Biedny Kaczor


 

Lubię PJK. Niemalże jak młodszego brata, choć w rzeczywistości jest ode mnie nieco starszy. Śp. Lech, jego bliźniak i największy przyjaciel - a także, można powiedzieć, opiekun - był w tym duecie prowodyrem. Zamordowano jego, wraz z żoną, która również opiekowała się PJK. Taka zastępcza rodzina, Jarosław nigdy rodziny nie stworzył.
Polityka była całym jego życiem. A budował ją, na takim specyficznym, sarmackim patriotyzmie.

Nie jestem w stanie przywołać czegoś, żeby zaprzeczyć tezie, że PJK kiedykolwiek chciał źle. On zawsze chciał dobrze, Wierzył też, że inni również w pewnym stopniu są dobrzy. Wielu wykorzystywało tę słabostkę. I wiele błędów, gdy Prezes miał władzę uczyniono.

Czy można uczciwie stwierdzić, że Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższych doradców i przyjaciół  obciąża indolencja?
Indolencja, jak to definiuje Słownik PWN to - "...Indolencja to inaczej nieudolność, niedołęstwo i niezaradność, także bezsilność".

Logicznie myśląc, biorąc pod uwagę, że PJK od połowy roku 2015 do dzisiaj, czyli już 8 lat rządzi krajem, a na dodatek nadal ma spore szanse, że będzie rządził kolejne 4 lata, trzeba przyznać, że mimo wszystko, w wyjątkowo niekorzystnym i dynamicznym okresie, wykazał się sporą skutecznością i nie stracił zaufania swojego elektoratu. Tak jak w 2015, tak i dzisiaj, poparcie jest takie same. Błędów w tym okresie było sporo. Gdyby ich nie było, to chyba wtedy trzeba by postawić jemu pomnik za życia.

Robiono wszystko, żeby  jemu, całej Zjednoczonej Prawicy przeszkadzać. Czy zdawał sobie sprawę, że przejęcie władzy osiem lat temu obudzi te same demony, które doprowadziły do I Rozbioru Polski? W tedy to były: Królestwo Prus, Cesarstwo Austro-Węgierskie I Imperium Rosyjskie. Lub nieco głębiej: Fryderyk II Hohenzollern, u nas zwany Frycem, a przez Niemców wielkim, ; Monarchia Habsburgów i caryca Katarzyna II, zwana również Wielką i także Niemka z urodzenia.
Sami najważniejsi i najpotężniejsi w Europie. Tytuł "Wielki" uzyskali wymazując z geografii Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Na całe 123 lata...
Teraz też obecna władza ma trzech śmiertelnych przeciwników, którzy również chcą Rzeczpospolitą unicestwić. To: opozycja totalna w kraju, Rosja i Niemcy na zewnątrz. Właściwie wróg dzisiaj nie jest ściśle oznaczony. Opozycja totalna, to Polacy wyłącznie formalni; jak to się mówi - "z paszportu". Są często dobrze opłaconym narzędziem Rosji i Niemiec, albo też sami mają niepolskie korzenie i antypolską mentalność. Rosja wreszcie po okresie smuty Gorbaczowa i Jelcyna, ma nowego cara - Putina, który zaczął jakieś 15 lat temu wojną w Czeczeni, walczyć o tytuł Imperatora. A Niemcy przejęły władzę nad traktatową Unią Europejskiej i również starają się zbudować, właściwie zrobić z całej Europy zachodnie Imperium, zazwyczaj przez nich nazywane Rzeszą. Obaj szkopsko - kacapscy przyjaciele, by ich projekt się zrealizował, muszą zniszczyć Polskę. Tylko wtedy będą mieli w historii tytuł Wielki.

Niemal dokładnie 250 lat temu, w roku 1772, Rzeczpospolita nie dała rady się obronić. Została 'zniknięta' na na ponad wiek. Podobnie jak dzisiaj wewnątrz kraju panoszyła się opozycja - niesławna Targowica. Który z naszych świetnych historyków, będących jednocześnie analitykami dzisiejszych wydarzeń, jest w stanie powiedzieć: - czy trudniej było przed I Rozbiorem, czy trudniej jest dzisiaj.

