3 pytania bez odpowiedzi

Na jednym z ostatnich spotkań z wyborcami Jarosław Kaczyński stwierdził, że mamy w Polsce bardzo uzdolnioną matematycznie młodzież – tylko 2 europejskie kraje mają jeszcze podobnie zdolną młodzież. I na tych zdolnościach PiS budować ma swój program rozwoju przemysłu w PL
Podobną frazę o wysoce uzdolnionej matematycznie młodzieży wygłosił też na dniach min. Cieszyński mówiąc o cyfryzacji  szkół i rozdawaniu uczniom klas IV laptopów przed wyborami.
Dlaczego i Kaczyński, i Cieszyński kolejny raz okłamali społeczeństwo? Bo wartością PL, która robi różnicę jest kunszt tych nauczycielek, które przeciętnie uzdolnioną młodzież potrafią nauczyć trudnej i wymagającej od ucznia matematyki i odkryć rzeczywiste talenty. A robią to stosując metody nieprzyjazne dla ucznia, wymagające ale skuteczne – takie jakie stosowane były w PRL i jakie – w znacznie bardziej intensywnej skali stosowane są właśnie w Chinach, Japonii – krajach z najlepszymi inżynierami, matematykami.
Tymczasem  cała działalność kolejnych rządów RP nastawiona jest na to by ten skuteczny – ale bardzo wymagający od ucznia system nauczania niszczyć i zastępować go zachodnim, którego głównym celem jest integracja i asymilacja dzieci imigrantów – kosztem poziomu przekazywanej wiedzy. Polska ma społeczeństwo jednolite etnicznie – po co jej integracyjna szkoła z niskim poziomem nauczania?
Dlaczego rząd PiS – kierowany przez doktora praw z Żoliborza, syna nauczycieli z przedwojennej inteligencji, robi wszystko by aktualne polskie szkoły osłabić: systematycznie obniża uposażenie nauczycielek – na tle społeczeństwa, wspiera przez kuratoria ingerencje rodziców,  których efektem jest obniżanie poziomu nauczania, usiłuje skłócić nauczycielki z dyrektorami szkół?
Na te pytania nikt z PiS nie odpowie, i w żadnym medium związanym z PiS nie zostaną one zadane.
 **********************
*
*
*
***********************
Wersja dłuższa, dla bardziej wymagających:
Co to są zdolności? Zdolności wynikają z genów. Albo młody człowiek (płód dla niektórych) dostaje je od rodziców albo nie. I nic więcej nie da się w tej sprawie zrobić. Czy Polacy w Europie specjalnie wyróżniają się zdolnościami matematycznymi?? Nic o tym nie świadczy. Wszystkie kraje europejskie miały jakichś wybitnych matematyków, również Polska, była nawet znana szkoła matematyczna we Lwowie. Jeśli jednak zbierzemy całość, to znacznie wybitniejszych matematyków i inżynierów miały inne kraje europejskie, Polska jest tutaj raczej przeciętna. Tyle, że wynikało to głównie z rozwoju cywilizacyjnego i – przede wszystkim – kształcenia. Bo co z tego jeśli ktoś ma zdolności w jakiejś dziedzinie ale ich nie rozwija? Wtedy te zdolności zostają po prostu niewykorzystane. Matematyka – królowa nauk – jest o tyle specyficzną dziedziną, że z samych zdolności wynika bardzo niewiele. Aby je móc wykorzystać potrzebny jest wymagający, żmudny i trudny trening. Wymagając przede wszystkim dla ucznia. Matematyka nie jest tak fajna jak humanistyka, nie jest jak nauki przyrodnicze – gdzie widzi się efekty działań. W matematyce wszystko dzieje się w wyobraźni. Bardzo wielu uczniom nauka matematyki przychodzi bardzo trudno. Rozwiazywanie coraz trudniejszych zadań wymaga silnej dyscypliny intelektualnej. I ten kraj ma najlepszych matematyków i inżynierów, który w procesie nauczania potrafi uczniom taką dyscyplinę wpoić i wdrożyć. A nie jest to sztuka łatwa, bo najczęściej nauczyciel musi to robić wbrew uczniowi, który wolałby robić coś znacznie fajniejszego niż głowić się nad szaradami z cyferek.
Moim wiec zdaniem, to, że młodzi Polacy osiągają bardzo dobre wyniki w matematyce, fizyce, przedmiotach przyrodniczych, że są tutaj w pierwszej trójce UE i pierwszej 10 świata, że potrafią skutecznie rywalizować z najlepszymi na świecie Azjatami, wynika przede wszystkim z tego, że wciąż jeszcze są tej matematyki skutecznie nauczani. Zdolności – moim zdaniem -  odgrywają tutaj rolę wtórną. I to nie zdolności młodych Polaków są jej największym matematycznym bogactwem ale to, że jest w PL tak wiele nauczycielek, które jeszcze potrafią matematyki skutecznie nauczyć.
Dlaczego tak myślę? Przyjrzyjmy się najlepszym w tym kunszcie: Japończykom, Chińczykom. Jaki tam jest model kształcenia? Niezwykle wysoki autorytet nauczyciela: Punkt 1: nauczyciel ma zawsze rację, punkt 2: Jeśli nauczyciel nie ma racji patrz punkt 1. Rodzic nie może słówka pisnąć w kwestii tego co jest w szkole. Model nabywania wiedzy wybitnie odtwórczy i pamięciowy: uczeń ma się nauczyć tego co każe mu nauczyciel – bez dyskutowania. Kto się nie podporządkuje jest karany karami często wymyślnymi. Kary fizyczne są oczywistością – choć nieoficjalne. Jakiś czas temu dyskusję w Japonii wywołało zachowanie nauczycieli, którzy kazali uczniom pić kwas (ponoć w stężeniu nie zagrażającym zdrowiu) bo za mało przykładali się do nauki. I władze przyznały, że było to może zbyt drastyczne, ale system zmianie nie uległ.
