Historia est magister vitae!

Czyli... 

"Historia jest nauczycielką życia". Bez niej poruszamy się jak we mgle, bo ona też "kołem się toczy" i "lubi się powtarzać".  Stanowi fundament wiedzy o przeszłości, bo ma bezpośredni wpływ na teraźniejszość i naszą przyszłość. 

Kiedyś - bodajże w 1988 roku - napisałem taką prostą sentencję: "Pamiętaj czym była Twoja przeszłość, czym jest Twoja teraźniejszość bo od tego zależy jaka będzie Twoja przyszłość!" [1]. 

Gdybyśmy tak zajrzeli w przeszłość to się okaże, że "wszystko już było" i znów powróci. Może nie dosłownie, ale przyczyny określonych wydarzeń zawsze dają podobne skutki a modele zachowań ludzkich są tak naprawdę identyczne i przynoszą niemal tożsame efekty.

Adam Jerzy Czartoryski (1770–1861) – polski pisarz i mąż stanu stwierdził onegdaj, że: 

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie". 

I czy to historyczne zdanie nie jest aktualne i dzisiaj, w Polsce czasów dzisiejszych i w Polsce kampanii wyborczej do parlamentu? 

Bo teraz u nas...

A konkretnie...

Oczywiście ten półkrwi Niemiec i półkrwi niby Kaszub, czyli D. Tusk mógłby jednak działać w interesie Polski, ale tylko wtedy gdyby - choćby z racji zamieszkiwania w niej - czułby się z nią związany i szczerze pracował dla jej dobra. 

A on zamiast mówić o Polsce to woli gaworzyć do Niemców:

"Für Deutschland" (dosłownie "Dla Niemiec")

https://youtu.be/IwO8ar4trjk

Często przytaczam tę wypowiedź D. Tuska bo ona oddaje jego zespolenie z Niemcami a nie z Polską. Można nawet zauważyć u niego pewną fascynację Niemcami i jakąś formę kompleksu wobec nich, co powoduje występowanie u niego znanego syndromu, którego sens można streścić postulatywnym zwrotem: "być bardziej niemiecki niż Niemiec". Sądzę, że wielu z nas zna takich niby Polaków, którzy wyjechawszy do Niemiec już po miesiącu nie pamiętali języka polskiego...

Ale tak naprawdę chodzi o to, że całe KO-PO, PSL z Hołownią czy Lewicą to razem i w porozumieniu są częściami partii antypolskiej. Jedyną zaś partią, którą można nazwać polską jest - z wieloma zastrzeżeniami - jedynie PiS-ZP. Chciałbym, abym mógł dołączyć do partii polskiej Konfederację, ale jest to jeden ideowy "miszmasz", po którym nie wiem czego się spodziewać. 

Niestety dziś nie ma ugrupowania politycznego, które jest zdolne do objęcia władzy w Polsce a jest naprawdę fundamentalnie propolskie. To jest nasz historyczny dramat, ale wobec tego każdy Polak w dzisiejszej sytuacji musi wybrać pomiędzy środowiskiem chronicznie antypolskim a tym, który chociaż w części jest propolskim. 

Musimy dokonać wyboru pomiędzy współczesną Konfederacją Targowicką  a współczesnymi twórcami Konstytucji 3 Maja. Jest to oczywiście daleko posunięta przenośnia, tyle tylko, że Targowiczanie też wzywali na pomoc obcych (Katarzynę II), co ostatecznie skończyło się kolejnym rozbiorem i ostatecznym zniknięciem naszego państwa na 123 lata. 

A, że historia lubi się powtarzać to jestem niemal pewny, że gdyby dziś władzę w Polsce przejęło PO-KO z akolitami to możemy stracić nasze państwo już na zawsze. Tego chcą niestety Niemcy, które planują zbudować z UE swoją IV Rzeszę, czyli Jedno Sfederalizowane Państwo Europa ze stolicami w Berlinie i Brukseli. Tego potencjalnego ataku Niemiec na kraje europejskie mogą nie dostrzegać społeczeństwa zachodnie, które nie doświadczyły komunizmu i koszmaru sowieckiego buta. Ale my winniśmy sobie zdawać sprawę do czego prowadzą mrzonki o stworzeniu jakiegoś jednego społeczeństwa, które ma zastąpić narody i państwa. To jest awykonalne a samo dążenie do "urawniłowki" ostatecznie skończy się na terrorze elit wobec buntujących się ludzi. 

