Żydzi rozczarowali Polaków w czasie II WŚ, zawiedli...

W TVN z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim Żydówka Barbara Engling i była żona konfidenta komunistycznego M. Boniego w rozmowie z córką majora komunistycznej bezpieki Moniką Olejnik (potocznie: Stokrotką) raczyła wydobyć z siebie m.in. takie oto słowa: ""Żydzi się nieprawdopodobnie rozczarowali co do Polaków w czasie wojny. Żydzi wiedzieli, czego się spodziewać od Niemców, a relacja z Polakami była dużo bardziej złożona. Polacy mieli potencjał, żeby stać się sojusznikami Żydów i Żydzi mieli nadzieję, że będą się inaczej zachowywać i nie będzie tak powszechnego szmalcownictwa. To rozczarowanie wydaje mi się, że odgrywa rolę. Polacy po prostu zawiedli (...) Niektórzy (Polacy jak wybuchło powstanie - dop. kj) przychodzili się gapić po prostu, komentarze były najróżniejsze. Najczęstsze były komentarze: "Żydki się palą"" [1].

Ja na takie dictum odpowiedziałem tekstem pt.: "Śmierć Polaka w czasie II WŚ była metafizyczna a śmierć Żyda tylko biologiczna!" [2], gdzie tytuł był parafrazą wcześniejszych słów tejże Pani: "śmierć (...) dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć" [3].

Obecny tytuł tekstu też jest parafrazą słów B. Engling o rozczarowaniu Żydów Polakami. 

Nie mam zamiaru tutaj opisywać, że tak naprawdę Polacy są rozczarowani Żydami od momentu, kiedy Kazimierz Wielki przyjął ich w Polsce z otwartymi ramionami, podczas gdy ze wszystkich krajów europejskich byli wyganiani jako niechciani "goście". Tylko w Europie i Rosji Żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia i symptomatyczne jest, że nie ma wśród nich Polaków. Czy są nam za to wdzięczni? Niestety nie a ich do dziś wrogość do Polski jest zatrważająca. 

Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził taką opinię: „To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją Żydzi i nie-Żydzi (w terminologii żydowskiej - Goje bez duszy - dopisek: kj). Skoro Żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm” [4].

O przyczynach takiej akurat nienawiści Żydów do Polaków pisałem wielokrotnie, m.in. w swoim cyklu: "Nie da się zrozumieć dużej części Żydów bez znajomości ich Talmudu" [5].

Natomiast odnośnie II Wojny Światowej to trzeba wiedzieć, że od września 1939 roku do 22 czerwca 1941 (napaść Niemiec na ZSRR) a tak naprawdę do końca roku 1941 (zanim Niemcy rozpoczęły żydowski Holocaust) to Żydzi uważali zarówno Niemców jak i Sowietów za przyjaciół, którzy mieli im dać wymarzoną dla nich autonomię żydowską na terenie Polski i częściowo Rosji, Białorusi oraz Ukrainy.

Nazywali ten pomysł od 1914 roku projektem Judoepolonii. Projekt takiego państwa buforowego (Pufferstaat) zgłosił władzom niemieckim powstały we wrześniu 1914 r. w Berlinie Niemiecki Komitet Wyzwolenia Żydów Rosyjskich (Deutsches Komitee zur Befreiung der Russischen Juden, zwany często Komitee zur Befreiung der Ostjuden). W skład tego państwa, leżącego między Bałtykiem a Morzem Czarnym, weszłoby około 6 milionów Żydów z ziem polskich i Rosji, którzy obok 1,8 miliona Niemców byliby najbardziej uprzywilejowaną warstwą ludności. Oprócz tego w Judeopolonii byłoby około 8 milionów Polaków, 5-6 milionów Ukraińców, 4 miliony Białorusinów oraz około 3,5 miliona Litwinów i Łotyszów -również pozbawionych własnej państwowości. Pierwotna forma tego projektu została przekreślona Aktem Listopadowym (5 XI 1916) powołującym Królestwo Polskie pod patronatem cesarzy Niemiec i Austro-Węgier. Jednak aż do czasu zakończenia wojny polsko-bolszewickiej (18 X 1920) trwały próby jego realizacji w odmiennych formach [6] 

Żydowskie Getta w pierwszych latach II WŚ tak naprawdę przez Żydów były traktowane jako namiastka tej Judeopolnii (autonomii żydowskiej) i zresztą to oni za własne pieniądze je budowali. Wtedy nawet Polacy zakładali na ramiona gwiazdę Dawida, żeby uniknąć śmierci z rąk Niemców czy Sowietów. 

