Będzie tylko gorzej. Poświąteczna depresja

My, Polacy, kochamy nasze święta – Boże Narodzenie i Wielkanoc.
Z mojego skromnego poznania świata, to chyba kochamy najbardziej spośród innych narodów. Tam przeważa komercja, konsumpcja, propaganda i chęć kolejnej imprezy. Brak wiary i religii jest ewidentny. Rządzący mediami, biznesem i polityką, już nie ateiści tylko antyteiści, skrupulatnie usuwają nasze chrześcijańskie, boskie powody tych najważniejszych dla nas świąt, z powszechnego obszaru opinii publicznej. Już nikt oficjalnie nie napisze: Życzenia Wielkanocne, tylko Świąteczne Życzenia.
A w przyszłości mają to być święta (już małą literą), jedne z wielu rokrocznych wydarzeń, dających wolny od pracy dzień. Bez odnoszenia się do upamniętniania najważniejszych spraw związanych z wiarą.

Krecia robota propagandy dominującej dzisiaj w obrębie naszej zachodniej neo-bolszewii, pod fałszywym logo lewicy neoliberalnej, z widocznym fanatyzmem godnym Hitlera, czy Putina, stara się wyczyścić świat, w którym żyjemy z tradycyjnych wartości i zwyczajowych zachowań, które nam towarzyszyły przez wiele stuleci.
Nie odważyli się tego czynić nawet bolszewicy w PRLu. Owszem, walczyli z kościołem, bo Karol Marks powiedział, że religia to opium dla mas (Opium des Volkest). Lecz nawet czołowi aparatczycy komunizmu i funkcjonariusze aparatu władzy, po cichu brali śluby kościelne i w kościele chrzcili dzieci.
W Boże Narodzenie dzielili się opłatkiem, uroczyście z rodziną siadali do wigilijnego stołu, jedli karpia i inne, tradycyjne potrawy, śpiewając później wspólnie przy przystrojonej choince nasze piękne kolędy, mówiące o Narodzinach Pana.
To tradycyjne dwudniowe Święto czciło urodzenie Jezusa, a następnie, w ściśle wyliczonym wiosennym dniu, rozpoczynaliśmy (i nadal rozpoczynamy) celebrację Wielkiego Tygodnia, kiedy przeżywamy Mękę Pańską, zakończenią Ukrzyżowaniem Jezusa Chrystusa, symbolicznie w Wielki Piątek, by po dwóch dniach, właśnie we Wielkanoc, wspólnie się radować i celebrować cud Zmartwychwstania Bożego.

Żyję już dostatecznie długo, żeby zauważyć, iż obecnie, nie w ciężkich czasach niewolniczego komunizmu, lecz teraz, podobno, gdy w post-komunizmie odzyskaliśmy wolność, te nasze tradycyjne rytuały i celebracje zaczynają więdnąć i blaknąć. Święta ciągle następują już tylko siłą rozpędu, głównie podtrzymywane przez drapieżny handel i jego propagandę, by wycisnąć z człowieka jego i tak niewystarczające marne grosze. Po staropolsku – postaw się, a zastaw się.

Coś się zmienia... Czy my tego chcemy? A czy ktoś pytał się nas o zdanie?

To wymazywanie naszych najważniejszych Świąt z corocznych ważnych zdarzeń to zaledwie fragment większej cywilizacyjnej operacji. To akcja dzisiejszych władców, by zmienić nam radykalnie styl życia. Od urodzenia, któremu będzie można w każdej chwili, bo taką będziemy mieli zachciankę, zapobiec, aż po końcowy moment życia, któremu pomoże eutanazja.

Styl życia to znacznie więcej niż okresowe mody, ułatwienia związane z rozwojem techniki, czy nawet kolejną rewolucją technologiczną, a nawet ze wzrostem dobrobytu.
Styl życia, to wszystko, co na co dzień i od święta robimy. To nasze wartości i zasady. To nasz światopogląd. Nasze oceny i decyzje. A nawet jak się ubieramy i co jemy. Co lubimy, a czego nie. Co szanujemy, a co odrzucamy, lub tylko lekceważymy.
Praktycznie wszystko co pokazuje jak żyjemy i kim jesteśmy. Oczywiście wielu z nas oszukuje i otoczeniu prezentuje tylko pozory. Na przykład teraz, gdy mamy Internet z wyszukiwarkami, wielu leni i głupców z ambicjami udaje mądrych, wykształconych myślicieli, bo wystarczy kliknąć parę razy i Google wraz z Wikipedią dostarczą wiedzę, o ktorej nie mieli pojęcia. A jak się wkrótce rozwinie i upowszechni ten "cud" AI, sztucznej inteligencji, ChatGPT, to nawet prace doktorskie i inne naukowe dysertacje, będzie można w kwadrans ściągnąć z sieci. Przewiduję, że namnoży się nam doktorów i profesorów, leniwców z pustymi głowami, lecz z ambicjami do tytułu przed nazwiskiem. A dzieciaki, jeżeli mądrzy ludzie nie zainstalują blokady, wszystkie prace domowe, bez chwili namysłu i niepotrzebnego studiowania słowa pisanego, załatwią w 15 minut.

Dzisiaj pojęcie "styl życia" przez tę panującą socliberalną ideologię zostało strywializowane i w mediach, w propagandzie i reklamie, używane jest nachalnie, jako wzorzec do którego należy dążyć. U nas, ciągle łasych na zachodnie słówka, już mówi się tylko o "life style", czyli po prostu lajfstajl. Media komercyjne, magazyny dla pań, TV i Internet obowiązkowo mają osobny kanał Life Style. Bardzo głupi i żenujący dział zazwyczaj.

