Poznaj historię walki o Polskę przez Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podziemie antykomunistyczne to piękna i krwawa karta historii Polski. Żołnierze Niezłomni Wyklęci nie chcieli przekazać następnym pokoleniom swojej martyrologii, cierpienia czy ilości wystrzelonych naboi. Nie chcieli naszego współczucia. Liczyli tylko na naszą pamięć.

Byli ścigani, torturowani, skazywani na wieloletnie wyroki, zabijani, odzierani z żołnierskiej czci i godności. Ich największym przestępstwem była miłość do ojczyzny i walka o jej niepodległość.
,,Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem”  - to zdanie znakomicie opisuje tragiczną, ale jakże piękną historię żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Przez dziesięciolecia pamięć o nich była niszczona i zakłamywana. Nie tylko rządzący PRL, działacze partyjni czy funkcjonariusze bezpieki, ale również pisarze i poeci dołożyli wiele starań, aby przedstawić żołnierzy wyklętych jako „zaplute karły reakcji"
Ale smutne jest to że dziś jeszcze często ta propaganda i stereotypy są powielane i tak naprawdę nie szuka się prawdy choć czasem bywa ona gorzka.

Żołnierze Wyklęci NSZ, WIN i AK to dla mnie świętość !! W latach 1944 -1956 komuniści z PPR i PZPR zamordowali blisko 20 tys patriotów polskich, a ok 200 tys przeszło przez więzienia polskie i łagry sowieckie.

Poznaj historię walki o Wolną Polskę przez Żołnierzy Wyklętych ( Niezłomnych) - Żołnierze wyklęci przez komunistów – Historia dla Ciebie : https://podziemiezbrojne.ipn.g...

Główne uroczystości odbywać się będą w : https://ipn.gov.pl/pl/aktualno...

ŻEBY PAMIĘĆ NIE POPADŁA W NIEPAMIĘĆ
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-02-2024 [14:55] - Tezeusz | Link:

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca. To data symboliczna – tego dnia w 1951 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie strzałem w tył głowy zostali zamordowani przez komunistów członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. Stanowili oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej organizacji kontynuującej od 1945 r. tradycję AK. Aresztowano ich w czasie od listopada 1947 do lutego 1948 r. Przeszli wyjątkowo barbarzyńskie śledztwo.
Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku. Instytut Pamięci Narodowej honoruje Żołnierzy Niezłomnych, uczestnicząc w uroczystościach państwowych i organizując wiele wydarzeń w całej Polsce.