I proszę mi wskazać choćby jednego Żyda, który wtedy uratował Polaka przed śmiercią! Nie ma takich Żydów! Było wprost przeciwnie: to Żydzi denuncjowali Polaków, przede wszystkim Sowietom, ale też Niemcom. Pamiętamy te żydowskie bramy powitalne dla Niemców i Sowietów jak wchodzili we wrześniu 1939 roku do Polski... Żaden Żyd wtedy nie uratował ani jednego Polaka!!!, a... "sprzedał na śmierć lub zesłanie" ich tysiące naszym sowiecko-niemieckim okupantom. 

Za takie zachowanie Polacy w ogóle od 1942 roku nie powinni pomagać Żydom. A jednak pomagali i to pod karą śmierci całych polskich rodzin!!! To jest dopiero ludzki i chrześcijański heroizm! 

Aby to zrozumieć warto wiedzieć jak Żydzi myślą i w końcu zrozumieć, że to jest całkowicie odmienna i rasistowska cywilizacja niż nasza łacińska, zbudowana na chrześcijaństwie.

Dla nas to człowiek jest na tym ludzkim padole - oprócz Boga - najważniejszy. Dla Żyda to tylko Żyd jest najważniejszy i musi robić wszystko, aby przetrwać w każdych warunkach, też wojennych. 

Nasza chrześcijańska wiara nakazuje nam miłosierdzie wobec innych ludzi, co też obliguje nas do pomagania potrzebującym a już oddawanie życia za innych jest traktowane jako nieraz zasługujący na świętość właśnie heroizm. Stąd tak wielu Żydów w czasie II WŚ zostało uratowanych przez Polaków, stąd najwięcej jest polskich drzewek w Ogrodzie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Jad Waszem. Powtarzam, uratowanych, mimo tego, że za pomoc Żydom Niemcy skazywali na śmierć całe polskie rodziny. I takie prawo obowiązywało tylko Polaków!

Natomiast w cywilizacji żydowskiej nie występuje pojęcie oddania życia za innych a już za ratowanie życia chrześcijańskich Gojów w szczególności. Określony Żyd ma ratować tylko siebie nie myśląc o innych. Dlatego też jakbyśmy np. wybudowali polski Ogród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata to raczej nie znaleźlibyśmy żadnego drzewka upamiętniającego Żyda pomagającego Polakom. 

Więc takie Barbary Engelkingi i inni szowinistyczni żydowscy kłamcy historyczni w stylu Tomasza Grossa powinni być na historycznym śmietniku a nie jeszcze dostawać polskie pieniądze na swoje trefne "badania naukowe". 

P.S.
Inspiracją do tekstu był post blogera Humpty Dumpty pt. "POLACY ROZCZAROWALI ŻYDÓW" - https://niepoprawni.pl/blog/hu...

[1] https://dorzeczy.pl/kraj/43016...
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://niezlomni.com/barbara-...
[4] Pisałem o tym w tekście: https://krzysztofjaw.blogspot....
[5] Część pierwsza: https://krzysztofjaw.blogspot....
[6] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-05-2023 [22:10] - u2 | Link:

Polacy po prostu zawiedli

Przypomina się sprawa wywiadu prof. Krzysztofa Jasiewicza dla Focus Historia. Jak by się Polacy podczas wojny nie starali ratować Polaków żydowskiego pochodzenia, to dla niektórych współczesnych Żydów to będzie ciągle za mało.

Obrazek użytkownika Maverick

23-05-2023 [22:22] - Maverick | Link:

Teraz nam dziękują roszczeniami i edukacją wstydu.
Ciekawe ze w USA nie opowiadają Russian Jokes ale Polish Jokes. Oczywiście rzydziańscy komedianci nakręcaja te procesy aby nas upokarzać, w ramach edukacji wstydu. Dlatego z jakiś niewyjaśnionych powodów nierozgarniętym Polakom wydaje się ze są lepsi od Rosjan, a przed zachodem i trockistami z zachodu spuszczają głowy zgodnie z wbitą im w głowy edukacją wstydu.

