Efekt Czarnka: najlepsze wyniki matur w dziejach III RP!!!!

Znamy wstępne wyniki matur: 
Maturę zdało 84,4 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 11,3 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu.
Wśród tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących pisemny egzamin maturalny z języka polskiego zdało 98 proc. abiturientów, egzamin z matematyki - 94 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski - zdało go 98 proc.
Wśród tegorocznych absolwentów techników, szkół artystycznych i szkół branżowych II stopnia pisemny egzamin maturalny z polskiego zdało 95 proc. abiturientów, egzamin z matematyki - 80 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski - zdało go 95 proc. (Dodajmy, że licealiści pisali egzamin w nowej formule - tej trudniejszej - efekt reformy programowej PiS)
2 555 osób ze wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ustnej oraz w części pisemnej uzyskały od 90 proc. do 100 proc. punktów
6 819 osób ze wszystkich egzaminów dodatkowych w części ustnej oraz w części pisemnej uzyskały od 90 proc. do 100 proc. punktów.
294 osoby ze wszystkich egzaminów, do których przystąpiły – zarówno obowiązkowych, jak i dodatkowych – w części ustnej oraz w części pisemnej uzyskały od 90 proc. do 100 proc. punktów.

Średnie wyniki matur:
Poziom podstawowy (próg zdawalności 30%):
 
Język polski 66 proc. (98 proc. zdało),
Matematyka 71 proc., (94 proc. zdało),
Język angielski 85% (98 proc. zdało).

Średni wynik matury rozszerzonej wyniósł z:

biologii - 48 proc.
chemii - 47 proc.
fizyki - 43 proc.
geografii - 53 proc.
historii - 45 proc.
informatyki - 45 proc.
(matura rozszerzona pełni funkcję dawnych egzaminów na studia)

*************
Te wyniki to najlepsze wyniki matur w dziejach III RP. Warto dodać, że są to wstępne wyniki, dojdą jeszcze poprawki, a  po nich ostateczny wynik śmiało możemy lokować w okolicach 90% zdawalności.
Jakie są źródła tego olbrzymiego sukcesu polskich uczniów nauczanych przecież od lat w podobny sposób przez tych samych nauczycieli (dostęp nowych ludzi do zawodu jest śladowy)? Osobiście żródeł tych upatrywałbym przede wszystkim w mądrej i skutecznej polityce Ministerstwa Edukacji i Nauki sterowanej przez prof. dra hab. Przemysława Czanrka. Jakie były podstawowe składowe tej polityki? Oto one:

a. realne obniżenie pensji nauczycielek. Przed dojściem do władzy II PiS pensje podstawowe nauczyciela dyplomowanego były niemal równe średniej krajowej. Z dodatkami przewyższały ją. Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło tutaj znaczące zmiany i ze średnią krajową zrównało tzw. "średnią" (nie jest to średnia arytmetyczna) nauczyciela dyplomowanego co oznaczało względne obniżeniżenie pensji o 30-40%. 

b. Drugim filarem mądrej polityki płacowej PiS były liczne podwyżki, o których głośno i szeroko informowano w mediach nie stroniąc od forteli takich jak ponad 7 tys. zł za 18h pracy. W ten sposób potęgowano w społeczeństwie oczekiwania wobec nauczycielek i szkół. Natomiast realnie suma wszystkich licznych podwyżek była niższa niż skumulowana inflacja - de facto więc wartość pojedynczych pensji była niższa niż w końcówce rządów PO.

c. Akcja dyscyplinująca w mediach. Prof. Czarnek osobiście sztorcował nauczycielki tłumacząc społeczeństu jak wielkie pieniądze one zarabiaja. Miał w tym również wielkie poparcie związanych z PiS mediów i środowisk. Efekt zoragnizowanego wysiłku obozu patriotycznego okazał się bardzo dobry: prestiż zawodu nauczyciela spadł z ponad 70% do ok 50% - pierwszy raz w powojennej Polsce!!!!! Jest to o tyle ważne, że w pracy wychowawczej szkoły nie mają żadnych narzędzi administracyjnych oprócz tych opartych na autorytecie nauczyciela i szkoły.

