DO WSZYSTKICH POSŁÓW – NIEZALEŻNIE OD OPCJI POLITYCZNEJ...

Być może mój wpis jest naiwny. I nic nie zmieni. Ale muszę przynajmniej spróbować...

W związku z formowaniem nowego rządu i ustalaniem aktualnej polityki wewnętrznej i międzynarodowej proszę wszystkich o rozwagę. I zdrowy rozsądek.

Mniemam, że śledzicie zagrożenie nielegalną migracją w Europie. Mam też nadzieję, że dostrzegacie możliwość rozlania się wojny na Ukrainie na kraje ościenne. Sądzę też, że poważnie niepokoi Was wisząca nad wszystkimi groźba wojny światowej (vide: konflikty Izrael-Hamas, Chiny-Tajwan, rywalizacja miedzy USA-Chinami-Rosją etc. etc.).

Domyślam się, że większość z Was nie ma złudzeń co do rzeczywistego „braterstwa” między narodami Unii Europejskiej. Mówię tu o problematycznym wsparciu ze strony naszych unijnych partnerów, jakiego doświadczaliśmy w różnych sytuacjach zagrożenia: militarnego, pandemicznego, ekonomicznego, wszelakiego. Liczne przykłady tej „pomocy” odnotowaliśmy już wcześniej...

Każdy z ww. krajów członkowskich – co widać po „lobbingu” ich przedstawicieli w PE – w sposób stanowczy i bezwzględny walczy o swoje interesy. Nawet kosztem dobrostanu całej europejskiej wspólnoty. Każdy europoseł wie, że prędzej czy później będzie z tego rozliczony u siebie, w kraju.

Szanowni posłowie/senatorowie-elekci. Polacy wybrali Was na cztery lata kadencji. I za cztery lata ci sami Polacy rozliczą Was z tej pracy. Tym surowiej, im bardziej pogorszy się w tym czasie ich sytuacja materialna, bezpieczeństwo czy perspektywy rozwoju.

Mój apel nie odnosi się Waszej niewątpliwie różnorodnej wrażliwości społecznej, stopnia religijności czy też jej braku, stosunku do tradycyjnego patriotyzmu, otwartości na kosmopolityczne trendy, tolerancji względem spraw obyczajowych itp. To wynik Waszego osobistego wyboru, do którego każdy ma prawo.

Ja tylko zwracam Waszą uwagę na to, że pewnie pochopnie wprowadzone zmiany (np. sprowadzenie do Polski setek tysięcy czy milionów nie integrujących się migrantów, rozbiórka muru na wschodniej granicy czy też oszczędzanie na reformowaniu i uzbrojeniu Wojska Polskiego) zagrozić mogą zdrowiu i życiu wszystkich mieszkających tu Polaków. Również Waszych najbliższych: dzieci, wnuków, rodziców, dalszych krewnych, przyjaciół...

Nie żyjemy w zamkniętych enklawach, nie skryjemy się wszyscy za bramami czy murami chronionych osiedli. Rzeczywistość prędzej czy później nas dopadnie.

Dlatego proszę Was o jedno: przemyślane działanie w sprawach, które zagrozić mogą naszej egzystencji i naszemu życiu. Miejcie to wciąż w tyle głowy, nawet wbrew partyjnym zaleceniom i koniunkturalnej polityce. Pewnych procesów nie będzie już można cofnąć, skutków niektórych decyzji nie da się nigdy naprawić…

Żyjecie tu i teraz.
I ponosicie odpowiedzialność za ludzi, którzy w Wasze ręce powierzyli swój los.
Pamiętajcie o tym zawsze i wszędzie.
Bądźcie w tych sprawach ponad podziałami.

Kierujcie się zdrowym rozsądkiem i dobrem ogółu. Nie ideologią czy koniunkturalizmem.
Bo inaczej przeklną Was wasze dzieci i wnuki...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

19-10-2023 [11:57] - Ijontichy | Link:

"W związku z formowaniem nowego rządu i ustalaniem aktualnej polityki wewnętrznej i międzynarodowej proszę wszystkich o rozwagę. I zdrowy rozsądek"---koniec cytatu.

Dalej już szkoda czasu na czytanie...

Obrazek użytkownika Hornblower

19-10-2023 [13:38] - Hornblower | Link:

Raczej płonne nadzieje. Zdrowy rozsądek, dobro ogółu, rozwaga. odpowiedzialność. Takich słów nie ma w słowniku parlamentarzystów.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-10-2023 [14:25] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Być może mój wpis jest naiwny.
========
Niestety - jest.
A największe przerażenie budzi w posłach i europosłach nieuniknione rozliczenie ich po skończeniu kadencji - od upadku komuny, ba, od  zakończenia wojny włos nikomu nie spadł, nikt nie dostaĺ nawet klapsa - jak już, to pogrzeb z salwą i orkiestrą.
 

