Szkopy, Kacapy i Kitajce

Chwilę się zastanawiałem, czy w tytule umieścić jeszcze Jankesów, ale na razie odpuściłem.

Oni nas chcą zniszczyć, dosłownie wytrzebić, zetrzeć z ziemi, rewolucją kulturalną – już nie tylko komunizmem, ale świeżymi ideologiami, jak klimatyzm, czy dżenderyzm, a my przestańmy zastrachani siedzieć na d. i dłubać w nosie, tylko – DO BOJU! - zaszachujmy ich naszą kontrrewolucją. Też oczywiście kulturalną. Lecz w odróżnieniu od nich, nie będziemy kłamać, oszukiwać i manipulować, robiąc owieczkom wodę z mózgu, tylko odwołamy się do tradycji.

Mój Tata w rozmowach nie używał słowa Rosjanie. Wychowany zostałem, że tam na wschodzie żyją Kacapy, Bolszewiki, albo Ciubaryki. A dalej jeszcze Kitajce.
Jak będziecie chcieli poszukać w Googlach, czy Wikipedii to zobaczycie, jak komuchy w tym Internecie skrupulatnie zacierają ślady, by wymazać te wstydliwe synonimy. Lecz my, stare zgredy pamiętamy. I postaramy się ponownie rozpowszechnić te piękne nazwy.
Podobnie ze Szkopami. Lecz tu musimy jeszcze trochę popracować.

Widać tata mój (więc ja także) miał sporo krwi kozackiej, bo na Ukrainie właśnie zrodził się pomysł, by przestać nazywać kraj, który według Ronalda Reagana jest Imperium Zła, a jak my widzimy - Siedliskiem Bestii, nie Rosją, bo historycznie Ruś wywodzi się z Kijowa, od czasów gdy Kacapy jeszcze nie zeszły z drzew, więc Ukraińcy uważają, że ci przeklęci barbarzyńcy powinni się nazywać Moskwianie. Nieźle. Lecz ja wolę staropolskie Kacapy.

Ostatni przegląd Józefa Orła w Klubie Ronina, który obejrzałem niedawno, bardzo mnie zainspirował. I to na wielu polach. Prawdziwa burza mózgu. Zdecydowałem więc, że ten artykuł nie będzie typowym felietonem, tylko na wzór pana Józka, poślizgam się na paru sprawach.
Jest rewolucja światowa. Toczy się dynamicznie i chaotycznie. Więc w sposób uporządkowany, czy nawet naukowy, będzie to można zanalizować dokładnie i opisać po jakichś kilkudziesięciu latach, gdy proces zmian się zakończy. A opis będzie zależał od tego, kto wygra. Bo jak słusznie ktoś już powiedział – historię piszą zwycięzcy.
Więc po kolei...

Do roboty kontrrewolucjoniści. Zdeptać gadzinę.

Nasza kontrrewolucja musi być głośna. Po cichu to można knuć i coś osiągnąć, jeżeli już ma się siłę, właściwie moc sprawczą, by dyskretnymi kanałami, w dużej mierze dyplomatycznymi, załatwiać swoje sprawy.

Głośno krzyczeć, komunikować, wyjaśniać, dawać przekaz, tak, by być słuchanym, trzeba mądrze, a przede wszystkim ciekawie. Nie może to być demonstrowane jak do tej pory: tradycyjne, nudne blablanie, gdzie widzowie po minucie wyłączają telewizory, albo zmieniają odbiór na ciekawszą, lub tylko bardziej atrakcyjną stację.

Tak więc – musimy zbudować nową, oryginalną narrację.

Analitycy komunikacji społecznej, PR – public relations, dokładnie wiedzą, wprost naukowo, jaki przekaz dociera do ludności i jaki przekaz wywiera wpływ na kształtowanie światopoglądu narodu. To nie tylko CO trzeba mówić, ale JAK to mówić i pokazywać.

Nie ma chyba żadnych wątpliwości, że najważniejszymi celami kształtowania postaw i świadomości jak największej grupy, docelowo wszystkich Polaków, jest zakotwiczenie patriotycznego dogmatu, że jesteśmy państwem suwerennym, samodzielnym i dumnym, sami decydujemy, które sojusze są dla nas najlepsze; a w Europie jesteśmy z własnej woli, jako jej część, autonomiczna i podmiotowa; i nigdy się nie zgodzimy, żeby w jakimś przyszłościowym tworze, tracąc swoją tożsamość, zlać się w potulnych, centralnie sterowanych z jednego miejsca Europejczyków.
Drugim, nie mniej istotnym dogmatem jest silne przekonanie, że nigdy nie damy się łatwo podbić. Musimy być silni, nowocześni, aby ewentualni agresorzy wiedzieli, że atakując nas, mogą się spodziewać najgorszego.

