MKOl. Pro-hitlerowska i pro-putinowska organizacja?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w swojej historii nie ma szczęścia do przewodniczących pełniących swoją funkcję w okresach totalitarnych konfliktów. 

W czasie umacniania się hitlerowskiego, niemieckiego nazizmu przewodniczącym MKOl był Henri de Baillet-Latour, belgijski arystokrata, który nie tylko, że przejawiał sympatię do Hitlera i był antysemitą, to jeszcze walczył o zakaz uczestnictwa kobiet w Igrzyskach Olimpijskich. Za jego kadencji jako przewodniczącego MKOl (1925-1942) dwukrotnie w hitlerowskich Niemczech odbyły się IO: zimowe w 1936 i w tymże samym roku letnie w Berlinie. I gdyby nie II Wojna Światowa to również w 1940 roku odbyłyby się kolejne Igrzyska Zimowe w Niemczech.

""Po igrzyskach olimpijskich w 1936 roku (Henri de Baillet-Latour - dop.kj) został honorowym członkiem Freude und Arbeit , nazistowskiej organizacji sportowej niemieckiego ministra propagandy Paula Josepha Goebbelsa. W 1938 roku jego żona pogratulowała Hitlerowi aneksji Sudetów. W czerwcu 1939 r. MKOl jednogłośnie opowiedział się za zorganizowaniem przez Niemcy Zimowych Igrzysk w 1940 r., zastępując Japonię, która zwróciła prawo do organizacji tych igrzysk. De Baillet-Latour argumentował, że decyzja na korzyść nazistowskich Niemiec (...) pokazała niezależność MKOl od wpływów politycznych (sic!). W 1940 roku, kiedy Niemcy napadły na Belgię, jego żona podziękowała Hitlerowi „za sprowadzenie nazistowskiej ideologii do Belgii”" [1].

A teraz od 2013 roku przewodniczącym MKOl jest... Niemiec, były szermierz Thomas Bach, który jest po prostu pro-putinowski (pro-rosyjski) a nawet pro-chiński. To za jego kadencji odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Rosji (Soczi - 2014 rok!) i w Chinach (Pekin - 2022). 

"Odkryto, że Rosja majstrowała przy laboratorium antydopingowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi i że rząd przez wiele lat sankcjonował doping wśród rosyjskich olimpijczyków. Przemawiając podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku, Thomas Bach wezwał do „przestrzegania zasad i zachowania czystości” i to jego wezwanie zostało powszechnie zinterpretowane jako odniesienie się do rosyjskiego skandalu. T. Bach został ostro skrytykowany za to, co wielu uważa za przymykanie oka na sponsorowane przez państwo rosyjskie działania dopingowe na igrzyskach olimpijskich. Jim Walden , adwokat dr Grigorija Rodczenkowa, nazwał posunięcie T. Bacha, by przywrócić Rosyjski Komitet Olimpijski po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 , pomimo pozytywnych testów narkotykowych podczas igrzysk, „słabością w obliczu zła” [2].

No i ten Niemiec jest (jak na razie roboczo wstępnie a nie ostatecznie) przeciwny wykluczeniu rosyjskich i białoruskich sportowców z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w roku 2014. Chce aby ci sportowcy reprezentujący sporty indywidualne a nie drużynowe, wystąpili na igrzyskach pod neutralną flagą olimpijską, ale pod następującymi warunkami: będą występować pod neutralną flagą, nie będą związani z wojskiem i nie będą wspierać aktywnie wojny na Ukrainie [3].

Jakby się zastanowić nad warunkami indywidualnych występów rosyjskich i białoruskich sportowców w IO w Paryżu, to dwa ostatnie warunki są niemal niemożliwe do zweryfikowania. Rosja czy Białoruś może swobodnie ukryć związki sportowców z wojskiem albo stwierdzić, że określony zawodnik już z woskiem nie ma nic wspólnego a już do tego, co indywidualnie o wojnie myślą sportowcy, trudno się czasowo odnieść, bo zawsze mogą (nawet tylko dla "publiki") zmienić zdanie. 

