Poszły konie po betonie!

Po marszu kapusiów i różnych onuc, do akcji wchodzą "sądowe ogony" poganiane przez woźnicę z TSUE. Dla "ogonów" nie ma znaczenia wyrok TK czy akt łaski prezydenckiej - dostali batem po zadzie więc poszły konie po betonie! Czym się skończy ta anarchia - jak myślicie? Zamkniemy Turów i wsadzimy Kamińskiego do pierdla?

Ciekawie się zapowiada zwłaszcza oddanie do ponownego rozpatrzenia przez SN sprawy ministra Kamińskiego. Takiej prawnej paranoi świat prawniczy jeszcze nie widział. Moim zdaniem, minister powinien natychmiast złożyć skargę do TSUE i Trybunału Praw Człowieka na to haniebne zachowanie polskiego sądu.

Nie jestem prawnikiem, nie wiem jakie "narzędzia" ma nasze Państwo aby przeciąć ten jawny akt bezprawia wobec ministra i szkody jeśli chodzi o Turów. Kto przetnie ten "węzeł gordyjski"?

Przypominam w tym momencie Panie Premierze i Panie Prezydencie o mojej propozycji sprzed kilku lat, przy okazji reformy Wymiaru Sprawiedliwości o "Opcji ZERO". Czyli rozwiązania wszelkich sądów i powołania ich na nowo. Taką opcję skutecznie przeprowadzono ze spec służbami - i udało się je zorganizować na nowo. Czas na radykalne posunięcia. Bierzcie się ostro do roboty - Polska w potrzebie!  A tak przy okazji, chylę czoła Panie Ziobro, to Pan miał rację ostrzegając Polaków przed zakusami "końskich ogonów"!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

07-06-2023 [13:33] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@ujejska i Zbycho Z.  

te czekistowskie konie -poszły ostro po betonie
( kunie podkute "lewymi podkowami" zaraz się połamną....na obcym im betonie ) Takiemu koniowi jak i zdrajcy  , od pokoleń ,jak było , kula w łeb praktykowana . A dalej na temat: :Zbycho Ziobro jak onegdaj w 80 -tym , tw. Wałensa ładnie gada!  Lecz nie tylko z ust,  lecz i czyny jak w/w na -wspak swych słów, układa ! Takie kolejne agęciarsko-dyrektorskie pustosłowie . Za tym  jakoś same braki, na podległej mu resortowo  polskiej odnowie! Stąd  prokuratura krajowa, jaką za PRL i Smoleńska była, korzeniami personalnymi nadal sku…na i  czerwona także za jego 2- ch kadencji ,to nadal kacapią przegniła !
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [17:31] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
Powolutku, niech tylko ta nowa Komisja ruszy a efekty przyjdą bardzo szybko.

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-06-2023 [19:14] - Ijontichy | Link:

O ile ruszy...kiedyś na spotkaniu z Ziobrą w Krakowie,zarzucilem mu,że nie wykorzystal w 2017 puczu Dudy i nie zebrał Pani Szydlo,Macierewicza,i innych wyrzuconych przez Dudę 
i nie wyszedł z PiS-u. 
Pani premier miała wtedy ponad 70% poparcia!! Zbysiu zwiesił głowę...i powiedział:uwierzył "delfin" rekinowi...tak...kiedyś był Ziobro delfinem Kaczyńskiego.
Duda go nienawidzi,Morawiecki też,ale matematyka sejmowa,szable i troche poparcia...
Jak mówią Górale z Bukowiny: tero panocku, to do rzyci!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2023 [13:52] - NASZ_HENRY | Link:

TE wyroki

to propaganda na użytek wewnętrzny. Mają pokazać niezdecydowanym wyborcom kto w ten kraju rządzi i kogo lepiej i bezpieczniej popierać. To wstęp do pełzającego zamachu stanu. I albo to zrozumiemy, albo będzie po nas. Może też być po nas, nawet jak to zrozumiemy.  Dlatego Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń ;-)

 

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [15:08] - Es | Link:

Najważniejsze to żeby Kaczyński z Morawieckim i Duda to w końcu zrozumieli.  Tylko, że oni nie chcą chcieć. 