Powszechnie publicyści, analitycy, a nawet geostratedzy, twierdzą, że właśnie jesteśmy w ogniu wojny, nazywanej hybrydową. Znaczy to, że przeciwnika niszczy się w różnoraki sposób, a nie tylko atakując siłami zbrojnymi – wojskiem, czołgami, rakietami i armatami. Niszczy się ekonomicznie, rujnując gospodarkę napadniętego państwa, niszczy się naród wojną psychologiczną, ogłupiając, atakując morale i emocje podbijanych.
Można powiedzieć, że toczy się wojnę na wszystkie możliwe sposoby, tworząc taką hybrydę agresji na każdym polu.

Jako postronny obserwator, żaden specjalista od geopolityki, stawiam tezę, że na dzień dzisiejszy, gdy rewolucja technologiczna zamienia nasz spokojny, analogowy świat, na cyfrowy, teoretycy i doradcy głów najważniejszych państw odkryli, że ważniejsze i znacznie łatwiej podbić naród, albo nawet grupę narodów, nie klasycznym atakiem militarnym z lądu, wody, powietrza, a nawet kosmosu, tylko korzystając z powszechnych środków komunikacji oraz mediów, i wystarczy zniszczyć psychikę podbijanych obywateli docelowych państw.

To całkiem niedawno było niemożliwe. Telekomunikacja była prymitywna; większość połączeń "szło po drutach", albo na krótkofalowych częstotliwościach radiowych.
Pamiętam, jak na wielu naszych wsiach, całkiem niemałych, był tylko jeden telefon u sołtysa.
Dzisiaj na całym świecie jest 7,888 miliarda ludności (w 2021). (W 1960 było to 3 mld). I cała obecna populacja posiada i używa 6,92 miliarda smartfonów. Czyli z 86,29% ludzi na świecie, można się natychmiast połączyć, rozmawiać, albo przesłać chcianą, czy niechcianą informację. [1] Można ludźmi manipulować, okłamywać, zmieniać światopogląd, wzbudzać emocje, a nawet powodować zaburzenia psychiczne.

Po co czołgi, rakiety, bomby i armaty? SMARTFONY JUŻ SĄ.
Tylko jedno – takim sposobem nie podbije się Ukrainy w 3 dni. Wojnę psychologiczną toczy się latami.

Skoncentrujmy się na Polsce. Tu wojna psychologiczna przeciwko naszemu narodowi trwa od końca II Wojny Światowej. Wprawdzie już w 1939 roku Hitler i Stalin, czyli Niemcy i Rosja, mieli precyzyjnie zaplanowaną eksterminację całego narodu polskiego. Nie udało się. Więc swój zamiar kontynuowali po wojnie i dzisiaj, po 78 latach, nadal to czynią.

Rosja, barbarzyńcy z piekła rodem, najchętniej wymazaliby Rzeczpospolitą z mapy w identyczny sposób, jak od roku usiłują to zrobić na Ukrainie. Jeszcze nie robią tego z Polską, bo układ sił i sojuszy na świecie jest taki, że drogo by ich to kosztowało. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by prowadzić z Polską wojnę psychologiczną.

Niemcy przegrały II WŚ. Przyjęli to z pokorą i poczuciem winy? Bzdura! Tak manipulowali, tak kształcili kolejne pokolenia, że dzisiaj już tam nikt nie mówi, że to Niemcy są winni potwornej wojnie i ludobójstwom. Bo Niemcy również byli ofiarami. A winni są naziści. Sic!
Jednakże najbardziej wkurzeni są do dzisiaj dlatego, że przegrywając wojnę i po zdobyciu Berlina, na Bramie Brandenburskiej, obok sierpa i młota, zawisła biało-czerwona, polska flaga. A to dla Niemców jest nie do pojęcia. Niemcy są najgorszymi rasistami na świecie. Swoje przekonania o wyższości ludów germańskich wzmocniły się bardzo, gdy Darwin ogłosił teorię ewolucji, gdzie między innymi stwierdzono, że zawsze ci lepsi, mądrzejsi i sprawniejsi, mają prawo eliminować słabszych i gorszych. To właśnie oni, Aryjczycy – czysta rasa nadludzi, ma boskie prawo tępić na wszelkie sposoby wszelkich podludzi – Romów, Żydów, czy Słowian.
Toteż nawet będąc przegranymi w wojnie, którą wywołali i to oni są winni śmierci milionów ludzi, nadal gardzą i nienawidzą Polaków. Toteż oni też na wszelkie sposoby prowadzą przeciwko Polsce wojnę, mącącą Polakom w głowach; osłabiającą ich i niszczącą narodową tożsamość.

Koncentruję się na Polsce. Lecz to psychologiczne pranie mózgów zwane indoktrynacją, stosuje się praktycznie na całym świecie. Po prostu elita miliarderów, a za nimi jedzący im z ręki politycy i naukowcy uznali, że właściwie ludzie mądrzy, bystrzy i wykształceni już w swojej masie nie są potrzebni.
Współczesny "obywatel" ma być w miarę głupi, kiepsko wykształcony, ale... ma być zadowolony i nawet na swój sposób szczęśliwy. Po prostu będzie dostawał to co lubi. A wyszkoli się go tak, że będzie pragnął tylko rzeczy i informacji najprostszych i najtańszych, lecz za to dających mu najwięcej przyjemności. Taki właśnie ma być nowy świat – karykatura systemu feudalnego.

