ROZSĄDEK CZY EMOCJE? Najważniejsze pytanie przed wyborami…

Czegoś tu nie rozumiem… Skoro zdecydowana większość Polaków (niezależnie od preferencji politycznych) nie chce wyprzedaży majątku narodowego podmiotom zagranicznym, sprzeciwia się podnoszeniu wieku emerytalnego, nie życzy sobie likwidacji bariery na granicy z Białorusią i obawia się przymusowej relokacji do Polski nielegalnych, obcych nam kulturowo i niebezpiecznych dla nas migrantów – to dlaczego znaczna ich część część zamierza w najbliższych wyborach oddać głos na partie, które otwarcie akceptują wszystkie te zagrożenia? I wręcz ku nich popychają!

Nie chodzi tu wcale o przedwyborcze, czcze deklaracje, które po 15 października 2023r warte będą funta kłaków. Liczą się twarde fakty! A te objawiły się wielokrotnie w głosowaniach totalnej (totalitarnej?) opozycji w Parlamencie Europejskim, zgodnych z oczekiwaniami unijnych przywódców (głównie z Niemiec). Również – delikatnie mówiąc – w „niefrasobliwym” zarządzaniu krajem w latach 2007-2015 (złodziejskie prywatyzacje, różne „ambergoldy” i inne „lipy”, mafie vatowskie, afery, „zajumanie” pieniędzy z OFE, rozbrajanie armii, zrzekanie się suwerenności na rzecz UE, ocierający się o zdradę stanu „reset” z Rosją etc. etc.).

Można nie lubić tych czy innych polityków, można mieć swoje poglądy na temat wiary, patriotyzmu, świata wartości itd., ale wciąż w tyle głowy trzeba mieć przysłowie: „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”… Bo przecież „Chcącemu nie dzieje się krzywda”...

Skoro więc godzisz się dziś na likwidację Polski, jaką znamy – stosunkowo bezpiecznej, w miarę zamożnej i przewidywalnej – musisz starannie przygotować się do życia w nowych, europejsko-afrykańskich warunkach. Dżungla ma swoje prawa! I tak:

1/ Zapisz się na kurs samoobrony i zdobądź pozwolenie na broń. Trenuj sprint; nie zawsze zdążysz wykonać telefon na 112...

2/ Dbaj bardzo o zdrowie; nie wiadomo, do jakiego wieku przyjdzie ci harować.

3/ Pogódź się z rolą pariasa Europy; w odróżnieniu od migrantów będziesz musiał ciężko zapracować na mieszkanie, utrzymanie, rozrywki… Nachodźców i swoje… (Uwaga: Afryka liczy ok. 1,2 mld ludności; co roku rodzi się 30-40 mln nowych mieszkańców Czarnego Lądu).

4/ Znajdź sobie jakąś formę medytacji/autorefleksji pozwalającej ci przetrwać w tej nowej rzeczywistości. Bez powrotów do „ciemnogrodzkiej” przeszłości, nostalgii za dawną wolnością (definiowaną przez nakazy i zakazy DEKALOGU, dziś bezczelnie i na luzie kasowanego przez jedno przykazanie: „Róbta co chceta”). Trudno będzie normalnie funkcjonować bez tradycyjnej rodziny, przyjaźni w realu, dzieci, zwyczajnej, heteroseksualnej miłości?... Musisz być bardzo silny; bez tego nie przeżyjesz (i psychicznie, i fizycznie) w tym wszechogarniającym matriksie...

PS Ważna, październikowa data:
24.X.1795 miał miejsce III rozbiór Polski, zakończony 123. latami niewoli...

Z tomiku „Ja tu zostaję” (2015r)

ORWELL

Przeczytałem Orwella... Czasem warto wracać
Do klasyki gatunku. Taka moja praca.
„Folwarku zwierzęcego” prześledziłem karty
Plus „Tysiąc dziewięćset osiemdziesiąty czwarty”...
Potem zadałem sobie to ważkie pytanie:
Czy pisarz był geniuszem w swym przewidywaniu?
Czy też stworzył świat fikcji – imperium nababów,
W którym się rozkochali rządzący na zabój
I – przedział po przedziale – wprowadzają w życie,
Depcząc wolę Narodu... Osaczając skrycie...

Gdy czytając tekst, z trwogą przewracałem strony,
Śledząc losy tyranów i uciemiężonych –
Telewizor na śmietnik zaraz wystawiłem...
Parę gazet na gwoździu w WC powiesiłem...
Teraz ćwiczę poker face* od rana przed lustrem;
Do mej głowy – łajdaki – nigdy was nie wpuszczę!

***
Tu mam prośbę do twórców powieści fantasy:
Kreślcie, proszę, pogodne, bezpieczne obrazy...
Bo gdy uda się stworzyć horror – dzieło sztuki,
A władcy kraju wezmą do serca nauki –
Folwark przejmą bezwzględne orwellowskie knury.
Wielki Brat zdusi opór. Znów wyrosną mury...

* poker face (ang.) – twarz pokerzysty, kamienna twarz.

Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=et_dGB47Oik

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2023 [13:19] - Jabe | Link:

Skoro liczą się twarde fakty, pozwolę sobie zapytać, co dobrego zrobił PiS dla Polski? Nie, nie pytam, ile naszych pieniędzy wydał.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2023 [13:22] - Niezalogowany | Link:

Jak umiesz kliknąć, to kliknij: https://twitter.com/LewicowyPr...
 