Opinia publiczna światowa i polska już dziesięciolecia jest karmiona propagandowym wizerunkiem Polski, jako państwa prymitywnego, awanturniczego, bez kultury i przyzwoitości. Obraz polski jest zły, a nawet bardzo zły. Ci co jak Wolter [ "...Najokropniejszy rząd o jakimkolwiek historia wzmiankowała. To starożytny rząd feudalny w całej swojej ohydzie”] w epoce rozbiorów nienawidzą i gardzą Polską, agresywnie manipulują faktami historycznymi, by zaszczepić w ludziach wiedzę, że faktycznie to Polska jest winna wszystkich nieszczęść, które spotkały spokojne, pokojowe narody. Według tej interpretacji historii, to Polska doprowadziła do II Wojny Światowej. I to Polska dokonała Holocaustu.
A generalnie - Polacy są źli, brudni i głupi.

Czy w takim krajobrazie, gdzie jesteśmy otoczeni wylewającymi lawę paskudnymi wulkanami Kacapii i Szkoplandu damy radę się obronić?

Wspominam czasami, bo jestem z tego dumny i wiele rzeczy się nauczyłem - wiedzy, która raczej nie jest popularna i powszechnie dostępna. To kursy w których uczestniczyłem i byłbym szczęśliwy, żeby każdy, kto w Polsce sięga po władzę i ma tak zwaną moc decyzyjną na każdym ważnym poziomie, obowiązkowo przeszedł takie szkolenie.
To 'Crisis Menagement'[1] i "Lidership'[2]. Zarządzanie Kryzysowe i Zasady dowodzenia ludzkimi zespołami. Patrząc, w szczególności na rządzenie państwem od czasu epidemii Covid-19, widziałem niestety nieudolność i niezdarność, nawet podszyte paniką, władzy - rządu i ich doradców i ekspertów. To było niemalże histeryczne miotanie się. Owszem, z dobrą wolą, lecz naiwne i chaotyczne. Powiedziałbym - niedojrzałe.

Właśnie, właśnie - niedojrzałe.
I tu dochodzimy do istotnej konkluzji, którą pomijają i zamilczają ci wszyscy antypolscy propagandziści, trolle, kpiarze i hejterzy - Polska, w odróżnieniu od państw, onegdaj księstw, królestw, mocarstw i imperiów, rozpoczęła uprawianie polityki, zarządzanie państwem i dyplomację, nieco ponad sto lat temu. A na dodatek, Hitler ze swoimi niemieckimi mordercami, a potem bestie Stalina skutecznie pozbywały się całego polskiego establishmentu, mordując, lub zmuszając do emigracji, właściwie nagłej ucieczki na wszystkie strony świata. Gdzie się mieli uczyć nowi przywódcy, ministrowie, szefowie resortów i rozlicznych krytycznych instytucji, finansów i gospodarki? Oczywiście - uczyli się głównie w Moskwie, albo w ówczesnym Leningradzie, Zgodnie z leninowskimi zasadami i stalinowskimi metodami. Właściwie, ci ludzie już do końca powinni być odsunięci od sfery zarządzania i rządzenia. A pamiętamy, że całkiem świeżo, za władzy Donalda Tuska, drugi dziwny Polak, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, zorganizował specjalne szkolenie dla polskich ambasadorów, gdzie wykładowcą był kacap, Siergiej Ławrow,  wysoko kwalifikowany kłamca i manipulator Putina na stanowisku ministra spraw zagranicznych. Takich właśnie nauczycieli polityki mieli Polacy, Nie żadne Sorbony, Cambridge, czy Harvardy.
Zjawisko niekompetencji i braku należytego doświadczenia jest po jednej i po drugiej - opozycyjnej stronie. Tylko opozycja ma ułatwione życie - oni tylko wykonują zadania i ściśle reagują, nie musząc za dużo myśleć, na rozkazy płynące wieloma kanałami z Moskwy i Berlina. Gdzie w okresie upadku i świadomego niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej mieli i mają się uczyć potencjalni przywódcy nurtu konserwatywnego, czy choćby republikańskiego?

Tak więc uważam, że ta obserwowana przez uważnych obserwatorów, niezaradność i niedołęstwo, nie jest cechą wrodzoną, nie jest efektem pochodzenia z 'ciemnogrodu'; to tylko brak wyuczonych i wykształconych asertywnych i inteligentnych cech charakteru, wpływających na skuteczność działania, wysokie morale i szybkie załatwianie spraw do końca.