Polska jest tak naprawdę jedynym krajem, który może powstrzymać elity unijne przed budową takiej "urawniłowki" - IV Rzeszy Niemieckiej i tylko my możemy liderować w przywracaniu dla UE  Europy Ojczyzn. Stąd jest na nas tak zmasowany atak ze strony eurokratów a już niemieckich szczególnie. Dlatego też nieszczęściem dla całej Europy byłaby wygrana w Polsce D. Tuska i jego sprzymierzeńców. 

Warto przy tym zwrócić uwagę, że bardzo powoli, ale jednak nawet w krajach zachodnich zaczynają wygrywać wybory partie konserwatywne, choć w każdym z nich ten konserwatyzm jest różnie pojmowany. Czy Polska ma zawieść nadzieje Włochów, Hiszpanów, Szwedów i kraje dawnego "bloku wschodniego"? 

I doprawdy! Teraz nie ma co się ekscytować jakimiś konwencjami wyborczymi/programowymi czy fałszywymi obietnicami, bo jest tylko jeden wybór: albo głos na realnie potencjalnych antypolaków albo głos na tych, którzy udowodnili, że potrafią rządzić z korzyścią dla nas wszystkich, dla Polski a nawet dla wszystkich europejskich narodów. 

Niech historia naprawdę będzie dla nas nauczycielką życia i pokażmy to przy urnach wyborczych. 

[1] Oj... zrobiło się nostalgicznie. Pod koniec szkoły podstawowej, okresie technikum i w pierwszych latach studiów pisałem sentencje, fraszki, wiersze a nawet sztuki teatralne. Później gdzieś ta wena twórcza uciekła. Tyle tylko, że wtedy pochłaniałem różnorakie książki w ilości 10-15 miesięcznie. Dziś jak przeczytam dwie to uważam to za sukces. Dlatego nie jestem w stanie zrozumieć, że dziś młodym ludziom wystarczy emotikonka, żeby wyrazić swoje emocje/uczucia. A my? Pisaliśmy kilkustronne listy do ukochanych osób i z drżeniem serca oczekiwaliśmy odpowiedzi. Posiadaliśmy zasób słów, aby wyrazić swoje wnętrze a teraz wystarczy jakaś jednowymiarowa grafika. No cóż... świat się zmienił, ale czy na lepsze? - https://krzysztofjaw.blogspot....

[2] Możliwość przedstawienia memów z D. Tuskiem zawdzięczam Gawrionowi z nierpoprawnych.pl: https://niepoprawni.pl/blog/ga...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

11-09-2023 [13:42] - u2 | Link:

Jedno Sfederalizowane Państwo Europa ze stolicami w Berlinie i Brukseli

To wewnętrzna sprzeczność, nie może być w państwie dwuwładzy, typu Berlin i Bruksela, wtedy powstaje potężny kociokwik. Widać to w Polsce, gdzie lokalni kacykowie samorządowi robią wszystko wbrew wobec władzy państwowej wykonawczej. Ostatnio robią bierny opór przed laptopami dla każdego ucznia i nauczyciela. Aż 4900 szkół nie podpisało umów z MEN. Wiadomo, kto w tych szkołach mianował dyrektorów i teraz wymaga bezwzględnego posłuszeństwa, aby robić wbrew uczniom i nauczycielom. Oczywiście to taka akcja wyborcza totalniaków, aby Polakom maksymalnie dokuczyć i dopiec.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-09-2023 [16:17] - Jan1797 | Link:

Zostawić w Warszawie liczydła, w Rosji korzystają z nich zawzięcie. I są zadowoleni.
Zastanawiam się ilu mieszkańców Warszawy wie jak zachowuje się tamtejszy samorząd i dyrektorzy szkół? Pewnie nie wszyscy, a jednak.

Obrazek użytkownika sake3

11-09-2023 [17:07] - sake3 | Link:

Ta akcja dyrektorów nie jest obliczona na dokuczanie Polakom,ale żeby przekonywać że to rząd ,,ciemniaków żałuje na edukacje i laptopy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-09-2023 [14:43] - NASZ_HENRY | Link:

Fraszka

Jedni rodzą się za późno a drudzy za wcześnie
To wielka sztuka zrodzić się współcześnie 😉
 

Obrazek użytkownika Tlenożerca

11-09-2023 [14:45] - Tlenożerca | Link:

Historia magistra vitae est.

Obrazek użytkownika Jabe

11-09-2023 [16:40] - Jabe | Link:

Dziś można już śmiało powiedzieć, że cały Okrągły Stół jest partią anty­polską. Autor roz­pacz­liwie stara się tego nie za­uważać

Obrazek użytkownika tricolour

11-09-2023 [16:47] - tricolour | Link:

A tu dodatek do Lidli i Aldi:

https://wydarzenia.interia.pl/...

