Andrzej Seweryn - ludzkie dno!

Przepraszam, ale nie mogłem nie zareagować, bo jest coś przerażającego w opublikowanym (szybko usuniętym) przez T. Lisa apelu do dziecka autorstwa znanego aktora - Andrzeja Seweryna:

"Drogie dziecko, pamiętaj, twoje zdanie jest im przypier….ć. Jesteś młody, na razie nie rozumiesz, co do ciebie mówię, ale szybko zrozumiesz jak będziesz miał kilkanaście lat albo wcześniej, zrozumiesz komu trzeba przypierdolić. I nie zważać na nic! Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pierd…..m, rozumiesz, trzeba przypier….ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam, wiesz, rozumienia, debaty, porozumienia. Nie, k…a! Faszystom trzeba przyp…..ć, a nie dyskutować. Bo oni będą używali ten dialog, żeby ciebie zrobić w d..ę" [1].

Powiem szczerze, że jak pierwszy raz to usłyszałem, to po prostu byłem zszokowany. Minęło trochę czasu i obejrzałem ten filmik drugi raz... a wtedy pojawiła się u mnie myśl, że tak naprawdę to jest kwintesencja etyczno-moralnego poziomu dużej części zwolenników totalnej opozycji. A najgorsze jest to, że ich część samozwańczo pretenduje do bycia jakąś elitą, w tym przypadku akurat artystyczną! To naprawdę żenujące!

Trzeba naprawdę być zalanym nienawiścią idiotą, żeby wiedząc, iż jest to nagrywane, wypowiedzieć takie słowa kładąc na szali swój cały dorobek życia! Nie wiem jak Państwo, ale ja będę od teraz patrzeć na twórczość tego aktorzyny poprzez pryzmat właśnie tych jego prymitywnych i prostackich słów. I nie chodzi mi wcale o to, że A. Seweryn jest przeciwnikiem wartości konserwatywnych. Przecież można się różnić w czymkolwiek, ale choć minimalnie w sposób kulturalny. A tutaj mamy do czynienia po prostu z ludzkim dnem a poziom człowieczeństwa prezentowany przez A. Seweryna można nazwać śmierdzącym szambem a i to jest tylko łagodne określenie. 

I tacy ludzie jak ten aktor czy nawet lepsza pod względem prymitywizmu i wulgarnej mowy M. Lempart będą jutro filarami marszu D. Tuska. Ja już bym wolał wypić piwo z menelami pod sklepem niż spacerować z takimi ludźmi. Taki niby menel ma więcej zwykłej ogłady i honoru niż takie koszmarne autorytety! 

Ja osobiście nawet w zdenerwowaniu nie używam wulgaryzmów. Może mi się nieraz zdarzyć, ale nawet wtedy mam moralnego kaca. A taki A. Seweryn (i nie tylko on) po prostu takiego języka używają na co dzień. I to jest koszmarne. Takich ludzi zawsze omijam szerokim łukiem. 

A Państwo?

[1] https://twitter.com/radekfogie...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2023 [21:49] - sake3 | Link:

Nasze odczucia na bluzgi tego aktora to jeszcze mały pikuś panie autorze..Ale jakie odczucia ma minister Gliński który futrując całą rodzinkę Seweryna wysokimi dotacjami do ich artystycznej działalności doczekał się tylko bluzgów i chamstwa.To tak jakby dotował jakąś knajpę albo mordownię na przedmieściach taki sam poziom tacy sami goscie. .

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-06-2023 [23:34] - Siberian Husky Dog | Link:

Jerzy Borowczak: Seweryn skierował te słowa do syna
Teraz do jego wypowiedzi odniósł się poseł KO Jerzy Borowczak. - Z tego co wiem, to Andrzej skierował te słowa do swojego syna. Nie ukrywajmy, w prywatnych rozmowach wiele mówimy. Czasem powiemy coś, czego nie powiedzielibyśmy publicznie. Odbieram to tak, że po prostu zaadresował dość dosadny przekaz do syna, żeby był czujny i trwał na posterunku. Wiadomym jest, jak ta władza rządzi, jak postępuje. Zostało to niepotrzebnie upublicznione - przekazał w rozmowie z portalem salon24.pl.
Borowczak wskazał także na to, że Seweryn zabrał głos, gdy o sprawie zrobiło się głośno. - Mówił, że to nie było przeznaczone do publicznej wiadomości. Szczerze mówiąc, ja, i wiele innych osób mówi przy stole różne rzeczy. Przy kawie przekazujemy rodzinie informacje. Ale to, co się przekazuje rodzinie, nie jest przeznaczone dla obcych uszu - powiedział poseł KO.
W dalszej części rozmowy przekazał także: - Sądzę, że tych słów nie należy traktować dosłownie, rozumieć je raczej jako metafora. A jeśli chodzi o ekspresję, to aktorom po prostu wolno więcej.

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-06-2023 [00:54] - krzysztofjaw | Link:

@Siberian Husky Dog
I co tu komentować? "Odbieram to tak, że po prostu zaadresował dość dosadny przekaz do syna, żeby był czujny i trwał na posterunku. Wiadomym jest, jak ta władza rządzi, jak postępuje. Zostało to niepotrzebnie upublicznione - przekazał w rozmowie z portalem salon24.pl.". Przecież to samozaoranie. Brak mi słów. To znaczy, że ja powinienem tak wychowywać swoje dzieci? Naprawdę dla mnie jest to moralne dno. Poziom poniżej karalucha, nie obrażając tych karaluchów. Jak bym teraz spotkał na ulicy tego A. Seweryna to bym mu splunął z pogardą pod nogi. Nawet bym nie zamienił z nim żadnego słowa, bo ja witam się i rozmawiam z ludźmi a nie istotami człekopodobnymi!
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2023 [23:52] - tricolour | Link:

@krzysztof

Ale kolegi Tezeusza Pan jakoś nie poprawia gdy pisze jeszcze gorzej niż ten cytat.