d. Sztorcowaniu medialnemu towarzyszyła też akcja dyscyplinująca bezpośrednia: znaczące wzmożenie ścigania przewinień dyscyplinarnych i wyraźne rozmycie kryteriów przewinień z położeniem nacisku na uznaniowość przewinień (przestęstwem dyscyplinarnym stało się naruszenie dobra ucznia, a o tym co dla ucznia dobre decyduje komisja)

e. Kuratoria wspierajace rodzica i ucznia. Znakomita większość skarg rodzica czy ucznia (jeśli nie wszystkie) na szkołę (np. że nauczyciel wystawia zbyt niską ocenę) kończyły się kontrolami kuratoryjnymi. Tak by również dyrektor szkoły znał  miejsce w szeregu i by wiedział - że organ kontrolny - jeśli tego chce - zawsze znajdzie przewinienie. Jednocześnie dojdzie do silniejszego upodmiotowienia Rodziców i Uczniów w szkole!!!

f. Postraszenie nauczycielek szkół średnich szeroką falą zwolnień. Na pocztku roku kalenarzowego prof. Czarnek postraszył, że  w ciągu 2-3 lat zwolnione zostanie 100 tys. nauczycielek - z powodów demograficznych - głównie ze szkoł średnich. W tym celnym fortelu dostrzec można wysokie poczucie humoru i dowcip min. Czarnka. Demografia była bowiem wtedy taka, że do szkół średnich zmierzał drugi tzw. "półtorarocznik" - w szkołach miało być kilkaset tys. wiecej udzniów niż normalnie (potwierdziło to zresztą potem samo Ministerstwo znosząc wszelkie limity oganiczające zatrudnianie nauczycieli w szkołach średnich i pozwalajac organizować zajęcia poza szkołami).

g. Natępnie oralna obrona pozycji i prestiżu nauczycielek przez samego prof. Czarnka, który nazywał je najlepszymi na świecie, najważniejszymi w szkole i publicznie wzywał uczniów by je słuchały. 

h. Uśmiech do uczniów: znaczące obniżenie trudności egzaminu tuż przed jego terminem.

Skracając metoda Profesora Czarnka sprowadzała się do
1. schwycenia zadufanych w sobie nauczycielek za kudły, zdrowego potrząśnięcia i wytrzaskania po twarzach aby nie fikały i wzięły się do roboty aż do zagrożenia kopem w tłusty od nieróbstwa tyłek (groźba masowych zwolnień), gdyby dalej obijały się i nie były posłuszne. 
2. Jednoczesnym mówieniu społeczeństu by nauczycielek słuchać, bo to one są w szkole najważniejsze i są najlepsze na świecie
3. Obniżenie wymagań egzminacyjnych o ok. 1/3 parę tygodni przed maturą.
Metoda okazała się niezywkle skuteczna. I dzięki niej mamy efekt Czarnka: najlepsze wyniki matur od lat - jeśli nie najlepsze w całej historii III RP. 

Serdeczne gratulacje Panie Profesorze Czarnek, i życzenia dalszych spektakularnych sukcesów!!!!!!!!!!!!!!!!

UPD
Warto zwrócić uwagę na niezykłą skromność Pana Profesora Czarnka. O swoim wielkim sukcesie: najlepszych wynikach matur w historii III RP, Pan Profesor nawet nie wspomniał w swoich mediach społecznościowych - zwykle tak ożywionych. Myślę, że jest to efektem realizacji biblijnej maksymy: niech nie wie lewica co czyni prawica. 
Wielkie uznanie dla Pana Profesora!!!!!!!!!

UPD2
Jak czytam na części forów, był jeszcze jeden fundament "metody Czarnka" na rekordową zdawalność matur: kryteria oceniania ułożone przez ludzi zdolnych, świadomych celu!!

