Jankesi rozkręcają, Bruksela dolewa oliwy

Trzecia wojna w toku. Ukraina jest pompowana bronią i czołgami. Ostrzegający głos Pekinu hest ignorowny. Wygląda to fatalnie dla Europy.
Ten morski kolos na zdjęciu powyżej "ARC Integrity", długi 200  metrów , szeroki  32 metry  stał w końcu lutego, a więc przed  niecałym tygodniem zakotwiczony w gdyńskim porcie. Transportowiec przyqiózł z USA czołgi Abrams oraz  Bradley, które w chwili obecnej (tak zakładam) dotoczyły się już do Ukrainy. Obok czołgów w brzuchu kolosa znajdowała się ciężka broń wszelaka w ilosci ok. 700 sztuk. Obecnie transportowiec dotarł do litewskiej Kłajpedy z podobnym ładunkiem. 

Co interesujące podobnej wielkości transportowiec z USA dotarł w tym samym czasie (22 lutego) do portu w Bremerhaven  ( Niemcy) z prawdopoodbnie identycznym ładunkiem. 
Jak może niektórzy pamiętają, w  końcu stycznia do portu Fissingen w Holandii, przybył inny transportowiec z USA z ładunkiem 104 Abramsów i Bradleyami  Inny transportowiec w tym samym czasie zacumował w porcie w łotewskei  Rydze przywożłc również 100 Abramsów. Dwa dni pźśniej na lotnisku w Ankarze wylądowałamerykański samolot transportowy z cargo w postaci ponad 100 Abramsów.  Wszystkie one znajdują się prawdpoodbnie na Ukrainie oraz na polskich i niemieckich poligonach, gdzie ukraińscy żołnierze uczeni są ich obsługi. 
Jak więc z tej skromnej (i zapewne niepełnej) wyliczanki wynika, Ukraina jest masowo nasączana ciężkim amerykańskim sprzętem wojennym.

Tymczasem niektórzy eksperci odtrąbiają koniec wojny.

Również w Europie się nie próżnuje. 

Prasa francuska donosi, że UE planuje włączyć kraje spoza Unii w zakup broni dla Ukrainy
Zgodnie z zatwierdzonym przez Brukselę planem zwiększenia dostaw wojskowych na Ukrainę, UE zamierza zaangażować w zakup broni dla ukraińskiej armii kraje spoza tego związku międzypaństwowego.

Według publikacji  w hiszpańskim "El Pais", posunięcie to podyktowane jest rosnącą potrzebą zapewnienia warunków do zwiększenia potencjału europejskiego przemysłu obronnego, który boryka się z trudnościami w procesie racjonalizacji produkcji.

Propozycja koncentruje się podobno przede wszystkim na zakupie 155-milimetrowych systemów artylerii dalekiego zasięgu, ale kolejnym krokiem ma być dostarczenie Kijowowi amunicji do moździerzy 120 mm.

Aby uatrakcyjnić zakupy broni dla dostawców, Komisja Europejska zaproponowała nowy program, w ramach którego sprzedawcy mają otrzymywać do 90 procent kosztów amunicji i broni wysyłanej do ukraińskiej armii.

Wcześniej informowano, że południowokoreańskie firmy zbrojeniowe osiągnęły miliardowy zysk na dostawach broni do Europy w związku z konfliktem na Ukrainie. W ciągu ostatniego roku eksport broni z Korei Południowej wzrósł o 140 proc. do 17,3 mld dolarów. Większość eksportu broni z Korei Południowej stanowiły dostawy do Polski w celu uzupełnienia broni przekazanej na Ukrainę, czołgi, haubice, odrzutowce myśliwskie i systemy MLRS o łącznej wartości 12,4 mld dolarów.
Tak więc  w wojennej kuchni gotowanie na ogniu idzie pełną parą.

ps.
Zagadka
Skąd pochodzi ten "tekst" i kto jest jego autorem

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

06-03-2023 [19:38] - r102 | Link:

Nie wiem - ale mnie się najbardziej podobało to: " Dwa dni pźśniej na lotnisku w Ankarze wylądował amerykański samolot transportowy z cargo w postaci ponad 100 Abramsów."