Obrazek użytkownika r102

11-09-2023 [17:30] - r102 | Link:

Magistra - półinteligencie...

Obrazek użytkownika Ptr

11-09-2023 [18:29] - Ptr | Link:

Chyba czas , aby wprowadzić amerykański zwyczaj posiadania flagi narodowej na froncie biznesu. To może pomóc odróżnić nas od tych , którzy wywiesiliby raczej flagę niemiecką lub niebieską. 

Zjawisko sympatii politycznej dla obcych interesów jest zadziwiające i żenujące. Nie jestem psychologiem , ale wyobrażam sobie jak po otwarciu granic obozu socjalistycznego w 1989 roku ,obozu  w przenośni, ale często bardzo dosłownie, drugie czy trzecie pokolenie żyjące w świadomości niewoli, w kryzysie PRLu, w uwielbieniu kolorowego zachodu, wyszło jak młode kurczaki na zewnątrz obozowych bram i spotkało wszelkiego rodzaju drapieżniki, farbowane lisy i cwaniactwo, które grało role nowej matki i ojca, tudzież przemawiało mądrością nowego  Pana Boga do tych oszołomionych kurczaków. A te chciały tego nowego jakiekolwiek by to było, jakkolwiek upokażające i trudne. Szły te kurczaki do farbowanych lisów i żaliły się jak to w obozie źle było, a jakiże fajne tutaj. A potem te lisy same weszły do obozu , aby sprawdzić co jeszcze da się upolować, jaką siłę roboczą da się wykorzystać, co da się przejąć i rozkraść. I dać tym kurczakom część tego rozkradzionego by tam pozostały jak nowy Pan przykazał. 

 

Obrazek użytkownika Czesław2

11-09-2023 [18:52] - Czesław2 | Link:

I te kurczaki, mimo  że z gardła wilka już tylko sandały wystają są nadal zachwycone.

Obrazek użytkownika Hornblower

11-09-2023 [20:49] - Hornblower | Link:

Trochę pokręcona teoria, że:
"Polska jest tak naprawdę jedynym krajem, który może powstrzymać elity unijne przed budową takiej "urawniłowki" - IV Rzeszy Niemieckiej i tylko my możemy liderować w przywracaniu dla UE  Europy Ojczyzn. Stąd jest na nas tak zmasowany atak ze strony eurokratów a już niemieckich szczególnie. Dlatego też nieszczęściem dla całej Europy byłaby wygrana w Polsce D. Tuska i jego sprzymierzeńców". 

Rozumiem, że gwarantem by do tego nie doszło, jest PiS, które:

1. Było za ratyfikacją traktatu lizbońskiego (czyli kamienia milowego na drodze do tworzenia wspomnianej przez Ciebie IV Rzeszy), optując nawet za rezygnacją z przeprowadzenia referendum w tej sprawie - no bo przecież nie można było ryzykować, by Naród, czyli Suweren, zagłosował nie tak, jak życzyła sobie Bruksela. Sejm ustawę o upoważnieniu prezydenta do ratyfikacji traktatu uchwalił głosami PO i PiS, za głosował zarówno Donald Tusk jak i Jarosław Kaczyński. Ratyfikował go ś.p. prezydent Kaczyński 10 października 2009 roku.
Nikt go nawet nie przeczytał? Dzisiaj PiS będzie walczyło z tym co samo sprokurowało?

2. Wspólnie z Lewicą, czyli postkomunistami, przeforsowało w czerwcu 2021 roku ratyfikację przez Sejm ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w prawo zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz w prawo nakładania „unijnych” podatków. Dzięki temu PiS wykonało kolejny, decydujący milowy krok na drodze „pogłębiania integracji” - czyli budowy europejskiego państwa federalnego w postaci IV Rzeszy,
Rozumiem, że jak PiS wygra wybory, to zmieni to, co wspólnie z komunistami przepchało przez Sejm? 

 

Obrazek użytkownika Jabe

11-09-2023 [21:07] - Jabe | Link:

Udział w akcji „pan­demia” i szaleńczej walce z dia­belskim CO₂ wy­starczy. Po­pieranie PiS-u wy­klucza jednak kontakt z rzeczy­wistością.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

11-09-2023 [22:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie ma w Polsce drugiego tak opluwanego człowieka jak Jarosław Kaczyński. Ogromne siły, nie tylko z Polski od lat próbują go zniszczyć. I nic na niego nie mogą znaleźć. Zero. Żadnych lewych pieniędzy, mieszkań, reklamówek z Biedronki.
Jedyne co ukradł to księżyc z bratem.