Takie artykuły są kolportowane cały czas, a polskie obozy koncetracjne wierzy już 90% ludzi na świecie w tym prezydent Taiwanu. Gdzie Poliniacy znowu popierają Taiwan bo takie mają rozkazy od chazarków.

https://www.haaretz.com/world-....

Obrazek użytkownika spike

23-05-2023 [23:01] - spike | Link:

@u2
ty dalej swoje, nie było, nie ma i nigdy nie będzie Polaków żydowskiego pochodzenia, jak nie było. nie ma nigdy nie będzie narodu żydowskiego.
Żydzi cały czas kłamią i oczerniają, a ty im przygrywasz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-05-2023 [01:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

"nigdy nie będzie Polaków żydowskiego pochodzenia" Czyli trzeba zrezygnować z Leśmiana, z Feldman, z Hemara, z Rubinsteina, a nawet wypiąć dupę na Landego i Kronemberga.

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [05:40] - u2 | Link:

nie było, nie ma i nigdy nie będzie Polaków żydowskiego pochodzenia

No i marzenie Żyda Eichmanna się ziściło, nastąpiło rozwiązanie "kwestii żydowskiej" w Polsce, przynajmniej według spike`a :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-05-2023 [23:19] - Alina@Warszawa | Link:

Z jednym zdaniem się nie zgadzam:
"Aby to zrozumieć warto wiedzieć jak Żydzi myślą i w końcu zrozumieć, że to jest całkowicie odmienna i rasistowska cywilizacja niż nasza łacińska, zbudowana na chrześcijaństwie."
Napisałabym mniej ogólnie. Nie "...nasza łacińska, zbudowana na chrześcijaństwie.", lecz: "nasza, łacińska i katolicka". Za "chrześcijańskie" uważają się kościoły protestanckie, ewangelickie i wiele innych nie podlegających Watykanowi, oraz cerkiew prawosławna. A to są sekty, które odeszły od Kocioła Jezusowego i Piotrowego. Wszystkie one mają na sumieniu największe zbrodnie, to z ich podporządkowania się władzom cywilnym wynikają największe zbrodnie w obszarze cywilizacji łacińskiej. Czy w Niemczech, Rosji, Anglii, USA, ktoś ratował Żydów z narażeniem własnego życia? Kto? Co najwyżej przedstawiciele Kościoła Katolickiego. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [10:35] - krzysztofjaw | Link:

Pani Alino

To prawda... Cywilizacja łacińska oparta jest na katolicyzmie. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [10:50] - u2 | Link:

Cywilizacja łacińska oparta jest na katolicyzmie

No i na cywlizacji greckiej oraz starożytnego Rzymu :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Cywilizacja łacińska wywodzi się z trzech źródeł[4]::

1.starożytnej Grecji, skąd zaczerpnięto dążenie do racjonalnego poznania prawdy (ukształtowane w filozofii starożytnej i rozwinięte przez nowożytną naukę);
2.starożytnego Rzymu (prawo rzymskie), skąd zaczerpnięto koncepcję prawa jako wyrazu dobra i słuszności;
3.chrześcijaństwa, które przekształciło te źródła poprzez swoją etykę.

Cywilizacja łacińska kształtowała się w okresie średniowiecza, a najważniejszym czynnikiem ją tworzącym był Kościół katolicki[4].

Cywilizację tę charakteryzuje personalistyczne podejście do człowieka. Człowiek pojmowany jest jako osoba, podmiot wolny i rozumny[5].

W polityce narzuca rządzącym te same prawa moralne, które obowiązują poddanych ich władzy. Państwo opiera się na narodzie, ma charakter ograniczony, a obok niego istnieją organizacje społeczne i samorządy. Uznaje dualizm prawa (prawo prywatne i publiczne) i wyższość etyki nad prawem (prawo ma wywodzić się z etyki i podlega ocenie moralnej). W ekonomii ceni własność prywatną, a najwyżej własność nieruchomą, zwłaszcza ziemską. W prawie rodzinnym uznaje tylko małżeństwo monogamiczne oraz emancypację rodziny spod władzy rodu[5][6].

