Kogo słucha papież

Nie napiszę przy tym człowieku stanowiska, czy tytułu z dużej litery. Już od dawna stracił u mnie swój szacunek i godność.

Z wielkim sercem, rozumem i emocjami, więc z głębokim szacunkiem zawsze napiszę Papież Jan Paweł II (św.). Także godny najwyższego szacunku jest Papież Benedykt. Niestety, na razie to koniec.

Pan powszechnie znany jako papież Franciszek to Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio. Lat 87. Obserwując prezydenta USA Joe Bidena, również po 80–tce, widzimy, że z wieloma osobami publicznymi, nie tylko w sferze cielesnej, ale głównie umysłowej dzieje się coś niedobrego.

Cóż takiego tak mnie poruszyło, że publicznie wyrażam niechęć do głowy mojego kościoła i mam o nim złe zdanie.

Dlatego:

"Zielona granica" Agnieszki Holland - produkcja szkalująca polskich funkcjonariuszy - zostanie pokazana w... Watykanie. To nie wszystko. W Filmotece Watykańskiej, w obecności wyższych rangą przedstawicieli duchowieństwa Kościoła Katolickiego, Agnieszka Holland odbierze Nagrodę Specjalną Fuoricampo. [1]

Więc zacząłem się zastanawiać: - KOGO SŁUCHA PAPIEŻ?

W swojej katolickiej pokorze i naiwności, zawsze byłem przekonany, że Papież słuch tylko Boga.
Taki byłem od Pierwszej Komunii. Wyobrażałem sobie, że Papież jest zawsze ustanowionym przez Trójcę Świętą łącznikiem pomiędzy Bogiem i wiernymi. Przecież dwa tysiące lat temu pierwszym papieżem był święty Piotr – towarzysz i wierny przyjaciel Jezusa Chrystusa. Ucieleśnionego Boga Ojca.

Cóż... Coś się w wysokiej hierarchii kościelnej, wśród kardynałów, arcybiskupów i biskupów popsuło, doznali diabelskiego zaćmienia, albo chwilowego obłędu, że dziesięć lat temu wybrali spośród siebie człowieka, który raczej woli słuchać Antychrysta niż Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

Już jego poprzednie poczynania, zwieńczone stosunkiem do Rosji i Putina, w trakcie, gdy oni bestialsko mordowali niewinnych Ukraińców, kazały się zastanowić, czy to faktycznie prawdziwa Głowa Kościoła.

Gest wykonany w stosunku do zdrajczyni swojego kraju, do parszywego, kłamliwego jej wytworu z piekła rodem, gdzie łamie wiele przykazań i wartości chrześcijańskich; przyklaskiwanie temu i nagradzanie kobiety oszalałej i brudnej, jest powodem, że skreślam tego człowieka z grupy ludzi godnych szacunku i pokory.

Niech pani Holland, panie papieżu zaprowadzi pana tam, skąd sama przyszła.
Ja płakać nie będę.

Ps. Czy mam czuć już zapach Armagedonu? Podobno Eufrat wysechł. A to zły omen.

______________

[1] https://niezalezna.pl/rozrywka/zielona-granica-na-pokazie-w-watykanie-fogiel-papiez-nie-jest-krytykiem-filmowym/498841

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-09-2023 [14:22] - Ijontichy | Link:

Bo poprawnie pisze się : papież,premier,prezydent,prezes i tylko Imie i Nazwisko po tej funkcji,piszemy z dużej litery :-)) 
Tak wiec strzelileś z armaty do ...słownika poprawnej polszczyzny.
Ty w ogóle masz problemy z językiem polskim...wszyscy z Trójmiasta tak mają? 