Wspomniana elita lewacko – neoliberalna, ma spory problem z Polską. Po prostu w 2015 roku do "władzy się dorwali" paskudni nacjonaliści, a na dodatek prawicowi konserwatyści, Tutaj trzeba przestać być delikatnym i dzień po dniu stosować coraz większy nacisk, nie tylko z klasycznej wojny psychologicznej, lecz również ostry szantaż, który musi zmusić władze RP do uległości.
W tej bitwie z Polską działa się na dwóch frontach:

  • wewnątrz państwa, głownie jak to powyżej opisałem, by nieustannie ogłupiać i indoktrynować społeczeństwo. Lewactwo ma znaczną przewagę w mediach – od gazet, radia i telewizji, aż do Internetu. Zachodni neobolszewicy wydają grube miliony na taką propagandę, aby coraz więcej Polaków poddało sie ideologii nowego porządku świata. I niestety, mają w tym spore sukcesy. Bo doliczając cynicznych i skorumpowanych plus postkomunę, ogłupieni mirażami zachodu, to niemalże połowa społeczeństwa.
  • Za granicą Polski, zgodnie z doktrynami choćby Josepha Goebbelsa, historię i teraźniejszość Rzeczpospolitej opisuje się wyłącznie paszkwilami, gdzie często znajdziemy same kłamstwa i ani słowa prawdy. Tworzy się w oczach światowej opinii publicznej stereotyp Polaka – brudnego głupca, pijaka, lenia i prymitywnego chama. A państwo Polskie to właściwe nic nie warta efemeryda, „Pokraczny bękart traktatu wersalskiego” , jak to nazwał Wiaczesław Mołotow w 1939 roku, ludowy komisarz ds. Zagranicznych ZSRR. To państwo nie powinno istnieć, bo szkodzi i jak podają agenci wpływu – wywołało II Wojnę Światową, a teraz wojnę na Ukrainie.

Dla mnie to niepojęte i smutne, lecz władza Zjednoczonej Prawicy wobec ataków wojny psychologicznej wewnątrz kraju i na zewnątrz, zachowuje się wyjątkowo pasywnie, biernie, i co najgorsze nieskutecznie. Nie wiem co ich hamuje i ciągle tkwią w defensywie. Wrodzone tchórzostwo? Tak zwane dobre obyczaje, kindersztuba wyniesiona z inteligenckiego domu? Poza na tak zwane wyższe sfery? Czy może ta idiotyczna poprawność polityczna, którą ci, naprawdę silni i twardzi mają gdzieś?

Takie spostrzeżenie: - ilu widzów notują teatry? Czy sale ciągle wypełnione są do ostatniego miejsca? Mimo, że zazwyczaj są niewielkie. A z drugiej strony proszę popatrzyć jak liczna jest publika, nawet na całkiem beznadziejnym kabarecie. Tysiące widzów rechocących i zaśmiewających się do łez, gdy padnie ze sceny grube słowo.
Znają tę prawidłowość manipulatorzy i inżynierowie wojny psychologicznej.
Język musi być soczysty, dosadny i im bardziej wulgarny, tym lepiej jest przyswajany przez większość ludzi. Niezależnie czy to profesor, czy ksiądz, czy prosty pomocnik sortownika śmieci.

Dlatego też w tej wojnie niszczącej mózgi społeczeństwa przeciwnika, głównie posługuje się atakująca propaganda:
-oszczerstwem.

  • potwarzą
  • zniesławieniem
  • zniewagą
  • pamfletem
  • satyrą.

W sumie wszystko to jest paszkwilem. I, co jest oczywiste, treść zawsze opiera się na kłamstwie i tak zwanej półprawdzie.

Na palcach jednej ręki można policzyć polityków prawicy, którzy dysponują właściwym refleksem, błyskotliwością i dowcipem, by podołać z odpowiedzią na paszkwilancki atak.
Zazwyczaj organizuje się jakąś konferencję prasową, gdzie adekwatny minister, czy ktoś inny z rządu, w towarzystwie dwóch srogich kolegów i bojowych koleżanek wygłasza dosyć nudną mowę, a potem plącze się odpowiadając na agresywne i podstępne pytania, zazwyczaj wrogich dziennikarzy. Wyraźnie widać, że nikt ich nie wyszkolił w radzeniu sobie z chamstwem całego świata. Są po prostu bezbronni.
I przegrywają w oczach obywateli.

