Buenos Aires warte jest chanuki

Strona Nczas.info przytoczyła przemówienie prezydenta Argentyny Javiera Milei.
Znany jest z libertariańskich poglądów i pielgrzymki do Nowego Jorku, do grobowca Menachema Mendla Schneersona, mesjasza Chabad Lubawicz.

https://nczas.info/2024/02/03/...

Na podstawie wzrostu światowego PKB Javier Milei wskazuje na dobroczynny wpływ kapitalizmu.

„nie ma wątpliwości co do tego, że wolnorynkowy kapitalizm jest lepszy – pod względem produktywności – lewicowa propaganda zaatakowała kapitalizm za kwestie moralne, za to, jak jego krytycy twierdzą, że jest on niesprawiedliwy. Mówią, że kapitalizm jest zły, ponieważ jest indywidualistyczny, a kolektywizm jest dobry, ponieważ jest altruistyczny, nastawiony na innych. W związku z tym dążą do sprawiedliwości społecznej.”

Słusznie wskazuje że sprawiedliwość społeczna nie jest sprawiedliwa, że zabiera wolność.

„rynek jest procesem odkrywania, w którym kapitalista znajduje właściwy kurs. Jeśli jednak państwo karze kapitalistę za odnoszenie sukcesów i blokuje go w tym procesie odkrywania, niszczy to jego motywację, a konsekwencje tego są takie, że będzie on produkował mniej, a tort będzie mniejszy, generując szkody dla społeczeństwa jako całości.
Kolektywizm – hamując te procesy odkrywania i utrudniając przywłaszczanie sobie tego, co zostało odkryte – wiąże przedsiębiorcy ręce i uniemożliwia mu produkowanie lepszych towarów i oferowanie lepszych usług po lepszej cenie.”

Banał, ale kto inny u władzy mówił to ostatni raz?

„Jak to więc możliwe, że środowiska akademickie, organizacje międzynarodowe, polityka i teoria ekonomii, demonizują system gospodarczy, który nie tylko wydobył 90 procent światowej populacji z najbardziej skrajnego ubóstwa i robi to w coraz szybszym tempie, ale który jest również sprawiedliwy i moralnie lepszy.” - retorycznie pyta Milei.
Rewolucja ekonomiczna wprowadzona przez Keynesa trafiła idealnie w potrzeby systemu monetarnego FED w USA i New Dealu Roosevelta. Po wojnie światowej rozprzestrzeniła się wśród krajów systemu Bretton-Woods.
Środowiska akademickie dają pseudonaukowe ekonomiczne i ideologiczne podstawy wydawania pieniędzy dla polityków generujących deficyt budżetowy.
W efekcie, po upływie pokolenia od 1950r. tempo wzrostu liczby ludności w Europie Zachodniej, USA i Kanadzie przestało rosnąć. Nieprzypadkowo zbiega się to z wprowadzeniem socjalu i wzrostem opodatkowania oraz rewolucją ideologiczną. To samo dotyczy Europy Środkowo-Wschodniej po 1990r.

W przeciwieństwie do Milei zwrócę uwagę, że nie sama wolność ekonomiczna była podstawą szczególnie dynamicznego rozwoju i ekspansji Europejczyków. Przyczyną była cywilizacja łacińska. Ilu mamy obecnie u władzy polityków wiernych doktrynie cywilizacyjnej Europy a ilu neguje jej wartości?
Zatem nie Chabad Lubowicz tylko Kociół Katolicki, nie „Za wolność Waszą i Naszą” tylko suwerenność i polska racja stanu, nie pseudoliberalne i modernistyczne „prawa człowieka” i socjale tylko realna wolność oparta na prawie naturalnym.

https://www.youtube.com/watch?...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-02-2024 [14:00] - NASZ_HENRY | Link:

Tytułem wstępu:
 Lekarze
 to Łgarze

"W efekcie po 1950r. liczba ludności w Europie, USA i Kanadzie przestała rosnąć."