Obrazek użytkownika Jabe

11-09-2023 [23:39] - Jabe | Link:

Donald Tusk jest nie mniej opluwany. I co z tego miałoby niby wynikać?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-09-2023 [01:10] - Alina@Warszawa | Link:

@donpasquale3187
4 godziny temu
Na trzecią kadencję Pis wprowadzi nowy program: "Psychiatra +" dla sierot po Tusku!

- napisał komentator pod filmem z Tuskiem w Opolu: "Wiec Donalda Tuska w Opolu

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2023 [07:47] - sake3 | Link:

@Siberian Husky Dog..........Z pewnością teraz coś się na Kaczyńskiego znajdzie,przecież sam wielki mecenas wziął sprawy w swe prawnicze ręce.Kiwając wielkim łbem przypominającym strusie jajo żąda przymusowych badań Jarosława Kaczyńskiego wariografem na okoliczność spowodowanej rzekomo przez niego katastrofy smoleńskiej.Jak to nie pomoże to pewnie zaproponuje hipnozę. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-09-2023 [11:23] - Alina@Warszawa | Link:

Mnie zastanawia, jak to jest że Tusk tak bezczelne wzywa Kaczyńskiego do debaty, jak jakiegoś chłoptasia na posyłki, a media nie są oburzone tą bezczelnością. 
Dla mnie to jest typowo niemiecka buta: ZBRODNIARZ, który spowodował śmierć brata bliźniaka - L. Kaczyńskiego - wzywa Jarosława do bezpośredniej debaty!
 Czy ktoś zdrowy na umyśle stanąłby ze zbrodniarzem do debaty?!?! Media jakoś nie poruszają tego podstawowego aspektu "relacji' przywódców PiS i PO. 
Tusk powinien debatować z Trybunałem Stanu, oskarżony o udział w zamordowaniu 96 osób, pasażerów rządowego samolotu Tu154M w Smoleńsku. Jakie siły utrzymują tego pajaca na szczycie medialnej piramidy kłamstwa?

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2023 [13:27] - Jabe | Link:

Nic zdrożnego w debacie liderów wiodą­cych stron­nictw. Zbrodniarz nie został oskarżony, więc jego przeciw­nikom zabrakło męstwa lub ochoty, a raczej zwy­czajnie jego zbrodnia jest wy­myślona na użytek pro­pagandy. Boją się bla­mażu.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-09-2023 [13:54] - Alina@Warszawa | Link:

Wielu niemieckich (i radzieckich, ukraińskich, belgijskich, holenderskich, słowackich) zbrodniarzy też nie zostało oskarżonych, co nie zmienia faktu, że są zbrodniarzami. Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2023 [15:17] - Jabe | Link:

No tak. Chodzi o tę specyficzną niemoc.

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2023 [13:57] - sake3 | Link:

Debata nie jest obowiązkiem żadnej ze stron ani przedwyborczym wymogiem więc nie widzę powodu do jej przeprowadzania.Trudno nawet wyobrazić sobie taką debatę widząc nienormalne wręcz zachowanie Tuska .Bluzgi,wyzwiska którymi tak epatuje byłyby zapewne bardzo interesującym widowiskiem dla hołoty i dla hołoty obliczone ale nic nie wnoszące.Takie ordynarne sformułowania jak te,że chce mu sie rzygać,że formacja Kaczyńskiego chla i bije dzieci,że ma krew na rękach których używa codziennie w kampanii padłyby tez na takim spotkaniu już nie mówiąc ,że zorganizowałby ryczące i tupiące ,,wsparce'' przy pomocy takiego indywiduum jak Giertych czy Lis.Po co oglądać chama w akcji.?

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2023 [14:25] - tricolour | Link:

@sake

Boicie się prawdy, bezczelny wypierdku - na tym to właśnie polega 

Obrazek użytkownika Pers

12-09-2023 [15:24] - Pers | Link:

@sake
//Debata nie jest obowiązkiem żadnej ze stron ani przedwyborczym wymogiem więc nie widzę powodu do jej przeprowadzania//
Prawda jest bardziej prozaiczna. Pan naczelnik najzwyczajniej boi się debaty bo już raz dostał wciry od pana Tuska.
Dlatego nawet nie startuje w wyborach z Warszawy.

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2023 [15:01] - sake3 | Link:

No właśnie, zwolennik  i naśladowca Tuska pokazał jak by wyglądała ta debata o którą zabiega Tusk i w znanym już nam stylu Tuska.