UPD3
Przypomnijmy też, że w III RP była już matura ze zdawalnością 90%. Za czasów I rządu PiS: "Giertych wyjaśnił, że matura składa się z pięciu części i każdy kto zda co najmniej cztery z nich, a łączny wynik z egzaminu wyniesie co najmniej 30 proc., jego matura będzie zaliczona." - Można? Można!! Wg tych kryteriów efekt Czarnka zdawalności matur wynosiłby ponad 95% - lepiej niż w PRL!!!!!!

UPD4
Przy okazji: nie potwierdziło się "krakanie" p. kurator Barbary Nowak w Radiu Maryja o rzekomo bardzo niskim poziomie prac maturalnych (ponoć wiedza od egzaminatorów). Wyniki matur są najlepsze w historii III RP!!! Gratulacje dla Profesora Czarnka!!!!
 
================================
Informacja dla Czytelników: Szanowni Państwo już od dłuższego czasu pod moim blogiem na tym portalu wpisują się różni osobnicy, którzy próbują oszukać Państwa twierdząc, że należę do tej czy innej politycznej organizacji czy opcji - zwykle nie mając nic do powiedzenia w merytorycznym temacie notki.
Oświadczam Państwu, że do żadnej organizacji politycznej nie należę i, m.in., dlatego stać mnie na uczciwość i niezależność od myślenia partyjnego. A moje poglądy nie zmieniły się - wierne wartościom. Natomiast ci, którzy rzucają na mnie kalumnie to kłamcy i oszczercy. Oni nie znają mnie, ja nie znam ich. Dlaczego łamią tutaj 8 przykazanie? Nie wiem. Domyślam się jedynie, że chodzi im o zdezawuowanie mojej osoby w Państwa oczach.
2. Z wszelkiego typu bolszewią, która przybywa na ten blog tylko po to by bluzgać, zostawić swój ekskrement na dywanie, kłamać o mnie, nie mam zamiaru wchodzić w żadne interakcje. Natomiast zawsze chętnie rozmawiam z ludźmi poważnymi, potrafiącymi sformułować swoje zdanie.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-07-2023 [14:22] - Ijontichy | Link:

Pisanie o sobie w trzeciej osobie," Domyślam się jedynie, że chodzi im o zdezawuowanie mojej osoby w Państwa oczach."
Pisanie "moja osoba" to prymitywne dowartościowanie  siebie i świadczy o "tej osobie"
Nadal uważam,że pańska osoba,to kanalia i podnóżek Tuska oraz wycieraczka lewaków.

Obrazek użytkownika r102

07-07-2023 [15:26] - r102 | Link:

Raczej wytargana za kudły nauczycielka - które nie zauważyła że i  nauczycielki jednak też trochę odpowiadają za upadek poziomu oświaty w Polsce...

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2023 [15:51] - sake3 | Link:

Co mają matury widniejące jako tytuł do wypowiedzi o pensjach nauczycieli (dyżurny pański temat) i rzekomym zastraszaniu nauczycieli zwolnieniami przez ministra Czanka.Tekst jest prymitywną propagandą przedwyborczą i wskazaniem na kogo głosować.Gwoździem do trumny tego prostackiego tekstu są pana końcowe wypowiedzi.NIkt nie zamierza wchodzić w jakiekolwiek interakcje z panem.Pana insynuacje pod adresem jakiś tam osobników są śmieszne.Nikt jak dotąd na pana nie bluzgał,nie kłamał,nie rzucał kalumni co najwyżej odnosił się krytycznie Pana histeria jest nie na miejscu.Nawet propagandę można uprawiać w bardziej wysublimowany sposób.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

07-07-2023 [16:14] - Roz Sądek | Link:

A jak podaje dzisiejsza Rzepa, najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów to japonistyka i psychologia. Wychodzi na to, że rynek nadycił się już bankierami, socjologami, politologami, specjalistami od zarządzania i marketingu i prawnikami. 
 