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2023 [15:47] - sake3 | Link:

@Es.......A co mają chcieć i rozumieć? Że nie mają nic do powiedzenia we własnym kraju przez skorumpowaną do szpiku kości KE zachowującą się jak właściciel Polski? UNijne gnidy chcą by niemieckie kopanie miały wyłaczność na wydobycie węgla brunatnego i położyły złodziejskie łapska na polskiej kopalni.Wtedy pewnie się okaże że ta przejęta przez Niemców kopalnia i elektrownia jest ekologiczna i nie zagraża środowisku.Już tę spiewkę słyszelismy kiedy Tusk likwidował stocznie polskie by niemieckim lepiej się pracowało.

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [16:07] - Es | Link:

@sake
Mają w końcu zrozumieć, że to oni rządzą. Nie opozycja. Nie unia. Oni. Na mocy powierzonego im parę lat temu przy urnach zaufania. I mieli to robić w imię dobra tych którzy tym zaufaniem ich obdarzyli , a nie przeciw nim. 
Chociaż teraz to i tak już za późno.
Jeśli tę śpiewkę o stoczniach wszyscy znamy i ocenialismy jednoznacznie, to czemu Morawiecki  z Kaczyńskim dopisali kilka do niej refrenów o górnictwie i energetyce i jeszcze par? Odpowiedź sobie zanim zadasz mi pytanie w jaki to niby sposób ci osobnicy szkodzą Polakom. 

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2023 [17:03] - sake3 | Link:

@Es.......Chciec a móc to różnica. czy mogą rządzić?Na to nie daliście PiS=owi żadnej szansy.Od pierwszego dnia rządów były nieustanne ataki opozycji na wszystko.Na szkolnictwo,na gospodarkę ,na 500+,na politykę zagraniczną,na politykę społeczną na każdą zaplanowaną i potrzebną inwestycję.Jak można się bronić będąc stale w defensywie.Jak można się bronić jak unijne łajdaki z EPL non stop słały donosy? Ja i tak się dziwię,że rząd to wytrzymuje i te ataki i to chamstwo którego apogeum widzieliśmy w niedzielę.Proszę się tak nie niecierpliwić,przecież wybory macie w kieszeni UE trzyma rekę na pulsie i pomoże łacznie z fałszowaniem.Nie musicie urządzać powtórnego marszu rozdartych mord.Tylko jestem ciekawa czy w listopadzie odbędzie się Marsz Niepodległości skoro Polski już nie będzie .Nie przez Kaczyńskiego i Morawieckiego tylko przez was ,,elyto''.

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [17:25] - Jabe | Link:

Znów „wy”.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2023 [13:52] - NASZ_HENRY | Link:

.

 

Obrazek użytkownika Ptr

07-06-2023 [14:04] - Ptr | Link:

Kiedyś wspomniałem , że wyroki sądowe może też zabezpieczać ława przysięgłych jak w USA. A powinna też zabezpieczać izba odpowiedzialności. 
A wy płacicie te EtSy i staracie się klimat. Słoneczko i tak ogrzeje tę planetę. To nie ma dla nikogo znaczenia. To dotyczy i obowiązuje tych , którzy w to wierzą.  :)

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [14:18] - Jabe | Link:

Biorąc pod uwagę sytuację w już „z­re­polonizowanym” organie, jakim jest Try­bu­nał Kon­stytucyjny, opcja zero fa­ktycznie o­znaczałaby zero, czyli kom­pletne bez­prawie i nie­sprawiedliwość.

Ów sąd kapturowy ustanowiony ostatnio pod pre­tekstem badania rosyjskich wpływów, jest do­bitnym przy­kładem, że chodzi jedynie o u­stanowienie totali­tarnej władzy dla prezesa i spółki. Za ro­syjskie w­pływy może on bowiem uznać wszys­tko, co jest s­przeczne z poli­tyką rządu, nawet opór wobec ob­ostrzeń pan­demicznych (co jest wprost na­pisane w ustawie).

