Mateusz Dyrektywa-Morawiecki

Został Morawiecki premierem. Choć bardzo lubiłem i ceniłem panią premier Beatę Szydło, to starałem sobie tę decyzję zracjonalizować, że następca to człowiek światowy, pewnie zna połowę Brukseli, a ponadto to syn bohatera i wielkiego człowieka, też pewnie twardy rewolucjonista.
Jak teraz myślę o nim, jako wychowanym w Solidarności Walczącej, że to musi być człowiek mężny, twardy; klasyczny rewolucjonista, to autentycznie chwyta mnie mocny wqurw. Chłop bez jaj? Oportunista? Strachliwy? A może czymś go szantażują?

Od kilku lat cały ten aparat Unii Europejskiej to szpital wariatów. Tylko jest jeszcze gorzej, może z powodu covidu, bo władzę, zamiast doktorów, przejęli pacjenci - idioci. I na dodatek złodzieje.

Ta eskalacja kretyńskich projektów związanych z ideologią klimatyzmu, która na końcu ma nas zagnać z powrotem do jaskiń i maczug, dla każdego trzeźwo myślącego człowieka to wymysły ciężko chorego człowieka. Lecz pan Morawiecki jakby tego nie zauważał, podpisuje jak leci bez czytania, a jak mu ktoś mądry zwraca uwagę, że tego zaakceptować nie można, to odpowiada: W takim razie wyrzucą nas z Unii. Rany Julek! Wyrzucą! Sami mamy się wypisać i jeszcze pokazać im faka!

Rozwścieczyła mnie przyjęta dyrektywa o domach i mieszkaniach, jak ci durnie mówią - zero emisyjnych. Oczywiście chodzi o energię. Ogrzewanie, ciepła woda i takie tam. To na początek, bo umysł wariata jest twórczy, gdyż panuje w nim gonitwa myśli.
No dobrze, nie będę ukrywał, że jak to przejdzie, to mocno dostanę po dupie finansowo. Akurat jako człowiek przezorny, mam piec węglowy, kocioł gazowy i mój ukochany kominek z płaszczem wodnym. Właśnie kupiłem do niego piękne drewno i dobre brykiety.
No i dobrze... Jak mnie pan Dyrektywa-Morawiecki zmusi do kretyństw zero-emisyjności, to w tej "zielonej transformacji" nie zmieszczę się nawet z kosztami ponad 100 tysięcy zł. Wliczam w to również złomowanie tego, co już mam. Mój kocioł gazowy dzisiaj kosztuje ponad 10 tyś. zł, a instalacja drugie tyle.
Fotowoltaika odpada, bo dach mojego domu jest nieco bajkowy i te minimum 20 paneli nigdzie się nie zmieści. Pompa ciepła to również totalna ściema. Ponadto niemądre owieczki mówią o pompach cieplnych, gdy cwaniacy sprzedają im prastare i marne klimatyzatory (AC - air condition). Wtedy moje rachunki za prąd nie będą niższe niż 5 tyś/mc.

To Fit for 55 to bezczelne oszustwo i ukryty szkopski biznes, którzy wymyślili sobie szybką kasę na prymitywnych wiatrakach i instalacjach fotowoltaicznych, opartych na panelach chińskiej produkcji - po Putinie - największego przyjaciela Szkopów.

Popatrzcie - francuski naród już kolejny tydzień walczy na ulicach z władzą, bo im wiek emerytalny chcą podnieść z 62 lat, na 64. Gdy banda Tuska podnosiła nam do 67 ten wiek, w tym kobiety nawet o 7 lat (!!!), to polskie owieczki tylko smutno pobekiwały. Teraz. każda rodzina odczuje śliską łapę tych brukselskich łapciuchów.
A nas - naród - nie ma kto bronić. "Wyrzucą nas z Unii!". No jasne... I co z tego.

Ps. Nic nie napiszę o innej dyrektywie mającej na celu grabież Polskich Lasów. Nie ma w naszym słowniku takich przekleństw, jakie musiałbym użyć.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [14:04] - u2 | Link:

Pompa ciepła to również totalna ściema.

No nie, krewni mieszkają w Szkocji i tam rząd brytyjski, nie szkocki, zafundował im bezpłatnie pompy ciepła. Opłata za ogrzewanie jest refundowana więc płacą zaledwie 3 funty miesiecznie za c.o. Szkoci są oszczędni :-)

PS. Co do PMM, to proszę nie ulegać propagandzie kuń-federackiej, którą serwuje tutaj np. nijaki Darek. Według niej w Polsce nie da się obecnie żyć. To jest dopiero totalna ściema :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-03-2023 [15:29] - jazgdyni | Link:

@u2

Cześć

A ja tylko rozmyslam, jak by tu tych brukselskich po*ebów poskromić. Nie znam z historii takiego wysypu głupoty, tylko z powodu szkopskiego przemysłu.

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [15:34] - u2 | Link:

tylko z powodu szkopskiego przemysłu

Proszę zauważyć, że BND specjalnie rozpowszechniało wersję o 'polskich obozach śmierci' podczas tzw. zimnej wojny. To samo Niemcy robili w rozpowszechnianiu określenia 'polnisze wirtszaft' jako pejoratywnego. To samo robią na NB antypolskie trolle. Mamy się wstydzić, taką pedogogikę wstydu nam serwują. Nic nowego pod Słońcem :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [05:20] - jazgdyni | Link:

@u2

Jest tak, że niektórzy ludzie nigdy nie dojrzewają. Ale żeby cały naród był aż taki gówniarski?! Zachowanie Szkopów nie przekracza rozumu i logiki pięcioklasity. I to na poziomie trzy minus.

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [08:16] - u2 | Link:

Zachowanie Szkopów

Do tej pory mieli parasol ochronny USA. Ale zawsze marzyli o wyrwaniu się spod tej kurateli. Dlatego kombinują jak koń pod górę z kacapią. Skończylo się to już wojną na Ukrainie, wcześniej w Gruzji. A założę się, że konflikt z kacapią będzie narastał.