Coś to komuś przypomina? Bo mnie tak: szkołę PRL-owską, w której i ja się uczyłem, w której matematyczki ciągnęły uczniów za ucho, za baki, biły linijką itp. Szkołę która może nie była specjalnie uczniom przyjazna, ale była bardzo bezpieczna i skuteczna w nauczaniu właśnie przedmiotów ścisłych. I to niekoniecznie uczniów specjalnie zdolnych. Ale przeciętny uczeń tamtej szkoły wiedział z matematyki więcej niż dzisiejszy maturzysta. A poziom ówczesnych inżynierów z PL był wysoki na tle Europy. Podobnie jak wysoki jest poziom inżynierów z Japonii i z Chin. Nauczycielki mamy obecnie w PL wiekowe. Wiele z nich uczone było właśnie w opisany sposób i same uczą podobnie. Już bez kar fizycznych – wyleciałyby za to z pracy – ale radzą sobie stosując psychiczny terror.  I przypuszczam, ze to właśnie dzięki nim przeciętna wiedza matematyczna stoi w PL ciągle wysoko. Bo właśnie takie nieprzyjazne uczniowi, wymagające metody, pozwalają przeciętnemu uczniowi pokonywać własne ograniczenia i rozwijać umysł (dokładnie tak samo jak w sporcie), dzięki nim wyłania się też najlepszych, najzdolniejszych, którzy odpowiedni o przygotowywani są w stanie podejmować rywalizację z kształconymi w jeszcze większym reżimie i dyscyplinie Azjatami.
IMO gdyby podobne metody zastosowały nauczycielki z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch to i ich uczniowie brylowaliby na międzynarodowych olimpiadach, jak ich przodkowie brylują na kartach historii i byli w stanie podjąć konkurencję z Japończykami. Dlaczego tego nie robią? Nie wiem, ale mam hipotezy. Otóż przypuszczam, że w szkołach dla elit to jednak podobne metody obowiązują, może bez kar cielesnych. Ale stare elity mają to do siebie, że niezbyt lubią chwalić się przed plebsem. A czemu nie ma takich metod szkołach powszechnych? Dzisiejsze społeczeństwa Zachodu rodzą mało dzieci. W szkołach powszechnych kształci się dużo dzieci imigranckich, mających problemy z językiem, identyfikacją kulturową. I to są podstawowe priorytety tych szkół: aby związać te dzieci z państwem – żywicielem, zintegrować je zasymilować. Poziom samej wiedzy odgrywa tutaj drugorzędną rolę. Stąd radykalne obniżenie progu zdawalności przedmiotu. Stąd potrzeba w szkole tzw. aktywnych metod nauczania, które są mniej skuteczne jeśli chodzi o poziom wiedzy, są zdecydowanie gorsze dla uczniów rzeczywiście zdolnych – zwyczajnie ich blokują, ale mocniej integrują, bardziej glajszachtują – oczywiście równając w dół. Stąd też próby włączania w prace szkoły rodziców, samorządów ogólnie szerszych społeczności. Z właściwie kształconymi na liderów elitami jest to nawet korzystne: jest wyodrębniona klasa rządząca i plebs, który nawet gdyby chciał jest za głupi by przejąć jej rolę – poza jednostkami, które przebijają się. Mamy więc odtworzony klasyczny układ z Republiki Rzymskiej. Polska jednak nie jest krajem imigranckim.
Polska jest jednak krajem jednolitym etnicznie i stać nas na dobrą edukację nastawioną na wiedzę i umiejętności  a nie asymilację. Dlaczego więc wprowadzamy tę drugą, gorszą, a niszczona jest ta pierwsza - lepsza?
Wiąże się z tym jeszcze jedno pytanie: sądzę, że nie tylko ja myślę, iż to nie zdolności matematyczne są wartością wyróżniającą PL ale kunszt nauczycielek. Z pewnością zaś wie to Jarosław Kaczyński  - syn inżyniera i nauczycielki – oboje z przedwojennej inteligencji, która wiedziała i jak kształcić i jak uczyć. I wiedząc to wszystko oszukuje ludzi bzdetami o wyjątkowych zdolnościach matematycznych młodych Polaków?
 Wie też Kaczyński, że jeśli początkująca nauczycielka i asystent na uczelni będzie zarabiali pensję minimalną, pensja „pełnego nauczyciela” będzie na poziomie sprzątaczki lazaretów, a pensja profesora belwederskiego taka jak przeciętna w firmach;  jeśli o tym jak są oceniani i kształceni  uczniowie będą decydować nie nauczycielki ale nawiedzone mamuśki wspierane przez urzędników z kuratorium szantażujących dyrektorów szkół oskarżeniami dyscyplinarnymi (skutek takiego oskarżenia to automatyczne zawieszenie i odebranie na czas zawieszenia wszelkich dodatków – zostaje goła pensja)  to za kilkanaście lat nie będzie w PL żadnej szkoły tylko gówno. A z gówna nie ukręci się ani bicza, ani – tym bardziej – gospodarki konkurencyjnej z Zachodem Europy. A mimo wszystko nie tylko to robią ale to PiS  do tego doprowadził. Nie zadufane w sobie niedouki z PO z kompleksem „murzyńskości”, nie czerwony post-PZPR powstały z chamów, złodziejstwa, zdrajców i brutalnych bandytów,  ale partia doktora praw z Żoliborza – syna pary przedwojennych inteligentów – matka Rawicz, ojciec Pomian oboje akademicy - którego ojciec był AK-owcem, powstańcem warszawskim odznaczonym Virtuti Militari za męstwo w walce.
Na te pytania nikt z PiS nie odpowie, i w żadnym medium związanym z PiS nie zostaną one zadane.