Osobiście mam nadzieję, że jednak rosyjskich i białoruskich sportowców nie zobaczymy w Paryżu, choć moja nadzieja może być płonna... Nie po to przecież W. Putin inwestował w międzynarodowy sport oraz w organizacje sportowe, żeby teraz z tych związków i wpływów nic nie miał...

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/...
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/...
[3] https://i.pl/sportowcy-z-rosji...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

30-03-2023 [16:38] - smieciu | Link:

Pudelkowy kącik na NB ma się dobrze. Ciekawe co jest inspiracją dla takich tekstów.
Np.
To za jego kadencji odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Rosji (Soczi - 2014 rok!) i w Chinach (Pekin - 2022).
Straszne autorze no nie? Co ty byś zrobił będąc szefem MKOL? Nie odbył dawno zaplanowanych igrzysk?

Kolejną sprawą jest ów doping z Soczi. Dlaczego MKOL nie zmiótł tego pod dywan? Dlaczego autorze masz pretensje się tego Niemca że pod pretekstem dopingu przyczepiono się do rosyjskich sportowców i przede wszystkim samej Rosji? Dokładając kolejną cegiełkę do jej czarnego wizerunku?
Czy autor jest różowym ewentualnie tęczowym dzieckiem obecnych czasów, wierzącym w czystość sportu? W którym tylko Rosja oszukuje, tylko Rosjanie używają dopingu? Dlaczego ten Niemiec dopieprzył się do Rusków a do innych nie?

Poza tym, dlaczego autor nie dowalił przykładowo organizatorom gali Oscarowej? Nie było tam szefa Niemca, który zakazał Zelenskiemu wpieprzania się w to widowisko? Najwyraźniej. Amerykanie pokazali środowy palec prezydentowi Ukrainy i autor nie ma z tym żadnych problemów. Ma jednak z Niemcem, który wrzucił wszystkich Rusków do jednego brudnego worka.

Dlaczego autor uważa że trzeba karać sportowców rosyjskich jakby nie było wojen na świecie. Nie mniej brutalnych, nie mniej tragicznych. Jakby ci sportowcy byli za nie odpowiedzialni.
Odpowiedź jest prosta. W obecnym różowo spedalonym świecie źli są Niemcy. I Ruscy. Wszyscy. Od niemowlaka po prezydenta. I trzeba o tym klepać. Dzięki temu pieprzeniu zaś z pewnością świat stanie się lepszy a ludzie będą pomkną na tęczowych kucykach do szczęścia nowego lepszego świata.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

30-03-2023 [17:18] - krzysztofjaw | Link:

@smieciu

Wie Pan... Tak czytając Pańskie komentarze do moich treści staję się coraz bardziej osobą, która po prostu Panu współczuje. I ta moja emocja wobec Pana narasta wprost geometrycznie. Tyle tylko, że Pan z reguły nie odpowiada merytorycznie na moje konstatacje. No to niech mi Pan odpowie dlaczego obecny przewodniczący ruchu olimpijskiego przywrócił rosyjski oddział tego ruchu po IO w 2018 roku? 
Pzdr

Obrazek użytkownika smieciu

30-03-2023 [18:43] - smieciu | Link:

 Niemiec jest szefem MKOL. To powód powstania notki. Byłby Hiszpan. Nie powstałby.
Mi brakuje zwyczajnie słów na takie głupoty. Być może stąd emocje. Dlaczego ja muszę czytać takie pudelkowe bzdety?
Normalnie mamy świat na poziomie 15 latek (dziewczyn), które uczestniczyły niedawno w marszach proaobrcyjnych. W tym  świecie trzeba szukać każdego Niemca na stołku i pokazywać zło, które przez  niego przemawia. Nie ma żadnego znaczenia że ludzie na stołkach robiący to samo są każdej narodowości. Nie ma znaczenia że są też Niemcy, którzy robią coś wręcz przeciwnego.
Po prostu trzeba trzepać ten idiotyzm. Opowieść o potworze kryjącym się za Niemcem. Ten potwór nie chce puścić radosnego kucyka i na tym polega problem...  To jest tak żenująco głupie że muszę czasem zareagować.