Obrazek użytkownika Darek65

19-03-2023 [17:08] - Darek65 | Link:

"kuń-federackiej, którą serwuje tutaj np. nijaki Darek...." - Zalecam wizytę u psychiatry. Nigdzie nie napisałem, że tu się nie da żyć. Napisałem, że chcę żyć w mojej Polsce, jako wolny człowiek, a nie niewolnik, pracujący za miskę ryżu, jak to prawił Morawiecki. To kolejny kiepski historyk, po Tusku, Komorowskim i paru innych, który dziwnym trafem zaszedł na salony. Jakiś czas temu stary Morawiecki, w przypływie szczerości powiedział, że jego syn jest namaszczony. I ten przeciętny historyk nagle zostaje wysłany na staże w niemieckich bankach. No cóż, długi należy spłacać. Nie dziwi gorące powitanie Kowalczyka na targach rolniczych w Kielcach.... Jak te rolasy śmieli wygwizdać jaśnie pana ministra. https://twitter.com/Bob_Gedron...

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [17:11] - u2 | Link:

chcę żyć w mojej Polsce, jako wolny człowiek, a nie niewolnik, pracujący za miskę ryżu, jak to prawił Morawiecki

Oto kolejna kuń-federacka mundrość, według nijakiego Darka nie żyje on w wolnej Polsce, tylko jest niewolnikiem :-)

PS. To kto mu każe pisać na NB, jego właściciel ? :-)

Obrazek użytkownika Darek65

19-03-2023 [17:23] - Darek65 | Link:

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Mark Twain

Obrazek użytkownika Jan1797

19-03-2023 [17:50] - Jan1797 | Link:

Jak te rolasy śmieli wygwizdać jaśnie pana ministra. https://twitter.com/Bob_Gedron...
-------

Czy dociera do naszych drogich adwersarzy, jak niewinnie wszystko się zaczęło od nurkujących ślimaków i giętych bananów?
Proszę mi przypomnieć kto jak głosował w tej sprawie? I dalej -kto tych głosujących wybrał? Czyli patrząc od strony Brukseli w powyższej sprawie, jak i lasów ratowanych nocą w sejmie, cześć ludu nad Wisłą jest za jednym i drugim? Ale do tego trzeba mieć dobrą pamięć i wiedzę, twitter oczywiście nie przeszkadza :-)

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [18:14] - u2 | Link:

Jak te rolasy śmieli wygwizdać jaśnie pana ministra

Proszę zauważyć jak nijaki Darek określa rolników, jako 'rolasów', widać Darek z wielkiego miasta, młody i wykształcony. A stowarzyszenie 'Oszukana wieś' to kolejna zadyma robiona prawdpodobnie przez pseudo-ludowców i komuszków. Podobnie jak Agrounia.  Wybory się zbliżają, trzeba więcej zadym :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

19-03-2023 [18:48] - Jan1797 | Link:

 'Oszukana wieś' to kolejna zadyma robiona prawdpodobnie przez pseudo-ludowców i komuszków. Podobnie jak Agrounia.
-----

Podobnie oceniam pikietę w Medyce. Czy garstka rolników dała się wmanewrować, gdy ceny warzyw stały się dochodowe? 

Obrazek użytkownika Darek65

19-03-2023 [20:24] - Darek65 | Link:

Rozumiem, że ogromne protesty rolników w Niderlandach i Belgii, to też ichniejsi zadymiarze ? 

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [20:55] - u2 | Link:

protesty rolników w Niderlandach i Belgii

Co innego słuszne protesty rolników w Beneluksie przeciwko oszołomstwu,  co innego Agrounia i "Oszukana WSI". To są proste sprawy, ale nie dla niewolnika "Darek", któremu właściciel kazał uprawiać antypolską propaganduchę na NB.

Obrazek użytkownika MFW

19-03-2023 [19:42] - MFW | Link:

 "...rząd brytyjski, nie szkocki, zafundował im bezpłatnie pompy ciepła."
Aby ogrzewać dom przy pomocy pompy ciepła, to oprócz samej pompy ciepła, trzeba zbudować od nowa instalację wewnętrzną, przystosowaną do parametrów temperaturowych, przy jakich pompa ciepła będzie pracować efektywnie, osiągając odpowiedni współczynnik efektywności COP , gruntowych i powietrznych pomp ciepła.
Nawet przy zerowym koszcie pompy ciepła, wydatek na nową instalację to w zależności od powierzni ogrzewalnej i zapotrzebowaniu ciepła, zależnym od własności  przegród budowlanych (współczynniki "k" przegród), to kilanaście a nawet kilkadziesiąt tys. PLN.

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [19:50] - u2 | Link:

to kilanaście a nawet kilkadziesiąt tys. PLN

Instalacja również była bezpłatna. Po prostu Szkoci, a szerzej Brytyjczycy, inwestują w przyszłość. Pompy ciepła wieczne nie są, ale te kilkadziesiąt lat na pewno popracuja, a konserwacji przy nich niewiele.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-03-2023 [21:18] - Tomaszek | Link:

A ruscy łady rozdawali na placu czerwonym . Srutu tutu . Znaczy rowery kradli w Leningradzie .

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [05:27] - jazgdyni | Link:

@MFW

Cześć

Już ponad 20 lat zafascynował mnie pomysł i idea pompy cieplnej. Tylko wówczas podstawą projektu, matematycznie wyliczoną z praw termodynamiki, było wykopanie niemalże kilkudziesięciometrowej studni w ziemi/skale, by dotrzeć do głębokości, gdzie jest spora różnica temperatur między powierzchnią a dnem tej dziury.

Czy jeszcze ktoś powszechnie tak robi?

Obrazek użytkownika MFW

20-03-2023 [09:15] - MFW | Link:

"Czy jeszcze ktoś powszechnie tak robi?"
Witam.
Oczywiście, że to się robi, ale to o czym piszesz, to nie jest pompa ciepła, ale wykorzystanie wód termalnych.
W Polsce wody termalne i zawarta w nich energia jest już wykorzystywana.
Głośna była sprawa wykorzystywania wody ze źródła termalnego w Toruniu, która  ma temperaturę 64 st. Celsjusza i posłużyła do ogrzania Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej oraz Muzeum „Pamięć i Tożsamość”.
12 października 2022 roku w Toruniu, otwarto ciepłownię geotermalną.
Może ona także posłużyć do ogrzewania części Torunia.
Obecnie w Polsce pracuje sześć ciepłowni geotermalnych: w regionie Podhala oraz w pięciu miastach na Niżu Polskim: w Mszczonowie, Uniejowie, Poddębicach, Pyrzycach i Stargardzie.