Wiec skoro Pan nie poprawia to znaczy, że Seweryn ma rację.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

04-06-2023 [08:40] - Władysław Ludendorf | Link:

głupiutki misiu, Tezeusz jest nonamem, a Seweryn dyrektorem publicznej instytucji. Ale spoko, dziś będzie poetyckie 8 gwiazdek, a może ktoś sobie zrobi banner ze słów Lisa czy Seweryna coś jak "qoorva Kaczora zapi3rd07ć".
Jak byłem małem chłopcem, zastanawiałem się, skąd brali się ludzie zdolni do takich instytucjonalnych zbrodni jak Auschwitz. O Katyniu, sowietach czy Wołyniu się nie mówiło. Tylko mój ojciec na uczelni poznał kogoś ocalonego, która mu opowiedziała swoją historię i do tej pory ma uprzedzenie do Ukraińców. Ale nie dzielił się opowieścią, no worries good man. Ale wracając z podróży... patrząc i słuchając tego całego ZOO opozycji i ciebie misiu, nie mam teraz złudzeń. Wy stoicie już nie tam, gdzie ZOMO, stoicie tam, gdzie NAZI.

Obrazek użytkownika tricolour

04-06-2023 [10:32] - tricolour | Link:

@wladek

To ja się bardzo cieszę, że w końcu przy mnie otworzyłeś oczy. Popatrz ile dla ciebie znaczę, ile się możesz dowiedzieć, czuję nawet pewną wdzięczność, której nie umiesz okazać, ale masz nieodpartą potrzebę.

Jestem zatem zmobilizowany do dalszej chłodnej i rzeczowej oceny rzeczwistości, która cie wkurza na maksa, ale jest też potrzebna - co widać.

Konkluzja - trzymaj muzeum oświecimskie w dobrym stanie technicznym.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2023 [00:01] - Alina@Warszawa | Link:

Pani dr  Ewa Kurek oceniając reakcję posła Brauna na żydowskie kłamstwa w Niemieckim Instytucie Historycznym stwierdza w pewnym momencie, że na współpracę z Gestapo po stronie polskiej decydowały się największe męty, zaś po stronie żydowskiej, w gettach wydzielonych z Polski, z własną żydowską administracją - na współpracę z Niemcami poszły ELITY ŻYDOWSKIE
Z wykładu i książki H. Arend wynika więc prosty wniosek, że poziom żydowskich elit oraz poziom polskich meneli i mętów, to jest ten sam poziom.
Pewnie ma to zastosowanie również w przypadku Andrzeja Seweryna i będzie miało jak najbardziej w jutrzejszym "marszu Tuska", na którym -  jak ma nadzieję Szymon Hołownia - będą miliony.  Zobaczymy ....
Zobaczymy ile jest mętów i ile żydowskiej elyty ...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-06-2023 [01:09] - krzysztofjaw | Link:

Pani Alino!

Chazarowie, czyli prymitywni aszkenazyjscy Żydzi wschodnioeuropejscy to lud turański, który przyjął judaizm jako swoja religię i mieni się dwunastym, zagubionym plemieniem żydowskim. To lud prymitywny, czczący fallusa i złotego cielca. Charakteryzują się prymitywizmem i cechami zwierzęcymi, ale nie człowieczymi. U nich pierwotny zwierzęcy instynkt góruje nad cechami ludzkimi. Nie wiem czy akurat A. Seweryn jest Chazarem, ale bym się nie zdziwił jeżeliby tak było!
Pzdr

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2023 [01:43] - Alina@Warszawa | Link:

Dlatego nie przesądzam, czy jest ową chazarską elytą, czy mętem ...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-06-2023 [00:32] - Chatar Leon | Link:

W porównaniu ze szmatą hitlerking czy innym broSSem albo grapkoskim, to ten seweryn to Marek Tulliusz jest.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-06-2023 [08:08] - Ijontichy | Link:

Mogłeś! Ale twoje parcie na pisaninę...już sie stało nerwicą natręctw...musisz! musisz! Ananke cie opanowała.

Obrazek użytkownika sake3

04-06-2023 [10:12] - sake3 | Link:

To nagranie nie było jak się myśli prywatne,podstępnie wykradzione i opublikowane by atakować Seweryna.,.,Elyty'' celebryckie i artystyczne są już tak przekonane o własnej wyjątkowości,tak rozzuchwalone że uważają że im wolno nie tylko więcej ale że wszystko wolno.on sam tę wypowiedź udostępnił Lisowi aby się dodatkowo popisać.Dla takiego nędznego pokurcza moralnego jak Seweryn nie liczy się ani przyzwoitość ani mądrość,tych cech pokurcz nie nabył w mlodości i już nie nabędzie.Potrafi tylko epatowac chamstwem,nawoływać do przemocy,do zabójstwa.Co właściwie chce od Kaczyńskiego? Tego żaden z tych celebrytów nie odpowie bo ich zadaniem jest siać nienawiść.Przypuszczam,że za pieniądze,bo chyba suto PO opłaciła jego bluzgi.Stara pokraka nie miała obiekcji wyciagać pieniedzy na swoją działalność od znienawidzonego rządu na zabawę w teatrzyki swojej żony i córki.