Wzruszający wiersz żołnierza Ukraińskiego ”Do mamy”

Ten wiersz znaleziony w sieci nie tylko łamie serce, wzrusza i wyciska łzy. To serce syna woła do serca matki przed pójściem na bitwę o wolność swojej ukochanej ojczyzny Ukrainy.

Cytuję
„Mamo…

Przejdź na polską stronę
Tam ludzkość jest serdeczna
To tam przeczekasz piekło
To tam będziesz bezpieczna
Wybacz droga mamo
Że ja nie pójdę z Tobą
Ja tutaj zostać muszę
Dziś pójdę inną drogą..
Nie płacz moja mamo
Nie trzeba już łez trwonić
To jest moja ojczyzna
Ja muszę iść jej bronić
Gdy niebo nad mym krajem
Ciężkie jest od rakiet
Ja muszę tutaj zostać
Rozprawić się z tym katem
A Ty zmęczona jesteś
I boisz się ja wiem
Lecz Twoja wielka miłość
Uchroni mnie przed złem
A kiedy wszystko minie
I głos usłyszysz dzwonu
To razem moja mamo
Wrócimy znów do domu
I słońce nam zaświeci
Nie będzie wojny ,wojska
Będziemy żyć w przyjaźni
My i sąsiad…..Polska ”

Czyż potrzeba tutaj komentatorzy ?

Źródło :
http://pressmania.pl/wzruszaja...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2023 [13:06] - Tezeusz | Link:

Dzień Matki jest to wyjątkowy okres w roku, podczas którego możemy spędzić trochę więcej czasu z najbliższymi nam osobami, a jednocześnie okazać naszym mamom jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za trud włożony w nasze wychowanie. Tego dnia życzenia, czy każdy najmniejszy upominek są w stanie wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2023 [13:07] - Tezeusz | Link:

Dzień Matki – historia
Początki tego święta sięgają starożytności! Grecy i Rzymianie czcili wtedy matki-boginie, które były symbolem płodności i urodzaju. W siedemnastym wieku w Anglii, pod nazwą: niedziela u matki, powrócił zwyczaj kultu matek. Dzień ten obchodzono w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, wiązał się on ze składaniem matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do XIX wieku, ponownie zaczęto obchodzić go po II Wojnie Światowej.
W USA wyglądało to nieco inaczej. Dzień Matki obchodzony jest tam w drugą niedzielę maja, a wszystko zaczęło się w 1858 roku, gdy nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy. Chciała w ten sposób podkreślić rolę matki w rodzinie. Annie Marie Jarvis, córce Ann Jarvis, w 1905 roku udało się ustanowić Dzień Matki, z czasem święto to uznano za święto narodowe.
W Polsce Dzień Matki obchodzono przed wojną, jednakże nie było wtedy jednej stałej daty dla tego dnia, było to święto ruchome. Organizacją obchodów tego dnia zajmował się Polski Czerwony Krzyż. Po raz pierwszy święto to obchodzono w 1914 roku w Krakowie.
Dzień Matki był także obchodzony jako ważne święto w Generalnym Gubernatorstwie podczas okupacji niemieckiej (dzień ten był świętem w całej III Rzeszy).
Obecnie Dzień Matki w Polsce jest świętem obchodzonym 26 maja każdego roku. Niestety nie wypada w weekend, więc nie jest dniem wolnym od pracy.