Obrazek użytkownika smieciu

13-10-2023 [13:28] - smieciu | Link:

Gdyby ktoś przeczytał serię jaką ostatnio Zbyszek poświęcił technice wyborczej to może wyszedłby ze swojego pudełka dziecinady. Nie uwierzyłbym kiedyś że ludzie będą tak łatwo łykać bzdety podrzucane przez władzę. Uwierzą że ta istnieje by robić ludziom dobrze. Że ludzie zatracą resztki rozsądku.

PiS rozpoczął swoje rządy 8 lat pod hasłem referendum. W sprawie lasów. Miały zostać wpisane do Konstytucji. Jednak kiedy wybory się odbyły i mógł faktycznie to referendum przeprowadzić, olał to całkowicie i korzystając z uchwalonych za PO regulacji rozpoczął ich totalną wycinkę. Tworząc jednocześnie z Lasów Państwowych zaplecze dla Ziobrystów. Kasa z wycinki trafiała więc dla Ziobrystów.

Dzisiaj mamy tą samą historię. Władza wciska bezczelnie swój kit a wyborca gapi się jak ciele w malowane wrota. Wierząc w świętość władzy, czystość intencji. Masz głupku kartkę i idź zagłosuj. Dokładnie tak jak my chcemy. Specjalnie dobraliśmy zestaw pytań pod wasz poziom pomyślunku politycznego.
Niech kobita pracuje o 5 lat krócej! I żyje 5 lat dłużej.
Niech przedsiębiorstwa będą państwowe! A w nich nasi ludzie. Będą szastać pieniądzmi na kampanie wyborczą. Wpłacać największe składki członkowskie i wyprowadzać kasę obcym.
Niech powstanie mur! Bo wierzymy że Łukaszenka i Putin będą żyć wiecznie i podrzucać nam imigrantów. Za to niech Łukaszenka ma swój obóz koncentracyjny i łatwo kontroluje kto może opuścić jego kraj.

No i na koniec. Imigranci. Wisienka na torcie. Cóż można powiedzieć. PiS sprowadził obcych więcej niż ktokolwiek inny. MSZ organizowało kanały przerzutu obcych. A co tam. Niech sobie głupek weźmie tą kartkę i skreśli co chce. Ma obcych przed oczyma. Ma tych, którzy ich sprowadzają.
No i ma tych, którzy mu dali to pytanie. Tych samych.
Którzy mają baranów, którym można wcisnąć wszystko. Jak pokazuje to właśnie pytanie.

 

Obrazek użytkownika Hornblower

13-10-2023 [14:40] - Hornblower | Link:

Panie Lechu, PiS wspólnie z Lewicą, czyli postkomunistami, przeforsował w czerwcu 2021 roku ratyfikację przez Sejm ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w prawo zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz w prawo nakładania „unijnych” podatków. Upoważniono również KE do podejmowania decyzji kto, kiedy i w jakiej kwocie ma te zobowiązania spłacać. Dzięki temu PiS wykonało kolejny, decydujący milowy krok na drodze „pogłębiania integracji” - czyli budowy europejskiego państwa federalnego w postaci IV Rzeszy oraz pozbawiło Polskę resztek suwerenności. O Zielonym Ładzie i innych idiotyzmach na które potulnie zgadzał się rząd ZP nie wspomnę.
I z całym szacunkiem - oni mają być gwarantem walki o naszą niezależność z brukselskimi socjalistami? 

Obrazek użytkownika u2

13-10-2023 [14:55] - u2 | Link:

PiS wspólnie z Lewicą, czyli postkomunistami, przeforsował w czerwcu 2021 roku ratyfikację przez Sejm ustawy o zasobach własnych UE

Jakbym słyszał niedorzecznika peło p. Tomczyka, który chwalił się, że Bolanda przyjmie każdą liczbę nielegalnych migrantów :

https://politykazdrowotna.com/...

"Doszło do wielkiej zdrady"
– Ta sytuacja, z którą mamy do czynienia, jest wyjątkowa, bo tak naprawdę doszło do wielkiej zdrady polskich samorządów i ludzi, jeżeli chodzi o zakres KPO. I wy to zrobiliście razem z PiS-em, droga lewico. Tego się po was Polacy na pewno nie spodziewali – mówił Cezary Tomczyk (KO).

 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

13-10-2023 [15:00] - Lech Makowiecki | Link:

Drodzy blogerzy!
Mam jedno pytanie: w którym miejscu mego wpisu instruuję, na kogo należy głosować?
Co najwyżej informuję nieśmiało, na kogo szkoda mi tracić mój głos...
I sugeruję głosującym, by w swych wyborach kierowali się zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami... :)))
Zwłaszcza tymi toksycznymi, budowanymi na plemiennej nienawiści...
PAX VOBISCUM!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-10-2023 [15:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Proszę jedynie usilnie, żeby w swych wyborach kierować się rozsądkiem, a nie emocjami... :)))
Zwłaszcza tymi toksycznymi, budowanymi na plemiennej nienawiści...
PAX VOBISCUM!"
Pan Piosenkarz ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

Obrazek użytkownika Hornblower

13-10-2023 [16:53] - Hornblower | Link:

PAX TIBI

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-10-2023 [18:10] - Kaczysta | Link:

Głosujesz na Czarzastego-masz Tuska
Głosujesz na Biedronia-masz Tuska
Głosujesz na Bosaka-masz Tuska
Głosujesz na Hołownię-masz Tuska
Głosujesz na Kosiniaka-Kamysza-masz Tuska
Głosujesz na Mentzena- masz Tuska

Głosuj na Polskę! 
Tylko PiS 
Lista nr4

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-10-2023 [20:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czwórka to tylko  "dobry", ja głosuję "celująco".