UPD
Już dziś pensje zasadnicze połowy nauczycieli i lwiej części administracji państwowej są na poziomie minimalnej. Od nowego roku ma się to pogłębić. Jak można zbudować silne państwo urzędnikami za minimalną krajową? Jak zrobić silną gospodarkę przemysłową konkurującą z UE z nauczycielami za których pensje zasadnicze będą się wahać od 150 zł poniżej minimalnej do 20% wyżej minimalnej? Logika i doświadczenie historyczne podpowiadają, że: w taki sposób buduje się państwo słabe, skorumpowane z nieduczonymi obywatelami o niskich kwalifiakcjach.

================================
Informacja dla Czytelników: Szanowni Państwo już od dłuższego czasu pod moim blogiem na tym portalu wpisują się różni osobnicy, którzy próbują oszukać Państwa twierdząc, że należę do tej czy innej politycznej organizacji czy opcji - zwykle nie mając nic do powiedzenia w merytorycznym temacie notki.
Oświadczam Państwu, że do żadnej organizacji politycznej nie należę i, m.in., dlatego stać mnie na uczciwość i niezależność od myślenia partyjnego. Natomiast ci, którzy rzucają na mnie te kalumnie to kłamcy i oszczercy. Oni nie znają mnie, ja nie znam ich. Dlaczego łamią tutaj 8 przykazanie? Nie wiem. Domyślam się jedynie, że chodzi im o zdezawuowanie mojej osoby w Państwa oczach.
2. Z wszelkiego typu bolszewią, która przybywa na ten blog tylko po to by bluzgać, zostawić swój ekskrement na dywanie, kłamać o mnie, nie mam zamiaru wchodzić w żadne interakcje. Natomiast zawsze chętnie rozmawiam z ludźmi poważnymi, potrafiącymi sformułować swoje zdanie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-08-2023 [12:24] - NASZ_HENRY | Link:

Ryba psuje się od głowy

Te nauczycielki co  obecnie pracują to nauki pobierały już w III RP. I były kształcone w szkołach wyższych III RP. W szkołach w których uczą pracownicy  naukowo dydaktyczni zatrudniani przez kastę uczelnianą rodem z  PRLu. To akademie wymagają w pierwszym rzędzie reformy!   Jednak organizacja nauki odziedziczona po Bismarcku i Stalinie, bazująca na kooptacji, nie nadaje się do reformowania tylko do likwidacji, PAN na początek 😎
 

Obrazek użytkownika Jabe

24-08-2023 [12:30] - Jabe | Link:

Tyle że głową jest Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-08-2023 [13:01] - NASZ_HENRY | Link:

Jabe - z twoją głową coś w nieporządku - zmień lekarza!
Jarosław Kaczyński na czele kasty sędziowskiej, kasty akademickiej innych kast po PRLu - przecież w takie brednie to nawet nauczycielki od Broniarza nie uwierzą ;-) 
 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-08-2023 [13:06] - Czesław2 | Link:

@HENRY To pupilek Kaczyńskiego zablokował wszystkie reformy. Dwaj pupilkowie. Zapomniałeś już?

Obrazek użytkownika mada

25-08-2023 [14:56] - mada | Link:

 Czesław2  zapomniałeś, że w"pisowskiej" Polsce jest demokracja i każdy wybrany nie jest związany instrukcjami nikogokolwiek.
W waszym grajdołku nikt nie śmie nawet beknąć przeciwko wodzowi.

Obrazek użytkownika Jabe

24-08-2023 [14:21] - Jabe | Link:

Jak coś nie wychodzi, okazuje się, że to wrogów wina. Ja myślę jednak, że tak miało być. Przecież przykład tej dziew­czyny, która siedzi w wię­zieniu za wy­szarpnięcie torby pokazuje, że dzie­dziny pod­ległe prezesowi są takie same, jak te opanowane przez wro­gów Polski. Pic!

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2023 [16:22] - Pani Anna | Link:

Gwoli sprawiedliwości, to ta dziewczyna już wyszła,  siedzi jednak nadal dokładnie za to samo jej chłopak,  za którym pies z kulawą nogą się nie ujął. A to dlatego, że nie miał takiego ładnego zdjęcia w mundurku harcerskim. Taka to pisowa sprawiedliwość. 

Obrazek użytkownika Jabe

24-08-2023 [16:41] - Jabe | Link:

Nie chodzi o to, czemu wyszła, tylko czemu pisowa pro­kuratura o­skarżyła ją z takiego paragrafu. Miałem nadzieję, że awan­tura sprawi, że sądy zaczną bronić oby­wateli przed prokuraturą, ale jak widać obo­wiązuje sztama ponad po­działami.

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [17:00] - u2 | Link:

czemu pisowa pro­kuratura o­skarżyła ją z takiego paragrafu

Bo prokuratura w Posen nie jest pisowa, tylko wasza ubecka pełowska, dlatego oskarżyła. A wasza wolna sędzia Cabrera uznała występek Mariki jako chuligański. Nie zleciła wywiadu środowiskowego, nie uznała przeprosin Mariki. Uznała bez żadnego dowodu, że Marika ma poglądy jak ten 17 letni chłopak z ONR.  I skazała ich oboje za ich rzekome poglądy. Pozbawiła Marikę prawa do obrony. Lista błędów sędzi Cabrery jest długa. Cabrera po hiszpańsku to koza. Hiszpanki nie cierpią Polek i Polaków. Nazwanie kogoś Polaco w Hiszpanii to najgorszy epitet.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2023 [18:05] - Pani Anna | Link:

Prokuratura pisowska oskarżyła ją i jej chłopaka z tego paragrafu, gdyż taka była " mądrość etapu", czyli PIS chciał się wykazać ściganiem nazioli i tępieniem "nietolerancji ", żeby dobrze wypaść w UE. Jest bardzo istotne, że z tych dwojga akurat dziewucha wyszła. Bardziej pasuje do roli ofiary sądów niż jej chłopak,  który dalej kibluje. Nawiasem mówiąc z-ca prokuratora rejonowego, która sporządziła i wniosła akt oskarżenia nazywa się  Agnieszka Kanarkowska, a Ziobro zwolnił wiceszefową prokuratury Poznań Stare Miasto Joannę Gosieniecką. Łatwo się domyślić, dlaczego tak i która prokurator jest koleżanką polityczną "obozu patriotycznego". PIS zamiast walczyć z patologią wymiaru sprawiedliwości stworzył sobie nowe "kasty".

