Zakazany naród, nielegalna Polska – hasłem opozycji

Jako człowiek prostolinijny sądziłem niegdyś, że wraz z obaleniem(?) sowieckiej dyktatury przestanie istnieć w Polsce tak zwany drugi obieg, masa nielegalnych wydawnictw usiłujących przy wsparciu paryskiej “Kultury” i Radia Wolna Europa obnażać łgarstwa i manipulacje peerelowskiej propagandy. I nielegalne oficyny wyjdą z podziemia.
Drugich obiegów było zresztą znacznie więcej. Monopolową wódką handlowały meliny zasilane też nielegalnie pędzonym bimbrem. Dostawy deficytowego mięsa zapewniały tak zwane baby.
W obrocie walutami banki wyręczali cinkciarze pod czujnym okiem bezpieki. Ba, istniał nawet legalny drugi obieg, czyli sklepy Pewexu. I zapewniam, że nazwy tej sieci, przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego, nie wymyślili Stanisławowie Tym i Bareja.
Dla porządku wspomnę o nielegalnych obiegach nie mających formalnie odpowiedników w strukturach PRL, burdelach, spelunkach z bogatą ofertą dla hazardzistów i lombardach, dalekich krewnych komisów.
Po przemianach ustrojowych niemal wszystkie wykwity ludzkiej działalności stały się legalne. Właściwie tylko lupanary świadczą usługi pod przykrywką agencji towarzyskich. A na bazarach roi się od alkoholu i papierosów bez akcyzy.
Zmodyfikowaną na miarę czasów i technologii rolę drugiego obiegu przejął internet. I pies z nim tańcował. Sam wykorzystuję sieć jako źródło szybkiej, acz nie zawsze wiarygodnej informacji oraz plebejskiej rozrywki sycącej w chwilach, gdy rozum śpi, moje kiczowate gusta.
Niestety, nie sposób wypreparować w miarę akceptowalnych funkcji z całokształtu działań tego medium. Ba, jako szambo bezwzględnego hejtu, niekontrolowalnego linczu i pobłażliwości dla erupcji najpodlejszych ludzkich(?) instynktów, internet destabilizuje ład z trudem powstrzymujący nasz gatunek przed autodestrukcją.
Uważam wszak za mylne dość powszechne przekonanie, że podział na real i virtual wyczerpuje dziś sprawę dwóch niezależnych bytów, skrzeczącej pospolitości i magmowatej cyberprzestrzeni.
Otóż równie potężną sferą funkcjonującą w drugim obiegu są tak zwane niezależne, lub jak kto woli, wolne, media. Bo to one, generatory rzeczywistości urojonej same z siebie(taki żarcik) i jako przekaźniki opozycyjnego jazgotu, stanowią a rebours drugi obieg. Bowiem to one na opak do sytuacji w PRL uważają za nielegalne ważne instytucje państwa z Trybunałem Konstytucyjnym, Krajową Radą Sądownictwa i całą rzeszą sędziów mianowanych przez prezydenta. A na dobitkę traktują jak uzurpatorów ministra spraw wewnętrznych i jego zastępcę, gdyż zostali skazani przez sędziego Tuleyę na trzy lata odsiadki. Ale nie garują, bo prezydent Duda prawem kaduka ich ułaskawił.
Czegóż chcieć więcej? Ano na przykład impeachmentu prezydenta. Przecież Duda wygrał o włos w nierównej walce z Trzaskowskim jedynie dlatego, że wspierała go cała machina propagandowa reżymu z telewizyjną szczujnią Kurskiego. Nie można wykluczyć także ordynarnych fałszerstw wyborczych, podsłuchów Pegasusem i wsparcia ruskiej agentury.
Czekam tylko na przywłaszczenie przez drugi obieg trzeciej RP refrenu pieśni Jana Pietrzaka z innej epoki: “zakazany naród, nielegalna Polska”. A w tej ułudzie normalności cierpią prawdziwi tytani walki o praworządność i demokrację. Kierowca, który w centrum Oświęcimia ośmielił się stanąć na drodze kolumny limuzyn rządowych, gdy w jednej z nich jechała premier Beata Szydło. Były minister w gabinecie PO troszczący się o oczyszczanie ze śmieci Warszawy. Marszałek senatu, chroniony na szczęście immunitetem, pomówiony przez złe języki o łapówkarstwo. Krystalicznie uczciwy mecenas zmuszony szkalującym hejtem do banicji… Chwała bochaterom!
 
Sekator
 
Ps.

- Słowo bohaterowie pisze się przez samo h - bawi się w korektora mój komputer.
- Zależy kogo dotyczy to zacne określenie - wyjaśniam grepsik  Eustachemu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

06-03-2023 [21:36] - u2 | Link:

Duda prawem kaduka ich ułaskawił

Dzisiaj na Polsacie wysłuchałem wywiadu red. Rymanowskiego z min. Wąsikiem. Okazuje się że tzw. 'Sąd Najwyższy', sam z siebie zbierze się na posiedzenie, na którym będzie rozważał czy ułaskawienie min. Wąsika oraz min. Kamińskiego przez PAD jest prawomocne.

Obrazek użytkownika sake3

06-03-2023 [22:44] - sake3 | Link:

Naród może i zakazany ale za to jakie elyty? Palce lizać.Począwszy od mecenasika z łbem przypominającym strusie jajo,slusarza z ADHD skierowanego do walki z zakazanym narodem katolickim,gwiazdę ekonomii gadającą od rzeczy,senatora miotajacego ogórki i innego senatora już wyższego sortu strzegącego immunitetu jak skarbów z piramidy Cheopsa.Oprócz elyt i elytek politycznych są jeszcze prawnicze,aktorskie,celebryckie. Nawet NB maja swoje elyty.Łatwo ich poznac po pogardliwym stosunku do ,,braci mniejszych'' czyli tych którzy osmielili sie bezczelnie mieć inne niż oni poglądy. Niestety posługują sie językiem niekoniecznie elitarnym a raczej wskazującym że są bywalcami budek z piwem.Ale najwazniejsze że je mamy.Przecież Polska nie może funkcjonowac w nowoczesnej Europie bez elyt. 