Rok napaści ruskich bestii na Ukrainę minął. Walki są straszne; lecz straszniejsze jest ludobójstwo, w tym kobiet dzieci i starców. Mimo tego Ukraińcy nie tracą ducha. I trzeba przyznać, że na polu walki psychologicznej wygrywają.
Aż się roześmiałem, gdy prezydent Zełeński publicznie oświadczył, że historycznie prawidłowa nazwa kraju najeźdźców to Moskowia, a nie Rosja. Rosja to Ruś, a Ruś to Kijów i okolice. Ruś to kiedyś Kozacy, a dzisiaj Ukraińcy.
Gdy zacząłem sobie wyobrażać, jaka musiała być na Kremlu reakcja na taki "strzał", to rechotałem dobrych parę minut. Jedno krótkie zdanie i wróg traci rozum i wpada w furię.

Po chwili zacząłem kombinować, dlaczego my nie możemy wziąć przykładu z narodu ukraińskiego i na ataki, czy to ze strony lewaków totalnej opozycji, czy z Moskwy, Brukseli, Berlina, również odpowiadać kpiną i satyrą. Wiem bardzo dobrze, jak Rosjanie, a już wprost ekstremalnie Niemcy, boją się śmiechu z nich, czy uśmiechu politowania.

Toteż od dzisiaj uroczyście oświadczam, ponieważ nasi sąsiedzi traktują nas z genetyczną pogardą, nie będę ich nazywał inaczej, tylko Szkopami i Kacapami.

Co do Kitajców, muszę się jeszcze zastanowić...

___________

[1] https://www.bankmycell.com/blog/how-many-phones-are-in-the-world

.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika skipol

17-03-2023 [05:14] - skipol | Link:

A co z Yankesami?

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [07:42] - jazgdyni | Link:

Jankesi i Kitajce to kolejna bajka, którą opowiem. Trzeba ich łączyć w pary.

Obrazek użytkownika r102

17-03-2023 [05:29] - r102 | Link:

"Kitajce" - to akurat czysty rusycyzm.

Na Ukrainie nie ma Kozaków - no ewentualnie są w szeregach moskiewskiej armii wyzwalają Ukraińców od  faszyzmu itd...

Na Rusi Kijowskiej  też  nie było Kozaków - jeszcze ich  nie było w tych czasach...

PiS to nie prawicowi konserwatyści - tylko narodowi socjaliści.

W języku polskim na pewną mniejszość etniczną - używa się   określenia Cyganie - nie jacyś tajemniczy Romowie /oj autorze tu już przesiąkłeś poprawnością polityczną/

reszta może być...

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2023 [07:15] - Jabe | Link:

Żadni tam narodowi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [07:40] - jazgdyni | Link:

@r102ww

Charakterystyczne wśród Polaków - czepianie się dupereli. I co z tego, że rusycyzm? Pocieszę - mamy ich mnóstwo. Mnie zapożyczenia nie przeszkadzają. W cyfrowych technologiach spolszczenie angielskich słów jest wprost dominujące. Czas, kiedy wielcy Polacy wymyślali takie nazywy, jak pocztówka, czy samochód, skończył się z II WŚ.

Proszę mi o Kozakach nie tłumaczyć. Dla mnie to sprawa rodzinna i wiem swoje. Wiem, jako Polak-Rusin z dalekich Kresów. Coś jak Jeremi Wiśniowiecki herbu Korybut.

Narodowi socjaliści... Wesołe. Piszę by inni wiedzieli co. Osobiscie uważam, że jakiekolwiek kategoryzowanie na prawo i lewo, używając do tego starych terminologii, dzisiaj nie ma sensu.

Używam i Cyganie, i murzyn i nie mam z tym problemu. Lecz w poważnej domenie trzymam się obecnych standardów. Oczywiście czasami i tam gdzie to akurat ma sens.

Słucham. Co jeszcze? Interpunkcja?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2023 [14:16] - Imć Waszeć | Link:

A czy w języku polskim istnieje jakieś zapożyczenie z języka chińskiego?

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [14:59] - jazgdyni | Link:

Byłem w Chinach zdumiony, bo u nich całe to kichanie i zatkany nos nazywa się (fonetycznie) katar. Coś mi to znajomo dzwoniło. Zaraz, zaraz... to było 20 lat temu i całkiem możliwe, że to chodziło o kaszel. Cholera...

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2023 [14:17] - Jabe | Link:

Jest sens w wy­rażaniu sensu. Od tego są pojęcia. Jednak pojęcia są dla naszej rze­komo patrio­tycznej, rze­komo kon­ser­wa­ty­wnej rzeko­mej pra­wicy nie­wygodne. Nic dziw­nego, że to stron­nictwo znaj­duje taki po­klask wśród nihi­li­stów bez po­jęcia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [15:00] - jazgdyni | Link:

Jezu Jabe!

Jak ty mi się coraz bardziej podobasz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2023 [08:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie spać o 3 nad ranem tylko po to by  hiperborejów nazwać kacapami. Po co, to nawet jazgot nie wie.

Obrazek użytkownika tricolour

17-03-2023 [08:50] - tricolour | Link:

No dobra. Nazywamy Kitajcami, szkopami, sowietami czy moskwiakami. I co dalej?