A jeszcze nie tak dawno, styl życia, to było coś, co przez wieki się nie zmieniało.
Praktycznie, jakieś dwa stulecia po piastowskim Chrzcie Polski, kiedy jeszcze niestety trzeba było walczyć z tymi Lechitami, co nie chcieli odejść do chrześcijaństwa od swoich Swarożyców, czy gromowładnego Peruna (albo naszego na pomorzu Perkuna), aż do rozbiorów styl życia praktycznie się nie zmieniał

[Pozwolę sobie na małą dygresję. Gdy ochrzciliśmy się w 996 roku, nie zapomnieliśmy o naszych "starych bogach". I co frapujące, wielu z nich przeszło do polskiego słownika, i boskie imiona używane, choć w nieco innym sensie, do dzisiaj. Proszę bardzo: syn Swarożyca, Dadźbóg to bóg słońca. Jego imię, oznaczające ‘bóg dający’; a do dzisiaj zawołanie 'Darzbór' to tradycyjne przywitanie leśników i myśliwych. A żeńskie bóstwa Rodzanice to dzisiaj 'rodzące' i 'rodzić'; dalej słowiański Rod, dzisiaj daje nam 'ród', 'rodzina'. A jeszcze mamy Dola – 'los', ;przeznaczenie'; a jeszcze jest Żywa, Marzanna i parę innych bóstw.]

Polacy za Piastów, Jagiellonów, Wazów i Sasów, jedli, pili i się bili, nieustannie tak samo, nieco tylko modyfikując style i mody. Ale nie bardzo. Najważniejsze wartości, te, które my tradycjonaliści nadal kultywujemy jako trzy filary naszej polskiej, nie całkiem zachodniej cywilizacji: grecką mądrość, łacińskie prawa i chrześcijańską moralność, rządzą naszym postępowaniem.
Jeśli tylko wczytamy się w dzieła wielkich poetów – Jana Kochanowskiego (wiek XVI, renesans) i Adama Mickiewicza (wiek XIX), to odnajdziemy, że nasi szlachcice – ziemianie, i chłopi, praktycznie żyli tak samo, według tych samych reguł, szanując identyczne wartości; jedząc, pijąc i walcząc w podobny sposób. Nawet tradycyjny ubiór i ich dworki ziemiańskie niewiele się różniły.
Ten polski, niemalże tysiącletni styl życia mógł tak długo być kultywowany, bo najważniejsze – więzi rodzinne i więź społeczna nie ulegała zmianie.
Dzieci należycie wychowywane, brały wzór od rodziców, co cementowało więzi międzypokoleniowe.
Wniosek z tego, że stabilny i długotrwały wspólny styl życia daje wszystkim poczucie ładu i bezpieczeństwa. I to mimo wielu wojen, do których Rzeczpospolita była zmuszona brać udział.

Problemy związane z przyspieszającymi gwałtownie zmianami, zaniepokoiły mnie już, jak w kraju wprowadziliśmy w 1993 roku podatek VAT, czyli podatek od sprzedaży, który nadal uważam za niesprawiedliwy, a co gorsza, wymyślony przez Szkopa, tłustego burżuja Siemensa. Każdy widzi, że to paskudztwo uderza w ludzi biednych, a najbogatsi mają tysiąć sposobów, by tego podatku unikać, lub tylko minimalizować. A jak to wreszcie udowodniono po roku 2015, gdy odsunięto od władzy ludzi zdemoralizowanych, podatek ten stał się źródłem okradania na potężną skalę państwa i podatników.

Jak przekonują autentyczni fachowcy, zalążki przeobrażenia sposobu na życie obywateli (poddanych?) już w latach 50-tych zalęgały się w Europie, już wtedy, gdy utworzono Wspólnotę Węgla i Stali, a wkrótce potem EWG – Europejską Wspólnotę Gospodarczą, która też nie za długo żyła, bo zgodnie z zasadą włoskiego komunisty Spinelliego i głównego diabła, Karola Marksa – krok po kroku – EWG zmieniono na UE – Unii Europejską. A dzisiaj, gdy już widzimy, jaki to jest kartel, zbliża się krok następny – Wspólne Państwo Europa. I jak zwykle – czy chcemy tego czy nie. Demokracja już od dawna jest fikcją i rządzący postanowili, że nie ma sensu dalej się pytać narodu. Podobno, jak to do głów wciskano, suwerena.

Nie będę tutaj wymieniał, co te oszalałe błazny z Brukseli, Berlina i Paryża szykują dla wszystkich ludzi z Europy, jak tylko ogłoszą nowe, jedno państwo europejskie, które nazywać się będzie Nędza (ang. Misery, franc. La Misère, niem. Elend) , bo wszyscy już wiemy, o tych najbardziej przyjaznych autkach na kluczyk, domach dla nas tylko do wynajęcia, a jedyny mięsny posiłek, to hodowlane robale.

Czy ktoś już sobie stara się wyobrazić, jaki styl życia nas czeka, jeżeli wszystko pójdzie źle – po bolszewicku, gdzie człowiek się nie liczy – co właśnie dobitnie demonstruje nam Putin, ze swoją bandą morderców, a my cierpliwie czekamy, bo: jak zwykle, jakoś to będzie?