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-09-2023 [19:42] - jazgdyni | Link:

Ty mimo wszystko jesteś autentycznie durny i prosty jak cep.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-09-2023 [22:07] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

jazgdyni :  Skoro Turowski, " jezuita", agent polskich komunistycznych służb, ale przecież "sowiecki", na 10 lat owinął sobie otoczenie kościelne , w tym większość czasu  w Rzymie, dookoła palca, to ilu podobnych było tam podstawionych ? Jak wysoko zaszli ? Turowski tylko dlatego się wycofał, bo jezuici naciskali, by w końcu złożył śluby wieczyste. Dodatkowy ślub u jezuitów to zdaje się ślub bezwzględnego posłuszeństwa. General zakonu może go wysłać w dowolne miejsce na kuli ziemskiej. Mogła to być jakaś "Wenezuela" a to już nie Rzym i Watykan i jaki to pożytek dla komunistycznych służb? Potem chciał się chyba wżenić w jedną z czołowych rodzin francuskich z koneksjami, ale skrupulatnie zaczęły go sprawdzać francuskie służby. Ale ilu gdzieś tam "złożyło śluby"? Czyimi są teraz doradcami?. Inna sprawa, że bolszewicy w każdym kraju  mogą wesprzeć karierę księdza czy zakonnika który ma dla nich pozytywne odchylenie społeczno-marksistowskie. Przez dziesięciolecia. Jeszcze inna sprawa, aktualny papież wybiera i promuje sobie podobnych.  na biskupów kardynałów. Nie wygląda to dobrze :)

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-09-2023 [08:43] - Ijontichy | Link:

@jzg 29.09. 19.42

Hmmm...mam sie wpisać w twój poziom o odpowiedzieć ci podobnie? Jesteś prostakiem i chamem...zwykłym ordynarnym chamem!

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [08:49] - u2 | Link:

Jesteś prostakiem i chamem...zwykłym ordynarnym chamem!

LOL

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [21:43] - spike | Link:

@Ijo
jeżeli piszemy o osobie ale bez nazwiska, to piszemy z dużej litery, np. Prezydent USA, Premier Polski, Papież, jeżeli tylko ogólnie wymieniamy poszczególne osoby, to z małej litery.
Zdania nie rozpoczynamy od "Bo" "I" , Albo" etc. itd.

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [08:51] - u2 | Link:

piszemy z dużej litery

"Pisać z dużej/małej litery/bukwy" to rusycyzm, my Polacy piszemy dużą/małą literą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2023 [09:39] - jazgdyni | Link:

@spike & koledzy

W tzw. kurtuazji na pewnym poziomie, wszystkie te gramatyczne bzdety są mało ważne. W treści pisanej, głównie w korespondencji, ale nie tylko, poprzez użycie dużej litery, wyrażamy  prostą grzeczność i szacunek - jak np. Szanowny Panie, Panie Doktorze, itd. Do naszego @ Imć Waszeć, bo na to zasługuje, zawsze w tekście piszę Pan. Oraz oczywiście tak też rozmawiam z Paniami. Tak po prostu zostałem wychowany, a i szkoły były na przedwojennym poziomie.

To tyle Szanowni Puryści Językowi

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [10:20] - u2 | Link:

zawsze w tekście piszę Pan

Pan dużą literą to oznaka dużego szacunku, ja zwykle piszę małą literą, no chyba że na początku zdania. Pan to taki przerywnik, trzyma interlokutora na dystans, aby się zbytnio nie spoufalał :-)

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [14:33] - u2 | Link:

W Filmotece Watykańskiej, w obecności wyższych rangą przedstawicieli duchowieństwa Kościoła Katolickiego, Agnieszka Holland odbierze Nagrodę Specjalną Fuoricampo.

Czyli najpierw obejrzą, a potem natychmiastowo wręczą nagrodę. No w sumie logiczne, jak można nagradzać twórców filmu, którego się nie obejrzało ? :-)

PS. Przyznaję, że w całości nie obejrzałem żadnego filmu p. Holland. Kupowałem w kiosku jej serial pt. Ekipa. Kolega ode mnie pożyczał i oglądał. Mnie coś tknęło i nie oglądałem. Mam te krążki gdzieś w piwnicy. Niedawno na Netfliks zacząłem oglądać Pokot, ale przeskoczyłem kilkadziesiąt minut i nie dokończyłem oglądania. Wiedziałem, że nie jest to pochlebny obraz dla Polaków, ale był po prostu nudny.  Wczoraj było o filmie p. Holland pt. Zabić księdza #wtylewizji. Tam prowadzący stwierdzili, że film przedstawia rozterki moralne ubeka i jego cierpienia, a nie męczeństwo torturowanego i zabitego księdza. :-)

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [15:36] - sake3 | Link:

@u2........Jak można mieć rozterki ,cierpienia moralne jeśli nie ma się moralności jak ubecy? Skoro uważa się za tak świetną rezyserkę to czemu nie nakręciła filmu o Samuelu Morelu? W końcu znana jest z tego że ,,robi'' filmy na zlecenie środowisk dla których pojęcie ,,moralność'' jest obce.Również jej kłamstwa które teraz są nagradzane pokazują że moralność staje się niepotrzebnym balastem w dzisiejszym świecie.,

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [19:55] - u2 | Link:

filmu o Samuelu Morelu?