Jak przykładowo można napisać zdanie, które wyżej przytoczyłem o Soczi i Pekinie? Przecież to jakaś dziecinada. Choćby dlatego Soczi miało miejsce przed zajęciem Krymu. Przyznanie Pekinowi igrzysk też ma świadczyć o demonizmie tego Bacha?
To może napisze jeszcze pan tekst o sobie o tych wszystkich, którzy kupują chińskie towary. Niemieckie. A jeszcze niedawno także ruski węgiel - czego pewnie nie robił ten Bach.
Sorki ale pudelkowa żenada po prostu wylewa się z tej notki. Jak można w ogóle pisać takie pierdolety?
Jak można brać poważnie autora takich tekstów?

PS
Aaa nie byłem w temacie. Ale teraz widzę skąd ten tekst. Szef MKOL zarzucił hipokryzję Morawieckiemu. I słusznie! Przecież Morawiecki ciągle i nieustannie pajacuje. Kryguje się na najczystszą polityczną panienkę w na całym świecie. Już samo to jest żałosne.
Weźmy np. jego krzyki w sprawie ostatniej uchwały że UE kasuje spalinówki. Dlaczego Morawiecki to robi skoro doskonale wie że i tak się Polska dostosuje. Przecież wszyscy poza Polską (niby) mają to samo zdanie. Ale nie... On będzie grać świętoszka. A wyborcy łykać te ckliwe bzdety. Bo pisowskim wyborcom można wcisnąć wszystko. Zaczęło się od elektrycznych samochodów - które nie powstały, pewnie dlatego że są be. By przejść do zielonej energii, która nachalnie atakuje każdego widza rządowych reklam.
Podczas kiedy Polska realizuje posłusznie plany światowych macherów, Morawiecki pierdzieli dla swoich wyznawców. Wyznawcy to łykają. A jeśli pojawia się ktoś z krytyką (jak ten Bach) to trzeba napisać tekst reagujący na tą obrazę majestatu.
Tragedia.

Obrazek użytkownika Jan1797

30-03-2023 [20:40] - Jan1797 | Link:

Śmieciu, zachowuj się proszę.
Autor pisze wyraźnie;
"Odkryto, że Rosja majstrowała przy laboratorium antydopingowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi i że rząd przez wiele lat sankcjonował doping wśród rosyjskich olimpijczyków. Przemawiając podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku, Thomas Bach wezwał do „przestrzegania zasad i zachowania czystości” i to jego wezwanie zostało powszechnie zinterpretowane jako odniesienie się do rosyjskiego skandalu.
Nie udowadniaj mi, że zadupie ma tu trwać bo pamięć masz krótką. 10 lat wstecz, bitą drogą jechałem w Bieszczady i łowiłem sam. Dzisiaj stoję w kolejce godzinę, w sklepie, knajpie, kolejce górskiej i hotelu, za wędkowanie płacę więcej niż na Wyspach, bo ty samorządzisz i jojczysz marząc o 3,20 /godzinę?

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2023 [21:27] - Pers | Link:

@smieciu
Autor to zdeklarowany rusofob i germanofob. Sam się do tego przyznał w jednej z poprzednich notek.
Jemu można tylko współczuć. Takie fobie są nieuleczalne.

Obrazek użytkownika Ryan

30-03-2023 [22:26] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
​Masz wreszcie ten prąd?

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-03-2023 [08:45] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz ty przecież jesteś zadeklarowany rusofil, bo rusofob to brzmi dumnie tym i ja się szczycę..

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

30-03-2023 [22:46] - krzysztofjaw | Link:

@smieciu
"Jak przykładowo można napisać zdanie, które wyżej przytoczyłem o Soczi i Pekinie? Przecież to jakaś dziecinada. Choćby dlatego Soczi miało miejsce przed zajęciem Krymu".
No tak... ale przedtem była wojna w Czeczenii a później W. Putin napadł na Gruzję, aby uniemożliwić przeprowadzenie przez ten kraj rurociągu z Kazachstanu omijającego Rosję. A Chiny... pamięta Pan protesty na placu Niebiańskiego Spokoju (masakra na Placu Tian’anmen)? Wiem to było dawno, ale na świecie jest tylko kilka dużych a jednocześnie totalitarnych krajów a Chiny są jednym z nich. Powtórne przyjęcie Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego do rodziny olimpijskiej nastąpiło w 2018 roku, czyli po zajęciu Krymu. 