Wyłączamy aliexpres? Usuwamy kitajcow z allegro i innych platform? Wylaczany Shein, sandbella, hurtową alibabę i pewnie setkę innych? Próbujemy zaszczepić pomysł innym, by nie być samemu na świecie z takim egzotycznym - dla reszty świata - pomysłem, który moskwiaki nazwą faszyzmem, a szkopy przyklasną? I wszyscy będą chcieli się odegrać..

Czyli: co dalej?

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [08:52] - jazgdyni | Link:

Nowe hobby

Moi drodzy, gromadzę, a najchętniej utworzylbym zakładkę - Najlepsze dowcipy o Szkopach i Kacapach.

Znacie coś fajnego?

Obrazek użytkownika zbychbor

17-03-2023 [09:04] - zbychbor | Link:

Ani słowa o Żydach. A przecież to główny demiurg sterujący  Kacapami i Szkopami z tylnego fotela.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [11:50] - jazgdyni | Link:

O żydach napisano wiele. ja też napisałem. I stwierdziłem, że oni są największymi światowymi rasistami, bo na świecie istnieją wyłącznie oni - żydzi i goje - cała reszta, których należy wyzyskiwać, a ich życiowym zadaniem jest służba żydom.

Więc po co tu jeszcze ich dodawać?

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [09:26] - jazgdyni | Link:

Nie Turcja, Grecja, czy Malediwy.
Odpoczywajcie we wspaniałych kurortach niemieckich.

Nic wam nie zapewni takiego relaksu i spokoju, jak specjalnie sprowadzone z Polski słynne dzwony kościelne.

.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [09:33] - jazgdyni | Link:

Wizytując Petersburg koniecznie musicie odwiedzić Ermitaż.
Po paryskim Luwrze to ogromny, na światowym poziome, zbiór dzieł sztuki.
Nie w Polsce, tylko tutaj zobaczycie najwspanialsze dzieła sztuki Rzeczpospolitej.
Ofiarni radzieccy żołnierze przywozili to we własnych bagażach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [09:45] - jazgdyni | Link:

@u2
Cześć

Trudno mi oszacować, czy ta ilość widzów w teatrach, to dużo, czy mało. Ponadto, jak to jest w Gdyni, większość widzów przychodzi oglądać warszawskich celebrytów na prowincjonalnej chałturze (tak dokładnie mi oni sami powiedzieli).
Nie podałeś mi dla porównania, ile osób gromadzą takie kabaretowe maratony. Gdy coś takiego dzieje się w Operze Leśnej w Sopocie, to praktycznie nie ma szans na zakup biletów na wolnym rynku.
I masz rację - tylu pojebów obecnie wystawia tak potworne i wulgarne kicze, że trzeba być bardzo ostrożnym, wybierając się do teatru.

Ps. Czy fakt, że tak mówiło się w PRL-u znaczy, że teraz powinniśmy tego unikać? Ja uważam, że w PRL-u mówiło się tak, bo żyli nasi dziadkowie, ojcowie i matki, którzy na własnej skórze przekonali się, z kim mieli do czynienia. A jak już PRL się skończył, to zaczęto wymazywać te negatywne określenia "naszych najlepszych przyjaciół".

Obrazek użytkownika u2

17-03-2023 [15:27] - u2 | Link:

ile osób gromadzą takie kabaretowe maratony

Już zapomniałem ilu dokładnie było na Nocy Kabaretowej w Arena Suwałki w 2022, pewnie gdzieś tak 1500 tyle ile mieści widownia plus kilkaset krzesełek na parkiecie. To był typowy skok na kasę. Czyli na niewygodnych krzesełkach, aby więcej zmieścić. Podobnie było na Neonówce w 2020, tuż przed pandemią. Neonówka była ciekawsza, bo mniej odgrzewanych kotletów. I jak już pisałem tylko raz ten z brodą kazał mi głosować na anty-Peace. Oczywiście go olałem.

Co innego SOK i występ Ani Mru Mru w 2019. Wygodne fotele. Mniejsza widownia i prawie kameralna atmosfera. Szacunek dla widzów i dobra rozrywka.

PS. Na tak dalekiej prowincji jak Suwałki, niezależnie czy to wielka Arena, czy mały SOK, zawsze będą nadkomplety. Widownia jest głodna kultury niekoniecznie ludycznej kabaretowej.

Obrazek użytkownika Darek65

17-03-2023 [09:42] - Darek65 | Link:

" wobec ataków wojny psychologicznej wewnątrz kraju i na zewnątrz.... " - według mnie przyczyny są 3. Tchórzostwo i bojaźliwość, miałkość intelektualna, materiały kompromitujące. 