Nakręciła "Zabić księdza", czyli o rozterkach moralnych ubeka. Można to również odnieść do Szlomo Morela, który bawił się zabijając w okrutny sposób nie tylko więzionych Niemców, ale wszystkich nieszczęśników, którzy trafili do jego obozu, w którym był kierownikiem. Zrozumiałe, że odreagowywał wojnę zabijając swoich wrogów, nawet tych wyimaginowanych.

Obrazek użytkownika Zofia

29-09-2023 [15:09] - Zofia | Link:

Jestem katoliczką. Dorastałam przy ks .Prymasie Wyszyńskim , Ojcu Świętym  Janie Pawle II i Ojcu Świętym Benedykcie XVI , których uważałam za nieposzlakowane autorytety (w życiu trzeba mieć na kim się wesprzeć) ale kiedy został wybrany papież Franciszek intuicja podpowiedziała mi - ten człowiek nie wiele ma wspólnego z Kościołem z którym wzrastałam. Nie interesuje mnie zupełnie Jego nauczanie.

Obrazek użytkownika Darek65

29-09-2023 [15:26] - Darek65 | Link:

Przyznanie nagrody Holland, to mały pikuś. Są gorsze przewiny, jak choćby tolerowanie homomafi w Watykanie, sprzyjanie drodze synodalnej w Niemczech, (to jawny bunt), zakazanie mszy w rycie trydenckim, itp. Jakiś dawny współpracownik Bergoglio wspominał, że tenże sympatyzował, a nawet współpracował z komunistami.

Obrazek użytkownika Art

29-09-2023 [16:31] - Art | Link:

Mnie dwie sprawy odrzuciło od tego dziwnego człowieka.
Jego "dzień dobry" na dzień dobry,oraz machanie łapą zamiast błogosławieństwa,co może i dobrze.
Oraz,wkrótce po tzw wyborze ogłosił zlot szatanów/satanistów,nazywanych dla niepoznaki "rotary club".
A na Placu Św Piotra garstka ludzi,przwdopodobnie turystów podczas jego bełkotu.I czekamy aż sobie pójdzie,ale czy wybiorą nam innego?Może jakiegoś Rysia.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-09-2023 [21:35] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Obawiam się, że to prawdopodobne :)

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [22:03] - spike | Link:

Przyznam się, mam ten sam problem, a nawet (chyba grzech), że dla mnie papież Franciszek nie jest tym, kim powinien być i jak powinienem się do Papieża odnieść wg nauki Kościoła, a nie mam odwagi iść z tym problemem do księdza proboszcza, tym bardziej że się przyjaźnimy. Planuję porozmawiać o moich rozterkach z księdzem, który jest dr teologii, gościnnie wpada głosić kazania, b.ciekawe, jak i sam ksiądz jest sympatyczny i budzi zaufanie - liczę że mnie nie okrzyczy :)

Na początku miałem wątpliwości po wybraniu Benedykta XVI, mało go znałem, wiedziałem że przyjaźnił się z Janem Pawłem II. Jak zaczął posługę, głosił kazania, odnosił się do pielgrzymów, szczególnie do Polaków, te sympatyczne kaleczenie j.polskiego, ale starał się, robił to z każdym razem lepiej, przekonał mnie do siebie. To jeden z nielicznych Niemców, który zagościł w moim domu.
Nadszedł sądny dzień, papież Benedykt ogłasza abdykację - szok, a jeszcze większy, jak w tym momencie piorun uderza w kopułę Bazyliki !
Wtedy powiedziałem to nie przypadek, to znak Niebios.
Widać nadchodzą nad Kościołem i  katolikami mroczne czasy, co już da się odczuć, a ma być dużo gorzej, kościoły już płoną.

