Zdrada państwa

Oto jest głowa zdrajcy
A raczej głowy

               

 

                                   ANATOLIJ MASŁOW, OLEKSANDR SZYPLUK I WALERY ZWIEGINCEW

Trzej naukowcy z Nowosybirskiego Instytutu Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, którzy brali udział w tworzeniu hipersonicznych rakiet, zostali kolejno aresztowani przez rosyjskie siły bezpieczeństwa na podstawie artykułu „Zdrada państwa”.

Przypadek???

Ujawniono ten fakt  tuż po blamażu rakiet hipersonicznych do jakiego doszło w ataku na baterie systemu Patriot pod Kijowem. We wtorek 16 mają pracownicy ITPM ​​opublikowali list otwarty, w którym poinformowali o aresztowaniu pod zarzutem zdrady stanu Walerija Zwiegincewa – doktora nauk technicznych i głównego badacza, który założył wiele lat temu laboratorium aerodynamiki w tym instytucie. Jedyny taki w Rosji
Jest on jednym z trzech wybitnych naukowców z Instytutu Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej w Nowosybirsku, którzy zostali aresztowani pod bardzo poważnymi zarzutami a zajmowali się właśnie udoskonaleniem rakiety Kindżał  Zwiegincew najpierw przebywał w areszcie domowym od 7 kwietnia.Teraz przewieziono go do aresztu w Lefortowie 
Jego bezpośredni przełożony, dyrektor ITPM ​​Oleksandr Szypluk, został umieszczony w areszcie śledczym Lefortowo w sierpniu ubiegłego roku, kilka dni po aresztowaniu Anatolija Masłowa, głównego badacza. Obaj zostali oskarżeni na podstawie tego samego artykułu - 275 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej „Zdrada”. Masłow jest podejrzany o przekazywanie do Chin i Izraela danych związanych z technologiami hipersonicznym.
Szypyuk i Masłow pracują (pracowali) nad rakietami hipersonicznymi od ponad 10 lat. Eksperymentalny projekt takiej broni zaprezentowali już w 2012 roku na seminarium naukowym we Francji. Cztery lata później ukazała się ich praca, której wspólnymi autorami byli ci dwaj naukowcy, dotycząca badań aerodynamicznych przy prędkościach hipersonicznych.

W ostatnich latach Szypluk pracował również nad powłoką ochronną pocisków hipersonicznych.

W syberyjskim oddziale Rosyjskiej Akademii Nauk, znanym z dużego potencjału w dziedzinie fizyki i matematyki, postawiono zarzuty łącznie 16 osobom, w tym byłego szefa, akademika Rosyjskiej Akademii Nauk Ołeksandra Asejewa. Jeden z naukowców - 54-letni Dmytro Kolker, kierownik laboratorium kwantowych technologii optycznych Nowosybirskiego Uniwersytetu Państwowego - zmarł w moskiewskim areszcie śledczym wkrótce po zatrzymaniu go przez funkcjonariuszy FSB

Wróćmy do potężnego sukcesu Kosmiczno-Galaktycznych Sił Rosji

Z najnowszego komunikatu Pentagonu wynika że uszkodzenia systemu obrony powietrznej Patriot w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w pobliżu Kijowa we wtorek rano są minimalne. System nadal jest gotowy do działania.Uszkodzony jeden z elementów tego systemu zostanie naprawiony najdalej do soboty. Uszkodzeń dokonały spadające szczątki rakiety Kalibr a nie Kindżał Przy okazji tej informacji podano że duży udział w zestrzeleniu tej cudownej broni Putina miał niedawno dostarczony przez Izrael do Ukrainy najnowocześniejszy system wczesnego ostrzegania. Ponoć w wersji " cywilnej" czyli  "niebojowy system obrony przeciwrakietowej" Do niedawna przywódcy Ukrainy  krytykowali władze Izraela za bierność w udzielaniu wsparcia wojskowego w odpieraniu rosyjskiej inwazji. Jak widac, presja ma sens.

Czy da się zniszczyć cały system Patriot?
Spójrzcie choćby na ten obrazek z ćwiczeń amerykańskiego systemu. Mimo że ćwiczenie dotyczyło samej szybkiej relokacji i zajęcia pozycji na przygodnym lotnisku to już tutaj widać odległości pomiędzy poszczególnymi elementami baterii. Zaś zwykle były by one znacznie większe.

