Ło matko jedyna!

Dzisiaj - godz. 9 rano, ktoś krzyczy i wali do naszych drzwi. Popijam właśnie kawkę a Smok drzemie przy piwku - a tu masz babo placek, zanosi się na awanturę? Pewnie nasz pies zagryzł jakąś zbyt śmiałą kurkę sąsiadki, która naruszyła jego terytorium. Niepokoi mnie to szczekanie, więc szybko pobiegłam na werandę...
Uspokoiłam psy, które solidarnie w stadzie obszczekują nie sąsiadkę ale moje drzwi. O co im chodzi? Sąsiadka wnerwiona mi tłumaczy:

- Pani Ulu, przed chwilą słyszałam w TV, jak jedna pinda stwierdziła, że ja nie chcę "czternastki"! Pani jest blisko polityków, więc pytam: Czy PiS chce się wycofać z tego  programu?

Zatkało mnie na chwilę. W polityce bywa różnie, ale akurat w tym temacie, żadnych zagrożeń nie dostrzegam, więc spokojnie tuląc moje pieski uspokajam także sąsiadkę:

- Pani Basiu, według mojej wiedzy, jest wprost przeciwnie. PiS planuje nie tylko wpisać ustawowo "czternastki" jako stałe świadczenie, ale także ma w planach kilka innych ulg dla emerytów, np. bezpłatne leki. A to, że jakaś lewizna szczeka na te zdobycze socjalne, świadczy tylko o tym, że Polacy mocno doceniają władzę za te działania - a to przełoży się na wyniki w najbliższych wyborach.

Sąsiadka uśmiechnęła się i oświadczyła, że dłuuugo nie włączy TV. Nie spytałam jaki program oglądała, ale pewnie mój Smok mnie oświeci. No cóż, pani Basi encefalopatia już nie grozi.
Mam do Was prośbę moi czytelnicy: Pewnie w Waszym otoczeniu jest wiele takich osób, więc wytłumaczcie im jak się mają sprawy w różnych tematach. Nie pozwólcie ogłupiać ludzi.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2023 [12:38] - sake3 | Link:

No cóż,trafiła pani w punkt Wiedza naszego społeczeństwa o Polsce jest niemalże zerowa, a zainteresowanie się Polską jako swoim ojczystym kraju mniejsze nawet od tego zera.Przecież gdyby było inaczej nigdy nie wybrano by do Sejmu,europarlamentu takich ludzi jacy tworzą dziś opozycję.Pani sąsiadka pod ciężarem propagandy zapewne z GW i TVN zatraciła rozeznanie.Niestety muszę przyznać ,że to sami Polacy dali opozycji skrzydła do rozwinięcia i swoją biernością,obojętnością pozwolili na taką propagandową presję jak widzimy w wystąpieniach wrzeszczacego ,grożacego przemocą Tuska i jego bandy oprychów płci obojga.Więc pretesje też kierujmy do siebie,czy jako Polacy zdaliśmy chociaż z tej Polski egzamin.I czy ta Polska jeszcze kogoś obchodzi..

Obrazek użytkownika spike

02-06-2023 [12:54] - spike | Link:

@Sake
To się dzieje nie tylko w Polsce. Mam przyjaciela, który wyjechał do Niemiec, człowiek wykształcony, o nieprzeciętnej inteligencji, "ścisły umysł". Nie tak dawno był w Polsce, spotkaliśmy się, w rozmowie padło zdanie "wojna na Ukrainie", jego odpowiedź była kwintesencją jego tam pobytu i wpływu mediów, "to nie nasza wojna, nic nam do tego", byliśmy w szerszym gronie starych przyjaciół, wszystkim odebrało mowę, by przerwać milczenie, zmieniliśmy temat, na wspomnienia z beztroskiej przeszłości, która nas łączy.
:)))
Aaa, w USA jest podobnie, większość nawet polityków nie wie gdzie leży Polska, o naszej historii i udziału Polaków w historii USA, prawie nic się nie dowiemy, chyba że od Polonusów.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2023 [13:00] - tricolour | Link:

@spike

Odebrało wam mowę i zmieniliście temat. To może szpak zjadł czereśnię, rzucił pestkę, która przygniotła i zasłoniła cały obszar pod fabrykę samochodów elektrycznych? To by tłumaczyło porzucenie jej budowy ze względu na obiektywną klęskę żywiołową.