Obrazek użytkownika Jabe

24-08-2023 [18:15] - Jabe | Link:

Dlatego już za pierwszych promyków Dobrej Zmiany pytałem, jaki jest plan, do jakiego celu PiS zmierza. No i okazało się, że plan jest taki, żeby zdobyć całą władzę, wy­mienić ludzi, a później się zobaczy. Czyli nie ma planu. Prócz pro­pagan­dowego, oczy­wiście.

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [18:24] - u2 | Link:

pasuje do roli ofiary sądów niż jej chłopak,  który dalej kibluje

Ściemniasz trollico z Niemiec. Może był prowodyrem ? Pomimo 17 lat ? Może to on rządził w tej grupie ONR ? Admin twierdził, że to faszysta i słusznie został skazany za swoje poglądy. Ja nie jestem tego taki pewien, bo nie było apelacji co jest naturalne w takiej sprawie za poglądy. W tym przypadku niewątpliwie doszło do próby rozboju, czyli próby wyrwania kolorowej torebki, ale wyrok rażąco odbiega od wyroków w takich sprawach, a nawet poważniejszych. W dodatku wydawała te dużo niższe wyroki ta sama sędzia Cabrera.

PS. Marika nadal nie jest uniewinniona, tylko warunkowo zwolniona z aresztu. Ma kłopoty zdrowotne, więc naturalne jest jej zwolnienie z odbywania kary.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2023 [18:54] - Pani Anna | Link:

U-bek
Nie chce mi się analizować każdej głupoty, którą poniżej napisałeś,  zwłaszcza, że już kiedyś dokładnie wyjaśniałam cała sprawę,  łącznie z podaniem art. kpk na mocy którego Marika wyszła z więzienia.  Natomiast ciekawi mnie jedno, od kiedy w kraju PIS ludzie są więzieni za poglądy? 

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [19:24] - u2 | Link:

w kraju PIS ludzie są więzieni za poglądy?

Nie ściemniaj trollico, odpowiadam tobie, bo nie lubię twoich nachalnych kłamstw i oszczerstw. Polska to nie kraj PiS, tutaj jest post-komunistyczna nadzwyczajna kasta, która służy pełomafii, a ta jest bezkarna, bo obowiązuje tzw. doktryna Neumanna. Za poglądy sądy ścigają zwolenników suwerennej Polski, nie was komunistycznych pogrobowców, zwolenników totalitarnych morderców.

A że minister Ziobro wyłapał taki niesprawiedliwy wyrok za poglądy to traktuję w kategoriach cudu. W waszych post-komunistycznych merdiach nazwanie kogoś faszystą z ONR to największa obelga, dzięki której skazujecie ludzi na karę bezwzględnego więzienia.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2023 [19:55] - Pani Anna | Link:

U-bek
To siedzą,  czy nie siedzą? Czy akt oskarżenia dotyczył "poglądów ", czy czynu? Proste pytanie. Tak, lub nie, ubeku.

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [20:31] - u2 | Link:

Czy akt oskarżenia dotyczył "poglądów ", czy czynu?

Podawałem droga trollico z Niemiec link do uzasadnienia tego kuriozalnego wyroku sędzi Cabrera. Sędzia Cabrera skupiła się na poglądach oskarżonych. To był gwóźdź do jej drakońskiego wyroku. Nawet admin wpadł w sidła pani sędzi Cabrery, że ten 17-latek to niech sobie siedzi, bo to faszysta. A ty droga trollico ciągle pomstujesz, że ten 17-latek siedzi. Siedzi, bo nie zaapelował podobnie jak Marika, siedzi, bo młody i głupi, siedzi, bo ma poglądy takie a nie inne, choć sędzia Cabrera oparła się na jego artykułach, nie zleciła wywiadu środowiskowego, czy na pewno to są jego poglądy, czy nie. Gdyby miał poglądy rasistowskie i ksenofobiczne to miałby jeszcze sprawę karną za rozpowszechnianie takich totalitarnych poglądów. A Marika wyszła warunkowo, bo miała kłopoty zdrowotne i ktoś najwyraźniej zadziałał w jej sprawie. To traktuję jako cud, że ktoś się zreflektował z wymiaru sprawiedliwości.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2023 [22:29] - Pani Anna | Link:

U-bek
Jakbyś przeczytał uzasadnienie ze zrozumieniem,  to byś bucu pojął,  że Sędzia odniosła się do postawy i zachowania oskarzonych na procesie,  ich bezczelności oraz kompletnego braku skruchy, udawanych przeprosin,  których poszkodowana nie przyjęła. I tak orzekła najniższa możliwą karę z tego artykułu,  z którego  PROKURATURA wniosła akt oskarżenia. Dziewucha posiedziała rok, skruszała, pogodziła się z rodzicami,  którzy załatwili jej pełnomocnika. Mając pełnomocnika mogła wnioskować o ułaskawienie, a ponieważ ta sama Sędzia poparła jej wniosek, sprawa trafiła do Prokuratora Generalnego. W taki oto sposób Ziobro "cudownie wyłapał " w jaki kanał i bagno wpuściła go jego podwładna. A ponieważ chłopak najwyraźniej nie skruszał,  albo nie ma kto mu opłacić adwokata, będzie kiblowal do końca tego "kuriozalnego i niesprawiedliwego" jak raczyłeś zauważyć wyroku. Tyle, ubeku.

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [23:01] - u2 | Link:

Dziewucha posiedziała rok, skruszała, pogodziła się z rodzicami,  którzy załatwili jej pełnomocnika. Mając pełnomocnika mogła wnioskować o ułaskawienie

Sama widzisz droga trollico z Niemiec. Słusznie napisałem, że ktoś musiał się zainteresować jej sprawą. Czy to było Ordo Iuris, czy pełnomocnik, czyli papuga załatwiona przez rodzinę Mariki to sprawa drugorzędna. Co do wybielania sędzi Cabrera to nie zmyślaj. To od sędzi Cabrery zależało, czy uzna czyn za chuligański, czy nie. W sprawach dużo większego kalibru sędzia Cabrera wydawała dużo niższe wyroki. Te pultanie się sędzi Cabrery odnośnie rzekomych poglądów Mariki, wskazuje że nie dopełniła swoich elementarnych obowiązków bezstronnego rozsądzenia sprawy.

PS. I sama widzisz droga trollico z Niemiec, że 17-latek nie miał takiego szczęścia, że ktoś ujął się za nim i zapewnił mu prawo do obrony.

Obrazek użytkownika Jabe

24-08-2023 [23:30] - Jabe | Link:

Istotne jest, dlaczego została oskarżona.

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [23:37] - u2 | Link:

dlaczego została oskarżona.

Gdyby nie szlajała się z ONR-owcami, którym przewodzi mosiek Krzysztof B. z twojej kuń-fy to by się zachowywała normalnie. A tak wyrywa torebki kobietom razem z chuliganami z ONR. To są proste sprawy :-)

PS. Istotny jest jednak wyrok, prorok również beknął za oskarżenie, ale wyrok to prawdziwe kuriozum wskazujący jak zaczadzeni są post-komunistyczni wolni sędziowie z nadzwyczajnej kasty :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-08-2023 [08:56] - Pani Anna | Link:

U-bek
Teraz o sprawie wie cała Polska, a chłopak jak siedział tak siedzi i nikt nie lamentuje, bucu z Suwałk,  że dzieje się niesprawiedliwość.  Jeszcze raz przypomnę kolejność:
1. Śledztwo nadzorowała i akt oskarżenia sporządziła koleżanka Ziobry,  prokurator Agnieszka Kanarkowska. Kwalifikacji prawnej czynu uczą się już studenci na II roku prawa, i nie sprawia im to żadnych problemów. 
2. Sędzia rozpatrywala sprawę w ramach aktu oskarżenia.  Teoretycznie sędzia ma możliwość zmiany kwalifikacji prawnej, ale w praktyce to się niemal nie zdarza,  dot. może 1% spraw.
3. Nikt z zewnatrz Mariką się nie zainteresował,  zrobiła to ona sama,  gdyż najwyraźniej dojrzała i zmądrzała. Opłacony pelnomocnik nadał jedynie sprawie bieg, w wyniku którego wniosek o ułaskawienie wylądował drogą urzędową na biurku Ziobry. 
4. Ziobro bynajmniej nie ukarał swojej koleżanki,  która akt oskarżenia sporządziła, tylko jej szefową,  która koleżanką najwyraźniej nie jest.