Jak widać, tutaj wiele "krzywdy" w i tak wielkim pustostanie rosyjskich propagandzistów (vide Toy-Toy24r.u)  zrobiły obrazki z pokazów dla VIP i prasy czy też pikniki dla publiki w których stawia się poszczególne elementy metr od siebie żeby oficjele nie musieli dreptać i łatwo było upilnować wszystko przed ciekawska publicznością. 
Czy ktoś z sowieckich trolli poświecił chwilę żeby sprawdzić czym właściwie jest ta bateria?
Bateria  to cały organizm w którego skład wchodzi kilka wyrzutni, radar, kabina dowodzenia walka, wozy łączności wraz z masztami, elektrownie, warsztaty i cała reszta. Wszystko działające razem ale nie siedzące sobie "na głowie".


 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [09:30] - u2 | Link:

Walerija Zwiegincewa – doktora nauk technicznych i głównego badacza, który założył wiele lat temu laboratorium aerodynamiki w tym instytucie. Jedyny taki w Rosji

Podejrzewam, że nazwisko to Zwiagincew, jest taki szachista kacapski z Moskwy o imieniu Wadim. Zwiegincew brzmi sztucznie.

PS. A kacapskie kindżały to niewypały, a raczej niewybuchy, bo końcowa faza ich lotu nie jest hipersoniczna i są możliwe do zestrzelenia. Skoro czekiści aresztowali ich głównego konstruktora (już w kwietniu), to pewnikiem trzymają go o głodzie i chłodzie i żądają, aby poprawił swoje kindżały w try miga, bo inaczej zetną mu głowę :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [09:46] - Kaczysta | Link:

Gratulacje dla wielkiego stratega geopolitycznego Putina

Chiny zatwierdziły od 1 czerwca Władywostok w Rosji jako transgraniczny port tranzytowy dla krajowych przesyłek handlowych w prowincji Jilin. 

Ma to zwiększyć chiński handel wewnętrzny.

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-05-2023 [22:17] - Siberian Husky Dog | Link:

Krymski ruch oporu przyznał się do aktów dywersji w rocznicę ludobójstwa Tatarów krymskich
Ukraińsko-tatarska organizacja podziemna ATESZ skomentowała dzisiejsze wykolejenie pociągu pod Symferopolem na okupowanym przez Rosjan Krymie. Tatarzy krymscy wspominają dziś 79. rocznicę stalinowskiej deportacji ich narodu w 1944 roku.

– Nieznani sprawcy wysadzili torowisko pod Bachczysarajem. Teraz ruch na odcinku Sewastopol-Symferopol jest niemożliwy. Raszyści przez jakiś czas nie będą mogli zaopatrywać swoich wojsk w obwodach chersońskim i zaporoskim. Ciekawe, kto za tym stoi? – napisał w Telegramie Atesz, by w następnym poście rozwiać domysły: – Chcieliście jak wasi dziadowie podczas II wojny światowej? No to macie. Podoba się?

Tatarzy krymscy i Ukraińcy obchodzą dziś Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa Narodu Krymskotatarskiego. Między 18 a 20 maja 1944 roku podpisaną przez Stalina decyzją Państwowego Komitetu Obrony NKWD przeprowadziło deportację 190 tysięcy Tatarów krymskich, z których do 112 tysięcy zginęło na wygnaniu. W rocznicę tych wydarzeń ATESZ zwrócił się do rodaków.
Szanowni krymianie, 79 lat temu wobec naszego narodu popełniono straszne przestępstwo. Komunistyczni niegodziwcy pod wodzą szatana Stalina pod przymusem wypędzili nasz naród z naszego własnego domu, zabijając przy tym dziesiątki tysięcy ludzi. Pamięć o tym będzie żyć w nas wiecznie. 

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [22:49] - Kaczysta | Link:

Sejm Litwy przyjął uchwałę uznającą Komunistyczną Partię Litwy za odpowiedzialne za tortury, eksterminację i deportację mieszkańców.
Pisze o tym "European Truth"
W tym roku Litwa obchodzi 75. rocznicę największej w kraju deportacji, jaką przeprowadził okupacyjny reżim Związku Radzieckiego 22 maja 1948 r. pod kryptonimem „Wiosna”.
„Akcję wysiedleńczą zwaną „Wiosna” przeprowadziło nie tylko 30 000 pracowników organów spraw wewnętrznych i MSW, ale także 11 500 miejscowych komunistów i działaczy sowieckich. W ciągu zaledwie dwóch dni 22-23 maja 1948 r. więcej przymusowo deportowanych mieszkańców Litwy, w tym prawie 12 tys. dzieci, osoby powyżej 60. roku życia, wielu deportowanych zginęło podczas akcji wysiedleńczych (zostali zastrzeleni podczas próby ucieczki), wiele niemowląt i małych dzieci, osoby starsze zmarły z powodu chorób podczas transportu do miejsc zesłań w niehigienicznych warunkach w wagonach bydlęcych lub z powodu braku żywności” – powiedział poseł na Sejm Audronius Azubalis, przedstawiając projekt. 
W rezolucji stwierdza się, że Komunistyczna Partia Litwy jest odpowiedzialna za eksterminację obywateli litewskich, która została z góry zaplanowana i przeprowadzona na jej polecenie w latach 1940-1963, co stanowi ludobójstwo, za konfiskatę i przywłaszczenie ich mienia, tortury, deportację oraz zakrojoną na szeroką skalę propagandę uzasadniającą ich działania.
W zatwierdzonym dokumencie Sejm uznaje, że z inicjatywy Komunistycznej Partii Litwy administracja okupacyjna przyjęła dodatkowe przepisy ograniczające prawa deportowanych mieszkańców Litwy, zgodnie z którymi ponad 50 000 zesłańców nie mogło wrócić na Litwę, a ci, którym pozwolono i ich dzieci byli w tym czasie dyskryminowani przez władze okupacyjne, nie byli rejestrowani, nie zatrudniani, nie wolno im było studiować na wyższych uczelniach, nie pozwolono im osiedlać się w ojczyźnie.
Za uchwałą Sejmu „O deportacjach mieszkańców Litwy organizowanych i przeprowadzanych przez sowieckie władze okupacyjne i Komunistyczną Partię Litwy” głosowało 97 posłów, jeden był przeciw, trzech posłów wstrzymało się od głosu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-05-2023 [09:37] - NASZ_HENRY | Link:

NASZ_INŻYNIER
Konstruktorem  rakietowego systemu Patriot był Polak Zdzisław Starostecki.
Ciekawe, że też był oskarżany, oczywiście przez CIA a nie FSB, o szpiegostwo !
Ciężkie jest życie naukowców pracujących dla wojska ;-)

 

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2023 [10:38] - Pers | Link:

Kto to powiedział? - "Polskie niebo jest tak bezpieczne, że mysz się nie przeciśnie".
Mysz może nie ale rosyjska rakieta bez problemu.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-05-2023 [11:49] - RinoCeronte | Link:

I wtym właśnie problem!

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [15:11] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz twój rozum się nie przeciśnie ?  a w ogóle to on istnieje tam w Moskwie ? A NEonek zaorany czy jeszcze nie ? koniec bliski ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [17:48] - Kaczysta | Link:

dachowiec

Kto to powiedział?

sobota, 26 lutego 2022
Góra do środy padnie Kijów i Zełeński usiądzie bardzo grzecznie do stołu.
I zgodzi się na wszystko czego zechce Putin.
Bataliony Azov i Ajdar zlikwidują sami Ukraińcy.
I będzie po "wojnie"...
Zakład?

Znasz tego eunucha Putina?
Czy to nie jakis debil do kwadratu?

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2023 [12:23] - sake3 | Link:

Takie rzeczy jak rakiety przedostające się poza strefę wojny nie są wyjątkiem i nie tylko w Polsce to się zdarzyło. WIększym i bardzo przykrym problemem jest to,że powyższe zdarzenie jest wykorzystywane w walce wyborczej przez opozycję Nie ma odrobiny refleksji,że wojna toczy się zaraz za polską granicą,jest niestety tylko niepohamowana radość dla części Polaków.,że to się Polsce własnie przytrafiło Wystarczy spojrzeć na rozesmiane gęby różnych Tusków,Nitrasów czy Siemioniaków tokujących z przejęciem o znalezisku pod Bydgoszczą..

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [13:32] - spike | Link:

Bo jest tak, jak nie chcesz być oskarżony o zdradę, zdradzaj publicznie jako polityk, wtedy możesz się wykpić kampanią wyborczą.
Oni dla koryta są zdolni do każdego świństwa i podłości, od zdrady zaczynając, na zbrodni kończąc, mają na sumieniu Prezydenta Kaczyńskiego i całą delegację katyńską, jakim prawem chodzą na wolności ?

Sądzę, że jak tylko Putin padnie na twarz, to wiele spraw się dowiemy, także o Tusku i Smoleńsku.

Coś podobnego miało miejsce w przypadku zestrzelenia przez sowietów koreańskiego samolotu pasażerskiego, sowieci ujawnili nagranie z wywiadem pilota samolotu, który dostał rozkaz strzelania.

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2023 [13:44] - sake3 | Link:

@spike......Ja chciałam tylko podkreslić jak odbieram haniebne zachowanie Polaków z opozycji w tej sprawie. Rozpiera ich taka radość że aż trudno uwierzyć że są Polakami.Jeszcze bardziej by się cieszyli gdyby ta rakieta spowodowała jakieś duże zniszczenie.Pół roku temu rakieta rosyjska przeleciała na teren Mołdawii.Jakoś tam nikt się z tego faktu nie cieszył.Tylko my Polacy jak się okazuje mamy taką przypadłość

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2023 [14:33] - Pers | Link:

@sake
A co z rakietą, która zabiła w Przewodowie dwóch Polaków?
Ktoś już się przyznał i choć przeprosił?
Jakieś odszkodowanie by się należało, nie uważasz?