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2023 [16:35] - sake3 | Link:

Ale politechniki będą nadal świeciły pustkami. A paniusie po psychologii będą protestowały,wrzeszczały,zakłócały procesje,rozwieszały wizerunki Matki Boskiej po ustępach i śmietnikach i walczyły z Kościołem. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-07-2023 [19:04] - Alina@Warszawa | Link:

Przecież na politechnice powinien teraz studiować tric - żeby pokazać jaki to pryszcz zostać inżynierem np. sanitarnym. Ale pewnie nie zdał nawet tej Czarnkowej łatwej matury?
A poza tym po co komu politechniki, skoro wszystkie urządzenia techniczne przyjeżdżają z Chin? W dodatku to takie dzieła sztuki technicznej jednorazowe, że nawet naprawiać się nie dają.
Ja bym zakazała sprzedaży wszystkich urządzeń, których nie można naprawić, które są nierozbieralne. Bo one wszystkie są doskonale NIEEKOLOGICZNE i powodują wzrost odpadów i hałd śmieciowych - dla eko-idiotów: "zostawiają nieusuwalny ślad węglowy"...

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2023 [19:47] - sake3 | Link:

Mnie jednak dziwi niechęć do podejmowania studiów o profilu technicznym.Wydaje się że to przekonanie ewentualnych studiujących,że pójście na trudne studia po ich skończeniu nie da efektu w postaci otrzymania pracy dobrze płatnej.Do tego dochodzi nieustanne sączenie jadu,ze polskie uczelnie dołują w rankingach światowych,a po nich szanse dostania pracy za granicą sa minimalne.To takie polskie piekiełko i przekonanie że Polak to ktoś gorszy i ciągle powinien się polskości wstydzić i przepraszać,że jest Polakiem.Dominującym zaś trendem jest praca w jakiejś fundacji,organizacji,wzorowanie się na celebrytach którzy z trudem ukończyli podstawówkę a potrafią ze swej głupoty wyciągnąć mnóstwo pieniędzy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-07-2023 [00:13] - Alina@Warszawa | Link:

A mnie już nie dziwi niechęć do podejmowania studiów technicznych, szczególnie w przypadku tric, bo u nich to zjawisko też występuje masowo: 
"W Rosji nie ma nikogo do rekrutacji na kierunki inżynierskie"
ruspowiestka
6 lipca 19:09 951631
W Rosji jest katastrofa zarówno z edukacją w ogóle, jak i konkretnie z edukacją techniczną. W kraju brakuje inżynierów i nie tylko nie ma kto ich szkolić, ale też nie ma wymaganej liczby dzieci, które chcą studiować na kierunkach technicznych. O tym stwierdził narodowy nauczyciel Rosji, profesor Katedry Analizy Matematycznej Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego Siergiej Rukshin
. (...)

Prawda może być brutalna i dla Rosjan i dla Polaków - rządzą nami tak na prawdę wciąż te same siły: zbrodnicza żydokomuna, która zalęgła się we wszystkich instytucjach za publiczne pieniądze. Te instytucje nie są po to,żeby szkolić młodych ludzi, tylko żeby uczelniane klany miały z czego żyć, a gojów mają od roboty i żeby im ukraść co te wymyślą mądrego. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-07-2023 [00:22] - Tomaszek | Link:

"Te instytucje nie są po to żeby szkolić młodych ludzi, tylko żeby uczelniane klany miały z czego żyć," Sam bym tego lepiej nie sformułował .

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-07-2023 [07:48] - NASZ_HENRY | Link:

@Alina & @Imć Waszeć

Niestety masz rację, kwiatki też masz za to 🌼🌼🌼
Szczegóły to może lepiej opisać @ImćWaszeć bo zna je z autopsji 😊

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2023 [19:39] - Jan1797 | Link:

Droga Sake,
Politechnika to bardzo trudny temat, wymagający wielopokoleniowej kultury technicznej i odświeżonej kadry naukowej uczelni. Straciliśmy pokolenie, bo wyjechało na „saksy”. Kadra wyczerpała się po wojnie z Niemcami i potrzeba jeszcze kilku lat wolności oraz współpracy z odbudowanym przemysłem bez bezrobocia.