Taka jest prawda ubeku i choćbys łgal 1000 razy, to ja 1001 raz powiem jak było i jak jest. W "państwie prawa".

Obrazek użytkownika u2

25-08-2023 [09:12] - u2 | Link:

prokurator Agnieszka Kanarkowska

Z Mr. Google gazownia donosi :

Aug 17, 2023 — Zbigniew Ziobro wypuścił Marikę Matuszak z więzienia, zaatakował sąd i zapowiedział czystki w prokuraturze.

O tych "czystkach" było już wiadomo jakiś czas temu.

Teoretycznie sędzia ma możliwość zmiany kwalifikacji prawnej, ale w praktyce to się niemal nie zdarza,  dot. może 1% spraw.

Istotne jest, aby sędzia był bezstronny i wydawał wyroki zgodnie ze swoją dotychczasową praktyką, wiedzą i doświadczeniem życiowym. W poprzednich sprawach o rozboje, gdzie dochodziło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sędzia Cabrera wydawała dużo łagodniejsze wyroki. Znaczną część uzasadnienia wyroku sędzia Cabrera poświęca rzekomym poglądom oskarżonych.

Obrazek użytkownika Jabe

25-08-2023 [11:53] - Jabe | Link:

Sąd może i był stron­niczy, lecz pod­legła pre­zesowi pro­kuratura też, wbrew retoryce. Bo PiS jest jednym wielkim kłam­stwem.

Obrazek użytkownika u2

25-08-2023 [13:39] - u2 | Link:

Jebe z UPR kłamie cały czas. Jebe kłamie rano, Jebie kłamie w południe, Jebe kłamie wieczorem, Jebe kłamie kiedy śpi.

PS. Nitras również zaczynał w UPR. I tam skończy :-)

Obrazek użytkownika sake3

25-08-2023 [12:45] - sake3 | Link:

@u2.....Ciekawe jaki będzie wyrok sądu w sprawie Kołodziejczak-Szafarowicz.Pan Kołodziejczk bowiem wniósł pozew przeciw młodemu działaczowi z ,,Młodych PiS'' .Zadanie ,,niewygodnego pytania'' to pod jaki paragraf podlega? Czyzby na wiecach i spędach KO obowiązywały tylko pytania wygodne,wiwaty,okrzyki gwiazdkowe i obecność jedynie ,,słusznych'' osób?Sprawa odbędzie się chyba wkrótce ,bo w trybie wyborczym.Pan Kołodziejczak zdenerwowany,spocony zadanym pytaniem chyba będzie żądał dożywocia? W końcu jest gwiazdą KO a więc obrażona i oburzona czuje się cała formacja.

Obrazek użytkownika u2

25-08-2023 [13:38] - u2 | Link:

Koło wytarzał flagę EU i pokazał faka dla USA. Teraz się wypiera i idzie w zaparte jak Jebe :-)

Obrazek użytkownika sake3

25-08-2023 [14:02] - sake3 | Link:

To własnie jest cały cynizm opozycji. Ida w zaparte mimo nagrań ,filmów,przytaczania ich własnych wypowiedzi.Gwiazda KO Kołodziejczak celuje też w kłamstwach jak chociażby w tym jak spędził czas przy łożu śmierci  Kornela Morawieckiego choć go prawie nie znał.Ciekawe kto mu zasugerował rozpowiadanie o rzekomych przestrogach przed własnym synem.To mi przypomina jak w nagonce na braci Kaczyńskich też forsowano wersję,ze ich ojciec przed smiercią przestrzegał przed swoimi synami obce mu osoby. 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-08-2023 [12:31] - Czesław2 | Link:

90% kadry szkol średnich to kobiety. 90% z nich ma poglądy komunistyczne odziedziczone lub wgrane na tzw uczelniach. Co Panu po likwidacji, skoro narybek ma takie same poglądy. Dlatego agent i komunista Broniarz trzyma się. Proszę sobie poszukać informacji, o preferencjach wyborczych kobiet. Generalnie, ta wiedza jest tajna, ale gdzieś się wymknęło w sieci.

Obrazek użytkownika Darek65

24-08-2023 [13:18] - Darek65 | Link:

To jeden z problemów. Praktycznie wyrugowanie z nauczycielstwa mężczyzn. Przede wszystkim, to czynnik ekonomiczny, bo jaki facet mający utrzymać rodzinę, pójdzie do szkoły. Poza tym, jest jeszcze aspekt mentalny. Jakim autorytetem dla nastoletnich "facetów" może być kobieta ? W czasie, kiedy buzują w nich hormony, to potrzebują silnej ręki i autorytetu. No i tak na prawdę, to jest coraz mniej nauczycieli, a coraz więcej pracowników dydaktycznych. Do tego dochodzi wciskana na siłę tzw. inkluzywność, popierana również przez ten rząd. https://pch24.pl/jak-odzyskac-...
 

