość i bezrefleksyjność w imię prywaty opartej o mechanizm znany z dylematu więźnia, czyli kto pierwszy zdradzi ten zostanie wynagrodzony.

Panu Piotrowi Naimskiemu zawdzięczamy wiele w dziedzinie dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych.
W latach 2005–2007 był wiceministrem gospodarki i zajmował się projektem terminala LNG w Świnoujściu.
W latach 2015–2022 pelnł funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jako pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej ukończył dzieło po przestoju w latach rządów POPSL.
Jak już gaz popłynął został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

„Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i "wszystko blokuję”
- napisał na Facebooku Naimski.”
https://niezalezna.pl/gospodar...

Kto nami rządzi? To zasadne pytanie.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-03-2024 [20:28] - NASZ_HENRY | Link:

 
 
Rewizyta z małym prezencikiem -  redaktorowi Sakiewiczowi będzie się podobać.

https://www.youtube.com/watch?v=uFiDRHkSy_Q

Konkretna rozmowa, ale wolę pisane niż słuchane ;-)

 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

04-03-2024 [21:20] - Marek Michalski | Link:

Coraz częściej skłaniam się do słuchania. Tylko tempo podkręcam dla lepszej koncentracji.

Obrazek użytkownika smieciu

04-03-2024 [21:53] - smieciu | Link:

Cóż, różne rzeczy mogą się zdarzyć kiedy ci w telefonie zainstalują Pegasusa ;)
Autor nie podaje żadnych przyczyn odwołania Naimskiego. Nie chce mi się tego rozgryzać. Warto jednak zauważyć że sprawa niezależności energetycznej wcale nie jest jednoznaczna.
Gazoport został wybudowany przez Tuska dzięki wsparciu UE.
Podobnie rewers na Jamale dzięki czemu mogliśmy otrzymywać gaz od Niemców.
Obie te inwestycje były kluczowe kiedy przestał płynąć gaz od Rusków. Te a nie pisowski Baltic Pipe (też powstały dzięki wsparciu UE!) gdyż rurociąg ten w tamtym krytycznym czasie nie był jeszcze gotowy.
Więc z jednej strony owszem Tusk podpisał długoterminowy kontrakt (który na naszą korzyść skorygowała znów UE!) ale też zadbał (dzięki UE?) o rozwiązania awaryjne.

Co do tego ma Olszewski to wie już tylko Naimski. Dziwny ten jego komentarz.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

05-03-2024 [08:58] - Marek Michalski | Link:

Suwerenność energetyczna wymaga dywersyfikacji. Zwłaszcza gdy z natury geopolityki wynika konflikt z Niemcami i Rosją. Dochodzi ideologiczny/cywilizacyjny.
Nie dziwi więc wolne tempo prac w czasach rządów stronnictwa pruskiego. Zwraca uwagę kontynuacja niszczenia energetyki węglowej za rządów "patriotów".
W obliczu wojny systematyczna likwidacja domowych pieców na węgiel i drewno jest aktem sabotażu.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-03-2024 [09:11] - Czesław2 | Link:

Likwidację domowych palenisk na węgiel można jeszcze na upartego wyjaśnić   ponieważ nikomu nie zależało na tym , aby nie kopciły. Natomiast likwidacja węglowej  energetyki zawodowej  na którą wydano setki miliardów PLN aby nie kopciła, to zdrada Polski.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

05-03-2024 [09:20] - Marek Michalski | Link:

Tak. Perspektywa krótkoterminowa i lokalna przesłoniła strategiczną.
W działaniach widać było jednak metodykę klimatystów. Nie brano pod uwagę, że można remontować kominy a piec na paliwa stałe może być sprawny i nie sterowany elektronicznie.
Przykład jednej z wsi na Podkarpaciu mówi, że wymiana na dotowane, niemieckie piece na ekogroszek w całej gminie była klapą. Ekogroszek tak, ale niemiecki - b.drogi. Polski nie spełniał norm. Piec się psuł.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-03-2024 [19:56] - Czesław2 | Link:

Co w Polsce można by zrobić, gdyby mieć Polski rząd
https://www.dakowski.pl/biadol...

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2024 [21:16] - sake3 | Link:

@Czesław2.......Zgadza się,ale przede wszystkim kształćmy kadry.Kształćmy dzieci młodzież,nie metodą paniusi Nowackiej nicnierobienia i nie metodą rozpolitykowania uczelni.Wykładowcy,profesorzy mają uczyć a nie doradzać i namawiać jak obalić prezydenta.Straciliśmy szansę na Polskę suwerenną i tracimy ją nadal gospodarczo,bo wszelkie inwestycje projektowane,rozpoczęte,w trakcie budowy zostaną wstrzymane,zlikwidowane.a projekty trafią do kosza.Wszystkie inicjatywy zaniechane,bo myslę tu o farmach wiatrowych na Bałtyku,współpracy z Danią i planach i dokonaniach Obajtka.Ludzi z głową sie nie szanuje,wyrzuca jak łachman co teraz wyraźnie widzimy.Przez lata ciągnie się brak odpowiedzialności.Jak to możliwe,że pierwsza elektrownia atomowa która miała być otwarta w styczniu tego roku nie powstała nawet na papierze ,ale minister Grad dostawał przez kilka lat uposażenie?Jak to możliwe,że Fabryka Osocza w którą włożono niemałe środki rozpłynęła się jak we mgle i nikt nie poniósł odpowiedzialności? Podobnie za skarbiec-widmo który miał postać na terenach zalewowych wbrew opinii ekspertów nikt nie został ukarany.Najbardziej winni natomiast uciekają pod opiekuńcze skrzydła Brukseli nawet nie patrząc na praworządność.którą rozwalili.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-03-2024 [01:40] - Alina@Warszawa | Link:

BEZPIECZEŃSTWO POLSKI dr Lucyna Kulińska Kto pcha do wojny? Czemu wymieramy? Konferencja cz. II
Marjan Gadzina
https://banbye.com/watch/v_9e1...