Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

ACH,CI SIATKARZE

Ryszard Czarnecki , 09.03.2023
Stare polskie przysłowie mówi: „Do trzech razy sztuka”. I potwierdziło się ono właśnie na siatkarskim boisku, gdzie aktualny – i dwukrotny z rzędu! – klubowy mistrz Europy polski klub Grupa Azoty "ZAKSA" Kędzierzyn-Koźle rozbiła w Lidze Mistrzów słynny włoski Itas Trentino. A czemu do trzech razy sztuka? Bo w tym sezonie Ligi Mistrzów Polacy przegrali z Włochami już dwa razy, w tym 2:3 na wyjeździe i 1:3 u siebie. Akurat ten ostatni mecz widziałem na własne oczy. Dziewięciokrotni mistrzowie naszego kraju (tyle samo tytułów ma tylko Skra Bełchatów) zrobili duży krok naprzód w kierunku półfinału LM, a więc awansu do pierwszej czwórki. Cóż, tytuł mistrza Europy, bądź co bądź ,do czegoś zobowiązuje.
Piszę o sukcesie klubu z Kędzierzyna-Koźla, bo świadczy on o potędze naszej Plus Ligi, słusznie uważanej za najlepszą ligę świata, gdy chodzi o siatkówkę męską. Oto bowiem klub z Opolszczyzny, gdy przed dwoma laty zdobywał mistrzostwo Europy, wcale nie był najlepszy w… Polsce! Zajął wtedy drugie miejsce za Jastrzębskim Węglem. W ubiegłym sezonie „Zaksa” ustrzeliła dublet, ale w tym, będąc o krok od półfinału LM w polskiej Plus Lidze jest dopiero na czwartym miejscu, a więc poza podium i to ze stratą aż 7 punktów do lidera Aluron CMC Warty Zawiercie.
 
Tylko polska siatkówka klubowa raczy fanów Biało-Czerwonych takimi paradoksami: być najlepszym na kontynencie, ale oglądać plecy rywali we własnej ojczyźnie!
 
  • Tekst ukazał się na portalu po-bandzie.com.pl (09.03.2023)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 281
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 991
Liczba wyświetleń: 8,137,857
Liczba komentarzy: 11,166

Ostatnie wpisy blogera

  • ONI NAPRAWDE WIERZA CZYLI RZECZ O FILIPINACH
  • PO CO KOMU G -7 ?
  • AMERYKA,AMERYKA...

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • sake2020, Szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha przekonuje ,że Karol Nawrocki stał się burzycielem wszystkich pozytywnych wspólnych osiągnięć. Jakie to te wspólne osiągnięcia? Twierdzi że polski prezydent…
  • paparazzi , Nie, że nie podoba, uwaga pod adresem pana jest czysto moja subiektywna oceną. Pana kultura i wiedza stoją na wysokim poziomie, ta przestroga ma zapobiec powielaniu schematów słowotoku jak u mjk1 co…
  • Marek Michalski, @Spike Wynika z tego, że nie wyciągamy wniosków z historii. Dlatego się powtarza.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności