Relacja z protestu sprzed TVP

Tak, byłem osobiście na proteście przed TVP by bronić wolności słowa.
Jak relacjonował Miłosz Kłeczek: dziedziniec przed siedzibą TVP pęka w szwach. Wszyscy chcą wyrazić sprzeciw
czyli:
mniej więcej 1/3 dziedzińca odcięta była przez kordon policji chroniący wejście, druga 1/3 (ta z tyłu) była kompletnie wolna, stało tam paru policjantów w grupce i pojedynczy obserwatorzy. Reszta wypełniona była manifestantami (z których część miała biało-czerwone flagi) i zaparkowanymi samochodami. Ludzi było w sumie 200-300. Może nawet 400 - ok. 3 szeregów równoległych do kordonu policji, jedynie bliżej ulicy w zakątku osłoniętym od wiatru zaparkowanymi furgonetkami zdecydowanie wiecej ludzi. Wielu z nich to byli dziennikarze, oraz młode osoby prowadzące relacje. Teren - na moje oko - naszpikowany prowokatorami. Wiek manifestantów - głównie osoby w wieku średnim i młodym, zawiódł prawie kompletnie elektorat emerycki - clou protestów PiS. Ale pogoda była wyjątkowo paskudna: wietrznie, dżdżysto - pogoda typowo grypowa. 
Miało zacząć się o 20, ale staliśmy przez ponad pół godziny, i nawet pies z kulawą nogą nie zainteresował się nami. Po tym czasie wystąpił jakiś człowiek, coś tam krzycząc, ale jakość dźwięku  bardzo niska - jak za starych, opozycyjnych czasów PiS - słyszeli tylko ci, którzy stali najbliżej. Osobiście wychwyciłem tylko dwie frazy: a. że nie należy nastawać na policję bo to część państwa, b. informację, że wśród tych policjantów są też ludzie źli, którzy bili posłów.
Z polityków widziałem jedynie przemykającego się obrzeżami Kacpra Płażyńskiego - bardzo szczupły, wręcz mocno wychudzony oraz oczywiście Miłosza Kłeczka udzielającego wywiadu w ciasnym kółeczku wielbicieli.
Część ludzi głośno skandowała: wolne media oraz: konstytucja.
Potem deszcz zaczął znacznie mocniej padać, a wiatr silniej zawiewać, ludzie zaczęli się masowo rozchodzić więc i ja dałem sobie spokój.

Podsumowując
Przyznam, że nie spodziewałem się po politykach PiS aż tak dużej dozy rozsądku sprowadzającej sie do totalnego olania tej manifestacji/prowokacji. No bo rozumując na chlodno, to policja posłuchała Tuska i Tusk już TVP przejął - prawem kaduka czy nie to się jeszcze okaże. Robienie burd w tej sytuacji odebrane zostałoby przez opinię zewnętrzną jednoznacznie: jako kontynuacja chuligańskiej, antysemickiej brauniady, a nie protest wobec oczywistego łamania prawa i ugruntowanych zasad konstytucyjnych.
Droga sądowa - jest dla tej partii korzystniejsza -  bo sąd albo stwierdzi, że Sienkiewicz herbu Oszyk i PO złamali prawo, albo że nie złamali. Oba rozstrzygnięcia są dla PiS korzystne, pierwsze z oczywistych względów, a drugie z racji tego, że powstaje nowy standard: kto ma władzę ma też od razu media państwowe - oczywiście pod warunkiem, że kognicję pozostawi się wyłącznie w rękach sądów polskich, rozpocznie się żebraniny o łaskę u komisarzy unijnych czy w innych instytucjach UE pokazując tym samym, że Polacy nie są zdolni do samodzielnego rządzenia samymi sobą bo nie umieją się dogadać.
Inną sprawą jest indolencja PiS, który a. przez 8 lat nie rozbudował własnych mediów partyjnych, b. nawet przez 3 dni przed świętami nie - w oczywistej sytuacji - nie dał rady przypilnować władztwa w kompleksie TVP, a jak już doszło do siłowej konfrontacji to jedyną odważną okazała się filigranowa była nauczycielka religii -  lwy słowa, typu prof. Czarnek, dzielni Ozdoba, Małecki, lojalny odważny Marek Suski jakoś nie zdążyli na czas tam gdzie można było fizycznie oberwać, choć na pewno nadrobią to filipikami sejmowymi.
 Pochwalić też należy członków Klubów GP, którzy rozsądek, troskę o własne zdrowie, postawili wyżej niż wolność red. Kłeczka by być 2 razy bardziej olejnikowym niż Monika Olejnik, wolność tej czy innej Kury do cenzury prewencyjnej na manifestacje legalnej opozycji czy wolność do podstawiania mikrofonu politykom sączącym ludziom mniej lub bardziej wyrafinowane oszustwa (tzw. PR - moim osobistym faworytem jest w tej dziedzinie oczywiście pan Przemysław Czarnek profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego finansowanego m.in. z regularnych składek parafian Lubelszczyzny ) .
Czyli końcówka tego ponurego i złego dla PL dnia przynosi jednak szczyptę optymizmu. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-12-2023 [23:37] - u2 | Link:

Tusk już TVP przejął - prawem kaduka czy nie to się jeszcze okaże

Nie przejął, tylko wyłączył jego przydupas tatarzyn sygnał TVP  i przekierował tam seriale i inne bzdety. Dzisiaj nie udało się tatarzynowi zainstalować Czyża i Płuskę z WSI24.  Czyż odczytał zabawny tekst w ramach autokompromitacji.

A że zamach na polską TV był bezprawny o tym każdy wie kto chce wiedzieć, a nie udawać niemieckiego durnia.

by być 2 razy badziej olenikowym niż Monika Olejnik, wolność tej czy innej Kury do cenzury prewnecyjnej na manifestacje legalnej

:-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Jabe

21-12-2023 [00:41] - Jabe | Link:

Kto bezprawiem wojuje, od bezprawia ginie.

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [00:58] - u2 | Link:

To zgiń wreszcie, maro przebrzydła.

Obrazek użytkownika smieciu

21-12-2023 [00:12] - smieciu | Link:

Patrząc po tym wpisie oraz na to co się dzieje można dojść do wniosku że mamy do czynienia jedynie z działaniami pozorowanymi. W przypadku PiS chodzi tylko o zrobienie małego widowiska dla wyborców. By ci mieli wrażenie istnienia walki, oporu. Wobec wiadomego zła.
Podczas kiedy, jak się wydaje, coś zostało dogadane. Zadziałały jakieś zestawy haków czy wzajemnych szantaży. Przez co wszyscy niedługo się rozejdą spać. Łącznie z Kamińskim i Wąsikiem.
Poczekamy, zobaczymy. Powinni nam zakomunikować co i jak chyba jeszcze przed świętami.

 

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [00:25] - u2 | Link:

chodzi tylko o zrobienie małego widowiska dla wyborców. By ci mieli wrażenie istnienia walki, oporu. Wobec wiadomego zła.

Sądzisz, że to małe widowisko dla maluczkich ? Dzisiaj ponoć była 5-milionowa widownia w TV Republika. A zło jest wiadome, przejęcie przez agenciaków WSI wszystkich przekaziorów i Wojska Polskiego. Należy was pełomafiozów zdelegalizować za te bezprawne antypolskie działania.

Obrazek użytkownika smieciu

21-12-2023 [00:36] - smieciu | Link:

Nie bój się u2. Układ może zakazywać ostrej jazdy po PiSie. W szczególności Duda dostanie też sporo pozytywnego PR. Kto wie, może i jakiś kącik dla PiS się znajdzie.

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [00:57] - u2 | Link:

Układ może zakazywać ostrej jazdy

Tusk się wściekł na tatarzyna. Więc tatarzyn poleciał podrzynać gardła zgodnie ze swoją wielowiekową tradycją. A Tusk to żaden układ, to niemiecki przydupas, tak jak ty :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika smieciu

21-12-2023 [01:21] - smieciu | Link:

A PiS to przydupas żydowski, tak jak ty u2 ...