I proszę pomyśleć, że styl życia, to nie – w tym roku modny zielony, a w przyszłym biały, a dobry burger, to szczyty w porównaniu z sushi; o kebabie lepiej zapomnij; no i co wolisz – ketonal, czy ibuprom?
Styl życia, to wszystko to, co myślisz, jak tylko się obudzisz. Jedni żyć nie mogą, jeśli wówczas nie będzie to, po kolei: siusiu, kawka i papierosek; a inni, jeśli nie założą odpowiedniego do sezonu sportowego ubioru i nie przebiegną 5 kilometrów. To (jakież to ważne, nie uważacie?) wszystko co i jak lubicie jeść. To także to, co lubicie, a nawet musicie posiadać (musisz mieć smartfon? Choć 10 lat temu nie miałeś o tym pojęcia).
Styl życia, co bardzo ważne, to wzajemne relacje – w rodzinie, w pracy, w swoim towarzystwie, a nawet w mieście i państwie.
Styl życia podsuwa ci marzenia. Nakłada obowiązki. Domaga się bez przerwy twoich decyzji i wyborów.

I teraz wszystko to ma zniknąć? A może będzie lepiej i zdejmą z ciebie ten cały bagaż życia i klasa nadrządców będzie o wszystkim za ciebie decydować, a ty będziesz szczęśliwy, jak już zaakceptujesz wbijanie ci do głowy, że jesteś po prostu głupi.
Więc się dalej nie martw...

Ps. Aha – jeszcze jedno. Nie dziwcie się waszej nowej nerwowości, ciągłemu stresowi, kłopotami ze snem i ponurymi myślami. Przyczyna jest prosta – to brak stabilizacji i niepewność jutra. To wam sztucznie, z zewnątrz zafundowano i nie ma w tym waszej winy. I właśnie stabilny styl życia może ponownie przywrócić wam spokój i pogodę.

[1] https://youtu.be/wgmt-zVcRZM

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2023 [07:00] - Czesław2 | Link:

Panie Januszu, tu ma Pan dokładne info o wprowadzanym przez Morawieckego zamordyzmie
https://www.portalsamorzadowy....

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

13-04-2023 [07:26] - SilentiumUniversi | Link:

No niech ten wstrętny zamordyzm Morawera wreszcie odejdzie wraz nim samym ... I zostanie zastąpiony przez to, co Coryllus zatytułował "Wesołe przygody czcicieli Molocha"

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2023 [07:38] - Czesław2 | Link:

Wiem jedno, mam wybór między dżumą a cholerą. Czyli dżinsy będą tylko na wynajem za 5 lat lub za 6 lat.
Przecież morawer w wywiadzie parę dni temu powiedział albo z globalistami albo śmierć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [11:06] - jazgdyni | Link:

@SU

Morawiecki to nie jest chłopiec do bicia. To za infantylne. To ciągle nasz premier. To dobry człowiek, tylko mający kompleksy. Zamiast walczyć z podniesioną głową, on skromnie spuszcza tę głowę i najwyżej bąknie do chama - proszę.

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2023 [11:16] - Jabe | Link:

Dobry człowiek, powiada Pan?

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [11:45] - jazgdyni | Link:

Tak. Lecz oczywiście to jest względne w zależności do punktu odniesienia.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2023 [07:44] - Czesław2 | Link:

Koncerny samochodowe w Europie zapowiadają jeden po drugim likwidację spalinowych aut. Aby elektryki było czym ładować, Niemcy za parę dni likwidują 3 atomówki. Pasi wam? Logiczne?

Obrazek użytkownika Darek65

13-04-2023 [08:15] - Darek65 | Link:

Troszkę optymizmu. Już niejedna rewolucja upadła, po drodze zjadając swoje dzieci. Mam też nadzieje, że znowu nasza, polska, przekorność uwali tę sprawę.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2023 [10:06] - Czesław2 | Link:

Tu ma pan przykład dotyczący optymizmu. jeden koncern, nie wiadomo do kogo należący produkuje 28% światowego piwa. Właśnie do reklamy zatrudnił transniewiedomoco.
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Darek65

13-04-2023 [11:44] - Darek65 | Link:

https://pch24.pl/dewiacja-nie-...
I to jest jeden z najlepszych sposobów dania "po łapkach" . Nic tak bardzo nie leczy durnoty, jak uderzenie po kieszeni.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2023 [11:51] - Czesław2 | Link:

Wiem o tym bojkocie. Pobojkotują i przestana. Nie zmienia to faktu, że jest tylko jeden światowy kapitał. Już o tym dyskutowaliśmy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [11:09] - jazgdyni | Link:

@Darek65

Ja również jestem optymistą.
Ale ostrzegam: jeżeli tylko będziemy kłapać jęzorem i o swoje nie walczyć, to niestety może tak być, jak napisałem.

Obrazek użytkownika Darek65

13-04-2023 [11:50] - Darek65 | Link:

@jazgdyni
Może tak być. Tylko, aby odbić się od dna, to trzeba najpierw na nie spaść. Na razie większość z nas śpi. Póki co, obudzili się rolnicy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [21:18] - jazgdyni | Link:

@Darek65

Jak dobrze pamiętam, w sierpniu, przed 1 września 1939, była piękna pogoda. Bałtyckie i nadwiślańskie plaże były przepełnione i towarzystwo robiło sobie podśmiechujki ze Szkopów i Hitlera. Zanim mu bomba na łeb nie spadła, nie wierzył taki i nie przejmował się wojną. A potem paniczne pakowanie walizek, dupę w troki i hajda do Rumunii.
Tacy już niestety jesteśmy. Mogę tu ostrzegać, a i tak wszyscy będą się pasjonować ostatnim kretyństwem Jachiry, czy wybrykiem Ochojskiej.