Zasada pracy pompy ciepła polega na wykorzystaniu termodynamicznego procesu skraplania/parowania substancji, podczas którego zachodzi bardzo duża wymiana energii cieplnej. Skraplając się, substancja oddaje ciepło do otoczenia, parując – pobiera ciepło z otoczenia.
Pompa ciepła wykorzystuje różnicę w temperaturze skraplania/parowania substancji w zależności od ciśnienia.
W warunkach niskiego ciśnienia parowanie zachodzi w niższej temperaturze, przy wysokim ciśnieniu parowanie zachodzi w wyższej temperaturze.
Jeśli sprężymy gaz (zwiększymy jego ciśnienie), będzie on parować w wyższej temperaturze.

W pompie ciepła obieg gazu wygląda w uproszczeniu następująco:
Gaz paruje w niskiej temperaturze (np. -10 C°), pobierając ciepło z otoczenia (tzw. źródło dolne) – do układu dostarczana jest energia.
Gaz jest sprężany – dostarczamy do układu energię.
Zwiększa się temperatura parowania/skraplania gazu.
Gaz skrapla się w wysokiej temperaturze (np. 30 C°) – układ oddaje energię, którą możemy wykorzystać do ogrzewania (tzw. źródło górne)
Gaz w fazie ciekłej chłodzi się, obniża ciśnienie i wraca do punktu poczatkowego.
Pompy ciepła nadają się do ogrzewania niskotemperaturowego, np. ogrzewania podłogowego, bo niska temperatura źródła górnego wpływa na wskaźnik COP, który definiuje jakość procesu dostarczania energii cieplnej przez pompę ciepła(najkorzystniejszy stosunek pomiedzy energią włożoną do procesu, czyli do napędu sprężarki, do energii pobranej, czyli
współczynnik COP (coefficient of performance) mówi nam, jaka jest relacja pomiędzy energią cieplną dostarczoną do budynku, a energią elektryczną włożoną w ten proces.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [09:39] - jazgdyni | Link:

@MFW

Bardzo się Pan, kolego myli. Jestem dosyć dobrze obeznany w temacie naszych wód geotermalnych, a kolega, który w Toruniu pracuje przy wykorzystaniu wód geo-t. ojca Rydzyka, dodatkowo mnie wprowadza w detale. Dodam tylko, ze w Europie tylko Niemcy mają tego więcej od nas. mamy sporo takich wód o własnej temp 80 degC i mało zasolonej.

Ja proszę pana napisałem o gruntowej pompie ciepła. Jeśli Pan nie zna tematu, a jest on naprawdę atrakcyjny, tylko nie znam kosztów, wystarczy wiedzieć to:

Jaka jest temperatura 200 m pod ziemią?
Z reguły, temperatura wzrasta co 100 m o 2-3°C. Na głębokości 100 m temperatura wynosi ok. 12 °C, na głębokości 200 m, ok. 15 °C.
[...]
Głębokość oraz ilość odwiertów zależą od mocy grzewczej pompy ciepła, z reguły głębokość odwiertów mieści się w 100 m. W wywierconych otworach umieszczane są rury z tworzywa sztucznego zagięte w kształcie litery U. Po zakończeniu prac instalacyjnych otwór jest likwidowany mieszaniną płuczki bentonitowej i urobku.
[...]
Koszt odwiertu dla sondy pod pompę ciepła wynosi 110 PLN netto za metr bieżący . Wiercimy do głębokości 150m. Cena zawiera zapuszczenie sondy i wypełnienie odwiertu środkiem termoizolacyjnym.
[...]
Czy gruntowa pompa ciepła się opłaca? [...] – tak, ponieważ jest to inwestycja w niewyczerpalne, odnawialne źródła energii, które zapewnią Ci skuteczną regulację temperatury.

Ps. Proszę - nie trzeba mi termodynamiki tłumaczyć. Skraplałem gazy do -104 degC i grzałem kotły parowe do +400 degC i 80 barów.

Dla mnie (istotna jest powierzchnia domu i nie stosujemy grzałek elektrycznych do -10 degC na zewnątrz) taka instalacja to na wczoraj 160 tyś zł. Gdybym nowy dom budował to na 100 procent bym to zrobił.

Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-03-2023 [21:11] - Tomaszek | Link:

Bo to ściema , tak jak trzy funty . A na placu czerwonym to łady w sowietjunion rozdawali tzn w Leningradzie kradli rowery .

Obrazek użytkownika Czesław2

19-03-2023 [14:07] - Czesław2 | Link:

Francuski naród robi 8 godzin na dzień. Polski u niemca,czy włocha po 10 godzin z sobotami. 4k na rękę. Nie ma czasu załadować, Panie Januszu. Morawiecki milczy. to znaczy, że te pomysły wejdą po wyborach, gdy Pani Szydło znów zostanie wycofana.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-03-2023 [15:33] - jazgdyni | Link:

Jeśli się nie mylę, to we Francji pracuje się Pn - Cz. 4 x 8 godz, plus Pt - 4 godz. co daje w sumie 36 godz/tyg. U nas jest 40.

Wolę, jak Morawiecki milczy. Gdy gada, denerwuję się.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-03-2023 [15:56] - Czesław2 | Link:

Panie Januszu, mieszkam 20 km od olbrzymiej Tyskiej Strefy Ekonomicznej. kilkadziesiąt fabryk zachodnich koncernów w tym Stellantis. Tam robi się 6 dni w tygodniu najmarniej. To jest zapierdol za , tak jak napisałem 4k na rękę. Dużo więcej ma kadra i utrzymanie ruchu. Ale ci pracują 7 dni w tygodniu no limit.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [05:34] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

A ja zbudowałem swój majątek pracując 12 godzin dziennie - piątek, świątek i niedziela. Lecz nie zatrudniałem się u krwiopijców. Więc przez okrągły rok tak pracowałem przez 4 tygodnie a potem jechałem odpocząć na 4 tygodnie do domu. I dodam, jak odpoczywałem, to też płacili pełną stawkę. Teraz już podobno przestali płacić za odpoczynek.
Przyznam, to mimo wszystko wyczerpujący system.