Niestety, niemalże permanentna, a także zgodna z poglądami Prezesa uległość i kunktatorstwo (poczekamy... zobaczymy...) powodują, że prawie nie mamy choćby jednego polityka na szczycie władzy, który miałby odpowiednie zdolności, by grać w pierwszej lidze światowej polityki. Czy to prof. Legutko, czy europoseł Tarczyński niestety nie zbudowali tyle szacunku i posłuchu, by stać się autorytetami. A smutniejsze jest to, że przez rok, prezydent Ukrainy, Wołodymir Zełeński, kompletnie nieznany człowiek, z humorystyczną przeszłością, zdołał stać się poważanym mężem stanu i bohaterem.

Parę ostatnich miesięcy, zapomnijmy chwilowo o premierze Morawieckim, który podpisał wszystko co mu w Unii podsunięte zostało, a co już na pierwszy rzut oka wyglądało na katastrofę dla Polski. Tu chyba zastosowano zasady: - 'Pożyjemy, zobaczymy', oraz 'Jakoś to będzie', co doprowadziło mnie niemalże do szału, że nie wiadomo dlaczego, może zmęczona a nawet wycieńczona władza, narobiła parę tak idiotycznych fakapów, kretyństw i prostych głupot, że gdyby to było w Japonii, to była by tam epidemia masowego popełniania harakiri, albo jak kto lubi seppuku, bo wstyd nie pozwoliłby dalej żyć w społeczeństwie honorowym. A u nas jak zwykle - co tam, co tam...

Pierwszy z moich statnich szałów,  to brak prostej umiejętności zorganizowania logistyki banalnego transferu produktów rolnych z Ukrainy do innych polskich granicznych, głównie portów morskich. Wiadomo, że przeciwnicy to wyniuchają i się rozwrzeszczą od GieWU po TVN. Lecz niestety, prawica nie umie się bronić, nie jest sprytna, a tym bardziej błyskotliwa.

Natomiast afera UFO nad Polską, które okazało się jakąś dziwną rakietą z betonowym czubem, jak szczątki spadły w okolicach Bydgoszczy (czyli już jakeś 400 km od granicy kraju), to jakaś totalna tragikomedia, bijąca na głowę pamiętne , kabaretowe produkcje Monthy Pytona. I to kto publicznie się rozwrzeszczał i niepotrzebnie plótł banialuki. Podaję od góry do dołu: prezydent Duda, premier Morawiecki, min. obrony narodowej Błaszczak i odpowiadający za latające talerze generał. Nawrzeszczeli wzajemnie na siebie, a każdy przekonywał: - To nie ja! To nie ja! 
No cyrk. Taki klasyczny marionetkowy teatrzyk, jak w jakimś Paragwaju.

A na koniec najświeższe. Może ja nie rozumiem, może gra ma 24 dno, tak jest zakręcona, ale się zdenerwowałem,. Co to wczoraj było?
Dlaczego nasz ukochany prezydent Duda zatańczył krakowiaczaka? Krok do przodu, potem na bok, tupniecie, i dwa kroki w tył. Podpisał z całym przekonaniem i wsparciem ustawę Anty-Putin. Brawo, brawo! I potem dumny z siebie wrócił do gabinetu. Chyba musiała tam czekać jego Wróżka-Zębuszka, pani Zosia i jak to ona lubi, zaczęła dmuchać na zimne. - Nie było to mądre Jędrusiu. Oni ci teraz na prawdę zrobią kuku i po 2025 będziesz miał kłopot ze znalezieniem pracy. Poza tym - jak mogłeś nie okazać chrześcijańskiego miłosierdzia? Biedacy teraz nie będą mogli spać, popadną w nerwicę, a Unia ukaże nas tak, że nie tylko nasz naród, ale również ty, ty  osobiście poczujesz cios. Natychmiast to popraw, bo nie dostaniesz kakao!
No i poprawił. Komisja w nowej formie ustali tylko to, co już wszyscy Polacy z otwartym umysłem wiedzą. Odbiór publiczny będzie marny, jeżeli za tym nie idzie realna możliwość kary. A kogo ukarają sądy powszechne? Wiadomo... Takie to oto kolejne dzieło prezydenta w kwestii sprawiedliwości społecznej w Polsce. Słowa, słowa, słowa...