Poddaliście się niemieckim mediom. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2023 [21:02] - Tomaszek | Link:

Wiesz co Tricolour 
Znów małpiego mózgu dostajesz bo wybory coraz bliżej . I tak twoje lemingi przerypią ,i to właściwie tyle co oczekuję po tych wyborach . Bo właściwie to mogłoby mi być egal , ale nie jest . Bo nie . Ale cukierki to będą na komisji , wiesz jakiej , co ? Ktoś może liderów twoich ulubionych , wprost może nie , ale między wierszami będzie pytał , czy to prawda że jest pan pani ruską dziwką i dupodajcem . A taki będzie się wił i kombinował że tylko do połowy w tej dupie . I dupodajcy przerypią i cała inwestycja Putina i reszty pójdzie zgodnie ze starym scenariuszem https://www.youtube.com/watch?... . Chłe chłe chłe ... 
P.S.
Wyluzuj trochę bo się do wyborów wypalisz jak wiosenna trawa .

Obrazek użytkownika paparazzi

02-06-2023 [18:57] - paparazzi | Link:

@ spike , wiedzą wiedzą, tylko ten koniunkturalizm. Cały świat tak ma od kiedy polityk to zawód a nie służba dla narodu..

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [14:41] - u2 | Link:

Wiedza naszego społeczeństwa o Polsce jest niemalże zerowa

Ło matko ! Serio ? :-)

PS. Nie jest tak źle. Są sympatie niemieckie, to głównie na zachodzie Polski, są sympatie rosyjskie to głównie w kuń-fie. Ogólnie Polacy są nieufni wobec wschodu i słusznie, wschód to biedota trzymana krótko za mordę przez podstarzałych dyktatorków. Ale już wobec Niemców Polacy nie są tak nieufni. Widzą na jakiej stopie życiowej Niemcy żyją i chcą żyć tak jak oni. A że takie całkowite podporządkowanie się Niemcom oznacza koniec suwerenności ? Ich to ani ziębi, ani grzeje. Polacy, którzy wyemigrowali odczuwają pewnego rodzaju schadenfreude widząc jak totalniacy podgryzają Dobrą Zmianę. Bo nie dlatego wyemigrowali, bo było im dobrze w Polsce. Wręcz przeciwnie. Było im źle, więc uciekli przy pierwszej nadarzającej się okazji i uważają, że na zachodzie złapali pana Boga za nogi. I dlatego nie chcą aby w Polsce było lepiej. Im gorzej w Polsce, tym dla nich lepiej. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2023 [14:54] - sake3 | Link:

Serio.Wiem to z rozmów ze znajomymi,sąsiadami,koleżankami. Im jest wszystko jedno kto będzie nami rządził Rus czy Prus ,byleby wszystko w sklepach było.To autentyczna wypowiedź mojej koleżanki.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [15:08] - u2 | Link:

Rus to raczej nie, ale Prus, czemu nie ? Prus jako Niemiec z Prus. Prusy to synonim porządku. Prusy to synonim dobrobytu. Prusy wschodnie dążyły do połączenia z Heimatem, w wyniku czego doszło do wojny światowej. Ale to mało istotny szczegół. Pisałem już na NB że w wyniku plebiscytu Olecko pozostało niemieckie. Były dwa głosy za Polską, choć Polaków mieszkało tam dużo więcej. Takie są realia, ludzie, w tym Polacy, nie chcą żyć w biedzie, choćby to była nawet polska bieda :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2023 [20:52] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
// Im jest wszystko jedno kto będzie nami rządził Rus czy Prus ,byleby wszystko w sklepach było.//
Spotykam się z taką postawą i czasem prowokuję niby plotkami mówiąc że podobno zarobki zostaną  zamrożone a niektóre ulgi zawieszone  ... i co wtedy tacy gadają: No jak to? Przecież PiS obiecał! PiS to nie PO, dotrzymują słowa!
No i nagle okazuje się że wszystko jest jasne i wiadomo że nie obojętne 🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika spike