A, że teraz jest Niemiec szefem MKOl to już nie moja wina. Równie mocno krytykuję proputinowskiego Giovanni Vincenzo Infantino, który jest szefem FIFA i jest Szwajcarem włoskiego pochodzenia a nie Niemcem...

Pzdr

Obrazek użytkownika u2

30-03-2023 [16:42] - u2 | Link:

Niemiec, były szermierz Thomas Bach, który jest po prostu pro-putinowski (pro-rosyjski) a nawet pro-chiński

Nie chce mi się wierzyć, że p. Bach podjął indywidualnie taką decyzję. Pewnie była większość w MKOl za takim rozwiązaniem.  Ukraińcy, czyli m.in. p. Reznikow, już powiedzieli, że będą wskazywać tych sportowców ZBiR-u którzy wspierają wojnę z Ukrainą lub wręcz w niej uczestniczą. Więc raczej igrzyska odbędą się bez zbędnej wojennej propagandy.

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

30-03-2023 [17:20] - krzysztofjaw | Link:

@u2

W. Putin dotuje (dotował?) także działaczy olimpijskich indywidualnie. Tak też jest (było?) w przypadku szefa FIFA i całej organizacji piłkarskiej. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ryan

30-03-2023 [16:51] - Ryan | Link:

Do Olimpiady ponad rok
Nie sądzę by do tego czasu bandyckie kraje jak Białoruś czy rosja były obecne na mapach Europy jako byty państwowe

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

30-03-2023 [16:58] - Eugeniusz Kościesza | Link:

"Heil Bach"
Tak jakoś wygląda iż od 10 lat MKOL, tj  od czasu obsadzenia jego władz  Niemcami jak np. Thomas Bach  (zapewne  za sprawą finasowego wpływu karelu a’la Rothschild –tego min. emitującego przez swój bank  walutę Euro)  dokonał swoistej transformacji z MKOL  przez  asymilację Deutscher Olympischer Sportbund (skrót: DOSB) w obecną formę: DNKOL (Dojcze –Nazistowski Komitet Olimpijski ). Komitet, który analogicznie do niemieckiej (także dojcze-nazistowskiej) tzw. Komisji Europejskiej   ideowo nawiązuje  swymi wzorcami  do „tradycji demokratycznych” organizatorów olimpiady 1936 roku w Berlinie. Jak to widać w kwestii dopuszczenia Kacapów do występów olimpijskich , nazistowskie geny członków zarządu obecnego  DNKOL + reklamówki biedronki, zawsze  robią swoje. Proponuję więc nowe olimpijskie pozdrowienie dla uczestników olimpiady w Paryżu : „Heil Bach”  (które łatwo przyswajalne,  notabene, nawet  fonetycznie lepiej brzmi niż np. „Heil Hitler” ) i powinno się przyjąć z sukcesem ...  

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-03-2023 [19:04] - Imć Waszeć | Link:

Znalazłem krótki komentarz do tego, co się dzieje na Ukrainie: https://qph.cf2.quoracdn.net/m...

Obrazek użytkownika Czesław2

30-03-2023 [19:43] - Czesław2 | Link:

Lewa strona zdjęcia chyba niekompletna?

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

30-03-2023 [19:56] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@imć waszeć
Widzenie klawe,  jak cholera- Egon . Towarzyszu o ksywie „imć waszeć”!
Ale w tej  fajnej grafice- co najmniej brak flagi UE, a przynajmniej barw DE oraz  jakiegoś zająca z barwami obecnej Francyji ! To specyficzno komuchowa grafika autora i jakieś celowe zapomnienie głównych flag Europy .  Dlatego ta „świetna” grafika capi na wskroś kacapowo-warszafkową rysunkową propagandą  z PRL. Ale sami się tym komentarzem  towarzyszu "imć waszeć" ujawniliście się co najmniej   jako potomek wielbiciela dziennika  „Trybuna Ludu”  jak i o podobnych grafikach tygodnika "NIE" !    