Tchórzostwo i bojaźliwość - albo ma się w sobie gen walki, albo nie. Walka, szczególnie z silniejszym przeciwnikiem, wymaga konsekwencji, świadomości, że nie będzie łatwo oraz tego, że można oberwać. Jakiś czas temu czytałem opinię, że to tchórzostwo PIS-u nic im nie da, a będzie nas, Polaków, kosztowało sporo. Popatrzcie na pierwszą kadencję. Beata Szydło, taka zwykła kobieta, potrafiła postawić się tym lewackim "elitom" z UE. Macierewicz, co by o nim nie myśleć, potrafił pozbyć się z wojska starych komunistycznych trepów. Stworzył WOT, według mnie potrzebną formację, mimo, że wylewano na niego wiadra pomyj. I co ? Nie wspomnę o innych, jak choćby śp. Jan Szyszko, Ardanowski, Szałamacha, rzeczywisty likwidator mafii vatowskiej. I nagle nastaje Morawiecki, a w UE wiedzą, że mogą z Polską zrobić, co chcą. I robią. Czy choćby raz się postawił lewakom z UE ? 
"Na palcach jednej ręki można policzyć polityków prawicy, którzy dysponują właściwym refleksem... " - to ta miałkość intelektualna. Tu trawi PIS choroba, podobna, jak u innych, tzw. selekcja negatywna. Bierny, mierny, ale wierny. Przyczyną jest ordynacja wyborcza, a przede wszystkim wodzokracja. Każdy, kto coś sobą reprezentuje, jest wycinany, bo może być zagrożeniem dla przywódcy, dla wysoko postawionych. Dlatego od lat widzimy te same "gęby". Nie bardzo wiem, co świeżego może wnieść taki Terlecki, Suski, Kuchciński, Dworczyk, Gosiewska, która, jako marszałek Sejmu pokazała, że jest zwykłym zerem i chamówą. I wielu im podobnych. No i TV publiczna. Ta siermiężna propaganda. Zero finezji, zero błysku, która odrzuca nawet zwolenników. 
I w końcu materiały kompromitujące - wcale nie jestem pewien, czy na PIS ich nie ma. Dużo się mówi o aferze podkarpackiej. Byłem jakiś czas temu w Rzeszowie. Rozmawiałem z kilkoma lokalsami i każdy z nich wspomniał, że jest coś na rzeczy. Jeśli to prawda, to są nieźle trzymani za krocze. Tylko, gdzie są służby ? 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [09:58] - jazgdyni | Link:

@Darek65

Cześć

Ze sporą przykrością muszę się zgodzić z tymi trzema analizami. Świetne podsumowanie. Dodam, że wycięty był także Szeremietew, Sarjusz- Wolski i wielu innych tzw. jastrzębi. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego? Może rzeczywiście kompramaty w stosunku do starego zakonu PC?
Lecz dający publiczne wywiady politycy PiS, oraz lizodupska TVP, która nawet Michałowi Rachoniowi nałożyła tłumik i kaganiec, to główni winni słabego odbioru patriotycznych ugrupowań. Kurski dostał kopa w górę i... nic się nie zmieniło. Oglądam tę stację parę minut dziennie. I wystarczy.

Obrazek użytkownika mada

17-03-2023 [10:59] - mada | Link:

Zastanawiałem się nad tą uległością PISu i mam nadzieję, że chodzi o to żeby wykorzystać czas i wzmocnić się gospodarczo i politycznie. Później, z lepszych pozycji będziemy mogli stawiać na swoim.
Poczekam. Zobaczę czy Nadzieja jest matką głupców.
Tak naprawdę to nie ma wyboru.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [11:52] - jazgdyni | Link:

@mada

Rafał Ziemkiewicz na przykład twierdzi, że to dobrze, gdy PIS tak się zachowuje. Bo Polacy wybierają zawsze tych spokojnych i zdroworozsądkowych/

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2023 [13:25] - Jabe | Link:

Od granatników.

Obrazek użytkownika u2

17-03-2023 [18:51] - u2 | Link:

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego?

Nie ma ludzi niezastąpionych, a jeśli mocno prą do władzy to trzeba bardzo uważać, bo może być jakiś agenciak. Zastanawiam się, jak sobie by poradzili inni w czasach pandemii, wojny itd. Dlatego Dobrą Zmianę oceniam bardzo pozytywnie.

PS. Zmiana na stołkach władzy jest konieczna. Jeśli nie ma zmiany, to dzieje się to co w Niemczech gdzie mutti Merkel rządziła aż 16 lat i doprowadziła do katastrofy. Nikt nie chce się na NB do tego przyznać, z tych wszystkich antypolskich trolli tutaj buszujących na jej befehl :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2023 [15:25] - Jan1797 | Link:

Jak ja lubię takie zdrowo rozsądkowe rady :-) i wsparcie ludzi w rozkroku.
Jako żywo elektorat uw czy UW? Nigdy nie pamiętam.