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [07:06] - u2 | Link:

Masz coś przeciwko żydom szmaciu ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-12-2023 [05:39] - jazgdyni | Link:

@Autor

Taka bierna obserwacja, bez rozsądnych wniosków, to szkolna relacja z wydarzeń.

A zdanie się na wyroki sądowe to już farsa.

I dzięki takim właśnie rozumowaniom, PIS jest kopany i łojony po dupie.

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [07:07] - u2 | Link:

PIS jest kopany i łojony po dupie.

Nie PiS, tylko Polska.

Obrazek użytkownika foros

21-12-2023 [07:28] - foros | Link:

Sądy to jedna z 3 podstawowych władz. Nie ma sądów - nie ma państwa.
A PiS przegrywa dzięki temu, co zrobił i czego nie zrobił gdy sprawował władzę, a nie dlatego, że teraz - mam nadzieję, że nie tymczasowo - nie rozwala państwa polskiego, a jendym z najgorszych co może obecnie zrobić to bieganie na skargi do Brukseli - o czym pisałem wcześniej.

Obrazek użytkownika Darek65

21-12-2023 [07:44] - Darek65 | Link:

Po puczu PO w 2015 wszyscy się śmiali. To wyciągnęli wnioski i tym razem przygotowali się do tematu. Niestety, ale PIS tych wniosków nie wyciągnął, mimo wielu przestróg ludzi im życzliwych. Tusk pojedzie po bandzie na całego, bo wie, że ma poparcie UE. W zasadzie PIS-owi zostało tylko pospolite ruszenie i nadzieja, że część ludzi, którzy głosowali na KO przejrzy na oczy. Tylko masowy protest społeczny może coś zmienić.

Obrazek użytkownika Zofia

21-12-2023 [09:04] - Zofia | Link:

@Darek...
Słuchałam wczoraj w radiu ciekawą audycję, gdzie radiosłuchacze  dzielili się swoimi spostrzeżeniami z prof. prawa. Pytania i spostrzeżenia były wyrażane dobitnie ale spokojnie. Była mowa o protestach solidarnościowych. I tu ciekawą rzecz powiedział pan profesor. Z jednej strony nawoływał aby Polacy się przebudzili a z drugiej odradzał manifestacje uliczne ( jakoby to miała być prowokacja). Nazywał rząd - nierządem jak i działania przejęcia TVP - bezprawiem i tyle! Zrozumiałam, że państwo polskie nie ma żadnego prawa, które można by było zastosować i w przypadku sfałszowania wyborów jak i w przypadku bandyckiego przejmowania instytucji państwowych przez wyszkolonych "czyścicieli". Dało mi to do myślenia , że Sienkiewicz o tym wie i dlatego pozwolił sobie określić państwo polskie jako "....kamieni kupa". Harcuje teraz, bo wie ,że nikt mu nic nie zrobi. Tusk też to wie. Tylko Polacy żyją w letargu mając na uwadze tylko swoje bogacenie się bez żadnego utożsamiania się z Ojczyzną, Konstytucją, Tradycją i Kulturą. Polacy powinni w końcu zacząć walczyć o nasz Kraj. I to ostatni dzwonek. Do tej pory były tylko słowa....słowa.., oburzanie się  na bezprawie, podpisywania petycji, które były zmielone. Tylko PiS chciał działać zgodnie z Konstytucją i prawem ( jakie by ono nie było ułomne).

Obrazek użytkownika Czesław2

21-12-2023 [09:15] - Czesław2 | Link:

Polacy nie żyją w letargu  , tylko dla wiekszości takie pojęcie jak Ojczyzna czy wspólnota nie istnieje. Nie są tu wyjątkiem . Kaźdy kraj przejmowany przez żydowskich banksterów opierał się maksymalnie dwa  trzy pokolenia. Przykład Irlandii, czy Hiszpani. Zresztą wszędzie, gdzie rządzi kasa nad moralnością. Nie będzie żadnych masowych strajków, ludzie spłacają 30- letnie kredyty na wszystko. Żyją w bogactwie unijnym.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-12-2023 [10:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

"ludzie spłacają 30- letnie kredyty na wszystko."
Największe kredyty w ostatnich latach pobrali między innymi cyngle i bulterierki pisowskie.
Po zmianie władzy włosa im dęba stanęły ze strachu że stracą i miejsca pracy i przyobiecane odprawy.
Stąd wielki przeraźliwy kwik udający zatroskanie o Polskę.