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [22:10] - spike | Link:

PS. kiedyś, jak był u nas zlot młodzieży, organizowałem na tą okazję bilbord okolicznościowy, szukałem odpowiedniego zdjęcia papieża Franciszka, nie mogłem znaleźć, wszystkie były (Boże wybacz) takie głupawe, te miny, głupi uśmiech, aż zacząłem coś kombinować ze zdjęciami i jakoś wyszło, Proboszcz był zadowolony :)
Zdjęcia JPII można znaleźć na każdą okazję, są takie sympatyczne, ciepłe aż miło oglądać.
Jak JPII zmarł, w domu mieliśmy żałobę jak w rodzinie, brakuje Go nam.

Obrazek użytkownika marsie

29-09-2023 [23:06] - marsie | Link:

Już kilka dni po wyborze papieża Franciszka (dobrego obiadu!), napisałem – kim ja jestem, by papieża krytykować – ale coś mi tu nie pasuje!
Jak widać, miałem chyba rację – ale co z tego?
Tak nawiasem – kardynalski kapelusz dał mu Jan Paweł II w roku 2001.
Pozdrawiam Autora!

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

01-10-2023 [04:36] - EsaurGappa | Link:

Szczęść Boże Jazgdyni.Kto słucha papieża?
Pamiętam jak w 2013 r po tym jak został wybrany na głowę papieża radowałem się że oto nowe nastało w kościele.Potwornie wtedy grzeszyłem i kroczyłem drogą upadku,nie było dnia bym nie złorzeczył Bogu i kościołowi,plugawiłem swe ciało niszczyłem duszę,stała się ona tak uboga że często nawiedzały mnie we śnie zmory.Tak!W tamtym czasie to co mówił papież upodobała sobie mroczna strona mojej duszy,demon który dręczył mnie w każdej sekundzie życia nakazywał wsłuchiwać się w jego nauki.Jest mi  niebywale wstyd jest mi przykro przed Bogiem, że dałem się tak omamić,że nie dostrzegłem prawdziwej istoty rzeczy.
 Argentyna bajecznie piękna lecz szalona jest ta grzeszna dziewczyna,wciąż płacze wciąż grzeszy nie widać końca jej biedy,zbratała się z diabłem który obiecał jej świata chwałę,zagubiona kroczy doliną ciemnośći omamiona futbolem i Franciszka papieża splendorem,wiecznie przez samych siebie okradana,taka jest Argentyna,niemiecka poddana.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2023 [05:00] - jazgdyni | Link:

@EsaurGappa

Szczęść Boże

Tu w dużym stopniu na nasz krytycyzm wpływa świętość i wybitna osobowość Jana Pawła II. Tacy jak on zdarzają się raz na stulecia, Częściowo przed naszym papieżem był chyba mahatma Gandhi. Przy takich osobach Franciszek wydaje się malutki i niegodny by jego słuchać z nabożeństwem. A teraz właściwie to już tworzy naszą wrogą postawę nie tylko wobec siebie, ale całego Watykanu,.
Może on tego właśnie chce?

Obrazek użytkownika EsaurGappa

01-10-2023 [05:43] - EsaurGappa | Link:

Nie wiemy czego chce Franciszek,ale nie można przecież dwóm panom służyć.On zdaje się chce zadowolić wszystkich,raz katolików raz muzułmanów innym razem ateistów.A powinnien tylko i wyłącznie służyć Bogu,katolik nie potrzebuję dzisjaj podobać się ateistom muzułmanom  czy też protestantom i prawosławnym i wchodzić z nimi w jakąkolwiek dysputę,tylko na tym straci,zyskuje ten który nie jest jeszcze gotowy na to by stanąć po dobrej stronie tego odwiecznego konfliktu.Jan Paweł II też popełniał błędy ale nie stchórzył przed obliczem pana  i wytrwał w swej śwìętej posłudze aż do swej śmierci i to go wyróznia na tle wielu duchownych którzy chowają głowę w piasek,wtedy gdy powinni oddać życie za Jezusa.
Każda epoka ma swojego Piotra który stchórzył w chwil ataku na Chrystysa,każda ma swojego Judasza,patrzmy lepiej co uczynił później skruszony Piotr aniżeli Judasz któey odebrał sam sobie nadzieję.