Im dłużej broni się Ukraina tym większe szanse na rządy PiS!

Tego W. Putin ani O. Scholtz się nie spodziewali, bo chyba nikt nie jest tak naiwny, aby wierzyć, iż rząd niemiecki nie znał planów rosyjskiej agresji na Ukrainę! Zresztą pewnie i wiele innych krajów (dzięki ich służbom specjalnym) również wiedziało, że ta agresja nastąpi. Dla przykładu USA były już zawczasu przygotowane do ewakuacji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Ameryki a Polska była organizacyjnie przygotowana do pomocy Ukraińcom od pierwszego dnia wojny. 

Wróćmy jednak do Niemiec i Rosji. Było przecież tak pięknie! 

W USA wybory prezydenckie wygrał ich faworyt J. Biden, który 19 maja 2021 roku ogłosił, że "Stany Zjednoczone rezygnują z nałożenia sankcji wobec spółki Nord Stream 2 będącej operatorem powstającego na dnie Bałtyku gazociągu łączącego Rosję i Niemcy. W raporcie amerykańskiego Departamentu Stanu przekazanym Kongresowi napisano, że rezygnacja z sankcji leży w interesie narodowym USA" [1]. Prezydent USA dodatkowo stwierdził też, że: "od początku był przeciwnikiem tego projektu, ale w chwili, gdy objął urząd w styczniu 2021 roku, gazociąg był już prawie ukończony. W takiej sytuacji sankcje byłyby kontrproduktywne dla naszych relacji z Europą - wyjaśnił. – Nasi sojusznicy w Europie znają nasze stanowisko w tej sprawie – dodał Biden podczas spotkania z dziennikarzami w ogrodach Białego Domu. - I to nie jest tak, że mogę Niemcom pozwolić coś robić czy nie robić czegoś – powiedział, pytany, dlaczego pozwala Rosji i Niemcom na dokończenie gazociągu" [2].

Czyż dla Rosji i Niemiec nie było wtedy wspanialszej wiadomości? USA dały im niejako wolną wolę do uzależnienia od rosyjskiego gazu całej UE a niezwykle tani ten gaz płynąłby dwoma Nord Streamami najpierw z Rosji do Niemiec a później z odpowiednim zyskiem byłby dystrybuowany z Niemiec do innych krajów europejskich. W ten sposób kondominium rosyjsko-niemieckie zacisnęłoby swoje łapy na wszystkich państwach Unii Europejskiej, która - pozbawiona ingerencji USA - stałaby się jednym wielkim landem niemieckim a strefy europejskich wpływów podzielone zostałyby pomiędzy Rosję i Niemcy. Z tego punktu widzenia już wiemy dlaczego UK dużo wcześniej zrobiła wszystko, aby wyjść z niemieckiej UE a Niemcy w nowej umowie koalicyjnej zapisały budowę Jednego Sfederalizowanego państwa Europa ze stolicą w Berlinie i bez żadnych państw narodowych. 

Hipotetyczny podział wpływów niemiecko-rosyjskich zapewne przebiegał na wschód od Polski i krajów bałtyckich należących do NATO. Stąd prezydent Rosji W. Putin został ośmielony i zdecydował się zaatakować Ukrainę, którą od zawsze uważał jako rosyjską i niezbędną do budowy mocarstwowej Rosji. 

O. Scholz i W. Putin spodziewali się bardzo szybkiej kapitulacji Ukrainy (w przeciągu kilku a najwyżej  kilkunastu dni) a reakcja USA oraz całego świata będzie identyczna jak w przypadku rosyjskiej aneksji Krymu, czyli żadna. 

Ku zaskoczeniu wszystkich Ukraińcy heroicznie bronią się do dzisiaj a przetrwali pierwsze miesiące inwazji jedynie dzięki Polsce i Wielkiej Brytanii. Zatem możemy zrozumieć dlaczego Niemcy od samego początku wzbraniały się od pomocy militarnej dla Ukrainy i dlaczego nawet do dzisiaj czekają aż w końcu ten ich koszmar, czyli Ukraina padnie pokonana przez Rosję. 