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [15:14] - spike | Link:

@jabe
"PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły"
pieprzyć każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej :))))))))))))))

Jakbyś miał choć trochę sumienia, to byś uzasadnił, w czym TK jest gorszy od poprzedniego, którego uważasz za dobry.

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [15:38] - Jabe | Link:

Hmm, w poprzednim nie było chyba pro­kuratora ze stanu wojen­nego. Zresztą nie twier­dziłem, że obecny jest gorszy od po­przedniego.

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [15:31] - Es | Link:

@Jabe
Zabawne, że polityczną ciuciubabke jakiej jesteśmy świadkami od lat nazywasz próba ustanowienia władzy totalitarnej. Naprawdę w tym rozmemłaniu widzisz totalitarne zakusy?

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [15:40] - Jabe | Link:

Naturalnie. Cała władza w ręce pre­zesa (w gra­nicach do­zwolonych przez kel­nerów, oczywiście).

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [17:25] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Każdy kto chce zbadać ruskie wpływy to według was sąd kapturowy? No to masz problem, takich Komisji w Europie jest już kilka - nszej jeszcze nie ma. 🤣🤣 I co z tym zrobisz?

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [17:47] - Jabe | Link:

Zaś „was”.

Nie sądzę żeby były „takie” komisje gdzie­kolwiek poza Ukrainą... i Rosją.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [17:52] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Dlatego to "was", bo powtarzasz głupoty opozycji.
Następnym razem, lepiej się przygotuj do dyskusji - bo znów wychodzisz na wsiowego głupka 🤣🤣

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [20:15] - Jabe | Link:

A co z tymi komisjami, co to ich jest w Europie kilka?

Obrazek użytkownika JanAndJan

07-06-2023 [15:05] - JanAndJan | Link:

PO vs PiS
Zatroskany o transparentność p. Duda, zgłasza nowelizację ustawy, którą sam podpisał. Tzn. dałem d. ale, tylko trochę.
https://expresskaszubski.pl/pl...
Zatroskany prezydent wszystkich maliniaków, zapomniał o transparentności - podtrzymując utajnienie aneksu...
Skoro jesteśmy na pięknych Kaszubach, to.. Znany, lubiany i szanowany volksdojcz z sopotu, co, to - prawdzie się nie kłania - udowadnia, że lemingi mają pamięć rybki akwariowej:
https://wgospodarce.pl/informa...
Szuja nad szujami, podpala Polskę - uratowany i utuczony przez Kaczyńskiego i jego chłopców z piaskownicy. Brawo! Brawo kaczyńskie. Brawo morawieckie. Brawo Dudy. Miałeś chamie złoty róg....A, pamiętacie jeszcze ten entuzjazm z 2015?
Niesmak pozostał. Dżem - Kaczor coś ty zrobił 
https://m.youtube.com/watch?v=...
PO/PiS
 https://m.kwejk.pl/obrazek/233...
https://m.demotywatory.pl/5193...
PO
https://www.tvp.info/68330163/...
https://naszeblogi.pl/56571-25...
PiS
https://listaaferpisu.pl/
Postulowana przez p. Ujejską opcja "0"...? Jak Pani sobie to wyobraża? Z kim? Jak? P. Duda w 2016 sprzedał nas, potem uległość wobec unii... Z bandytami nie zaczyna się rozmowy od układów i próśb! No, chyba, że...kompromaty..? Oryginały nie płoną.. Chichot Bułchakowa, radość Kuchcińskiego. Na marginesie... zastanawiające.... Duda - ustawa o szczepieniach (pierwszy podpis nju prezydenta?), veto ustaw sądowniczych, tajny aneks, (i in...), totalna - bezwarunkowa oraz bezcenna miłość do sojusznika zza oceanu i  Ukrainy, nadaktywność dyplomatyczna w sprawie ukr, niejasna rola w konflikcie MON - Generałowie, teraz - granat w szambo - lex tusk... Czym - tak realnie, nie biciem piany - może się pochwalić p. Duda? Dla Polski i dla Polaków? Hmmm?
Wracając do meritum. Wszyscy won (za Cejrowskim)! Tylko - pytam: kto, jak, gdzie, kiedy? Co, w zamian? Pinoczeciki od mentzena, pazerni "działacze" od k-k, lewackie ścierwo od bergów Zan? Bo, gang Olsena z peło i piscielce - no more!! Prawda? Może Pani przejmie stery? Zamiast miękiszona i umoczonego w żonę - Ziobry - baba z jajami (z całym szacunkiem)?
Dziadygi, jak chyży rój, kulawy jaro, sweterek cza i inn. pro i kontra steropianowcy: WON!!! Niech was Bolek prowadzi.
Ujejska na prezydenta, gen. R.A. Jędrzejczak na premiera, gen. Rapacki msw, prof. Nowak Edukacja, J. Wolski MON, M. Budzisz MSZ, P. Szałamacha Skarb, A. Opaliński MPiOS, Kaszewiak MS, Biedrzycka rzecznik...c.d.n.
Larum grają!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [18:14] - Ula Ujejska | Link:

JanAndJan 
Nawet gdybym miała szansę na jakiś urząd, to bardzo Panu dziękuję - odmawiam. Mam bogatego męża - w życiu osiągnęłam wszystkie cele jakie sobie postawiłam - a władza mnie nie interesuje 🤣
PiS ideałem nie jest i popełnił wiele błędów. Jest to jednak jedyna partia w powojennej historii Polski która dotrzymuje swoich wyborczych obietnic. Nikt nie zrobił tyle dla polskiej biedy co PiS.
Tak po ludzku, chciałabym mieć wybór przy urnie, ale niestety, nie ma przyzwoitej alternatywy dla rządów PiS, bo do koryta pcha się jak nie ruska to niemiecka onuca - więc jestem zmuszona głosować na PiS, bo dobrze życzę Polsce.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-06-2023 [19:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

"więc jestem zmuszona głosować na PiS"
Kant by się uśmiał.

Obrazek użytkownika paparazzi

07-06-2023 [23:55] - paparazzi | Link:

Pani Ulu w dziesiątkę odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i do następnego wpisu.

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [20:17] - Jabe | Link:

Jednego dnia pan pre­zydent ochoczo pod­pisuje, drugiego – zgłasza no­weli­zację. Parodia państwa.

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-06-2023 [16:20] - Ijontichy | Link:

I dlatego ogłoszono Ziobre WROGIEM LUDU...nawet te opozycyjne dostają wynagrodzenie za opluwanie Ziobry...jestem z Krakowa...mam wiadomości na bieżąco.

Obrazek użytkownika JanAndJan

07-06-2023 [19:29] - JanAndJan | Link:

Szkoda.
Rzeczywiście - wybór, kolejny raz - mniejszego zła.
Żeby już nie biadolić - czas na młodych..no, może młodszych, nie zdeprawowanych. Jak mówi p. Jacek Hoga z AdArma - nowoczesny żołnierz, to wysoce etyczny i zmotywowany specjalista (z pamięci). Myślę, że weterani naszych Specjalsów: GROM, AGAT, JW Komandosów, Formoza i inn. mogli by przejąć ten "paździerz" cyt. Bartosiak i odmienić oblicze ziemi, tej ziemi. Słuchajac Navala i kolegów, pilotów, oficerów i żołnierzy WP - serce rośnie. Chyba jednak, jeszcze - za wcześnie. Musi zdarzyć się nieszczęście, ruska napaść na Polskę, np. żeby lemingi zrozumiały...
Larum grają.
Pozdrawiam
Zamiast pointy.
Jack Kleyff, popełnił był pieśń pt. Zapałka https://www.google.co.uk/url?s...