Obrazek użytkownika Ryan

06-03-2023 [21:43] - Ryan | Link:

Dzięki takim debilnym tekstom,dzięki takich polecanych i promowanych fejkow ta szczujnia jest w tym miejscu gdzie jest
Czyli w czarnej dupie
To najnowsze dane z SimilarWeb
Dno ruskiego dna

https://www.similarweb.com/website/neon24.info/#overview

Obrazek użytkownika smieciu

06-03-2023 [22:40] - smieciu | Link:

A czy ktoś zadał sobie trud sprawdzenia czy to są fejki?
Mi się wydaje że nie. 100 Abramsów w samolocie może być jakąś zwykłą pomyłką. Tekst może jest naciągany ale ruch w interesie trwa i naprawdę warto byłoby wiedzieć jak duży on jest i w jakim kierunku.
Czy przykładowo ma to związek z powrotem do USA wielkiej ilości sprzętu po Operation Atlantic Resolve?
To istotna sprawa.
Autorka przynajmniej zadała sobie trud (samodzielnego?) zebrania paru informacji, co nieczęsto się dzisiaj zdarza.

Obrazek użytkownika Es

06-03-2023 [19:44] - Es | Link:

100 abramsów w jednym samolocie to nie w kij dmuchał 

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-03-2023 [20:13] - Kaczysta | Link:

Abrams waży 52-62 tony w zależności od wersji
Czyli ten samolot jak nic był radziecki w wersji "Strong/Powerful"

Obrazek użytkownika smieciu

06-03-2023 [20:20] - smieciu | Link:

Nie, 100 Abramsów w samolocie? Zniszczony Antonow mógłby zabrać 4 czołgi...

Co do reszty. To tutaj efektowny filmik pokazujący sprzęt podobno na nabrzeżu w Gdyni.
Czy tekst jest tworem ChatGPT?
Nie jest to dla mnie istotne jeśli przytoczone informacje są prawdziwe. W sumie to nawet dobre.

Biorąc wszakże te dane na serio to powstaje ciekawe pytanie gdyż nie wydaje się żeby cały ten sprzęt miał trafić na Ukrainę. W szczególności Abramsy, miały dotrzeć z tego co pamiętam pod koniec tego roku.
Czyli właściwie z jakiej okazji tyle sprzętu?
(Jeśli tekst nie bazuje na wyobraźni)

Ciekawe też jest że tytuł przytoczonego filmiku pokazującego ogromną ilość sprzętu w Gdyni sugeruje że wraca on do USA. Co ... w sumie też jest bardzo ciekawe. Tyyyle tego było w Polsce a teraz ma wyjechać. Bo? Mają tą wojnę już wygaszać czy jak?

 

Obrazek użytkownika Ryan

06-03-2023 [20:56] - Ryan | Link:

Autorka tego kolejnego dzieła jest gwiazda Leonka24 słynne ruskie kurwiszcze o spolszczonym nazwisku Wiórkiewicz, stała bywalczyni (w czasach PRL-u) w milicyjnej obyczajówce
To dzieło nie jest jej pierwszym newsem.
Wcześniej uśmierciła 50 tysięcy polskich najemników a ma twarde dowody na to że rosjanie zniszczyli już 2 polskie dywizje pancerne czyli regularne oddziały Wojska Polskiego walczące po stronie Ukrainy
To kurwiszcze rywalizuje w uśmiercaniu z innym tamtejszym debilem Kulą Lis a promotorem jej tekstów jest znany pedofil marek kuczyna vel repsol
​A o tym że to nie jest Polka niech świadczy ten kretyński tekst z bykami ortograficznymi

Obrazek użytkownika J z L

06-03-2023 [22:00] - J z L | Link:

To kurwiszcze rywalizuje w uśmiercaniu z innym tamtejszym debilem Kulą Lis a promotorem jej tekstów jest znany pedofil marek kuczyna vel repsol
Pedofil z qrwą  zawsze znajdą wspólny język
Czyli qrwa qrwie łba nie urwie

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u