Obrazek użytkownika sake3

17-03-2023 [15:48] - sake3 | Link:

@Darek65.....Do punktu pierwszego dodałabym jeszcze przyzwolenie na narzucani Polsce ambasadorów niekoniecznie zachowujących się jak powinni urzędnicy na takim stanowisku.Panie Azari,Mosbacher,,Panowie Brzeziński,kolejni dwaj ambasadorzy Niemiec,Andrejew zachowują się raczej jak namiestnicy w Polsce.Wtrącanie się w polskie sprawy,publiczne pouczenia i połajanki,udział w protestach to nie jest normalne wykonywanie obowiązków ambasadora.Trwające miesiącami ,,negocjacje'' ze stroną izraelską i ambasadorem tego kraju w Polsce odnośnie wycieczek młodzieży izraelskiej do Polski z uzbrojonymi po zęby ochroniarzami stawia nasz kraj w dziwnej i trudnej sytuacji,którą nawet nie da się nazwać inaczej niż wasalną.Temat mało poruszany,niby wstydliwy i chyba niewazny dla społeczeństwa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [16:06] - jazgdyni | Link:

@sake3

Witaj

Trafiłaś z tymi ambarasami... tfu, ambasadorami. Ktoś powiedział, że to ichnie wywłoki. Dokładnie nie wiem co to słowo znaczy i dotychczas słyszałem to tylko w stosunku do kobiet upadłych. I tu znowu kłopot i mózg się gotuje. Co to są kobiety upadłe.

Ps. Bardzo lubiłem ambasadoressę Mosssbacher. Była niesamowicie seksy. Już samo wyobrażanie sobie, jak ona zdejmuje makijaż, powodowało pewne kłopoty z organizmem. (Czysta chuć).

Obrazek użytkownika sake3

17-03-2023 [16:23] - sake3 | Link:

@Jazgdyni.....No to całe szczęście ,że ambasaoressa Mosbacher odeszła,chyba tylko to uratowało pana od zawału spowodowanego niekontrolowaną żądzą. No i co byłaby skłonna zrobić w tej sytuacji żona?

Obrazek użytkownika Ptr

17-03-2023 [23:31] - Ptr | Link:

Darek 65
Do tych spostrzeżeń dodałbym pytanie: Kto jest uzależniony od unijnych pieniędzy tak, że zrobi wszystko i wprowadzi nas w konsekwencji do Rzeszy ? Czy to jest cały elektorat który straci pieniądze, czy tylko jakieś mniejsze grupy interesu ? Czy to tylko szantaż emocjonalny opozycji wobec całości elektoratu ?   Czyli jak się zaczniecie niezgadzać to przegracie wybory ? Czy jest tam gdzieś kasa dla już bogatych i chcących tylko się jeszcze wzbogacić ? Wzbogacić się w tym niekorzystnym układzie, a nie w innym trudnym do przewidzenia.
W każdym razie w mentalności postkomunistycznej lat 90. zawsze liczyła się kasa i uległość. I prowadziło to do upadłości.
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

17-03-2023 [10:37] - Lech Makowiecki | Link:

Drogi Januszu. Nie doceniamy wojny toczącej się na płaszczyźnie pop-kultury (piosenka, teledysk, film, serial, teatr, musical, komiks, flashmob itp.). Zarówno Stalin jak i Hitler inwestowali w kino, że nie wspomnę o USA... To potężna broń, zwłaszcza w procesie zawłaszczania/demoralizacji najmłodszych, nieświadomych prawdy historycznej nowych pokoleń. Przekupywanie artystów przez globalnych macherów doprowadziło do sytuacji, że w Hollywood z tych największych gwiazd tylko Clint Eastwood i Mel Gibson przyznają się do prawicowych, chrześcijańskich  poglądów... Ostatnie trzy dekady zdemolowały polską pop-kulturę; najmłodsi artyści i twórcy stanęli po stronie lewactwa i na potęgę formatują mózgi małolatów. Za niezłe pieniądze. Inna postawa grozi ostracyzmem w szoł-biznesowej branży. O dziwo - w XIX wieku, gdy Polska zniknęła z map świata - byliśmy potęgą na niwie oryginalnej literatury, poezji, malarstwa i muzyki (romantyzm, pozytywizm). Nawet za komuny mieliśmy unikatowych, polskich artystów z niepowtarzalnym stylem/osobowością (Niemen, Demarczyk, German, Grechuta, Villas etc.). Dziś jesteśmy kopistami po-kultury anglosaskiej albo rosyjskiej (disco-polo). I - stając się Europejczykami lub kosmopolitami - oddajemy swą tradycję i tożsamość bez walki...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2023 [11:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Clint Eastwood i Mel Gibson przyznają się do prawicowych, chrześcijańskich  poglądów."
Co nie przeszkadza Clintowi wspierać dążenia lesbijek i gejów do oficjalnych związków małżeńskich, a Melowi być damskim bokserem. Szczególnie ten ostatni to wzorzec dla Polskich Katolików wychodzących z założenia, że jak się baby  nie bije to jej wątroba gnije.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2023 [14:32] - Imć Waszeć | Link:

Musi Pan się nauczyć odróżniania pracy zawodowej od hobby. Clint lub Mel może być chrześcijaninem w pracy, ale w domu po fajrancie zzuwa buty, wkłada bambosze, łapie piwo w garść i uprawia sado-ciacho z sąsiadami. Co by to było, gdyby policjanci i klawisze wynosili swoją pracę oraz przekonania o ludziach do domu, prawda?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2023 [15:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Mam pracę zawodową która jest jednocześnie moim hobby, uważam że to całkiem niezły deal.
2. Chrześcijaninem nie jest się na etat.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2023 [17:01] - Imć Waszeć | Link:

Jak nie jak tak. Tutaj w sąsiedztwie mieszka pewien były ormowiec, który w weekendy udziela się jako chrześcijanin. Można wymienić całą masę eseldowców, którzy w "pracy" stosują retorykę lewicy, zaś prywatnie chodzą do kościoła i przyjmują księdza po kolędzie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2023 [17:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Tutaj w sąsiedztwie mieszka pewien były ormowiec, który w weekendy udziela się jako chrześcijanin."
Znam takich. Przez paręnaście  lat gnoili żołnierzy za krzyżyki, modlitwę, św obrazek, a jak Partia dogadała się w 88' z KK to kompaniami prowadzili wojsko do spowiedzi. Teraz to pewnie wnusie takich jak on kwiatki sypią na Boże Ciało.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [11:46] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Witaj Lechu

Bogiem a prawdą, nie mam zbytniego szacunku i zachwytu dla aktorów. To ciężko pracujący i utalentowani ludzie, ale to nie oznacza, że są jakoś mądrzejsi, a o moralności wolę zamilczeć. To są w większości nadmuchiwane okresowo balony , a ich prawdziwą pozycję przedstawiają lalki w teatrze kukiełkowym.
Nie zapomnij, że grajkowie i wędrowni komedianci nigdy nie zasiadali na ucztach przy stole pańskim. Zazwyczaj jedli i pili w kącie ze służbą i dziewkami.

My, po naszych cudownych latach 70-tych i 80-tych zatraciliśmy umiejętność poruszania się w sferze pop. A to przecież od lat najmocniejszy wpływ i przekaz na nową kulturę. Wyobraź sobie, że właśnie teraz po ponad 30 latach organizowany jest zlot Depeszowców. Jak ktoś pamięta, to szaleństwo na temat grupy Depesche Mode było wyjątkowym zjawiskiem kultowym.
Tak, czy inaczej, w dziedzinie pop mieliśmy (i nadal mamy) wielu wybitnych twórców i wykonawców dzieł pop-kultury. A co robi TVP? Jedno po drugim tłucze niewiele się różniące od siebie filmy i seriale w temacie spraw okresu 1900 - 1956. Czy widzowie tego pragną? Czy to daje się sprzedać na świecie?
Zobacz jak sprytnie te szkopskie cwaniaczki wyprodukowały chyba już czwartą wersję kinową "Na zachodzie bez zmian". Strzał w dziesiątkę i mają Oskara. Bo wojna na Ukrainie. Żołnierze w okopach po obu stronach niesłychanie cierpią. A przy okazji przekaz - niemiecki żołnierz też cierpiał i umierał na linii frontu. Nie wolno nas uważać za jakichś gorszych.
Sprzedali dobrze swój towar? A my potrafimy sprzedać? Choćby naszym. Brak fachowców okrutnie się mści.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

17-03-2023 [19:58] - Lech Makowiecki | Link:

@jazdyni. Janusz! Takie projekty się zamawia. Po prostu. To jest element polityki historycznej. Skoro lewaccy twórcy sponsorowani są przez różne podejrzane fundacje i celowe dotacje np LGBT czy inny gender - to tak samo powinno się kreować politykę tożsamościową. Swego czasu byłem bardzo blisko; wygrałem konkurs na scenariusz filmu wojennego opartego na historii mojej rodziny. Jak zwykle nic z tego nie wyszło... Za to Niemców ta sytuacja sprowokowała do zrobienia filmu "Nasze matki, nasi ojcowie..."  https://wpolityce.pl/polityka/160427-nasze-matki-nasi-ojcowie-polska-wersja-alternatywna-gotowe-scenariusze-powedrowaly-na-coraz-bardziej-zakurzona-polke

Obrazek użytkownika marsie

17-03-2023 [15:20] - marsie | Link:

Masz rację, może i ja coś dzisiaj na ten temat napiszę?
Nie przejmuj się "antypolskimi idiotami", wszak "Polska jest najważniejsza"!
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-03-2023 [16:07] - jazgdyni | Link:

Hej Marsie!

Dawno linku nie podesłałaś. Wiosenne przesilenie? Idy marcowe?

Obrazek użytkownika tricolour

18-03-2023 [16:34] - tricolour | Link:

Przepraszam, że jestem dociekliwy, co może odrobinę irytować, ale mam pytanie: czy kontrrewolucja już się dziś dokonała, czy może już z niej zrezygnowaliście?