02-06-2023 [12:43] - spike | Link:

@Ula
To nie takie proste, znam wielu co to czerpią garściami z udogodnień socjalnych wprowadzonych przez PiS, a mimo to głoszą swoje "PiS to zło", a jak się zapytać dlaczego, dyskusja się urywa, na przykładowe inwestycje jakie są wdrożone, odpowiedź jet krótka "eeeee"

To są konsekwencje działalności wrogich Polsce mediów, która jako jedyna na świecie pozwoliła im się tu panoszyć, z obiektywności przekazu nie mają nic wspólnego, za prowokacje i fałsz, powinni już dano mieć odebrane, albo min. mocno ograniczoną działalność medialną, do filmów, reklam itp. rozrywki.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2023 [12:51] - Jabe | Link:

Jakie inwestycje?

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2023 [12:55] - tricolour | Link:

Jak to jakie? Przykładowe.

Obrazek użytkownika spike

02-06-2023 [12:57] - spike | Link:

Zakupili nowe samochody dla rządu.
"Daremne słowa, próżny trud ....."

Obrazek użytkownika Jan1797

02-06-2023 [19:54] - Jan1797 | Link:

Jabe,
Inwestycje drogowe, bądź poważny, w 2019 roku PiS dogonił PO.
Inwestycje kolejowe, PiS może się porównać z całą III RP.
Morskie, można jedynie się śmiać.  https://forsal.pl/artykuly/142...

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2023 [20:13] - sake3 | Link:

@Jan1797.....Pan podał jeden z przykładów inwestycji.Ja poniżej też jeden.Czy to nie dziwne,że do dyskusji nikt się nie właczył,nie podał innych przykładów? Natychmiast dyżurni panowie wszczęli rozróbę Nie będę zdziwiona,że opozycyjna hołota wygra wybory i nawet nie będzie musiała nic budować,w nic nie inwestować,niczego dobrego nie tworzyć.Wystarczą rozdarte mordy i kretyńskie wpisy jak niektóre tutaj.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-06-2023 [20:41] - Jan1797 | Link:

Pani Sake, 
Zgadzam się z Panią, nawet porządnie wykształceni ludzie kompletnie nic nie czytają. Na to właśnie liczy totalna opozycja, zachowując się jak to Pani opisała.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2023 [20:20] - Jabe | Link:

Uważam, że na rozmówcy ciąży obo­wiązek przed­stawienia swoich racji, więc rzadko za­glądam na od­nośne strony. Zrobiłem jednak wyjątek, a tam z­­na­la­złem takie zdanie:

Jeśli się uda, łączna długość dróg z­budowanych za rządów PiS będzie tylko nie­znacznie mniej­sza niż po­wstałych w czasie drugiej ka­dencji PO-PSL.

Jeśli się uda... nieznacznie mniej­sza... Budują, przy ogromnym ponoć bu­dżecie. A PO też coś bu­dowało, choć bieda pi­szczała.

Chodzi o to, że PiS prze­znacza „wy­pracowane” pieniądze na socjal, naj­wyraźniej wierząc, że ludzie im się od­wzajemnią krzy­ży­kami. Takie jest w każ­dym razie Pańskie o­czekiwanie. Pewna część narodu orien­tuje się jednak, że sama płaci i płacić będzie za tę – nie wahajmy się nazwać po imieniu – kieł­basę wy­borczą. Owszem, biorą, lecz w­dzięczności nie okazują.

Prezes ostatnio się chichrał, że nie ze swego 800+ obiecuje dać. Ano właśnie.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [20:24] - u2 | Link:

A PO też coś bu­dowało, choć bieda pi­szczała.