A prawda jest taka, że w USA w latach 1950-2000 przybyło 125,4 mln, podczas gdy w Europie w ostatnim półwieczu przybyło 175,1 mln mieszkańców. 😎

 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-02-2024 [14:39] - Marek Michalski | Link:

Byłem nieprecyzyjny (oparłem się na wykresie) a "po 1950r." nie znaczy, że od razu. Oczywiście doprecyzuję w tekście.
Nie zmienia to istoty sprawy. W poprzednich pokoleniach tempo wzrostu liczby ludności było większe a po II WŚ musiało minąć pokolenie nim opisane wpływy zadziałały.
Istotą jest tendencja wśród białych w Europie Zachodniej, Kanadzie i USA (równolegle mamy zastępowanie rasy białej przez imigrantów). W Europie Środkowo-Wschodniej zmiany nastąpiły po 1990r. z analogicznym opóźnieniem o pokolenie.

Bardzo Pan uprzejmy i pryncypialny. Jak zauważyłem selektywnie.

Obrazek użytkownika Czesław2

10-02-2024 [14:42] - Czesław2 | Link:

Milei został prezydentem, w momencie, gdy cała Argentyna została wykupiona. Teraz może kapitalizm wprowadzać. To samo tyczy Zełenskiego.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-02-2024 [14:56] - Marek Michalski | Link:

To jednak nie wina rozwiązań wolnorynkowych tylko Peronistów, że doszło do ruiny gospodarki i wykupu na masową skalę.
W zaistniałej sytuacji wolny rynek jest, Pana zdaniem, lepszym rozwiązaniem niż wprowadzenie zasad jak w RWPG czy UE, czy gorszym?

Obrazek użytkownika Czesław2

10-02-2024 [15:30] - Czesław2 | Link:

Czy wolny rynek to rynek globalistów posiadających ok 70% majątku światowego? Czy w tej sytuacji nawet teoretycznie wolny rynek jest możliwy? Zwłaszcza wolny rynek narodu handlowego?

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-02-2024 [15:57] - Marek Michalski | Link:

Nie. To zaprzeczenie wolnego rynku gdy ktoś uzyskuje przywileje do bogacenia się kosztem innych. Od monopolu na emisje pieniądza poczynając.
Wolny rynek wynika z natury człowieka gdy ma wolny wybór. To niezależne od cywilizacji i genów.
Warto obserwować Argentynę skoro padły zapowiedzi takich zmian.
Rozumiem jednak Pana wątpliwości. Podejrzewam, że to dla Argentyny rodzaj leninowskiego NEPu. Możliwe, że znowu wojna światowa nie obejmie Ameryki Południowej a gdzieś muszą mieszkać "dobroczyńcy ludzkości".
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-02-2024 [14:51] - Alina@Warszawa | Link:

Może ten wpis wyjaśni kim jest nowy prezydent Argentyny i dlaczego: 
"Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch – potężna, międzynarodowa chasydzko-kabalistyczna organizacja religijna
A poza tym ciekawe byłoby poznać zdanie papieża Franciszka na temat prezydenta, albo chociaż, czy widzi nadzieję na rozwój Argentyny pod jego przywództwem? 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-02-2024 [15:23] - Marek Michalski | Link:

"Trąd" światowy.

Obrazek użytkownika Maverick

10-02-2024 [19:48] - Maverick | Link:

Grzegorz Brown przyćmił Czabad Lubowitz szatanizm.

https://www.facebook.com/reel/...

Obrazek użytkownika EsaurGappa

11-02-2024 [20:00] - EsaurGappa | Link:

"Przesilenie zimowe" z Paulem Giamatti w reżyserii A .Payne,scena w kościele katolickim, życzenia kapłana.   Chanuka?!?!!
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-02-2024 [10:31] - Marek Michalski | Link:

Nie widziałem filmu, ale jak będzie okazja zwrócę uwagę. Wszak kino jest najważniejszą ze sztuk.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-02-2024 [20:11] - Marek Michalski | Link:

Napisał o papieżu Franciszku część znanej prawdy i faktycznie nazwał go imbecylem.
https://wpolityce.pl/swiat/663...
Nie oczekuję, że będzie krytykował papieża za herezję bo sam jest wyznawcą sekty.
Naturalne, że po otrzymaniu gratulacji pojechał zaprosić rodaka i głowę dominującego w Argentynie kościoła do ojczyzny.
Mało wiemy o Argentynie, jakie są tam nastroje i jaki odbiór pontyfikatu Bergolio.