Co będzie dalej? Kto wygra wybory? Jeżeli będzie jeszcze więcej baboli i pozornych zagrań, to może nawet PIS wygra, ale rządzić nie będzie. Mentzen się nie zgodzi.

   __________________________________________

[1] What are the courses of crisis?
Course content:
Crisis Phases.
Managing Crisis.
Surviving Crisis.
Brand Reinvention.
Team Survival.
Crisis Managers.
Crisis Leadership.
Crisis Communication.

[2] Leadership and management training courses are specialized programs designed to help you learn new leadership techniques and refine old skills to run your team, including assertive communication, motivation methods, and coaching.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

03-06-2023 [18:47] - r102 | Link:

No super - z jedną poprawką  - PJK  jest socjalistą nie żadną "prawicą"...

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-06-2023 [18:47] - Ijontichy | Link:

Cytat: "a Unia ukaże nas tak, że nie..."jeżeli ma ukarać,to nie "Ż "...a jezeli ma coś UKAZAĆ,to jest dobrze.:-))

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-06-2023 [21:33] - jazgdyni | Link:

Ale ty mądry jesteś. Zaimponowałeś mnie. Tak natychmiast wychwycić ortografię... No, no, no.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-06-2023 [08:02] - Ijontichy | Link:

@jzg 3.06 21.33
A ty jezdeś gupi ham...coras bardziej gupi i coraz bardziej ham...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2023 [08:22] - jazgdyni | Link:

Wot, kulturnyj narod.

Ja mu,że jest mądry, a on na to, że jestem głupi ham [pisownia oryginalna, ham to szynka]

Obrazek użytkownika Jabe

03-06-2023 [22:02] - Jabe | Link:

Do wyborów jeszcze daleko, kel­ne­rzy coś przy­szykują, by było po staremu. Kon­federacja nie będzie miała nic do ga­dania.

A tą delikatną prostolinijną prawicą mógł­by się Pan już prze­stać kom­pro­mitować. To jest grubo ciosana lewica, bezczelna, bez zasad, pod­pierająca się siermiężną pro­pagandą rodem z PRL-u.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-06-2023 [22:21] - Siberian Husky Dog | Link:

KACZYŚCI

w październiku płyniemy po 3 kadencje

https://pbs.twimg.com/media/Fxsr0psWAAERNKq?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika spike

04-06-2023 [02:11] - spike | Link:

Z Prezydentem jest jak ze słynnym polskim sędzią, padli na twarz, pozwalając by ją podeptano.
Z tego co mówił Prezes, też jest zaskoczony słowami Prezydenta, ciekawe co zrobią PiSowcy z tymi jego poprawkami, z tego co widać i słychać, ustawa ma moc prawną, nikt poza TK nie może jej zatrzymać, a to może być odległa data, nie mająca wpływu na cokolwiek, więc może nawet nie będzie procedowana.
Mam nadzieję, że PiSowcy odrzucą poprawki, bo tylko wydłużą proces legislacji ustawy, która musi trafić do senatu, ten ją nie przepuści, znowu głosowanie i kolejny podpis Prezydenta, Basta !
Zbierać komisję, zgodnie ze sztuką wojny Sun Tzu "Uderz w trawę by wypłoszyć węża" - walić ile wlezie, wściekłość ich obnaży, już to nastąpiło, wszędzie słychać wycie, a potem pokazać Polakom, kim są, komu powierzają swoje życie, co dalej zobaczymy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2023 [03:55] - jazgdyni | Link:

@spike

Wydaje mi się, że to jakaś gra wizerunkowa ze strony Dudy. - A widzicie, chciałem poprawić, złagodzić, ale mnie nie posłuchali. Przecież on dobrze wie, że jego ustawa korygująca poprzednią, jak każda inna trafia do sejmu. Witek może ją przetrzymać, a i tak, na końcu, posłowie muszą ją przegłosować. Więc jak Kaczyński jej nie chce, to Duda nic nie zdziała.
Ale pokazał światu, jaki on jest praworządny.

Obrazek użytkownika mada

04-06-2023 [16:07] - mada | Link:

Przestraszył się zagranicy. Jak kiedyś w sprawie z Izraelem.

Obrazek użytkownika mada

04-06-2023 [16:10] - mada | Link:

Miłością chcą zwyciężyć Nienawiść. Oj naiwni, naiwni..