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [21:34] - u2 | Link:

Wolę, jak Morawiecki milczy. Gdy gada, denerwuję się.

Panie Januszu to nie gada PMM, tylko cesiek, centuś z Krakowa, któren lubi górskie wycieczki i wdychanie ostrego góralskiego powietrza, stąd ma taką ciętą klawiaturkę-ciupażkę na Dobrą Zmianę, w tym na PMM :-)

Obrazek użytkownika sake3

19-03-2023 [14:26] - sake3 | Link:

Nie wszystkie nasze owieczki pobekiwały,a raczej tylko te które wiedzą co to praca. Panie feministki  z których prawie żadna nie skalała się pracą utrzymywały że kobiety polskie nadają się do wszystkich prac i powinny pracować jeszcze dłużej niż przewidywał dla nich Tusk.Taką promotorką w tym temacie była aktorka Nehrebecka która wskazała przy tym że kobieta realizująca się w pracy nie musi pełnić żenującej i upadlającej roli babci.

Obrazek użytkownika MFW

19-03-2023 [19:49] - MFW | Link:

Nie tylko Nehrebecka, bo spadkobierczyni fortuny po złodzieju Janie Kulczyku, też narzekała jak to ona pracowała przez 7 dni w tygodniu , po tyle godzin na dzień, ile było trzeba a obecnie młodzi ludzie są leniwi i chcą coraz krócej pracować.

https://innpoland.pl/184741,kulczyk-krytkuje-mlodych-pracownikow

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

19-03-2023 [15:08] - Edeldreda z Ely | Link:

Też czasami miewam gonitwę myśli 😉
Jak to pisał Krzysztoń: ""pod czaszką ruch jak na międzynarodowym lotnisku: jedne myśli startują, drugie lądują, jedne odlatują, drugie nadlatują, reszta krąży - na szczęście bez kolizji!" 😁

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-03-2023 [15:26] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely

Witaj EzE

Cytujesz oczywiście Jerzego. Ktoś mi ukradł książkę. A tak precyzyjnego i prawdziwego opisu schizofrenii nie ma na świecie.
Wszyscy miewamy gonitwy w głowie. Czasem nawet przychodzi olśnienie. Kurcze, mało jeszcze wiadomo o nieświadomości, dawniej nazywaną podświadomością. Tu się dzieją sprawy najważniejsze.

Pzdr

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [15:27] - u2 | Link:

Też czasami miewam gonitwę myśli

Gonitwa myśli to stan normalny. Nienormalny to stan bezmyślny, spotykany na NB u niektórych użyszkodników :-)

PS. Powstały nawet religie, w których za oświecenie uważa się osiągnięcie stanu bez myśli, ale to taka ściema nowofalowa.

Obrazek użytkownika sake3

19-03-2023 [15:33] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely.......Gdyby nie gonitwa mysli to byśmy jeszcze siedzieli w jaskiniach. Wszystkie wynalazki z tej gonitwy się biorą,ale niestety również rewolucje.

Obrazek użytkownika Adam66

19-03-2023 [15:32] - Adam66 | Link:

Morawiecki jest produktem okrągłostołowym, wielokrotnie już o tym pisano, że Kaczyńscy wylosowali w w Magdalence rolę patriotów żeby przejąć kontrolę
nad konserwatywno-patriotyczną częścią społeczeństwa.  Przez jakiś czas się łudziłem, że to tylko lewackie obrzucanie błotem ale sądząc po wynikach ich postępowania, 
niestety skłaniam się ku tej tezie jako prawdziwej.  Zwłaszcza patrząc na to co robi pupilek Kaczyńskiego, właśnie Morawiecki, w Polsce pyszczący na lewo i prawo o patriotyźmie 
i suwerenności a w Brukseli podpisując coraz to inne dyrektywy oddające suwerenność Polski w komusze łapy unijnych zboków.
A tu, szwajcarski kolega po fachu bankstera Morawieckiego:
https://babylonianempire.wordp...

Obrazek użytkownika juur

19-03-2023 [17:33] - juur | Link:

Po raz któryś z kolei zgadzam się z zawartą treścią. PMM to duże rozczarowanie. Gdy dawno, dawno dotarły do mnie informacje, że w Brukseli PMM jest uważany za "swojego" nie mogłem w to uwierzyć. Ale życie szybko potwierdziło informacje. O ile na początku trochę się krygował ale nigdy tego nie ukrywał, że jest zwolennikiem nowego ładu to teraz już zupełnie jawnie o tym mówi, zwłaszcza w małych gronach. Tajemnicza sprawa jakie to siły sprawiły, że został premierem i robi właściwie to co chce nikogo się o nic nie pytając, przynajmniej nikogo z PIS-u. Pomijając, radosnych, głupków "najlepszy premier" to już nawet "oszukali go" przestało działać a złości.
Co do Pani Szydło to też słabo. Na brukselskiej pensji przeszła pomyślnie proces reedukacji i już jest dostatecznie światowa by kontynuować linię PMM gdyby zaszła taka potrzeba. Tak mówią.

Obrazek użytkownika Adam66

19-03-2023 [20:22] - Adam66 | Link:

@jurr
Właśnie Szydło jest znowu typowana na ratownika PISu bo w Mateuszka to już nawet beton pisowski przestaje wierzyć.  Ale Szydło, jeśli kiedyś nawet miała dobre zamiary, to tak jak powiedziałeś, została w Brukseli reedukowana, bo podobno właściwą edukację dostała w czasie gdy była stypendystką bodajże Fulbright Scholarship albo któregoś z tych NWO-owskich szkoleń.  Tak czy inaczej, na początku swojej kadencji jako premier całkiem nieźle jej szło, i chyba centrala się przestraszyła bo nawet większość konstytucyjna PISu zaczynała być prawdopodona, więc centrala zdecydowała, że Szydło pojedzie do Brukseli kopać się z koniem.  Miała podobno naprostowć tych eurokołchoźników, a tu oprócz pyskówek z targowicą z Polski i płomiennych przemówień do pustej sali, niczego w zasadzie nie osiągnęła, oczywiście orócz znacznego polepszenia swojego statusu materialnego...