Ale ta agresja przede wszystkim spowodowała też całkowitą zmianę polityki gabinetu J. Bidena. On sam był krytykowany nawet przez swoje demokratyczne zaplecze zaraz po decyzji o braku sankcji na Nord  Stream 2. Teraz - wobec bohaterskiej obrony Ukraińców i rosyjskiego ludobójstwa - został niejako zmuszony do tej zmiany polityki przez wszystkie strony: amerykańskie lobby polityczno-wojskowe, amerykańskie służby specjalne, Demokratów i Republikanów, nie mówiąc już o samym społeczeństwie amerykańskim. USA tedy powróciły do Europy, wsparły uzbrojeniem i miliardami USD Ukrainę, przystąpiły do pomocowej koalicji Polska-UK, ponownie wyznaczyły Polskę jako największego sojusznika USA w UE, zaczęły ponownie wspierać całą wschodnią flankę NATO z Polską na czele.  A do tego działania Rosji spowodowały, że inne blisko-sąsiedzkie wobec Rosji kraje jak Finlandia i Szwecja wkrótce dołączą do Sojuszu Północnoatlantyckiego.  

A cóż to oznacza dla Niemiec i Rosji? Otóż czasowy i realny koniec niemieckich planów budowy z UE swojego Jednego Państwa Europa a także znaczne obniżenie roli Niemiec w całej europejskiej i światowej geopolityce! Stąd ich ta wściekłość i bezpardonowe niemieckie (też unijne) ataki na Polskę. Dodatkowo też na lata został wstrzymany proces stworzenia przez mocarstwowe Niemcy i mocarstwową Rosję tzw. Eurazji od Władywostoku po Lizbonę. 

A dla Polski? Na pewno atak Rosji na Ukrainę, nasza pomocowa proukraińska postawa oraz powrót USA do Europy zmieniły nasze geopolityczne położenie. Chyba w końcu i do Niemców to powoli dociera, bo komentując wczorajszy wykład M. Morawieckiego w Heidelbergu, niemiecki dziennik „Welt” stwierdził: "Od 24 lutego 2022 roku Polska otrzymała nową rolę w Europie" [3].  

Każdy też kolejny dzień obrony Ukraińców oddala nas od wyborczego zwycięstwa proniemiecko-prorosyjskiej partii PO (KO) i człowieka uznawanego za swojego przez kondominium rosyjsko-niemieckie, czyli D. Tuska. 

Historia bywa naprawdę przewrotna. Przecież gdyby nie ta agresja Rosji i bohaterska oraz długookresowa obrona Ukraińców to dzisiaj USA nie byłoby w Europie, spokojnie płynąłby gaz przez dwa Nord Streamy, Niemcy i Rosja współpracowałyby ze sobą modelowo a Polska zdana byłaby tylko na "lizanie du...y" niemieckiej UE. W takich warunkach byłoby bardzo ciężko utrzymać władzę przez ZP (PiS). A tak "dzięki" W. Putinowi to utrzymanie pisowskiej władzy staje się coraz bardziej realne. Oj... ten J. Kaczyński... już nie tylko rządzi w TVN czy GW, ale i jest doradcą i nadzorcą W. Putina:)))) [4].

Tak na koniec sowowo-przyjacielsko dygresyjnie i retorycznie pytająco podpowiem. W obecnej walce pomiędzy służbami specjalnymi Niemiec i Rosji ze służbami specjalnymi UK-USA-Izrael, raczej w wojennej dziś Europie zwycięskimi zostaną te ostatnie... A obecny rząd z jakimi obcymi służbami specjalnymi potencjalnie blisko współpracuje? A totalnej opozycji do jakich potencjalnie obcych służb specjalnych jest bliżej?