Jest cywilizacją niesakralną (czym różni się od cywilizacji żydowskiej i bramińskiej) z supremacją sił duchowych (czym różni się od cywilizacji turańskiej, bizantyńskiej, arabskiej i chińskiej)[7].

Obrazek użytkownika spike

24-05-2023 [10:59] - spike | Link:

żydzi swoją "cywilizację" oparli na lichwie, co jest głównym powodem niechęci, wręcz nienawiści całego świata do nich.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-05-2023 [00:06] - Chatar Leon | Link:

Na temat tego całego hitlerking czy (jak tam temu czemuś) to mogę powiedzieć tyko jedno:
To coś to dupę ma zamiast głowy
doczep jej uszy, Urban gotowy!

Obrazek użytkownika Maverick

24-05-2023 [04:04] - Maverick | Link:

Prasówka dla opętanych,

https://rumble.com/v2pjr8c-pra...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-05-2023 [00:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

"dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć"
Piszesz pan bzdety panie bloger cytując wyrwany z kontekstu fragment zdania.
Wypowiedź Engielking nie dotyczyła różnicy pomiędzy śmiercią Polaka a śmiercią Żyda, tylko postrzegania śmierci Żyda oczyma Polaka i oczyma Żyda. Engielking dostarcza dostatecznie dużo argumentów by ja potępić, nie potrzeba się posługiwać półprawdami. 
Pan bloger to pisior a pisiory są bardzo podobnie do Engelking i Grossa.

https://www.gov.pl/web/wlochy/...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [11:23] - krzysztofjaw | Link:

@ wielkopolskizdzichu

Dla katolika każda niepotrzebna śmierć jest tragedią, ale wedle wiary śmierć jest początkiem nowego życia w niebiosach. Jeżeliby więc założyć, że śmierć dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym... to tak samo śmierć jest postrzegana przez katolików. Tyle tylko, że katolik tak myśli o każdej ludzkiej śmierci niezależnie od genetycznego pochodzenia ofiary natomiast Żyd uważa tak jedynie wobec śmierci Żyda, bo Goje (nie-Żydzi) a zwłaszcza chrześcijanie nie są w ich rozumieniu ludźmi, bo nie posiadają duszy... Rozumie Pan różnicę?
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-05-2023 [13:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Katolickość nie ma z tym nic wspólnego. Żydzi w swej większości żyli w Polsce obok Polaków, a nie z nimi. Sporo Żydów nie potrafiło mówić po polsku, w dodatku od lat 30' prawie polska prasa za przyzwoleniem rządów sanacyjnych parła do rozwiązań ostatecznych w stosunku do żydostwa, to samo kościół. Te trzy powody są wystarczające by zrozumieć obojętność większości Polaków wobec tragedii Żydów. Zresztą sami Polacy musieli dbać o siebie, a nie o kogoś.

BTW
Opowieść o relacjach polsko żydowskich w czasie II WŚ proponuję zacząć od zapoznania się z listem Kossak - Szczuckiej, chociaż w pańskim przypadku jest to zbędne. Jak każdy pisior jest pan odporny na wiedzę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [17:07] - krzysztofjaw | Link:

To niech mi Pan teraz wytłumaczy, dlaczego Żydzi byli obojętni na poniżanie i śmierć Polaków oraz dlaczego witali kwiatami nazistowskich Niemców i komunistycznych Sowietów. Pan w ogóle nie zna historii a jedynie to, żeby dokopać "pisiorowi". Żal mi Pana.
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-05-2023 [18:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Żydzi byli obojętni na poniżanie i śmierć Polaków" W jaki sposób Żydzi mieli w czasie okupacji wyrażać nieobojętność?
Pitolisz pan od rzeczy. 
Faktem jest że nie znam pańskiej historii która nie ma nic wspólnego z faktami, a która rodzi się w chorych umysłach pisiorów.

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [17:11] - u2 | Link:

Żydzi w swej większości żyli w Polsce obok Polaków, a nie z nimi. Sporo Żydów nie potrafiło mówić po polsku

No i to ich zgubiło, bo byli łatwym celem dla Niemców. Pisałem o tym na NB parę razy. Tworzenie ghett i judenratów wyszło od Niemców, bo Niemcy od początku okupacji planowali wymordowanie Żydów w pierwszej kolejności. Potem zamierzali się zająć Polakami, aby uczynić z nich swoich niewolników.