Obrazek użytkownika smieciu

19-03-2023 [18:28] - smieciu | Link:

nie zmieszczę się nawet z kosztami ponad 100 tysięcy zł
To bez znaczenia. Może być i 300tys.
Mogą też być sto innych problemów.
Morawiecki zwyczajnie wie że elektorat PiS jest niezłomny. Więc ani to ani tak naprawdę nic innego go nie złamie.
Ludzie pójdą, zagłosują. A potem, wykonają.

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2023 [19:03] - Jabe | Link:

W razie czego po­straszy się ich, że inaczej przyj­dzie Tusk i będzie robił to samo.

Obrazek użytkownika smieciu

19-03-2023 [20:29] - smieciu | Link:

PiSowcy, w szczególności ci tu na NB sami władowali się w pułapkę. Ponieważ nie uznają żadnej alternatywy nie mają żadnego pola manewru. Narzekania i krytyka są bezcelowe gdyż przecież i tak zrobią to co zawsze. Odpowiednio używając Tuska wyborcę można skłonić właściwie do wszystkiego.
Rząd czy Morawiecki nie czują więc nacisku z tej strony.
Zabawne bądź nie ale wszystko zależy o tych, którzy nie czują całej tej politycznej „głębi”. Wszelkich onuc, złych szkopów, moherów, ataków na papieża, ruskich trolli itp. Słowem wszystko zależy od tego wyborczego środka słabo identyfikującego się ze stronami politycznymi, mało ideowego. Nieczułego na wiele podniet.
Ten środek jednak, w przeciwieństwie do twardego elektoratu, jest zdolny do podejmowania decyzji bazujących na bieżącej analizie sytuacji. Jeśli mu wyjdzie że 100tys to za dużo to może zaważy na jego decyzji. Oczywiście nikt tak naprawdę nie wie co ostatecznie wpłynie na jego postawę wyborczą ale ogólnie wiadomo że liczy się kasa i spokój życiowy.
Takie trochę paradoksalne że w wyborach decydującą rolę odgrywają prości konformiści i inni tacy podobni :)
Podczas kiedy reszta przerzuca się setkami oskarżeń, jest głośna i zaangażowana to jednocześnie stosunkowo bez znaczenia. Olewana przez polityków, którzy wiedzą że ci przecież że twardy wyborca PiS czy PO zagłosuje na swoją partię niezależnie od wszelkich głupot jakie głoszą czy zamierzają wprowadzić ich liderzy.

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2023 [20:50] - Jabe | Link:

Możliwe, że strona bardziej stonowana miałaby wię­kszą szansę zwy­cięstwa. Prze­kaz idzie jednak dla twar­­dego ele­ktoratu, co skutkuje jedynie erup­cjami nie­nawiści, lecz raczej szali nie może prze­ważyć.

Trik polega na z­nie­chęcaniu do siebie, a przez to na­ganianiu ele­ktora­tu wro­gowi. Ponieważ jednak różnice są po­wierz­chow­ne, poli­tyka, którą re­prezentują oba u­grupowa­­nia zyskuje po­parcie. Po­lary­zacja przy tym lud o­tumania, by nie przy­szło mu do głowy interesować się czymś istotnym.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [05:36] - jazgdyni | Link:

@smieciu

Pójdą za PISem bo nie ma alternatywy.

Widzisz jakąś? To powiedz nam.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [08:49] - Czesław2 | Link:

@Jazgdyni I na to pytanie nigdy nie uzyskssz Pan tu od zawodowców odpowiedzi.

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2023 [08:58] - Jabe | Link:

Alternatywą dla PiS-u jest PO. No chyba że komuś cały POPiS się znudził.

Obrazek użytkownika MFW

19-03-2023 [20:05] - MFW | Link:

Wciągnięcie Pana M. Morawieckiego do rządu na ministra finansów, było za podpowiedzią dla J. Kaczyńskiego Leiba Fogelmana, kolegi szkolnego Braci Kaczyńskich, reprezentujacego  kancelarię prawną o zasiegu globalnym, która zajmuje się na świecie pośredniczeniu w przejęiach i fuzji firm(uczestniczyła ona we wszystkich większych prywatyzacjach w Polsce po 1989 roku).
Miliardowe afery w Polsce,  z afera WAT na czele, były z udziałem wielkich globalnych koncernów i banków, z bankiemj JP Morgan na czele.
Obiecano J.Kaczyńskiemu, że M.Morawiecki razem z M.Banasiem, wiedza gdzie są dziury w prawie, pozwalajace wyprowadzać miliardy z budzetu i ze oni uszczelnia ten system prawny i przez to PIS/ZP moze złozyć obietnice wyborczel, które pozwola im wygrać wybory w 2015 roku  a potem kolejne.
Tak sie rzeczywiście stało i dlatego J. Kaczyński postawił potem na M.Morawieckiego jako premiera, odsuwajac B.Szydło, to M.M. stał za sukcesem. Nie udało mu sie z Banasiem, bo służby wzięły się za jego szemrane interesy z z sojusznika, zrobił sobie J.Kaczyński z banasia w NIK, wielkiego wroga.

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [20:08] - u2 | Link:

Obiecano J.Kaczyńskiemu, że M.Morawiecki razem z M.Banasiem

Sorry Winetu, ale lukę VAT uszczelniono już wcześniej za rządu p. Beaty Szydło. Koncentrowanie się na wściekłych atakach na PJK, PMM to przypadłość totalniaków, którzy chcą posadek i stołków, ale nie chcą aby ludzie w Polsce żyli zdrowo i bogato. Ciemne moherowe berety mają zaiwaniać na nich oligarchów :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-03-2023 [20:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Z jakiej paki ten frajer miałby po raz drugi zostać premierem i zrobić nam tu w kraju kolejną kamieni kupę, że o "ch i "d" nie wspomnę?
No z jakiej paki?
Choć jeden poważny argument poproszę

https://pbs.twimg.com/media/FrmFwgCXwAE9e4k?format=jpg&name=medium

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [21:43] - u2 | Link:

Z jakiej paki ten frajer miałby po raz drugi zostać premierem

Nie wszystkim wiadomo, ale PDT ma ochronę przyznaną mu przez ministra Kamińskiego. Najwyraźniej otrzymuje pogróżki. Po co się pcha na stołek ? Bo musi, tak mu kazali jego mocodawcy. Sam się zresztą wygadał na fonii w pewnym radiu, że musi, kiedy sądził, że nie jest nagrywany :-)