Obrazek użytkownika smieciu

21-12-2023 [11:54] - smieciu | Link:

No i ok. Nie wiem tylko na jakiej zasadzie ktoś uważa że PiS miał coś zmienić. Nie tylko pełnymi garściami czerpał z Systemu i Układów ale przecież wyraźnie postawił (a raczej należał do) na pewien układ żydowski. Chanuka, Chabad Lubawicz, Ukraina.
Tak jak napisałem. Nie rozumiem tego rozdzierania szat. Za kim? Mam żałować że słudzy Ukrainy stracili władzę?
Ludzi nie interesują fakty o których ciągle przypominam.
PiS nic nie zmienił systemowo. Przeciwnie, jego ruchy sugerują że nigdy to nie było celem. Oparcie się na emerytach, którzy przecież wiecznie żyć nie będą czy choćby brak zainteresowania własnymi mediami sugerują że PiS był partią zadaniową. Coś miało stać się w krótkim odcinku czasu na tyle dużego że nieważne było budowanie czegokolwiek: poparcia wśród młodszego elektoratu czy własnych mediów na wypadek utraty władzy. Do tego zwyczajnie miało nie dojść na wskutek tego dużego wydarzenia.
Czyli zapewne wojny, w którą mieliśmy zostać wciągnięci.
Taka teoria tłumaczy dobrze ruchy PiS. Polska miała zostać wzięta za mordę. Dlatego PiSowi nie chciało się czegokolwiek budować.
Tępa propaganda miała przykryć i przykryła prawdziwe oblicze i sponsorów PiS. Każdy miał widzieć złego Niemca. Nikt zaś zarządców i sponsorów PiS, ich celów, tego co zamierzali zrobić z Polską.

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [12:10] - u2 | Link:

Nie rozumiem tego rozdzierania szat. Za kim?

Nie za kim, tylko za czym. Za praworządnością, za demokracją, czyli za państwem prawa.

Przychodzi do ciebie do domu jakiś grubaśny mecenasik - gangster z osiłkami i mówi że od tej chwili on jest właścicielem twojego domu. Nie ma wpisu w Sądzie Rejestrowym, nie ma nakazu sądowego.  I co mu zrobisz ? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

21-12-2023 [12:25] - tricolour | Link:

Nasza praworządność jest bardziej praworządna niż wasza. Jeśli chcecie swojej praworządności musicie sobie wygrać wybory skuteczniej. 

Nasza skuteczność jest bardziej skuteczna od waszej nieskuteczności.

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [14:31] - u2 | Link:

Nasza skuteczność jest bardziej skuteczna.

Pożyjemy, zobaczymy, kopaczu w 4 litery kobiet. :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Es

21-12-2023 [11:51] - Es | Link:

Ciamajdan 2.0. Jakieś punkty wspólne z oryginałem?
Chociaż... według przekazów i Twoich relacji  wygląda na parodię poprzedniego. Siedzieli tam cały dzień i nie zapewnili nawet nagłośnienia, żeby usłyszeć ich mógł ktoś więcej niż organizatorzy tego przedstawienia? 
W roli rządzących zdolni byli jedynie wywoływać frustrację. W roli opozycji już tylko zażenowanie. Jak to już pisałem wcześniej : początek kolejnej odsłony najbardziej debilnej opozycji właśnie następuje. I nie wiem tylkko co będzie dominować: czy najtragiczniejsze w skutkach dla Polski rządzenie Tuska czy wyczyny cyrkowców z pisu.
Przedstawienie dla Polaczków, Poliniaków i innych słabo zorientowanych musi trwać.