Obrazek użytkownika smieciu

19-10-2023 [14:53] - smieciu | Link:

Ja tylko zwracam Waszą uwagę na to, że pewnie pochopnie wprowadzone zmiany (np. sprowadzenie do Polski setek tysięcy czy milionów nie integrujących się migrantów, rozbiórka muru na wschodniej granicy czy też oszczędzanie na reformowaniu i uzbrojeniu Wojska Polskiego) zagrozić mogą zdrowiu i życiu wszystkich mieszkających tu Polaków. Również Waszych najbliższych: dzieci, wnuków, rodziców, dalszych krewnych, przyjaciół...

Spokojnie. Tusk z pewnością odkręci wiele z tych pisowskich działań. Np. położy tamę imigracji Ukraińców i innych, których tak ochoczo sprowadzał do Polski poprzedni rząd. Co do muru. Zależy. Zależy od Łukaszenki. Być może nowy rząd znajdzie lepsze środki oddziaływania na białoruski reżim niż mur.  W przypadku wojska polskiego, które zostało przez PiS całkowicie rozbrojone wysłaniem najlepszego sprzętu na Ukrainę, Tusk również pójdzie zapewne wbrew pisowskim działaniom. Słowem wszystkie te rzeczy, o które pan apeluje, bałagan do którego doprowadził obecny jeszcze rząd, Tusk będzie starać się odkręcać.

Obrazek użytkownika sake3

19-10-2023 [15:28] - sake3 | Link:

@smieciu...Wojsko polskie nie jest całkowicie rozbrojone.Czy inne państwa  podobnie jak Polska wysyłające sprzęt walczącej Ukrainie też popełniły błąd? Wychodzi bowiem na to,że Czechy,Anglia,Szwecja,Finlandia,Rumunia S lowacja też czekają na swojego Tuska do ,,odkręcania.''Ja rozumiem że pan jako propagandysta musi szukac bata na PiS,ale chyba przemysleć trzeba co sie pisze. Jakie to lepsze środki oddziaływania znajdzie Tusk na Łukaszenkę aby na złość PiS=owi rozebrać zaporę i wystawić pierś do kolejnego medalu a nawet trzech,bo oprócz pana Scholtza zachwyt udzieli sie i Putinowi i ŁUkaszence.Ten ostatni już liczy na profity wynikające z podrzucania Polsce ,,turystów''  których za sowitą opłata zaprasza na zwiedzanie Mińska a potem Polski. Czyżby panu wystarczyły żółwiki i całuski na niedźwiadka które uzyska Tusk z tej epokowej akcji jak rozebranie zapory? Imigracji Ukraińców o nas praktycznie już nie ma więc Tusk nie musi tu nic odkręcać.a na Ukrainę nie wysłano nowego sprzętu,a ten uzupełnimy w kontraktach z Koreą Płd, i USA o ile Tusk i tego nie odkręci na rozkaz Niemców by wypchnąć USA z Europy Już wiadomo,że będzie te kontrakty anulował by sprzet sprowadzić z Niemiec i Francji.Polecam te kontrowersyjne nielatające Caracale które Tusk z pewnością zakupi w ramach solidarności europejskiej Fircyk Macron pewnie się zwija ze śmiechu z durnia ale i cieszy bo wojskowy sprzęt francuski przechodzi kryzys. Nalezy sobie zyczyć by już niczego nie odkręcał i wyniósł sie do swojej ojczyzny albo Brukseli gdzie już Weber zlecił mu zadanie bycia awangardą integracji europejskiej. 

Obrazek użytkownika smieciu

19-10-2023 [15:46] - smieciu | Link:

Sake czekam ciągle czekam aż mi napiszesz co takiego zrobił PiS a co według ciebie zepsuje czy zlikwiduje Tusk. Nie obchodzi mnie mitologia. Bajeczki.  Konkretnie. Miałaś mi podać 3 takie rzeczy.
Ja napisałem wyżej. Konkretnie:
Tusk nie będzie sprowadzać więcej imigrantów niż PiS. Dotyczy to siłą rzeczy kwestii muru. Nie zostawi także Polski rozbrojonej. Czyli w stanie jakim jest obecnie po tym jak PiS najlepszy sprzęt wysłał na Ukrainę. Która na nas się wypięła.
Sake. Potrafisz napisać konkretnie czy nie?