Obrazek użytkownika MFW

20-03-2023 [09:36] - MFW | Link:

"Sorry Winetu, ale lukę VAT uszczelniono już wcześniej za rządu p. Beaty Szydło."
Sorry Winetu, ale kto w tym rządzie Beaty Szydło był ministrem finansów?
Czy nie był to właśnie M.Morawiecki, który za swego ministrowania uszczelnił system VAT?
Co prawda na tę sprawę cieniem kładzie się afera w MF, w którym Marian Banaś został 19 listopada 2015 r. powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, a 9 grudnia 2016 r. sekretarza stanu oraz szefa Krajowej Administracji Skarbowej i Służby Celnej.
Pełnił również funkcje Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej.
Od 4 czerwca 2019 r. do 30 sierpnia 2019 r. pełnił funkcję ministra finansów.
W czasie, kiedy rząd M. Morawieckiego deklarował walkę z oszustwami podatkowymi i wiele z nich ukrócił(np. przestępstwa VAT), ministerialni urzędnicy pod okiem M. Banasia, szefa KAS – już prywatnie – dokonywali nadużyć finansowych.
Afera wyszła na jaw już po nominacji Mariana Banasia na szefa NIK, który ze współpracownika rządu PIS, przekształcił się w zaciekłego wroga tego rzadu.

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [10:32] - u2 | Link:

Czy nie był to właśnie M.Morawiecki, który za swego ministrowania uszczelnił system VAT?

Jak już pisałem sukces ma wielu ojców i niejedną matkę, czyli PBS ale również p. Rafalską, czy p. Maląg. Oczywiście, PMM jest świetnym premierem, dlatego odchodzą tutaj na NB takie wściekłe ataki na niego.

Obrazek użytkownika Ptr

19-03-2023 [22:21] - Ptr | Link:

A tamten ma poglądy bliskie opozycji. 

Obrazek użytkownika Francik

19-03-2023 [23:04] - Francik | Link:

Likwidacja dziury vatowskiej to zasługa Szałamachy, a nie Morawera. Dlatego też Morawer wywalił  Szałamachę, by sobie przypisać jego osiągnięcia. Mam podobne odczucia jak jazgacz - na kłamliwą i krzywą gębę "najlepszego premiera na trudne czasy" nie mogę już patrzeć. W trosce o swoje nerwy od czasu pandemii nie oglądam tzw. telewizji "informacyjnych". Nie znoszę propagandy, która poziomem i "subtelnością" zbliża się już do czasów komuny.

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [00:00] - u2 | Link:

Likwidacja dziury vatowskiej to zasługa Szałamachy, a nie Morawera

Sukces ma wielu ojców. LIkwidacja dziury VAT to przede wszystkim zmiana w kodeksie karnym ustanawiająca karę pozbawienia wolności do 25 lat za tzw. zbrodnię vatowską. Proszę sobie przypomnieć kto ją ustanowił i kiedy. Wtedy ministrem finansów był już PMM. A kto był wtedy ministrem sprawiedliwości ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [05:38] - jazgdyni | Link:

@MFW

Nie znałem tego Fogelmana.
Ale jakoś to wszystko w komentarzu mi pasuje. Choć to też tylko fragment większego obrazu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika MFW

20-03-2023 [09:59] - MFW | Link:

Po klęsce polityki resetu USA-Rosja w 2013 roku, USA/UK postanowili postawić na wzmocnienie wschodniej flanki NATO(postanowienia szczytu NATO w Walii w 2014 roku), w której rolę wiodąca przewidywali dla Polski.
Dlatego należało odsunąć od władzy niemiecko rosyjską koalicję PO-PSL (Niemcy to wiedzieli i dlatego podstawili Tuskowi platformę ratunkową, proponując mu szefowanie RE a ten, pomimo tego, ze wcześniej zaklinał się, ze nie wybiera się do Brukseli, propozycję przyjął).
Aby Polska mogła tę rolę wiodacą na wschodniej flance NATO mogła pełnić, należało pomóc Polsce w ukróceniu afer, przy pomocy których wyprowadzano z budżetu kilkadziesiąt mld PLN rocznie.
Pieniądze były potrzebne nie tylko na programy socjalne, ale przede wszystkim na budowę silnej gospodarki a zwłaszcza na wzmocnienie polskiej armii, dla której zakupy uzbrojenia Polska dokonuje przede wszystkim w USA.
Obecnie, gdy trwa wojna Rosji z Ukrainą, w interesie USA/UK jest utrzymanie się PIS/ZP u władzy i zapewne służby specjalne USA/UK, podobnie jak w latach 2014-2015 , pomogą w zwycięstwu PIS w wyborach w 2023 roku, przekaqzując wiedzę jaką posiadają na temat niemieckiej roli we wspieraniu totalnej opozycji, co moze być wykorzystywane przez PIS w kampanii.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [10:59] - Darek65 | Link:

A fe MFW, pisać takie rzeczy,to niedobra. Tak na serio, jeśli ktoś uważa, że polska scena polityczna jest samodzielna, to znaczy, że jest oderwany od rzeczywistości. Nie jest i nie widać, aby w najbliższej przyszłości była. Jesteśmy za dużym Państwem, a jednocześnie za słabym i to w takim położeniu geopolitycznym. Nie znaczy to, że mamy bezmyślnie realizować wszystko, co nam każą. Mądry polski polityk zrobiłby wszystko, aby pogodzić te żywioły i starałby się ugrać dla Polski, jak najwięcej. Tylko trzeba, to umieć. To się nazywa gra na wielu fortepianach.

Obrazek użytkownika sake3

20-03-2023 [13:55] - sake3 | Link:

@Darek65......Mądry polski polityk zrobiłby wszystko,aby pogodzić żywioły''......Taki żywioł jak opozycja i wy ,no nie na to nie ma mocnych.Przecież każdy z was tutaj to wytrawny polityk,takie przecież sprawiacie wrażenie.Wszystko wiecie najlepiej,każdego co myśli inaczej mieszacie z błotem.Każdemu doprawicie łatkę idioty,ćwierćinteligenta,,tępego tłuka czy wsiowego tłumoka. Az się dziwię,że wśród tak elitarnego towarzystwa sie obracam  A kim wy jesteście i co robicie na NB? Przecież chyba jesteście co najmniej prezesami spółek,rad nadzorczych,szefami korporacji sądząc z zadufania i poniewierania innych.Potraficie więc grac na wielu fortepianach Byliście chociaż na spotkaniach przedwyborczych z politykami jednej,drugiej czy trzeciej partii żeby sobie wyrobić zdanie albo przekonać się na kogo oddacie głos?