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

30-03-2023 [19:56] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@imć waszeć
Widzenie klawe,  jak cholera- Egon . Towarzyszu o ksywie „imć waszeć”!
Ale w tej  fajnej grafice- co najmniej brak flagi UE, a przynajmniej barw DE oraz  jakiegoś zająca z barwami obecnej Francyji ! To specyficzno komuchowa grafika autora i jakieś celowe zapomnienie głównych flag Europy .  Dlatego ta „świetna” grafika capi na wskroś kacapowo-warszafkową rysunkową propagandą  z PRL. Ale sami się tym komentarzem  towarzyszu "imć waszeć" ujawniliście się co najmniej   jako potomek wielbiciela dziennika  „Trybuna Ludu”  jak i o podobnych grafikach tygodnika "NIE" !    

Obrazek użytkownika zbychbor

31-03-2023 [08:50] - zbychbor | Link:

@Imć
jeden obraz więcej wart jak tysiąc słów

Obrazek użytkownika spike

31-03-2023 [12:29] - spike | Link:

@zbychbor
w obecnej dobie, wartość obrazu jest pod wielkim znakiem zapytania, kwestia oprogramowania i umiejętności graficznej generującego dowolny obraz, a do tego już się zaprzęga AI.
Obecnie możliwe jest np. wygenerowanie oryginalnego przemówienia dowolnego polityka, którego mimikę można tak zmienić, że widz będzie widział i słyszał inne słowa, niż w oryginale, tak że czytający z ruchu warg też potwierdzą "oryginalność" wystąpienia, co już się wykorzystuje, jak do tej pory (chyba) do filmów.

Obrazek użytkownika zbychbor

31-03-2023 [13:32] - zbychbor | Link:

@spike
pełna zgoda, ale chodzi mi o konkretnie ten satyryczny obrazek :)

Obrazek użytkownika Ryan

30-03-2023 [19:43] - Ryan | Link:

Pierwsze igrzyska odbyły się w roku 776 p.n.e. Na czas igrzysk olimpijskich zaprzestawano wojen. Podczas trwania konfliktów ogłaszano „pokój boży” i wojny wstrzymywane były na 2 miesiące. Igrzyska trwały 5 dni, reszta czasu była przeznaczona na wyruszenie i powrót z igrzysk przez widzów i zawodników

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [14:43] - sake3 | Link:

@Ryan.....Wygląda na o że wrócimy do roku 776 i igrzysk olimpijskich.Skoro ,,siły wyższe'' czyli rząd światowy wprowadzą zakazy podróżowania środkami transportu to i zawodnicy i kibice będą docierać na miejsce piechotą, a to nieco potrwa.Dzisiaj mamy więcej dyscyplin do rywalizacji sportowej,więc chyba igrzyska potrwają dużo dłużej niż te 5 dni. Czyli wojen na ten okres nie będzie i osiągniemy maksymalny w dziejach ludzkości postęp.

Obrazek użytkownika Ryan

30-03-2023 [19:43] - Ryan | Link:

Pierwsze igrzyska odbyły się w roku 776 p.n.e. Na czas igrzysk olimpijskich zaprzestawano wojen. Podczas trwania konfliktów ogłaszano „pokój boży” i wojny wstrzymywane były na 2 miesiące. Igrzyska trwały 5 dni, reszta czasu była przeznaczona na wyruszenie i powrót z igrzysk przez widzów i zawodników

Obrazek użytkownika marsie

30-03-2023 [21:31] - marsie | Link:

Bach dzisiaj: "To godne ubolewania, że niektóre rządy nie chcą szanować wiekszości w ruchu olimpijskim i wszystkich zainteresowanych stron, ani autonomii sportu".
Komentarz zbyteczny – proruskie lewactwo rządzi!
Chodzi nie tylko o MKOL, spójrzcie na tenis – lewackie władze ATP i WTA (szefem zawodniczek jest Azarenka, wielbicielka Łukaszenki, a ruscy są hardzi - Potapowa wchodzi na kort w koszulce Spartaka, a podczas obecnego turnieju w Miami ruska Aleksandrowa w meczu z Bencic grała "pod białą flagą" mając ramiączka w kolorze ruskiej flagi – ciekawe, tylko ja to zauważyłem?!) ukarały Wimbledon odbiorem punktów dla zawodników, w tym roku zmuszają go do zmiany decyzji, grożąc tym samym plus odebranie prawa do organizacji innych turniejów!
Wydaje mi się, że Wimbledon się ugnie – nie tylko złamie stuletnią ponad tradycję "białych strojów" (feministki w obronie kobiet – biały jest niebezpieczny, kobiety mają okres!), ale pozwoli na start "ruskich i białoruskich"!
Ja pisałem już dawno – ruskich należy odciąć "od wszystkiego" (tu 10 bodaj dziedzin!), a zwłaszcza od sportu, bo to dla nich "ważne, jak cholera"!
A wszelkie tu komentarze "śmieci czy waszeci" to komentarze zadaniowe, więc pytanie typu "a nie wstyd wam" nie ma sensu!
Pozdrawiam Autora.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

30-03-2023 [22:49] - krzysztofjaw | Link:

@marsie

Dziękuję za uzupełnienie i komentarz...
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

30-03-2023 [21:39] - spike | Link:

Chciałoby się rzec, że jedynym wyjściem, w przypadku uczestnictwa w Igrzyskach Rosji i Białorusi, byłby zapowiedziany przez kluby wszystkich krajów uczestników, bojkotu uczestnictwa, ale na to chyba nie można liczyć, każdy zawodnik trenuje 4 lata, by pokazać co potrafi, a i przy okazji zarobić, albo odwrotnie.

Ciekawe jak będzie z występem "kobietonów" jakie kryteria będą obowiązywać przy klasyfikacji płci, kiedyś były hormony, ale okazało się, że można ich obecność "zmajstrować", chyba by pozostała jedyna metoda DNA, ale z pewnością na to nie zgodzą się "zmiennicy" z WHO włącznie, tam też są ludzie z kredytami.

Jakakolwiek operacja na genitaliach, nie zmieni płci, jedynie zmiana DNA, a to jest poza zasięgiem obecnej "medycyny", a i niewiadomy wynik takiej transformacji.

Co można zrobić, skoro sędzia sądu karze świadka uznając to za obrazę, który do zgodnie z dokumentem tożsamości zwraca się do deklarowanej "kobiety"  jak do mężczyzny ?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

30-03-2023 [22:52] - krzysztofjaw | Link:

@spike

Wedle mnie jest na dziś jedna metoda kwalifikowania sportowców do określonej płci : płeć w momencie urodzenia... 
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

31-03-2023 [12:19] - spike | Link:

taka kwalifikacja nie jest pewna, już są głosy, by rodzice mogli decydować o płci dziecka, tylko i wyłącznie biologia jak do tej pory jest niepodważalna i to ona powinna być decydująca o płci, nawet nie operacja plastyczna, która nie zmienia biologii człowieka.
Najbardziej byłem zaskoczony tym, że z penisa robi się pochwę, poprzez odwrotne przewleczenie.
Sens życia traci na wartości, liczą się doraźne egoistyczne korzyści, nie wchodząc już jakie, bo satysfakcji seksualnej z pewnością taka "kobieta" nie dozna.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-03-2023 [14:32] - Siberian Husky Dog | Link:

Niemiecki aparatczyk Thomas Bach realizuje twardo linię Scholza-Putina.
Prędzej wykluczy z igrzysk Polskę i Ukrainę za krytykę niż Rosję i Białoruś za zbrodnie przeciw ludzkości
Nie ma bardziej złowrożebnej odpowiedzi na wyzwania współczesności niż pokrętne, bismarckowskie myślenie Niemców, ożywiające oś Berlin-Moskwa.