Obrazek użytkownika sake3

24-08-2023 [15:35] - sake3 | Link:

@Darek65.....A jednak zdarzyło się,że była sprawa nauczyciela któremu nasadzono na głowę kosz.Nie pamiętam jak i czy w ogóle zostali ukarani uczniowie bo wtedy oprócz kosza były też latające samolociki z papieru i wyzwiska.,Ten nauczyciel odszedł ze szkoły,czy ze szkolnictwa nie wiem.Sporo lat temu kolega-anglista  zaprosił mnie do siebie na lekcjęby zaprezentować nowatorskie metody nauczania.Mało brakował abym stamtąd uciekła.Hałas,chodzenie po klasie,siedzenie na pulpitach a nie w ławkach chyba nie pomagało w nauce.Trudno więc mówić czy wiekszym autorytetem cieszą się w tym zawodzie nauczyciele czy raczej nauczycielki.Tu raczej ważna jest osobista charyzma i podejście. .

Obrazek użytkownika foros

24-08-2023 [20:24] - foros | Link:

@Czesław2
Proszę sobie poszukać informacji, o preferencjach wyborczych kobiet.
Wyszukałem: wprost sondaż United Survy: na PiS 32%kobiet i 36,6% mężczyzn. Na PO: 35% kobiet, 27% mężczyzn
Sodnaż Oko Press wg modelu Leszka Kraszyny: Kobiety: 29% na PiS, 37% na PO. 
Nie znalazłem info, że 90% kobiet ma poglądy komunistyczne. Zresztą informacja ta wygląda na niezwykle niewiarygodną i raczej wyssaną z palca.

Obrazek użytkownika foros

24-08-2023 [12:54] - foros | Link:

"Te nauczycielki co  obecnie pracują to nauki pobierały już w III RP." - mediana wieku nauczycieli to ok. 50 lat a to oznacza, że ok. połowy nauczycielek kończyło szkołę średnią w latach 80-ych i na początku 90-ych. I była to kompletnie inna szkoła niż obecnie.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-08-2023 [13:00] - Czesław2 | Link:

Niestety, nie ma Pan racji. Sposób uczenia i kadra na uczelniach humanistycznych to komuniści. Nowy narybek nie różni się od tego sprzed 40 lat, to samo dotyczy narybku prawniczego. Po prostu mówimy o rzeczach powszechnie znanych, czyli o wprowadzaniu komunizmu poprzez wdrukowywanie poglądów młodym na uczelniach. TAK JEST NA CAŁYM ŚWIECIE.
 Kto za tym stoi też wielokrotnie było pisane. Ślepi i głusi. A może....Komuniści?

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [13:53] - u2 | Link:

systematycznie obniża uposażenie nauczycielek

Kłamliwa teza niepoparta żadnymi danymi.

Obrazek użytkownika foros

24-08-2023 [14:20] - foros | Link:

"systematycznie obniża uposażenie nauczycielek – na tle społeczeństwa" - tak napisałem
"systematycznie obniża uposażenie nauczycielek" - tak napisał oszust i manipulator zarzucając mi kłamstwo
Nie dyskutuję z oszustami i manipulatorami.

Obrazek użytkownika u2

24-08-2023 [16:31] - u2 | Link:

"systematycznie obniża uposażenie nauczycielek – na tle społeczeństwa"

Ponownie autor brnie w kłamliwą tezę, bez podania żadnych danych. Autor to oszust i manipulator.

Obrazek użytkownika Jan1797

24-08-2023 [20:26] - Jan1797 | Link:

Forosie,
Odpowiedź jest jedna i prosta. Nie uważam, że ciskający kulami papierowymi, zakładając kosz na głowę tutora zostali guwernerami. Niejeden jednak zada to pytanie -oby nie- gdy urzeczywistni się obniżenie uposażenia, bezrobocie i likwidacja szkół. Mają metody na nauczyciela „nieprzystosowanego społecznie” - to wiemy obaj- innym przypomną. Historia dogadza „marzeniom” rozswawolonych. Kto wspomni wtedy cytat Wincentego Lutosławskiego -amnezja?