POLITIKA

Tytułowa POLITIKA to wirtualne państwo - taka internetowa gra która była popularna wiele lat temu. Państwo to miało swój Parlament, Rząd i Premiera oraz Radę Ministrów. Był także Prezydent. Posłów i Prezydenta wybierano w wyborach powszechnych przez wszystkich Obywateli POLITIKA. W Parlamencie uchwalano Ustawy przez głosujących posłów. Był systemowy zestaw ustaw, który zapewniał możliwość realizacji programów od lewa do prawa. Obywatele organizowali się w przeróżne partie, a na forum toczyły się zawzięte polityczne dyskusje i kampanie wyborcze. 

Uwierzcie mi, to była niesamowita zabawa i jak się okazało później, także super szkoła dla realnych polityków. Tak tak, kilku dzisiejszych tuzów to tam się uczyło jak wygrywać i prowadzić skuteczne kampanie polityczne. Nazwisk nie podam, bo od początku w grze wszyscy umówiliśmy się żeby nigdy nie mieszać realnego życia z tą grą. Jak to bywa w polityce, nie zawsze tak było. Brudne metody przeniesiono z reala i do tej gry. Chyba nie muszę pisać jaka opcja to robiła i która TV w tym pomagała? O fałszowaniu wyborów już nie wspomnę. Mimo to, gra była świetną szkołą życia dla młodzieży i doskonałym politycznym poligonem. Najbardziej zapamiętałam zmianę systemowej Konstytucji wirtualnego Państwa. Uchwaliliśmy lepszą niż ta która dzisiaj obowiązuje w Polsce.

Byłam w tej grze szefową wirtualnej Partii: Sojusz Polskich Demokratów. Udało nam się skupić pod jej sztandarem chyba najbardziej wartościowych graczy: młodzież i wykształconą elitę polityczną i ekonomiczną. Wielokrotnie wygraliśmy wybory osiągając najlepszy w historii gry współczynnik TRP w wysokości 10. Wyższego poziomu nie było. TRP mierzył poczucie bezpieczeństwa i zasobności Obywateli. Sojusz Polskich Demokratów wygrał także cztery razy wybory prezydenckie, w tym "Róża" kolejno dwie kadencje. "Róża" została także Miss POLITICA i bezsprzecznie najlepszym graczem w grze. 

Szkoda że gra upadła mimo że zdobyła Laur najlepszej strony w dziale gier przeglądarkowych. Właściciel ją sprzedał. Gra nigdy się już nie odrodziła do takiej popularności. Większość najlepszych graczy odeszła.

Dziękuję za uwagę.
FILMY: Hymn POLITIKA i Spot wyborczy "Róży".

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

03-02-2023 [23:13] - marsie | Link:

Puszczam ponownie, bo pierwszy się nie ukazał:
Piękna gra, ale kiedy to było? Jak widać, tutejsi koneserzy zachwyceni nie są – może tam grali i przegrali? Ja wyrazić mogę jedynie nadzieję (i dodam niebezpieczne – tak nam dopomóż Bóg!), że to nie tylko gra – wygramy?

Obrazek użytkownika Es

03-02-2023 [23:56] - Es | Link:

Bardziej denerwujące i szkodliwe jest, że obudowane propagandą wirtualne bajki przenieśli do rzeczywistości, a wszyscy traktują je jako prawdziwą politykę.