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [15:52] - u2 | Link:

@szmaciu

Wiele razy podawano tobie te konkrety. A ty lubisz uczyć się na pamięć ? Pewnikiem nie. Dlatego żądasz, aby inni uczyli się na pamięć. To taka twoja kara dla nich. A sake podaje swoje komentarze, które tobie są mocno nie w smak, więc chcesz ją ukarać zadając jej wierszyk do nauczenia się na pamięć i wyrecytowania na NB :-)

Obrazek użytkownika smieciu

19-10-2023 [16:04] - smieciu | Link:

@u2 Nie podasz nawet dwóch tych konkretów.
A skoro nie to z góry możesz sobie oszczędzić pieprzenia w odpowiedzi na ten komentarz.

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [16:17] - u2 | Link:

@szmaciu

Znowu żądasz recytowania wierszyków. Ucz się samodzielnego myślenia szmaciu. Na myślenie nigdy nie jest za późno. Zastanów się np. dlaczego ciebie Coryllus wyrzucił z SN :-)

Obrazek użytkownika sake3

19-10-2023 [15:59] - sake3 | Link:

@smeciu.....O żadnym czekaniu nic mi nie wiadomo,może pan czeka na kogoś innego? Nie mieści mi się w glowie,że może na mnie czekać przy moim hm,,stanie umysłu'' ktoś inny niż psychoterapeuta z kanapą..

Obrazek użytkownika Ptr

19-10-2023 [21:42] - Ptr | Link:

Tusk ogłosi dobre działania, ale mu to tradycyjnie nie wyjdzie i wszystko się posypie. On nawet by I wypłacił te 800 plus, ale nie będzie miał z czego. Ma podnieść kwotę wolną do 60 tys. ,ale wicie rozumicie nie ma z czego. Niemieckie firmy w Polsce dostaną ulgi. A w dodatku Tusk zaorze Polskie okno na świat i porty. To stronnik niemiecki, wróg polskiej gospodarki. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-10-2023 [22:59] - Alina@Warszawa | Link:

Tusk może wprowadzić kwotę wolną od podatku 60 tys, bo przede wszystkim sam nie będzie musiał płacić podatków, ani się męczyć z ich liczeniem ...

Obrazek użytkownika Fenix

20-10-2023 [13:54] - Fenix | Link:

https://naszeblogi.pl/67967-pi...
Wprawdzie nie jestem sake, ale pod tym linkiem bloger krzysztofjaw podał 40 punktów. Nie odniósł się Pan, a teraz znów domaga się konkretów od innej osoby.

Obrazek użytkownika Fenix

20-10-2023 [15:02] - Fenix | Link:

https://naszeblogi.pl/67967-pi...
Pod tym linkiem bloger krzysztofjaw podał 40 takich punktów, do których się Pan nie odniósł.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-10-2023 [22:41] - paparazzi | Link:

@ śmieć, co wkradł się na blog pana Makowieckiego, żeby tak nisko upaść, za ile? Bo nie wierze że za darmo . Targowica miała o wiele więcej do wygrania a ty?  Za Herbertem, tfu.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

20-10-2023 [07:41] - Jacek K.M. | Link:

Cóż Lechu, serce drży, patriotyczna troska wyłazi z przysłowiowych butów. Strach ile spieprzą, ile szans odbiorą przyszłym pokoleniom Polaków. Niestety polityka to szambo i magnes dla ludzi zachłannych na kontrolę współbraci i zarządzanie pieniędzmi podatnika. Lepiej już było, teraz pojawiają się groźne potwory...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

20-10-2023 [08:27] - Lech Makowiecki | Link:

Jacku drogi, mój wpis nie był adresowany do tych czy innych blogerskich "harcowników". Napisałem to wyraźnie w nagłówku. Dlatego nie wdaję się w żadne polemiki na forum. Obawiam się jednak, że parlamentarzyści nie wchodzą na te strony, więc oczekiwanie na refleksję z ich strony jest płonne. Na rozsyłanie tego apelu przez internautów też nie ma co liczyć. A więc - jak mawiał napoleoński generał: "Po pierwsze - nie mamy armat"... `:)))
Musimy - tradycyjnie już - czekać na "zderzenie ze ścianą".
A to będzie bolało...
Wszystkich.
Pozdrawiam!

PS Dziękuję za twe wpisy. Utwierdzasz mnie nimi w przekonaniu, że ta wymarzona Ameryka przestała być Ameryką...