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2023 [19:53] - sake3 | Link:

@Jan1797.....Nie uważa Pan że taki trud jednak się w sumie opłaci? Tyle,że trzeba wykazać więcej niż minimum wysilku Nie można uważać ,że w życiu wszystko ma upływać lekko,łatwo i przyjemnie.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2023 [20:09] - Jan1797 | Link:

@Sake,
Dokładnie tak. Pani, Marsie, Rozsadek, Jan, Tadeusz i wielu tutaj łącznie ze mną doskonale rozumie, że nie stać nas na kolejną falę emigracji „technicznej młodzieży” i to oni będą „wyrywani z Polski”. Problemem jest, że nie potrafimy o tym napisać. Praca w przemyśle już się w Polsce opłaca, więc mamy i będziemy mieli migracje do Polski, a to jest kolejne zagrożenie dla uczelni technicznych.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-07-2023 [22:39] - Tomaszek | Link:

Żadnej fali emigracji absolwentów nie ma , a zagrożeniem dla politechnik jest żenująco niski poziom wiedzy absolwentów ,co idzie za  poziomem  dydaktyki . Mój kolega "kończył" studia politechniczne  chyba z 10 lat . Zrobił później doktorat a ostatnio nawet habilitację i dobrze sobie żyje z polibudy . Czy kogoś czegoś nauczył tego nie wiem . Może to i lepiej przynajmniej szkody nie narobili . Ale to dobry kolega . Drugi był rozważany do szkoły specjalnej . Dzieki wieczorówkom kolejnych szczebli został w końcu inżynierem i nie rozróżnia śrubokręta płaskiego od krzyżowego philipsa i w ogóle to też dobry kolega . O eimgracji nigdy nie myśleli bo gdzie im będzie lepiej . Nie wiem skąd te krążące bajki o wyrywaniu technicznej młodzieży z Polski .

Obrazek użytkownika Jan1797

09-07-2023 [15:49] - Jan1797 | Link:

Widzisz ostatnio pożegnałem dwóch, jeżeli tak mogę napisać douczanych przeze mnie.
Owszem w zakresie zawodowym bardzo wąskim, tym bardziej szkoda, bo raz patrzyli trzeźwo na na polskie sprawy i Polskę w sercu mają. Dlaczego więc wyjeżdżają? Kraków jest potwornie „drogi w użytkowaniu” i kto chce tu osiąść na stałe potrzebuje sporej kasy. O tym możemy pisać sporo. Nie pytałem o patriotyczną słuszność ich decyzji widząc jednak ból spowodowany wyjazdem -pytałem co dalej? Mówili że pracę i mieszkanie mają załatwione, wrócą oczywiście, ale czy tak będzie?

Obrazek użytkownika tricolour

07-07-2023 [16:20] - tricolour | Link:

Gdyby obniżyć próg zdawalności z 30% do 3% to wynik poprawił by się z 98% zdanych do 99,8% i byłby to wynik najlepszy na świecie.

Można by przy okazji obniżyć pensje nauczycielskie (jak się nie podoba, to na kasę do biedronki) i w ten sposób jeszcze zarobić kilka milionów.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2023 [19:20] - Jan1797 | Link:

Wśród tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących pisemny egzamin maturalny z języka polskiego zdało 98 proc. abiturientów, egzamin z matematyki - 94 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski - zdało go 98 proc.
@ Moi drodzy,
Po pierwsze, to nieosiągalny dla opozycji wynik, zamykający efekt opozycyjnego stękania.
Po drugie, wielokrotnie powtarzane przez lewą stronę argumenty wyczerpały się w trakcie strajku ZNP. Z prostej przyczyny. Wyniki wyżej wyczerpują znamiona odpowiedzi programowej, a rodzice stracili cierpliwość do fanaberii. :)) 
Po trzecie uważam, że fundamentem oświaty nie może być szukanie dziury w całym więc i tym razem bez skrupułów można pominąć elementy targowiska. :)) 
Po czwarte efekt osiągnięty przez Ministra Czarnka przypomina sytuację w bardzo popularnej dziedzinie sportowej. Tam też wypadałoby podziękować wiecznym malkontentom i zaprosić do reprezentowania Polski reprezentację juniorów.
Stąd pozdrawiam serdecznie.
PS
Oczywiste jest, pomijający doskonałe wyniki naszej młodzieży w rankingu światowym, proszę niech darują sobie dyskusję ze mną.