Taki nasz portalowy przygłup, bedzie udowadniał, że chrzest nie odbył się w 966 roku, bo oczywiście on wie lepiej, nieważne, że jest to fakt symboliczny. jak obrona Termopilów, czy bitwa pod Wiedniem. Ale tak właśnie z przygłupami jest. Pójdzie na plażę, bo wszyscy gadają bzdury, na pięć minut przed eksplozją atomówki nad jego pustym łbem.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-04-2023 [22:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"fakt symboliczny."
jazgot się wycofuje na okopane pozycje. dobrze chłopak wie że dupsko będzie mieć zmielone.
Chrzest to miał miejsce na Litwie ale nie w Polsce. Nie było to opłacalne dla pierwszych Piastów.
Wyróżnikiem społeczeństwa chrześcijańskiego jest sposób pochówku. Tak się składa że nawet na obszarze Wielkopolski pochówek całopalny dominuje aż do połowy XII wieku, natomiast grzebanie całych zwłok w ziemi to znikoma ilość przypadków zwiazana z elitą kościelną i dworską. Tak naprawdę akcja chrystianizacji czyli likwidacji pogańskich świątyń i masowych chrztów  dokonuje się u schyłku panowania Kazimierza Odnowiciela

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [14:21] - jazgdyni | Link:

Rany! Ale ty mnie zaimponowałeś! Piasty już tak studiowały ekonomię u przodka Balcerowicza, że im wyszło, że to nieopłacalne. Ten Mieszko to tęga głowa. Wiadomo - z Wielkopolski (tylko po niemiecku nie umiał).
Masz juz swoje drzewo genealog. na całą ścianę? Może ukryłeś się jako Zdzicho, a na prawdę jesteś potomkiem Zbycha Piasta - księcia Wielkopolski. On jak ty, gdy miał kłopoty, to uderzał do Niemca. No powiedz nam książę.

Ps. Wałęsa był lepszy, bo pochodził od rzymskiego cesarza Walensa. Pogadajcie sobie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-04-2023 [01:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wiadomo - z Wielkopolski (tylko po niemiecku nie umiał)."
Najprawdopodobniej umiał bo język niemiecki był dla Zachodnich Słowian odpowiednikiem łaciny dla elit europejskich. Mieszko miał Niemkę za drugą żonę i prowadził negocjacje z wladcami niemieckimi. Na jego dworze gościli niemieccy kupcy i rzemieślnicy, część kadr kościelnych też pochodziła z Niemiec.

Obrazek użytkownika Darek65

14-04-2023 [07:57] - Darek65 | Link:

"A potem paniczne pakowanie walizek, dupę w troki i hajda do Rumunii" - myślę, że teraz też by tak było. Większość "elity", bez względu na opcję, by zwiała.
"Tacy już niestety jesteśmy. Mogę tu ostrzegać" - Przykro to napisać, ale politycy, media wszystkich opcji, robią bardzo dużo, abyśmy tacy byli.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [14:03] - jazgdyni | Link:

Już 34 celebrytów oświadczyło: jak PIS wygra, to wyjeżdżam. No to sobie po wyborach ich policzymy i będziemy wyśmiewać.

Obrazek użytkownika u2

14-04-2023 [14:12] - u2 | Link:

jak PIS wygra, to wyjeżdżam

A kto bogatemu zabroni ? Niech sobie wyjeżdżają :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [14:23] - jazgdyni | Link:

Wiesz o kimś, co w 2019 tak się darł i faktycznie wyjechał?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

15-04-2023 [10:06] - Lech Makowiecki | Link:

@Jazgdyni Januszu drogi. Boję się, że jest już "pozamiatane"; do głosu dochodzi pokolenie wychowane przez Kubę Wojewódzkiego i Jerzego Owsiaka... Ostatni, którzy rozumieli co się wokół nich dzieje, chcieli i umieli walczyć - Żołnierze zwani Wyklętymi - zostali wybici przez NKWD i UB zaraz po wojnie.
Próbuję obudzić nostalgię za Wolnością, ale uratować nas może tylko jakiś kolejny "zimny prysznic" dziejowy... Właściwie powinienem napisać "krwawy prysznic"...
Polecam POŻEGNANIE Z WOLNOŚCIĄ:
https://www.youtube.com/watch?v=et_dGB47Oik

Obrazek użytkownika Maverick

13-04-2023 [10:13] - Maverick | Link:

Suwerenni żyjący z zgodzie z prawami natury i Boga w depresję nie popadają, dlatego rekomenduję powrót do korzeni chrześcijaskich, bo jak nie będziecie żyć w zgodzie z sumieniem, to zostaniecie opętani jak ci z woke culture w USA co nie już w stanie rozpoznać swojego przyrodzenia i tak im odbija ze kobieta udająca faceta idzie do lekarza i twierdzi ze bolą ją jądra. Co ma jej powiedzięc doktor, aby jej nie urazić i nie być posądzony o ksenobofię, lub aby nie być oddany do sądu o medyczną niekompetencję.

https://rumble.com/v2hvvdk-czy...

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [21:38] - jazgdyni | Link:

@Maverick

Dobrze, że przywołałeś tą woke culture, na której obecnie się nasz Rafałek Ziemkiewicz zapętlił. Jeśli by tylko trzymać się literackiego i słownikowego common sence, 'woke' niczym nie różni się od 'awake'. Oczywiście, tak samo jak u nas, zmienili sens i teraz oznacza to wyczulenie i zrozumienie cierpień, jakich doznali murzyni, z powodu rasizmu.