No właśnie piszczała, ale nie piszczy. Przypadek ? Nie sądzę :-)

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2023 [20:27] - Jabe | Link:

Może chwilówki biorą, może faktycz­nie więcej wy­ciskają w po­datkach. W każ­dym razie nie ze swego dają.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [20:30] - u2 | Link:

więcej wy­ciskają w po­datkach

To mnie właśnie śmieszy. Liberały-aferały podwyższały podatki, zamiast je obniżać, jak to obecnie robi Dobra Zmiana. Obniżenie podatków to zmniejszenie szarej strefy i większe wpływy do budżetu. Tutaj Dobra Zmiana trafiła w 10-tkę.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2023 [21:39] - Jabe | Link:

Jeden obniży, drugi pod­wyższy, trzeci w­prowadzi. Ale powie tylko o tym pierw­szym.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-06-2023 [20:30] - Jan1797 | Link:

 Jabe,
Gdy przeczytać z uwagą tylko mój pierwszy komentarz to trudno nie zauważyć, że zestawienie/statystyka pochodzi z połowy 2019 roku :) ale cieszę się, że można z Toba spokojnie wymienić poglądy.
 

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2023 [21:46] - Jabe | Link:

Prawdę mówiąc to był i tak za krótki czas, żeby oceniać. Cie­kawym zatem, po co ten link.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2023 [20:43] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Chciałbyś państwa w roli "nocnego stróża".  Obywatelom takie państwo nie jest potrzebne. Nie wszyscy są zaradni, zdrowi, nie wszyscy są specami w biznesie, profesorami itp. itd. Po to organizujemy się na danym terenie w państwo, by chronić nie tylko najsłabszych, ale wspierać tych mocnych by mogli zarabiać i podzielić się z innymi. Organizujemy się w państwo także i po to, by rozwijać własną kulturę, język itd. itd. To co nazywasz socjalem to solidarność międzyludzka. Tak zwyczajnie,  kiedy widzę człowieka w potrzebie to mu pomagam. Kiedy widzę w kolejce staruszkę która ledwie stoi, to ją przepuszczam itd.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2023 [21:56] - Jabe | Link:

Co nie znaczy, że socjalizm – bo o nim tu mowa – jest uczciwy. Soli­darność międzyludzka jest dobro­wolna, a soc­jalizm – przy­musowy. Dlatego jest zły.

Dodatkowo prowadzi do takich wy­naturzeń, jak kreowanie sobie proletariatu, który bez dopłat chleba sobie kupić nie może, bo w jego cenie musi za te dopłaty zapłacić, czy cy­ni­czne przed­wyborcze szastanie pub­li­cznymi pie­nię­dzmi. Z tym właśnie mamy do czy­nienia.

Precz z socjalizmem! Precz z socjalistami!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2023 [20:56] - Ula Ujejska | Link:

Spike
To trzecie pokolenie "posowieckich plemników" walczy z trzecim pokoleniem polskich patriotów. Oni z domu wynieśli nienawiść do wszystkiego co polskie.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2023 [14:22] - sake3 | Link:

Padły tu pytania o inwestycje.No cóż trzeba się zainteresować tematem inwestycji zanim się zacznie gdakać krytycznie na NB.O tych które zrealizowano lub się realizuje a wg was nie są potrzebne bo takowe sa w Berlinie już się tu dosyć natrząsano pod dyktando opozycji.Więc choćby ostatni przykład podany na S24,o instalacji SOLINEX w Hucie Miedzi Legnica należącej do KGHM kosztem 120mln złotych.Zadaniem jest oczyszczenie gazów poprocesowych z arsenu i rtęci.Huta realizuje strategię ochrony środowiska,ale totalni zapewne ujrzą w tym dramat Polski,bo nie ma komu pracować u bauera na szparagach.Tak nie może być,trzeba obalić ten rząd,a na NB powrócić do zwyczajowego walenia w rząd i gadki o namordnikach.Polaków zresztą taka wiadomość nie zainteresuje,bo akurat toczy się rozwód jakijś clebryckiej pary,albo jakaś idiotka powiekszyła biust To są dopiero frapujące tematy.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2023 [14:31] - tricolour | Link:

@spike

A gdy kible na dworcu wymyją to też jest zasługa dobrej i czystej zmiany? Czy może nie wspomnam o tym, bo wystarczy, że kible są w Berlinie? A może po prostu kible myjemy bez partyjnego podtekstu?

Tym przykładem dajesz dowód jak można mieć zryty beret, gdzie zwykłe i codzienne sprawy wywyższa się do osiągnięć wielkiego wodza.