[1] https://www.dw.com/pl/biały-dom-potwierdza-nie-będzie-sankcji-na-spółkę-nord-stream-2/a-57592796
[2] https://www.dw.com/pl/biden-sa...łyby-kontrproduktywne/a-57667770
[3] https://wpolityce.pl/swiat/639...
[4] Przecież w mediach lewicowo-demoliberalnych oskarża się np. J. Kaczyńskiego o zainicjowanie ataku na św. Jana Pawła II, ale też o to, że to on spowodował wojnę na Ukrainie... Odjazd zupełny...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-03-2023 [16:46] - u2 | Link:

Polska była organizacyjnie przygotowana do pomocy Ukraińcom od pierwszego dnia wojny. 

Koncentracja kacapskich wojsk zaczęła sie w połowie 2021 roku. Amerykanie o tym trąbili na cały świat. To że liczyli na szybkie zwycięstwo i podbicie Kijowa świadczy nazwanie tej wojny jako specjalna operacja. Dwa komanda śmierci miały pojmać lub zabić Zełeńskiego i zastąpić go Janukowyczem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-03-2023 [18:36] - krzysztofjaw | Link:

u2
Dokładnie, z tym, że nawet J. Biden miał zbyt duże mniemanie o wielkości armii rosyjskiej i jej możliwościach. Dlatego też na początku uważał, że wojna potrwa góra kilkanaście dni. Dobrze, że ma dobrych doradców, ale i on sam po kilku tygodniach przekonał się, że mocarstwo militarne Rosji jest raczej nadmuchaną nadmiernie bańką.
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

22-03-2023 [06:54] - u2 | Link:

uważał, że wojna potrwa góra kilkanaście dni

Gdyby Zełeński wyjechał za namową Amerykanów, to mogło by tak to się potoczyć.

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2023 [08:17] - Jabe | Link:

Skąd ta wiedza?

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2023 [09:10] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw.......Mocarstwo nigdy nie jest nadmuchaną nadmiernie bańką,nawet w kwestiach armii.Mocarstwo takie jak Rosja zawsze jest w stanie dostarczyć brakującą ilość żołnierzy.Poza tym mocarstwo ma siłę i środki dla prowadzenia wojny na innym niż militarnym froncie na propagandę,wspieranie innych reżimów i działalność szpiegowską,na intrygi i prowokacje.Gdyby Rosja była tak osłabona jak się uważa to pan Xi nie zadawałby sobie trudu z wyciąganiem pomocnej dłoni.On wie,że słabość jest przejściowa a jego rozmowy z Rosją to pilnowanie chwilowego sojusznika  a w niedalekiej przyszłości przeciwnika.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-03-2023 [06:17] - Czesław2 | Link:

Ukraina się broni, to prawda. ten fakt jest tylko przykrywka do likwidacji Polski.
https://wgospodarce.pl/informa...
Ten :szwedzki" fundusz ma w europie już 150 tys mieszkań. W Polskich miastach wiszą bannery :"kupię KAŻDĄ nieruchomość za gotówkę". Nie wiem, kto je wiesza, na pewno nie polski emeryt, czy rodzina z małym dzieckiem. Kolega przyciśnięty do muru kredytem mieszkaniowym w Krakowie był zmuszony rzucić żone z rocznym dzieckiem i pojechać do Niemiec do roboty. Rząd milczy.

Obrazek użytkownika u2

22-03-2023 [06:50] - u2 | Link:

Kolega przyciśnięty do muru kredytem mieszkaniowym w Krakowie

To bank nie sprawdził tzw. zdolności kredytowej kolegi ? A może dał mu kredyt w obcej walucie typu franki szwajcarskie ? Też mam kolegę, którego bank oszukał na taki kredyt.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2023 [08:12] - tricolour | Link:

@u2

Bank oszukuwal, twoj kolega oszukiwał, wygrał lepszy.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-03-2023 [14:33] - Czesław2 | Link:

Czyli wykupywaniem Polski nikt się nie interesuje? To też jakaś informacja.
https://www.portalsamorzadowy....

Obrazek użytkownika Pers

22-03-2023 [12:15] - Pers | Link:

Tani gaz i ropa to znaczy rzeczywiście koszmar.
Teraz wróciliśmy do normalności i kupujemy drogi ale za to patriotyczny gaz z USA.