Obrazek użytkownika Maverick

19-03-2023 [20:42] - Maverick | Link:

Odbudowa Mariupola idzie pełną parą.

Zapowiadali upadek Rosji a to na zachodzie wszystko się wali, pociągi się wykolejają, banki bankrutują, ludzie umierają od śprycy..

https://www.youtube.com/watch?...

Wszystko na odwrót od ględzenia lucyferianów.  Bóg jest wielki..

Obrazek użytkownika u2

19-03-2023 [21:41] - u2 | Link:

na zachodzie wszystko się wali, pociągi się wykolejają, banki bankrutują, ludzie umierają od śprycy..

LOL

Obrazek użytkownika Francik

19-03-2023 [23:26] - Francik | Link:

Coś mi się wydaje, że te wszystkie opowieści o "twardych, niezłomnych opozycjonistach, mężnych bohaterach" to bajki z mchu i paproci. Według tych opowieści Mateuszek już w podstawówce (a może nawet w przedszkolu} walczył z komuną drukując bibułę. No i ubecy wywieźli go do lasu i kazali kopać własny grób. Kto chce niech wierzy. Większą odwagą i twardością musieli się wykazać szeregowi działacze podziemia kolportujący bibułę. W razie wpadki mogli stracić zdrowie a nawet życie - nikt by się o nich nie upomniał, w Wolnej Europie nie mówili o jakimś robotniku Kowalskim z przysłowiowej Psiej Wólki. I tak jest - wielu zapomnianych prawdziwych bohaterów podziemia cierpi dziś nędzę. Natomiast różne bolki, oskary czy studenci trzepią kasę i sprzedają Polskę.

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [00:02] - u2 | Link:

bolki, oskary czy studenci trzepią kasę i sprzedają Polskę

Pustosłowie, nie poparte żadnymi konkretami.

Obrazek użytkownika Maverick

20-03-2023 [04:06] - Maverick | Link:

Kiedy zreplikują to w Polsce?
Kabala z Deep State czyli chazarscy trockiści chyba przygotowują głodomur w USA.
Szokującym jest ze już zostało zniszczonych 100 zakładów przetwarzających i produkujących źywność.
https://eraoflight.com/2022/07...

American Dream jest tylko mitem dla niewolników.
https://chartable.com/podcasts...
 

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [09:42] - Darek65 | Link:

Można się z nim nie zgadzać, ale wiele prawdy w tym jest https://pch24.pl/wojciech-cejr...

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [11:59] - u2 | Link:

wiele prawdy w tym jest

WC prawdy nie popartej żadnymi konkretami. WC atakuje Billa Gatesa, oskarża go o niestworzone rzeczy, nie cytując jego wypowiedzi, ani nie podając jego działań. Takie pustoslowie, aby straszyć ciemnego moherowego luda.

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-03-2023 [01:04] - JanAndJan | Link:

Pan oraz kilkoro oczadziałych stręczycieli Morawieckiego & piscielców (PiS + złoty cielec. Wszystko trzeba tłumaczyć zadufanym w sobie nuworyszom) z tego portalu, po roku od poniższej notki z komentarzami - wyszliście na głupków i sekciarzy. Autolans na prymusa i "wtajemniczenego" ma się nijak do faktów i diagnoz.  Poniższy link, np. 
Jeżeli pamięta Pan polowanie na czerwony październik, to jest Pan tym pyszałkowatym komandirem podłodki, który przegrał grę "w cykora" i sam się zatopił, własną torpedą. Paputczyk - kamikadze. 
Nie oczekuję przeprosin, a i nie spodziewam się spokornienia od Pana. Po takiej wolcie w ciągu roku, wszystko będzie tylko deszczykiem... 
https://naszeblogi.pl/comment/...
Ps. Przez pewien czas myślałem, że udzielający się tutaj pawian i głupek o ksywce GPS, to Pan..? Dzisiaj, to bez znaczenia. Kacap, Szwab z irokezem, stupor Sake, wyparcie u Pana i innych płomiennych patriotów, a także manifestacyjny pryncypializm strażników cudzej moralności, znakomicie komponują się z "twórczością" kuźmika i obrotowego żużlowca.
Ktoś tu postulował niedawno przywrócenie języka zgody i koncyliacyjności, tzn. żeby oni myśleli, tak jak my. I nie używali brzydkich wyrazów... 
Mateuszowi się poskarżcie - albo zbyniowi z pistolecikiem.
Nie wspomniałem jeszcze o niejakim Duda i mistrzu epidemii Niedzielskim. 
O pierwszym - szkoda słów i krzesła. O drugim...dopóki nie siedzi z dożywociem, to pis niech spierdala. I, nie daj boże mobilizacja, wojsko itp. 200000 armia jest już pod ziemią i wystarczy. Szukajcie chętnych wśród swoich - partia, rodzina, sekta, kochankowie i kochanki, kluby gazety z nazwy polskiej.
I, ostatni postulat. Niech wszyscy wyborcy, wyznawcy i beneficjenci obecnej władzy (od Obajtka począwszy) opodatkują się na rzecz zrównoważonego rozwoju podwójnie, a powyżej progu 10 000 PLN/mc - poczwórnie, od różnicy. Patriotycznie? A, jak! A, nawet Santo subito!

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [10:34] - u2 | Link:

"twórczością" kuźmika i obrotowego żużlowca.

JanAndJan powrócił po rocznej karencji i znowu pluje na Dobrą Zmianę. Skąd takie typki jak JanAndJan się biorą ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [11:51] - jazgdyni | Link:

@u2

To jakaś żyrafa? Czy inny dziw natury... Padalec?
Takie psychole i mnie bawią i im współczuję. Może sobie miazgać póki nie jest niebezpieczny. No a potem tylko lobotomia.

pzdr

Ps. Ja go tu nigdy nie zauważyłem. Jak ten Tusk sięga juz po taką tajną broń, to faktycznie musi być w desperacji.