Obrazek użytkownika spike

02-06-2023 [15:14] - spike | Link:

@trierectus
jesteś idiotą :))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2023 [16:42] - tricolour | Link:

@spike

A ty, z całą bandą polskich kolesi, to kim jesteście gdy wymiękacie przed niedorobionym niemcem, który gęby wam zamyka jednym zdaniem?

Kim trzeba być żeby zmienić temat po ewidentnej manipulacji? Tchórzem? Patałachem? Kretynem? Dupkiem?

Nie twierdzę, że nimi jesteś, nie zniżę się do poziomu prawdziwego polaka. 

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [16:51] - u2 | Link:

niedorobionym niemcem, który gęby wam zamyka jednym zdaniem?

Nie ściemnia tric, tyś banderusek, taki wannabe Niemiec, nie Niemiec, ty taka zwykła banderuska szmata jesteś :-)

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2023 [17:46] - tricolour | Link:

@u2

Jak zawsze gdy w grę wchodzą ludzkie szmaty i prawdziwi polacy, to jesteś na miejscu. 

Gotowy jesteś znów zbierać po prawdziwym polskim ryju?

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [18:11] - u2 | Link:

Chcesz tric dostać po swoim banderuskim ryju ? Poczekaj, aż się spełnią wizje Klimuszki, Węcławka, Ossowieckiego i Neumann :-)

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2023 [18:35] - tricolour | Link:

Czekam.

Obrazek użytkownika marsie

02-06-2023 [18:38] - marsie | Link:

Właśnie tłumaczę:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrawiam, Ulu!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2023 [20:28] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Marsie
Dzięki za link - podam dalej.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika marsie

02-06-2023 [19:07] - marsie | Link:

Właśnie dostałem z FB taką wiadomość:
Usunęliśmy materiały opublikowane przez Ciebie
Wygląda na to, że opublikowane przez Ciebie treści nie są zgodne z naszymi Standardami społeczności.
https://biuletynnowy.blogspot....
B.N. 26/23. A KOLABORANCI MASZERUJĄ - LEWA, LEWA, LEWA!

Ciekawe, co będzie dalej?

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [20:05] - u2 | Link:

Ciekawe, co będzie dalej?

Marsie, będzie wojna światowa. Publikuj swoje celne teksty na NB, wtedy nie zginą na marne :-)

Pozdrawiam ciepło z zimnej suwalszczyzny

PS. Koniecznie publikuj dwie wersje językowe, twój angielski jest zajebisty (fucking awesome)  :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2023 [20:33] - Ula Ujejska | Link:

Marsie
Przenieś na NB - zapraszaliśmy Cię już w zeszłym roku. Tutaj nie będą Cię cenzurować. W sieci wraca stare jak za Tuska, z jednym wyjątkiem: już nie mogą zabierać nam laptopów z niewygodnym info jak Latkowskiemu.

Obrazek użytkownika marsie

02-06-2023 [20:41] - marsie | Link:

Ula - lubię NB, ale nie o  to chodzi!

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [20:47] - u2 | Link:

nie o  to chodzi!

Mylisz się, marsie. NB to jedyne miejsce we wszechświecie bez tępej komunistycznej cenzury. Publikuj tutaj, póki nie jest za późno.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2023 [20:59] - sake3 | Link:

Tak,to ostatni bastion wolnego słowa.Nawe pan @Pers to chyba może potwierdzić,bo tu pisuje swoje komentarze dalekie od sympatii dla piszących na tym portalu.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-06-2023 [20:55] - Jan1797 | Link:

Marsie,
Czytałem i był to dla mnie problem, choć niewielki.
Gdybym miał Twoje pióro, dawno bym tu był a na FB komentarzem zrobiłbym publikę.

Obrazek użytkownika marsie

02-06-2023 [20:56] - marsie | Link:

A tu się nie zmieści - pozdrówka!

 

Obrazek użytkownika Jan1797

02-06-2023 [21:00] - Jan1797 | Link:

Marsie, 
Można podzielić:)
Nigdy tam konta nie miałem:)

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [21:00] - u2 | Link:

Jak uważasz, ale możesz zacząć od jutra, wtedy się zmieści :-)

PS. No i nie reaguj na trolle, tylko publikuj jak Brixen.