A gnoje od 'ojców założycieli', używających wobec polskich imigrantów określenia Polish Bastard, co pani profesor Danusza V. Goska tłumaczy jako Polski Bydlak, bo tak, jako Polka z pochodzenia wie i odczuwa, jest opinia o nas [ https://youtu.be/oFQ2eoXKlsg ]. To nieistotne - teraz liczy się tylko czarnoskóry i woke jest dla nich.
Już kompletnie ich je*ie.

Obrazek użytkownika Maverick

14-04-2023 [00:18] - Maverick | Link:

Tutaj cały comedy shows jest zdominowany poprzez chazarków i to oni nadają ton antypolskim inwektywom które cały czas lecą w "prime TV spots".

Tutaj możecie obejrzeć jak nie wierzycie. Mnie to nie przeszkadza bo znam swoją wartość, i to jakiś chazarek opowiada o nas mnie zwisa.

https://www.youtube.com/watch?...

Dlatego nie pojmuję a to już szczerze dlaczego Polacy tak dają się robić w konia od wieków chazarkom. Sprzedali nasze fabryki za grosze fabryki, wygonili na emigraccję chcąc nas wynarodowić,  podważają wiarę, wartość rodziny, chcą z nas zrobić mięso armatnie, a większość im przytakuje gdy  cała narracja jest poprzez nich kontrolowana. Czyli nie do końca z tymi polskimi kawałami propagowanymi poprzez waszych kontrolerów dowodzą chyba że wielu jest w Polsce masochistami.

W tym krótkim klipie wszyscy to chazarki. Więc co wy na to? Dlaczego im się wasalicie gdy oni budują przyszłośc dla siebie ale bez was.

Obrazek użytkownika Darek65

14-04-2023 [08:17] - Darek65 | Link:

"Dlatego nie pojmuję a to już szczerze dlaczego Polacy tak dają się robić w konia..." - W dużej mierze , w dalszej treści swojego wpisu sam sobie odpowiedziałeś. Dodam tylko od siebie, że według mnie, dochodzą jeszcze dwie okoliczności takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, celowo, każdy nasz wróg niszczył polskie elity. Żydzi też wpisali i wpisują się w ten schemat. Naród bez swoich elit jest tylko bezkształtną masą. Dlatego tak niszczy się polską edukację. Drugim powodem są nasze cechy, takie, jak pieniactwo, machanie szabelką, brak umiejętności zespołowego działania, chory romantyzm, naiwność i łatwowierność. Nie ma miejsca u nas na pragmatyzm, chłodną kalkulacje, itp. I dlatego dostajemy w dupę, budzimy się z ręką w nocniku. Daleko szukać. Pomoc Ukrainie doszła już do granic absurdu. Myślicie, że nam za to podziękują? W pierwszej dogodnej dla siebie sytuacji nas oleją i wyśmieją. Choćby sytuacja ze zbożem. Pomijam kwestię, kto na tym zarobił i z jakiego ugrupowania. Ktoś pozwolił na wwóz tego zboża, ktoś olał kontrole, bo jakoś to będzie. Ktoś nie zastanowił się nad konsekwencjami takiego ruchu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [14:00] - jazgdyni | Link:

Młody jesteś Maverick. Za mojej pamięci chazarki w usa były (np. w komunikacji miejskiej) na równi z murzynami. Oj, nie lubiono ich, dlatego byli świetnymi gangsterami. A wy tam, Polonia, bez przerwy się kłócicie, donosicie na siebie, podsrywacie, więc oni się wspinali, a wy nadal stanowicie czarny obraz nędzy i rozpaczy. Powiedz, że nie mam racji. Ja, który dwa razy, sorki, trzy razy byłem aresztowany, tylko za to, że jestem Polakiem, mówię ci to uczciwie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-04-2023 [05:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

Polish Bastard to Polski Bękart, a nie bydlak. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [07:13] - jazgdyni | Link:

Niestety, jesteś połowicznie mądry i świata nie znasz. Język angielski ma dość ubogi słownik. Więc wiele wyrazów ma dużo znaczeń. A nieważne jest znaczenie literackie, czyli 'bękart', tylko potoczne 'bydlak', 'chołota'.

Jedź do Stanów i chwal się kim jesteś. Ciekawe, czy cię oplują, gdy powiesz, że jesteś szkopem, czy jak powiesz, że Polakiem?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-04-2023 [07:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

'chołota'. Ty masz problem z językiem polskim, za angielski się nie bierz.

Jeśli mieszkaniec dzielnicy East End poprzedzi słowo bastard określeniem nacji, wyraźnie sugeruje nieprawne pochodzenie. Daje do zrozumienia iż przykładowo Polak ma wracać do siebie, bo jest z skurwiałego łona.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [13:53] - jazgdyni | Link:

Zniesmaczyłeś się mistrzu? A jak napiszę chołota, chołota, chołota to puścisz pawia?

Aha... i o jakim East Endzie mówisz? Tym w Szanghaju, czy tym w Gdańsku na Żabiance sklepie obuwniczym [https://eastendshop.com/pl/]?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-04-2023 [01:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Aha... i o jakim East Endzie mówisz? " O tym gdzie rodzi się cockney.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-04-2023 [09:10] - jazgdyni | Link:

No tak... Twoje klimaty.
Więc on your bike amigo, albo go play with yourself!

Obrazek użytkownika u2

13-04-2023 [10:34] - u2 | Link:

nawet prace doktorskie i inne naukowe dysertacje, będzie można w kwadrans ściągnąć z sieci.