Obrazek użytkownika u2

06-03-2023 [23:36] - u2 | Link:

Polska nie może funkcjonowac w nowoczesnej Europie bez elyt. 

W dzisiejszym wydaniu wtylewizji red. Janecki podsumował te antypolskie jelity, te poklepywane w plecy przez zachodnich polityków. Dopóki mieli władzę pełomafiozi, to mogli bezkarnie wyprowadzać miliardy na wałkach na VAT, teraz jak już nie mogą tak bezczelnie ich robić (luka VAT z 24% spadła do 4%), to już tak nie klepią, tylko uruchamiają swoją agenturę w KE i w Polsce, aby było w końcu tak jak było :-)

Obrazek użytkownika Zofia

07-03-2023 [13:53] - Zofia | Link:

@sake3
Dodam do powyższych  "elit" elity poselskie. Przykład z mojego okręgu. Oświecona posłanka z PO pewnej mroźnej soboty wyszła z  jej wyborczyniami przed siedzibę PiS-u i żądały aborcji. A w niedzielę ta sama posłanka siedziała w kościele w pierwszym rzędzie obok proboszcza i podziwiała figurę św.Michała. Mamy załgane "elity", które dla pieniędzy się odczłowieczą. Zastanawiają mnie warszawscy wyborcy Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy. On im pokazuje środkowy palec a oni się łapią za niego i tańczą z nim chocholi taniec. Nie rozliczyli go ze śmieci, z Czajki , z dużych podwyżek a nawet są przychylni przejść na jedzenie robactwa i chodzić w jednej koszulinie.

Obrazek użytkownika Jabe

06-03-2023 [23:00] - Jabe | Link:

Dziś drugim obiegiem jest Najwyższy Czas!

Obrazek użytkownika u2

06-03-2023 [23:30] - u2 | Link:

Raczej trzecim, kacapsko-niemieckim. Stop braunizacji  Polski ! :-)

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

07-03-2023 [07:46] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, to jeszcze ten szajs wychodzi? Widać, nie zdecydowali jeszcze, czy głosić pochwałę podymnego, czy pogłównego. Bo Matkę Boską, Korwin zdezawuował, za to wydrukował zrozumienie dla Katynia. 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-03-2023 [23:32] - Pani Anna | Link:

@sake3
Droga sake3, jakie znasz skarby Piramidy Cheopsa?

Obrazek użytkownika u2

06-03-2023 [23:38] - u2 | Link:

#fekaliusz

skarby Piramidy Cheopsa?

No ty fekaliusz jesteś jednym z tych 'skarbów' wałęsających się nocą po NB :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-03-2023 [00:25] - Pani Anna | Link:

@u2#scierwo
Co tam znowu mlaszczesz ścierwo?

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2023 [08:27] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Już sama piramida jest skarbem nabzdyczona paniusiu.Jest świadectwem wielkości cywilizacji którą podziwiamy i nie do końca rozumiemy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-03-2023 [09:43] - Pani Anna | Link:

@sake3
Już w pracy? Kawka, komputer odpalony, można siedzieć na NB od rana do nocy. Tylko się nie przemęczaj,  bo to źle robi na urodę.  Na rozum raczej nie wpływa. 

Obrazek użytkownika u2

07-03-2023 [09:47] - u2 | Link:

#fekaliusz

można siedzieć na NB od rana do nocy

Niemiec ciebie fekaliusz nie goni do roboty, że tak tutaj przesiadujesz od nocy do ranka  ? A może ta twoja pisanina na NB to twoja robota dla Niemca ? :-)

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2023 [11:33] - sake3 | Link:

@u2....Czy termin ,,nabzdyczona paniusia'' nie pasuje jak ulał?Jak widać pan Trzaskowski ustala mi jadłospis i sposób ubierania a nabzdyczona paniusia nawet cały rozkład dnia.pamiętając nawet o kawie.To krzepiące widzieć tyle troski o tak zwyczajnego obywatela jak ja..

Obrazek użytkownika u2

07-03-2023 [11:46] - u2 | Link:

,,nabzdyczona paniusia''

Warto zauważyć jak za tobą łazi i ciągle próbuje Tobie dopiec. To typowy troll ze zdjętym kagańcem, spuszczony z łańcucha przez Hansa, aby gryzł nas Polacken :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-03-2023 [11:44] - Pani Anna | Link:

@u2#scierwo
Co tam znowo mlaszczesz od samego rana? Kilkanaście godzin roboty na akord to tylko ty na NB odwalasz. I twoja przyjaciółka " pracownik umysłowy 🤣" sake3. Takie 2 ujemne plusy NB.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-03-2023 [13:49] - Marek Kudła | Link:

To są inni ludzie, jakby z innej planety.  Ludzie, którzy widzą i rozumują odwrotnie niż normalni ludzie !  Skoro rząd PIS-u rządui dobrze,  ludziom żyje się coraz lepiej, a oni mówią, że jest źle, to jest to najlepszy przykład na to, że oni widzą wszystko odwrotnie !  Zrobienie laski Amerykanom i ścisła współpraca z Niemcami i Rosją taką jaką ona jest, o mały włos nie doprowadziło do czwatrego rozbioru Polski. To był znak od Boga, że w 2015 PIS wygrał wybory i przejął władzę !