Obrazek użytkownika JanAndJan

21-03-2023 [17:03] - JanAndJan | Link:

Przyznam, że jestem ciut zaskoczony brakiem klasy felietonisty, który lansuje się na "autorytet" tego forum. Nie chce mi się szperać, ale jedną z naszych rozmów nt. morawieckiego, zakończyłem słowami: oby, to Pan miał rację. Po roku, okazuje się, że ja i inni z tego portalu - krytycznie nastawieni - mieliśmy rację. Mam nadzieję, że największe kanalie popisowe, zapłacą gardłem. Cyt. będziesz wisiał... Z pozycji - niezauważanego padalca - zrewanżuję się dobrym słowem: wydoroślej chłopcze. Permanentna adolescencja skutkuje mientkim kręgosłupem, wybiórczą pamięcią, i samo aplikowaniem, używanej wazeliny. Daruj sobie i czytelnikom swoje maturalne przemyślenia. Liczenie cyfr po przecinku?! Może jeszcze kanon lektur światowych i łacińskie cytaty? Wiem, wiem - towarzystwo wzajemnej adoracji... Ballada o Januszku a reburs.
Nie wstyd ci? Tak się zeszmacić? Spytaj lustra, bo rybki akwariowe mają krótką pamięć. A, gdybyś uważał na lekcjach, to byś zapamiętał: ja, mam pamięć słonia - nigdy nie zapominam. A, szybkość skojarzeń - jak kobra.
Złoty róg, sznur - nawet...poszły... W pisdu!
Do sejmu się wybierasz. Skąd wiem? 

Obrazek użytkownika JanAndJan

21-03-2023 [16:40] - JanAndJan | Link:

Takie typki biorą się z Narodu, który - przynajmniej w 50% nie należy do sekty. Ani jednej, ani drugiej. Dobra zmiana, dzisiaj - brzmi jak ponury i makiaweliczny komentarz do osiągnięć tejże. I, na koniec ad vocem: ogonkiem też merdasz? Aportujesz? Tak nisko upadłeś, że klakierujesz hipokrycie i bęcwałowi z Gdyni? Twoja sprawa. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika u2

21-03-2023 [16:54] - u2 | Link:

klakierujesz hipokrycie i bęcwałowi z Gdyni?

Widać, że nienawidzisz kościółkowych, których nazywasz pogardliwie sektą. A Janusz z Gdyni nigdy nie wypowiadał się w temacie kościoła, tylko w tematach politycznych i zawsze bardzo rozsądnie, przeciwnie niż ty, który walisz antypolskim jadem.

Obrazek użytkownika JanAndJan

21-03-2023 [17:08] - JanAndJan | Link:

Czytanie ze zrozumieniem. Zacznij od prostego ćwiczenia: połącz kropki.
To też, już - tu było.
Wyluzuj chłopcze. Nie chce mi się z tobą gadać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [04:56] - jazgdyni | Link:

@@@Komentanci

Nie pamiętam aby kiedyś nasz chór komentatorów tak fajnie i zgranie śpiewał. Aż czapki z głów - każdy ma swoje słuszne obserwacje i stara się wyciągnąć wnioski.

Lecz Drogie Panie i Panowie, ten nasz dyrektor naszego kołchozu Dyrektywa-Morawiecki jest też tylko małym zębatym kółkiem w potężnej machinie przekształcenia świata w taki sposób, że jak to się wspypał pewien seksualny maniak, przejdziemy na szczaw i mirabelki (prawdopodobnie nawet bitwy o to będą się toczyć). Ponieważ zobaczycie w piątek, w jaką czarną d. jesteśmy coraz głębiej wpychani, może nawet z bierną, czy czynną pomocą PMM, to teraz tylko zasygnalizuję - upadające w USA mniejsze banki i też rozpoczęcie tego procesu w Europie (Szwajcaria) to początek kolejnego etapu zniewolenia ludu pospolitego. Wrzeszczę od lat o NWO - o piekle jakie bogacze szykują nam wszystkim. Odpowiedź jest zawsze ta sama - facet jest szurnięty. Większość widzi wyłącznie małe fragmenciki rzeczywistości. Nie zbiera do kupy i nie łączy kolejnych katastrof.

Reszta za parę dni. Nie jest dobrze i jak nie pierdyknie światowa rewolucja, to już nigdy nie będzie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [05:17] - jazgdyni | Link:

Mamy tutaj takiego niedojrzałego i śmiesznego fanatyka marki Made in Germany. Ma on na wszystko co polskie odruch wymiotny. Bo jesteśmy durni, leniwi i złodzieje samochodów.

A gdy się ostrzega i pokazuje, że Szkoplandia, jego raj i bogini, właśnie się kruszy, to biedak nie słyszy i nie widzi, bo zainstalowano mu blokadę (taką pieluchę).
A tu panie, krok po kroku, Reich się wali. Wiecie co to Karstadt? Nie? Gdy w latach 70-tych łaziłem po Hamburgu, to był to wówczas dla mnie pomnik dobrobytu, tego zachodu, o którym marzyliśmy. Cudowny, wielopietrowy dom towarowy - Galeria Karstadt.

Otóż drogi chłopcze, ten symbol niemieckiego mieszczaństwa pełen dobra wszelakiego, jak jakiś Złoty Róg, właśnie upada." Rada zakładowa Galerii Kaufhof GmbH ogłosiła w poniedziałek, że 52 ze 129 domów towarowych zatrudniających ok. 17,4 tys. pracowników ma zakończyć działalność. W związku z tym zagrożonych zwolnieniem jest ponad 5 tys. osób."
https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/siec-niemieckich-domow-towarowych-galeria-karstadt-zamyka-prawie-polowe-oddzialow,220886.html

Niemieckie nieoficjalne źródła donoszą, że do podobnego procesu szykuje się sieć Kaufland, (o Lidlu nie słyszałem), a Aldiego ponoć powoli przejmuje nasza Biedronka (planuje ona w 2025 przejąć już ponad 50% kapitału sieci od Jeronimo Martins).
A już pewnie wiecie do kogo dzisiaj nalezy Mercedes?

Strony