Ależ są one dostępne w sieci i można je dużo szybciej ściągnąć. Na różne tematy. Tyle że nauka nigdy nie zastąpi wiary. Nauka to ciągła wątpliwość, a wiara to pewność. Choć znam przypadki utracenia wiary. Wtedy deprecha szybko dopada takich ludków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [11:03] - jazgdyni | Link:

@u2

Drogi U2

Tu nikomu o naukę nie chodzi! Chodzi wyłacznie o prestiż i dobre samopoczucie z kompleksem parobka, Ile procent doktorów - a to przecież tytuł naukowy - para się nauką. 15%? 10%? a moze tylko 3%?

Obrazek użytkownika u2

13-04-2023 [11:56] - u2 | Link:

Ile procent doktorów - a to przecież tytuł naukowy - para się nauką

Ktoś im te tytuły nadał. Podejrzewam, że jednak nie za darmochę jak np. tzw. docenci marcowi. A czy się nadal zajmują nauką i techniką tego nie wiem. Chętnie bym popatrzył na jakoweś statystyki :-)

PS. Ważne są wdrożenia ich wynalazków do przemysłu i życia codziennego. Taki Mao zdecydowanie nie poważał naukowców i wysłał ich pod koniec swojego życia do uprawy pól ryżowych. Moim skromnym zdaniem popełnił duży błąd, ale komunizm to taki jeden wielki błąd.

PS2. Dla przykładu genialny polski wynalazca Karol Pollak z Sanoka, zwany polskim Edisonem : https://pl.wikipedia.org/wiki/...(elektrotechnik) Jak wynika z życiorysu, był bardziej samoukiem-praktykiem, a nie naukowcem-teoretykiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [21:41] - jazgdyni | Link:

@u2

Tylko, ze wiara jest dana. Jest darem Bożym. Nie każdy tej łaski dostąpił. Ja powróciłem do Boga przez naukę właśnie. Pewnie On tak chciał, bym to rozumem ogarnął, a wtedy dopiero dostąpię łaski. Co też tak się stało.

Obrazek użytkownika u2

13-04-2023 [21:48] - u2 | Link:

Tylko, ze wiara jest dana. Jest darem Bożym.

Ważna jest wiara w siebie, jeśli tej wiary nie ma to pojawia się zwątpienie i deprecha. Niewątpliwie świat astralny istnieje. Były i są osoby, które mają niezwykłe wizje. O nich pisałem na NB m.in. Marian Węcławek. Czesław Klimuszko, Stefan Ossowiecki. Choć nie podoba mi się wizja kolejnej wojny światowej, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że do tego świat zmierza.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [23:23] - jazgdyni | Link:

@u2

'Depresja' użyłem w sensie złego humoru. Nie, żebym był załamany i bez optymistycznej nadziei. Wierzę, że wygramy. A zagrożenie i to nie od kacapów, tylko z zachodu, jest coraz silniejsze i prawdopodobne. Może ta kretyńska błazenada Napoleona Macrona nam pomoże, jeśli Amerykanie otworzą szerzej oczy.
 

Obrazek użytkownika spike

13-04-2023 [12:09] - spike | Link:

wiecie skąd ten cytat ?

"Musimy się starać, by wszelkimi środkami zmniejszyć wpływ chrześcijańskiego Kościoła, który był zawsze naszym największym nieprzyjacielem i w tym celu musimy zasiewać w sercach jego wiernych wolnomyślne idee i wątpliwości, a nadto wywoływać niezgodę i spory religijne."

 

Obrazek użytkownika spike

13-04-2023 [12:27] - spike | Link:

"Głównym nieprzyjacielem () jest Kościół Katolicki. Dlatego zasadziliśmy na tym drzewie ducha wolności i niekarności. Wznieciliśmy również walkę i niezgodę między poszczególnymi wyznaniami chrześcijańskimi. W pierwszej linii będziemy walczyć z największą zaciekłością przeciw klerowi katolickiemu. - Będziemy rzucać przeciwko niemu szyderstwa i skandale z jego życia, aby go narazić na obrzydzenie wobec świata."

Atak na św. JPII nie był przypadkowy, nastąpił tuż przed Świętami Wielkanocnymi.

Nie bez powodu skradziono katolikom św.Mikołaja zastępując go postacią fikcyjną, przebierańcem, oznajmiając jednocześnie, że nie istnieje i tak się dzieciom wmawia,
następną kradzieżą jest symbol Tęczy, dla niepoznaki, jak w przypadku św.Mikołaja, zmieniono detale, by nikt się nie czepiał za plagiat,

Jeden i drugi symbol pojednania z Bogiem, czy wiary w św.Mikołaja zostały sprofanowane, skomercjonalizowane, wprowadzając do tradycji pogańskie "święto" halloween, źródło zła, jakie uwalnia, co jest udokumentowane.

Znamienne jest, że w wielu krajach święta i obyczaje muzułmańskie wypierają katolickie nikt ne reaguje ze strachu ?