Obrazek użytkownika marsie

07-07-2023 [19:27] - marsie | Link:

Ciekawe, kto i dlaczego wywalił ten idiotyzm na pierwsze miejsce?

Obrazek użytkownika tricolour

07-07-2023 [19:36] - tricolour | Link:

@marsie

Bo jego idiotyzm jest lepszy niż twój.

😛

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2023 [19:45] - Jan1797 | Link:

@Marsie,
Przegrane głosowanie w sprawie odwołania Premiera Błaszczaka? :))
 

Obrazek użytkownika u2

07-07-2023 [19:59] - u2 | Link:

nauczycielek za kudły

Co na takie dictum forosa-sorosa p. Marek Kudła ? Hę ? :-)

Obrazek użytkownika marsie

07-07-2023 [20:24] - marsie | Link:

Oglądam naszą Igę i nie mam czasu, ale – PiS Błaszczaka chyba obronił?
A poza tym – mój "idiotyzm" jest na pewno lepszy, nie większy (takie ciągłe "walenie w PiS" musi chyba być przykre?), a co do "polskości" – właśnie puszczam nowy Biuletyn:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!
 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2023 [22:45] - Jan1797 | Link:

PiS obronił -opozycja przegrała. Warto sprawdzić iloma głosami - to jest news.

\Ludzie. Co z Wami się stało? Głosowanie było o 19. Cały cywilizowany świat wie o cyrku odwołania Premiera Błaszczaka od 2,30 minut. 
Co z konikiem na biegunach i komórą za 8 tys.?

Obrazek użytkownika sake3

08-07-2023 [09:06] - sake3 | Link:

Prawie każdy z nas posiada dzieci bądź wnuki.Mamy więc chyba jakieś przynajmniej w części wyrobione zdanie na temat szkoły ,uczelni wyższych,poziomu oświaty z własnych doświadczeń rodzinnych.Warto chyba się takim doświadczeniami czy uwagami podzielić.Czy naprawdę minister Czarnek jest tak ciemną postacią jak przedstawia go pan@foros? Poziom oświaty nie może więc być oceniany tylko na podstawie nauczycielskich pensji,bo w ten sposób nigdy się nie dojdzie czy jest dobry czy zły.Wśród znajomych czy w rodzinie są przecież nauczyciele,czy ich pensje w stosunku do naszych sa tak rażąco niskie?Niestety oświata stała się kolejnym orężem w rękach opozycji do wygrania przez siebie wyborów.Tylko co opozycja proponuje oprócz zwolnienia ministra ministra Czarnka uprzednio go zgnoiwszy?Opozycja ma jakiś program dla uczelni które coraz częściej zajmują się polityką,politykowaniem i atakiem na PiS czy Kościół? .Ma jakieś propozycje dla szkół oprócz wprowadzania do nich organizacji pozarządowych promujących lgbt?..Odrzucono podrecznik prof.Roszkowskiego bo ,,,,,za gruby i trzeba dużo się naczytać.A dzieci niech się szkolą na protestach z panią Lempart.Problem jest  ale i wielkie milczenie i niechęć aby go poruszyć.

Obrazek użytkownika spike

08-07-2023 [09:54] - spike | Link:

@sake
o poziomie forosowych nauczycieli świadczy fakt, że może to wysyła swoje dzieci do szkół prywatnych, często do katolickich prowadzonych przez duchownych, w których panuje dyscyplina, nie ma tam ideologii i polityki, tylko nauka i wychowanie.