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2023 [12:46] - sake3 | Link:

@wielkopolskiezdzichu......Pan byłby chory gdyby nie użył w komentarzach słowa pisior,pisiory,pisuary........Skoro pan jest jakąś lepszą grupą to proszę się określić i wymienić te czynniki stanowiące o pana wyższości nad pisiorami.No to czym pan się może pochwalić?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-05-2023 [23:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Pan byłby chory gdyby nie użył w komentarzach słowa pisior,pisiory,pisuary."
Sformułowanie pisiory jest bardzo delikatnym podsumowaniem stanu umysłów elektoratu Kaczyńskiego, dla którego elektorat Tuska to zdrajcy i insekty do zniszczenia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-05-2023 [06:56] - NASZ_HENRY | Link:

IPN powinien protestować!
Bohaterscy naukowcy i prokuratorzy pracujący w IPN milczą w wielu sprawach ale jak usteczka otworzy pani Engelking, to panuje  grobowa cisza. Na tym etapie,  tej paniusi uchodzi wszystko, bo w IPN portki się im trzęsą, że mogą zostać zaindeksowani przez SI jako antysemicki urząd ;-)

 

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2023 [09:51] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY........Niekoniecznie zaindeksowani przez SI.Wystarczą tzw.,,autorytety''jak Tokarczuk.

Obrazek użytkownika Ijontichy

24-05-2023 [08:25] - Ijontichy | Link:

Izabela Kastylijska i Filip II Piekny...dali żydom kilka dni na opuszczenie ich krajów: Hiszpanii i Francji.
Konfiskata majątków,a jak protestowali,to na miejscu ścinani.
Trzeba było jechac wozami przez Prusy...tam sie dopiero zbóje obłowili...potem Italia...Szwajcaria...też ich wyrżnęli...i ziemie polski...to ich przyjęli i ugościli...nadania,ustawy i ochrona.
Rozlazło się żydowstwo na całą Polskę,ale na Rusi...znowu rzeź!
I za to nas nienawidzą!!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-05-2023 [08:46] - NASZ_HENRY | Link:

Dodam tylko, że z Hiszpanii ich wygonili za kolaborację z islamistami ;-)

 

Obrazek użytkownika spike

24-05-2023 [10:55] - spike | Link:

"zydzi-wypedzeni-z-wioski-majow-w-gwatemali"

https://www.salon24.pl/u/spike...

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2023 [09:18] - sake3 | Link:

Kwaśniewski na łamach izraelskiego dziennika ,,Haateretz''udzielił obszernego wywiadu w którym wystawia ociekającą wazeliną laurkę Engelking i uderza w rząd.Twierdzi że dążenie do prawdy przez tę panią dostarcza niepowadżalnych argumentów co do polskich zbrodni i chwali jej dorobek .Zadziwiająca wygląda ta laurka wygłaszana przez człowieka który brudny,pijaniusieńki i wymiętolony chwiał się na grobach polskich bohaterów.Dlaczego komisja złożona z unijnych idiotek i głupiego polskiego piłkarzyka odmówiła z oburzeniem zwiedzenia Muzeum Ulmów?A Kwaśniewski chociaż tam był?

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [09:30] - u2 | Link:

Zadziwiająca wygląda ta laurka wygłaszana przez człowieka który brudny,pijaniusieńki i wymiętolony chwiał się na grobach polskich bohaterów.

Ale w Jedwabnem już nie chwiał się, przepraszał w imieniu Polski za mord, którego Polacy nie popełnili. Dlatego ja nie przepraszam za Jedwabne, bo nie czuję się winny za ten niemiecki mord.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [10:53] - krzysztofjaw | Link:

u2
A. Kwaśniewski ma słuszne korzenie... ;)
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [17:15] - u2 | Link:

Kwaśniewski ma słuszne korzenie

Ponoć uprawiał sprint w młodości,. Stąd zapewne ta jego obecna słabość do setki. :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [10:43] - krzysztofjaw | Link:

sake3

Gdyby zdarzyła się śmierć całej rodziny żydowskiej za pomoc Polakom to cały świat by o tym wiedział i wskazywano by na żydowskie bohaterstwo.... wszystkich Żydów. A tak... T. Gross wskazuje jakąś karuzelę, na której kołują się polskie dzieci podczas, gdy w Getcie mordowani są Żydzi... I to ma świadczyć o nienawiści Polaków do Żydów... 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2023 [11:04] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw.....Gross wskazuje kręcąca się karuzelę,która była nieczynna od pierwszego dnia wojny.Nawet Bartoszewski prostował tę wypowiedź,którą jako pierwszy podał Miłosz dla upiększenia dramatyzmu .Jeżeli w każdej sprawie dotyczącej stosunków polsko-izraelskich będziemy tak skłóceni jako Polacy w ocenie kłamstw antypolaków pokroju Engelking i tacy bierni wobec ich ataków ,jeżeli nie będziemy szanować samych siebie to jako naród znikniemy.Chciałabym wiedzieć jaki sumy przeznacza się uczelniom i instytucjom na badanie rzekomego antysemityzmu a ile na badania naukowe i techniczne eksperymenty i wynalazki.Płaczemy,że nasze uczelnie zajmują odległe pozycje w rankingach światowych,ale to akurat nie jest dla mnie dziwne.Uczelnie mają promować talenty,iść do przodu,rozwijać myśl techniczną a nie tkwić w politycznej rozgrywce przemysłu Holocaustu ale za tym muszą iść fundusze,które teraz są topione w podtrzymywanie żydowskich roszczeń.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [19:21] - krzysztofjaw | Link:

@sake3

No była nieczynna, ale co to znaczy dla pokręconego ahistoryka T. Grossa? On wie swoje i bez żadnego historycznego warsztatu pisze te swoje kłamstwa a one są wydawane na świecie w setkach tysięcy egzemplarzy. My, Polacy nie zdajemy sobie do końca sprawy z faktu, że takie publikacje rozsiewają kłamstwo o Polakach jako co najmniej nazistach. I ogrom ludzi w to wierzy! A najgorsze jest to, że za polskie pieniądze powstaje żydowskie Muzeum "Polin" i polskie pieniądze sponsorują żydowskich kłamców!!! To normalne nie jest!
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [17:16] - u2 | Link:

Gross wskazuje jakąś karuzelę, na której kołują się polskie dzieci podczas, gdy w Getcie mordowani są Żydzi

Prawdopodobnie jest to tzw. miejska legenda. Była karuzela, ale nieczynna w czasie powstania w ghetcie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-05-2023 [11:09] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
i spora część tubylców uwaza tego szkodnika polskiego interesu za najlepszego prezydenta ever. Wot zagwozdka!  Co robić? Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2023 [11:56] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur........Jestem wprawdzie tubylcem ale jak widać odstaję od tubylców uważających go za jakikolwiek autorytet.Na czym on go zresztą zbudował? Na pojęciu-,,pije to znaczy że swój chłop''  Takie ,,niuanse'' jak oczernianie nas przez Żydów za nasze w końcu pieniądze wiekszości tubylców po prostu nie obchodzą,oni uważają że nieustanne przepraszanie w niczym nam nie szkodzi,nie widzą nawet że żydowskie ataki na Polskę nasilają się.

Obrazek użytkownika mada

24-05-2023 [11:02] - mada | Link:

Policja żydowska rozstrzeliwała Żydów jeżeli Niemcy nie mogli nadążyć z rozstrzeliwaniem.
Co do Sprawiedliwych wśród Narodów: takie wyróżnienie Polaka  obok kogoś z wyróżnionego Zachodu jest obrazą dla tego Polaka. To jest zrównanie kary 3 tygodni aresztu z karą śmierci.
Żydzi nienawidzą nas za to, że to nie nas Niemcy wymordowali, tylko ich. 