Przyjaciel mieszkający w Niemczech, co roku na Boże Narodzenie przysyła mi fotki ze swego miasta, pokazujące nastroje świąteczne, w tym stragany które oferują różne świąteczne pamiątki, aż pewnego razu chyba 2 lata temu, na tych straganach nie było ani jednej katolickiej pamiątki, tylko jakieś bzdety.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-04-2023 [21:36] - Jan1797 | Link:

Ciągle jednak wierzę; https://naszeblogi.pl/comment/...
Autorowi wpisu jak przyjacielowi; o 15
Wawel tu liturgia uroczysta -Wielki Piątek, 

Jest kolejka -gdzie Cię/mnie wyprzedzają,
I jedyne jest uczucie, obok ksiądz się cofa.
Mocno skromnie ubrany i bardzo smutny,
nie bądź smutny, wyprzedzają -znaczy Są.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [21:44] - jazgdyni | Link:

@spike

Atak na kościół, to strzały z moździerzy. Do św. Jana Pawła II wystrzelono z haubicy. Poczekaj jeszcze trochę, a zobaczysz jakiej jeszcze broni do wyborów użyją. Zapewniam - będzie się działo.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-04-2023 [19:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "po piastowskim Chrzcie Polski," 
Nie było czegoś takiego, to kit dla półgłówków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [21:06] - jazgdyni | Link:

No to wal całogłowy. Oświeć nas. Co było?

Pewnie też byłeś przy tym.

Obrazek użytkownika spike

13-04-2023 [21:25] - spike | Link:

bo on to @wielkogłowyzdzichu, wszystko wie, nawet co ma Kowalski w piwnicy, której nie ma :))))))

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2023 [21:48] - jazgdyni | Link:

@spike

Nieee, ja myślę, że on weekendowe tankowanie, jako szkopski niepełnosprawny na socjalu, zaczyna już właśnie w czwartek. Zobaczysz, zniknie w sobotę, bo wtedy już ma delirkę po sznapsach.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-04-2023 [22:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

Akurat w najbliższą sobotę nauczać będę pisiorów konfigurowania AIS, systemów nawigacyjnych etc. Walą do mnie - wykształconego z wielkiego miasta, drzwiami i oknami. Latem wysyłają do mnie swą dziatwę na jeden czy dwa turnusy,  a ja wychowuję w ten sposób następnych którzy składają się na moje wygodne życie, kształtując jednocześnie ich umysły.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [13:44] - jazgdyni | Link:

...nauczać będę pisiorów konfigurowania AIS...

Ja cię chrzanie! Ty mnie imponujesz. Kiedy przejdziesz do konfigurowania ubioru Barbie i Kena, bo to faktycznie bardziej skomplikowane?

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2023 [14:58] - sake3 | Link:

@Wielkopolskizdzichu......Panie wykształcony z wielkiego miasta,a gdzie twoja duma? Powinieneś odmówić szkolenia przebrzydłych pisiorów i ich dziatwy choćby dla zasady,że twój poziom szybuje wysoko ponad ich głowami.Takie przekonanie o wygodnym życiu wskazuje na przyziemność i brak ideałów.Po cóż kształtować zresztą ludzi których darzy pan taką pogardą? Czy nie lepiej zająć się nauką nawigacji wśród latorośli gigantów intelektualnych takich jak Leszczyna,Kidawa-Błońska,duecik Sczerba -Joński,Jachira czy NItras? 

Obrazek użytkownika tricolour

14-04-2023 [10:20] - tricolour | Link:

Najzabawniejsze, że o weekendowym chlaniu pisze ten, który produkuje się wyłącznie w okolicach weekendu, a na resztę tygodnia znika do następnego weekendu.

Znawca tematu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [13:40] - jazgdyni | Link:

To tak jak ty! Tylko mi się wydaje, że w piątek o 10:00 mistrz cię spuszcza ze smyczy. Ty nie pijesz, o nie. Gdyby mistrz wyczuł, a nos ma jak Grabowski, to w kolejnym tygodniu byłby Bachmut.

Obrazek użytkownika tricolour

14-04-2023 [14:07] - tricolour | Link:

Jeżeli ci się wydaje, to jest to sprawa dla lekarza. Może nawet do wyleczenia, medycyna obecnie wiele już potrafi.

Fakty, szanowny kolego, są takie (bez wydawania się) że możesz sobie je sprawdzić klikając w moj nick, a potem w "moje komentarze" w wyniku czego zobaczysz, czy pisuję rzeczywiście w weekendy, czy też w inne dni. Jeśli w wyniku tych zawziętych poszukiwań okaże się, że rzeczywiście - popuśćmy wodze fantazji - pisuję wyłącznie w weekendy spuszczony ze smyczy (ach ta wyuzdana wyobraźnia) to wyślę ci flaszkę Johnnego na wskazany przez ciebie adres.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [14:27] - jazgdyni | Link:

Hallo!

Do ciebie mam odwagę się tylko raz odezwać na tydzień. Ale możesz sobie pomonologizować, jak masz parcie.

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2023 [15:03] - sake3 | Link:

@Jazgdyni......Co mi się wydaje,że pański rozmówca chciałby spędzić weekend też na chlaniu,ale ,,obiektywne '' przeszkody pozwalają tylko na tęsknym oblizywaniu się.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [16:38] - jazgdyni | Link:

@sake3

Kurcze, wszyscy o tym chlaniu. Muszę zejść na sam dół i wybrać jakieś dobre alzackie. A może verde? Lepsze niż Coca Cola. Narobiliście apetyta.

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2023 [17:22] - sake3 | Link:

@jazgdyni......Sam pan sobie winien,że musi dymać do piwnicy. Chcieliśmy tylko pomóc w przypadku poświatecznej depresji wyszczególnionej w tytule.

Obrazek użytkownika tricolour

14-04-2023 [16:52] - tricolour | Link:

Sake, jeśli chodzi o oblizywanie, to smakuję w kobietach. Żaden alkohol nie może się równać więc tęsknota jest zaspokojona w zupełności.