Nauczycielskie lewactwo chce by nie było jakichkolwiek egzaminów, co już się dzieje, efektem jest analfabetyzm, stąd potem studia nie wymagający wysiłku intelektualnego, wystarczy jakoś przetrwać, by potem chwalić się jakimkolwiek dyplomem.

Obrazek użytkownika sake3

08-07-2023 [10:49] - sake3 | Link:

Ja w ogóle nie rozumiem pana @ forosa.Wydaje mi się,że skupia się wyłacznie na ataku na rząd oświatę mając gdzieś w tle.Moje dziewczynki uczęszczają do państwowej szkoły podstawówki Nie mam zastrzeżeń do nauczycieli,,widzę,że panie powaznie traktują zawód.Dziwewczynki chodzą dodatkowo na kursy karate i języka angielskiego,to już odpłatnie.Myślę,że na wyniki nauczania równie co poziom edukacji ma chęć dziecka do nauki i kontrola rodziców. nad postępami czy brakami.Podręczniki są dobrze opracowane więc skąd ten analfabetyzm i słaby poziom zdających na studia?

Obrazek użytkownika tricolour

08-07-2023 [12:18] - tricolour | Link:

@sake

Proszę znaleźć swoją szkołę w kuratoryjnym rankingu szkół i porównać z innymi osiągnięte wyniki. Na przykład w zakresie matury międzynarodowej.

Potem zobaczyć kto przed, kto za.

Obrazek użytkownika sake3

08-07-2023 [14:16] - sake3 | Link:

Jak na razie jestem w klasie czwartej i siódmej więc nie myślę o dalszym wyborze.

Obrazek użytkownika spike

08-07-2023 [14:47] - spike | Link:

@sake
oczywiście, nie każda państwowa jest zła, ale kiedyś nauczyciele stosunkowo niewiele zarabiali, a jednak starali się nauczać, a że dobrze uczyli, to wiemy z mediów, że Polacy w innych krajach mają osiągnięcia naukowe, czy technologiczne, a i zwykli pracownicy byli bardziej rozgarnięci i zaradni od innych "miejscowych", nawet w obecnych czasach nie w tym zakresie źle. Znajomy pojechał do Irlandii pracować, zaczynał w firmie reklamowej jako kierowca i monter reklam, po niedługim czasie został kierownikiem i on teraz zatrudnia innych, a szczególnie Polaków, okazało się, że są najlepsi. Tak każdy klient po wykonaniu usługi, wypełnia ankietę w której zaznacza zadowolenie z usługi, to info dla szefa firmy, do tego klienci takim chętnie dają napiwki, nawet dość spore. Znajomy już się tam osiedlił, kupił dom w Polsce kilka działek pod dom, na starość, jako inwestycja, ma żonę dziecko i jest zadowolony. Co ciekawe jak pierwszy raz przyjechał odwiedzić Polskę, był zadowolony, powiedziałem mu, że już tam zostanie, za kilka m-cy wysłał kartkę i napisał, że miałem rację, zostaje :)

Obrazek użytkownika sake3

08-07-2023 [15:17] - sake3 | Link:

@spike.......Na razie nauczanie trwa.Trzeba przyjąć,że do wyjscia wykształconego młodego człowiek potrzebne współdziałanie trzech czynników na linii- szkoła - rodzice i chęć dziecka do nauki Moja znajoma której syn z żoną wyjechali do Stanów mieszka z wnuczkiem,który dołaczy do rodziców dopiero po ukończeniu liceum.Powód? Wyższy poziom nauczania w Polsce.Jeżeli jednak w polskich szkołach lewacy przeforsują wejście tzw latarników w charakterze nauczycieli poziom drastycznie się obniży.Nie będzie czasu na naukę,tylko ideologia,rozpatrywanie spraw płciowości i machanie tęczowymi sztandarami.Dlatego minister Czarnek jest tak znienawidzony bo chce aby szkoła była szkołą , nauka nauką a zdobyta w szkole wiedza pomogła w życiu młodemu człowiekowi.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-07-2023 [15:10] - Roz Sądek | Link:

Tak jak w paru innych dziedzinach życia, w szkolnictwie nigdy nic się samoczynnie nie zmieni. Bo niby czemu. Jedynym sposobem dogonienia świata jest wywrócenie wszystkiego do góry nogami i odgórne przyjęcie modelu państw mających wyniki. Chiński, koreański, japoński czy indyjski nauczyciel  nie śpi po nocach, bo jeden z uczniów miernie napiasał klasówkę. Siada z rodzicami i przedstawia indywidualny plan nauki. Student z wykładowcą spędza więcej czasu niż z rodziną. Uczeń średniej szkoły technicznej  regularnie - jak tylko może uczestniczy w wykładach akademickich swojej przyszłej uczelni, a jego nauczyciel z satysfakcją przyjmuje dyskusję na temat o level wyżej niż wynika z programu nauczania. Ogromna część nauczycieli politechnik to byli najlepsi wykładowcy uczelni amerykańskich i europejskuch, kupieni, bo to się opłaca, a na dodatek druga korzyść to mobilizacja wykładowców lokalnych. Aha, socjologie, politoligie, filozofie etc, to w wymienionych krajach drugi lub następny fakultet - po tym, który daje chleb.

 

Obrazek użytkownika spike

08-07-2023 [16:33] - spike | Link:

"przyjęcie modelu państw mających wyniki. Chiński, koreański, japoński czy indyjski nauczyciel  nie śpi po nocach, bo jeden z uczniów miernie napiasał klasówkę."

racja, jeszcze raz racja, tylko jest jeden istotny szczegół, tam pracownik nie stawia swoją płacę ponad pracę, tam nie jest "miel widziane" domaganie się podwyżki, nie mówiąc już o strajkowaniu, podobnie jak zmiana pracy źle świadczy o pracowniku, domniema się, że jest mało wart, widać że pracodawcy potrafią docenić dobrego pracownika.

Z tego co wiem, w Japonii dzieci nim pójdą do szkoły, mogą robić co chcą, wszystko im wolno, jak już pójdzie do szkoły, zaczyna się dyscyplina, a ta japońska jest znana, ma to swoje "plusy dodatnie" ale także "ujemne" choroby serca, zawały to "normalka" spowodowana stresem, ciągłym wykazaniem się, dążeniem do doskonałości, rywalizacją.

Korea Płd. pokazała, że mimo dołu ekonomicznego, potrafili szybko stanąć na nogi, będąc potęgą gospodarczą i technologiczną świata, ale tam nie mają sprzedajnych  lewaków u nogi, która ciągnie wszystkich na dno bagna.

Obrazek użytkownika sake3

08-07-2023 [17:20] - sake3 | Link:

@Roz Sądek......Na Planete+ pokazano film o nauce w Korei Południowej.Tam uczeń nie ma właściwie czasu dla siebie.Po szkole uczęszcza na bezpłatne korepetycje w przedmiotach z którymi sobie nie radzi albo chce poszerzyć wiedzę do wyznaczonych ośrodków..Po przyjściu do domu odrabia lekcje przy czym materiału jest bardzo dużo,więc niejednokrotnie uczy się do późnej nocy.Był nawet wywiad z matką jednego z takich uczniów która nie pracuje by wyekspediować syna do szkoły.Jednak niezyt mi się to podobało.Czas wolny którego jest bardzo mało spędza się też z nauczycielem i klasą na wszelkiego rodzaju obowiązkowych imprezach sportowych,nieraz demonstracjach,czy spotkaniach kulturalnych mających związek z nauką.Trochę żal bo młody człowiek nie ma swojego życia choć jest przez szkołę punktowany do dobrej pracy.Niestety jest duża liczba samobójstw wśród młodzieży nie będącej w stanie sprostać takiej dyscyplinie.