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2023 [14:40] - sake3 | Link:

Przecież zażądał pan ,,trzymaj sie z daleka od pana Persa maglaro''. Słowa dotrzymałam,więc po co pan się do mnie zwraca z komentarzem? Żeby za chwilę znów mi ubliżać? Ja mogę dyskutować ale z dawnym Persem.

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [14:34] - spike | Link:

"Tylko my Polacy jak się okazuje mamy taką przypadłość"

Powiedzmy sobie otwarcie, to nie są Polacy:

"Potrzeba przede wszystkim przedostać się do społeczeństwa obcego, choćby obwarowanego jako forteca i wtedy dopiero można je pokonać.
Potrzeba zatem przyswoić sobie wszystkie formy zewnętrznej asymilacji, tak co do narodowości jak i co do religii,....., by móc swobodnie rozkładowo działać od wewnątrz na rdzenne społeczeństwo, .... "Powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego."

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [14:52] - u2 | Link:

przedostać się do społeczeństwa obcego, choćby obwarowanego jako forteca

Tyle że Polska od wieków tolerancyjna i przyjmowała wszystkich chętnych. A ochrona prawosławnych była ponoć pretekstem dla Katarzyny II do rozbioru Polski. Potem Związek Zdradziecki agresję na Polskę w 1939 tłumaczył ochroną mniejszości białoruskiej i ukraińskiej. Nawet delegacje białoruskie i ukraińskie do Moskwy przybyły, aby błagać o włączenie ich do kacapii :-) Teraz Putler powtarza bajki o ochronie ruskiego miru, a de facto niszczy go.  Na naszych oczach obserwujemy upadek nieludzkiego imperium kacapskiego :-)

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [18:05] - spike | Link:

Tyle tylko, że nie wszystkie mniejszości witały Sowietów kwiatami, kolaborując z nimi.

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [19:50] - u2 | Link:

witały Sowietów kwiatami, kolaborując z nimi.

Znowu ci mityczni sowieci i pewnikiem równie mityczni naziści, nazistów też witali łukami triumfalnymi i z nimi kolaborowali. Na wojnie różne charaktery ludzi się ujawniają.

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [21:12] - Kaczysta | Link:

Departament Obrony USA potwierdził w czwartek, że system obrony powietrznej Patriot na Ukrainie rzeczywiście został uszkodzony i został już naprawiony.
Odpowiednie oświadczenie złożyła zastępczyni rzecznika prasowego Pentagonu Sabrina Singh
„Mogę potwierdzić, że jeden system Patriot został uszkodzony, ale został już naprawiony i jest w pełni sprawny” – powiedziała. 
Przedstawiciel Ministerstwa Obrony USA odmówił podania innych szczegółów, kierując dziennikarzy na stronę ukraińską. Jednocześnie w odpowiedzi na inne pytanie Singh zaznaczył, że była to „drobna niegrozna kontuzja”.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-05-2023 [21:58] - Siberian Husky Dog | Link:

Według oficjalnych informacji, lekko uszkodzona odłamkami została jedna z wyrzutni.Uszkodzenia te powstały od odłamków zestrzelonych dronów które rosjanie wysłali aby sprawdzić czy zniszczyli baterię Patriot
I tak kacapom udało się przy użyciu pełnego wachlarza swoich najnowszych niezniszczalnych super rakiet zarysować błotnik w jednej wyrzutni i rozregulować lusterko a sowieckie jaczejki zdążyły dostać erekcji jak stąd do Królewca

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-05-2023 [21:48] - Siberian Husky Dog | Link:

Amerykanie mieli popełnić błędy w przeliczeniu wartości sprzętu i amunicji przekazanej Ukrainie. Zawyżono wartości pomocy o około 3 mld USD, co oznacza, że taka kwota będzie do dalszego wykorzystania - Reuters.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2023 [22:47] - Alina@Warszawa | Link:

"Młody Technik" o broni hipersonicznej - warto wiedzieć o broni, która porusza się z prędkością ok. 2-3 km/s 
"AI jako rozwiązanie problemów z bronią 5 Mach +? Hiperproblemy z hipernapędem"

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2023 [23:06] - Alina@Warszawa | Link:

„Minęła 20”. Czy Rosja ma jakiekolwiek szanse w starciu z potęgą wojskową NATO? 
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [23:32] - Kaczysta | Link:

Igor Girkin i jego koledzy robią swoją pierwszą konferencję w ramach Klubu Rozsierdzonych Patriotów
https://youtu.be/-CqxTj42YEU