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2023 [17:20] - sake3 | Link:

@Tricolour......Moim zdaniem skromnym i może niepopularnym tęsknotę czy alkohol najlepiej zastępuje gorąca ,gorzka i mocna kawa.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

14-04-2023 [17:29] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3, @Tri, @Autor, @All
Ludzie, to tylko pierwszy weekend po Wielkim Poście - spokojnie 😜🤫🙃
PS A, no dobra - plus wiosna... 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-04-2023 [09:14] - jazgdyni | Link:

@EzE

Droga Edeldredo

Lubisz nam tu udawać Estsanatlehi?

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

15-04-2023 [10:40] - Edeldreda z Ely | Link:

@jazgdyni 

Drogi Panie Januszu, 
Przepraszam, już nie będę 😉

 

Obrazek użytkownika tricolour

14-04-2023 [17:39] - tricolour | Link:

Sake, kawa to moja najlepsza przyjaciółka.

Ale nie kochanka...

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2023 [18:17] - sake3 | Link:

@Tricolour.......No to chociaż raz mamy wspólne zdanie-kawa to moja najlepsza przyjaciółka.Co do spraw sercowych nie wypowiadam się ,to osobiste.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [22:19] - jazgdyni | Link:

Ja, wyobraźcie sobie, zostałem rozpity potężnymi porcjami kawy przez Skandynawów. W trakcie operacji podłączenia do platformy wydobywczej - typowo od 6 do 13, my wszyscy na mostku wypijaliśmy po 7 naprawdę dużych kubłów kawy.
Więc zacząłem polować. I upolowałem. Historyczny ekspress, na poziomie Rols Royce'a, firmy Jura, podniszczony, co tylko dało mi radość dostosowywania go do maksimum jakości.
I teraz robię kawy na poziomie niezłego baristera. Osobiście preferuję te mleczne, w naprawdę dużym kubelku. I daje mi to dużo szczęścia.

Obrazek użytkownika tricolour

15-04-2023 [11:38] - tricolour | Link:

Gdy zamawiam kawę w lokalu, to zawsze proszę w największym naczyniu, jakie mają. Może być w słoiku po ogórkach - tak zawszę mówię. Niektórzy patrzą na mnie jak na idiotę (widać mają powody) ale ci bardziej rozgarnięci uśmiechają się z rozbawieniem.

Co do Jury - to mój kolejny zakup będzie, żona już zaordynowała. Szkopul w tym, że czternastoletnie Saeco, co nigdy nawet na przeglądzie nie było i nigdy nie było odkamieniane (to już zasługa Zeptera) zepsuć się nie chce, a nie przekonam ukochanej do zakupu drugiego bez pozbycia się pierwszego. Z wrodzonej oszczędności nie zgodziła się nawet do przeniesienia do jej biura więc może jeszcze za tego życia napiję się kawy z Jury. 

Wpraszać się nie mam odwagi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-04-2023 [16:45] - jazgdyni | Link:

@tricolour

Widzisz, chociaż nadal ufam tobie najwyżej w 10% , to Jura, kolejny wspaniały szwajcarski twór powoduje, że zaczynasz się po ludzku zachowywać. Nie będziemy się jak dzieciaki licytować, kto zaczął, kto co powiedział, bo to zachowanie wyłącznie na chwilę. Trzymaj tak dalej, rozkoszuj się dobrą kawą i dbaj nadal o swój dobry ekspres. Ekspresy wymagają niemalże czułości i postępowania, jak z niemowlakiem. Odkamienianie jest potrzebne tylko wtedy, gdy maszynę poi się kiepską wodą z kranu. Ja wymontowałem filtr z ekspresu, bo uzupełniam wodę już przefiltrowaną. Ale jednak, raz na miesiąc, trzeba wnętrze wyczyścić. Nawet jeśli jest program do automatycznego czyszczenia. Szwajcarska technologia, jak zwykle jest tak zmyślna, że łatwo dostać się do środka i szmatką i pędzelkiem usunąć wszelkie pozostałości.
Mój już historyczny model ma tę przewagę nad tymi skomputeryzowanymi, najnowszymi maszynami, że można wszystko zrobić samemu, jeżeli tylko nie połamie się, czy inaczej nie uszkodzi elementów. A ponadto mogę płynnie regulować wszystkie parametry odpowiednio do mojego gustu. Osobiście preferuję szwajcarskie kawy mleczne, a nie te włoskie naparstki - espresso 90 ml. Chyba, że szybko muszę się obudzić. Z powszechnie dostępnych na rynku kaw, najbardziej mi podchodzi, też szwajcarski. Davidoff Creme Arabica, teraz w przyzwoitej cenie 80 zł za kilogram (normalnie powyżej stówy). Także przyjaciele i kumple przywożą mi kawy z całego świata. Od etiopskich (ojczyzna kawy) Yirgacheffe, przez javajską Panama Geisha, oraz środkowo amerykańskie Maragogype i Blue Mountain. Warto też raz w życiu skosztować Kopi Luwak.

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [16:52] - u2 | Link:

Osobiście preferuję szwajcarskie kawy mleczne, a nie te włoskie naparstki - espresso 90 ml.

Ano, również wolę latte. Ale spożywam głównie w podróży, aby poczuć adrenalinkę. Byłem onegdaj w Rzymie i tam piją po kilka takich piekielnie mocnych naparstków na raz. Trzeba mieć do nich piekielnie mocne serce :-)

Obrazek użytkownika Darek65

14-04-2023 [15:28] - Darek65 | Link:

Może tak do ostudzenia głów - https://twitter.com/DzidziCH/s...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2023 [16:39] - jazgdyni | Link:

To była kobita... Tylko cholerna szkopka.

Strony