Obrazek użytkownika spike

24-05-2023 [13:20] - spike | Link:

@mada
"Żydzi nienawidzą nas za to, że to nie nas Niemcy wymordowali, tylko ich."

no nie tylko ich, wymordowanych Polaków Niemcy mają więcej na sumieniu niż żydów, istotą jest fakt, że żydzi nie biorą inne nacje pod uwagę, ich to nie obchodzi, a tak się składa, że te inne nacje "zagarnęli" dla siebie, stąd ta magiczna  liczba ofiar 6 000 000 żydów, bo tak mają podane, że przy takiej ofierze, odzyskają względy Jahwe, pomijając dlaczego j stracili, Jezusa też uważają za goja bez duszy ?
Oni dokładnie wiedzą, że do Królestwa Niebieskiego się nie dostaną, warunkiem zbawienia jest chrzest, to powiedział sam Jezus.

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2023 [16:44] - sake3 | Link:

@mada........Żydzi nas nienawidzą,ale my sami niejako się podkładamy.Relatywizujemy,umniejszamy naszą bohaterską postawę w czasie wojny albo wręcz jej zaprzeczamy.Żydom się specjalnie się nie dziwię,paniuśka Engelking co roku wydaje opracowania swoich ,,naukowych badań' 'Co roku to samo tylko stale rośnie liczba żydowskich ofiar Polaków.Jest o co walczyć bo bzdety tej pańci są świetnie podparte dotacjami.To takie wymuszanie funduszy.Niemniej dziwię się Polakom.W Salonie Dziennikarskim pan Semka zaatakował ministra Czarnka. za brak poprawności politycznej.To oznacza,że fakty przestają mieć znaczenie a liczy się poprawność.Naturalnie poprawność polska,bo Niemców czy Żydów żadna poprawność nie obowiązuje.Czyli jeśli nasi drodzy przyjaciele Niemcy powiedzą że to Polska jest winna wojnie,albo że Polska napadła Niemcy w myśl poprawności politycznej przytakniemy? Sądząc po panu Semce- tak.Jeśli fantazja i miłość do dotacji poniesie pania Engelking i np.potroi liczbę żydowskich ofiar polskich oprawców też przytakniemy.No bo przecież poprawność polityczna obowiązuje.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

24-05-2023 [11:18] - Marcin Gugulski | Link:

Nie "Engling" (jak w akapitach nr 1 i 3), lecz Engelking (jak w akapicie nr 15).

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-05-2023 [17:14] - krzysztofjaw | Link:

Marcin Gugulski

Zgadzam się i przepraszam  za błąd w nazwisku. Rzadko mi się to zdarza, bo dbam o poprawność swoich tekstów. Dziękuję za wskazanie błędu. 
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

24-05-2023 [20:35] - spike | Link:

Panie Krzyśku, aż tak przepraszać nie ma potrzeby, najbardziej zabawne i paradoksalne jest tłumaczenie tego nazwiska "król aniołów", Morgenstern (poranna gwiazda) Goldfinger (złoty palec), przypomina to "nazwiska" plemienne np. Indian czy innych buszmenów, Biały Bawół, Orle Pióro itp.
Ciekawe że żydowskie nazwiska tak zalatują niemczyzną, a najciekawsze jest, że większość żydów w Polsce ukrywaj się pod polskimi nazwiskami, tak postępują głównie ci, co mają coś na sumieniu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-05-2023 [21:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ciekawe że żydowskie nazwiska tak zalatują niemczyzną" Bo na przełomie XVIII i XiX wieku i w Austrii i w Prusach wprowadzono dekret zobowiązujący Żydów do zmiany nazwisk na niemieckie. Bogaty płacił za to by nazywać się Goldblum, a biedny nie miał nic do powiedzenia gdy urzędnik nazwał go  Schweineman

Obrazek użytkownika spike

25-05-2023 [08:12] - spike | Link:

ten dekret obowiązywał w całej Europie?
W Polsce też obowiązywał dekret zmiany tych niemiecko brzmiących nazwisk na polskie?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-05-2023 [12:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

spike jak każdy pisior nie zna historii Polski. Dekret wprowadzono u schyłku XVIII wieku. spike słyszał o czymś takim jak rozbiory?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-05-2023 [15:24] - krzysztofjaw | Link:

@spike
Dziękuję za wsparcie! 

Wystarczy nawet spojrzeć w Wikipedię. Tam wielu Żydów w Polsce zaczyna swoją biografię od szkoły średniej, bez podania nazwisk swoich rodziców czy dziadków, choć sami Żydzi wiedzą o sobie wszystko. 
Pzdr