Unijne żarówki LED dla walczącej Ukrainy...

Przepraszam, ale muszę o tym napisać, bo to obrazuje stan "zrównoważonej i zielonej" psychicznej degrengolady unijnych urzędników. 

Otóż - jak podaje portal niezleżna.pl – Unia Europejska obiecała po szczycie UE-Ukraina (ustami i twieetach Pani Ursuli von der Leyen) pomoc Ukrainie w postaci  przekazania im... 35 mln żarówek ledowych o łącznej wartości ok. 50 mln euro [1]. I dodała wytłumaczenie: ""kraj ten (Ukraina) może być źródłem inspiracji dla Europy, choćby wtedy, gdy setki tysięcy Ukraińców wymieniają stare żarówki na energooszczędne żarówki LED, "by pracować na rzecz czystej energii" (...) Razem niesiemy światło Ukrainie! Ukraińcy mogą wymienić stare żarówki na poczcie na energooszczędne żarówki LED. UE chętnie dostarcza ich 35 milionów sztuk. Każdy zaoszczędzony kW energii jest cenny dla przeciwdziałania rosyjskiej wojnie energetycznej"" [1].

Dygresyjnie. Po wspomnianym szczycie przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oświadczył, że "nie ma bezpiecznej i niezależnej Europy bez wolnej i bezpiecznej Ukrainy (...) Naszym celem jest dalsze wzmacnianie praworządności na Ukrainie, aby zapewnić, że Ukraina i Unia Europejska będą jeszcze bliżej siebie, niż obecnie (...) Unia Europejska jest z wami dzisiaj i będzie z wami jutro. Będzie z wami tak długo, jak będzie to niezbędne. Będziemy stali u waszego boku, aby odbudować ten kraj" [1a].

Wracając do wypowiedzi Ursuli von der Leyen.

Przeczytawszy tę informację to najpierw się uśmiałem, bo to taka sama pomoc jak sławetne niemieckie hełmy, które okazały się jednym, wielkim bublem i to przeznaczonym dla innych niż wojenne celów.

Później się zafrasowałem, że Niemcy znów zrobili dobry interes, bo przecież na pewno te żarówki będą opłacone ze środków unijnych, czyli też naszych pieniędzy a dostaną je zapewne takie firmy jak: niemiecki OSRAM czy holenderski Philips. 

A jeszcze później uświadomiłem sobie, że to jakieś  absurdalne, bo dziś Ukraińcom nie są potrzebne żarówki a rakiety dalekiego zasięgu i ogólnie nowoczesny sprzęt wojskowy, o czym zawsze mówi Wołodymyr Zełenski, też na konferencji prasowej po szczycie UE-Ukraina: "Im silniejsza będzie ukraińska obrona przeciwrakietowa, tym szybciej zakończy się agresja Rosji i zapewnione zostanie bezpieczeństwo dla Ukrainy i Europy. Rosja stara się zmienić sytuację na froncie na swoją korzyść i dlatego kluczowe znaczenie dla Ukrainy ma dostarczenie jej przez sojuszników pocisków dalekiego zasięgu" [1].  

Na koniec zaś pomyślałem, że unijna pomoc w takim kształcie w żaden sposób nie będzie przeszkodą do wznowienia dobrych relacji niemieckiej UE z Rosją po zakończeniu wojny i np. wygraniu jej przez Rosję. 

Ale tak naprawdę nie może  mi wyjść z głowy stwierdzenie Pani Ursuli, że Ukraina ma być źródłem inspiracji dla Europy, bo wymieniając stare żarówki na żarówki LED pracuje na rzecz czystej energii!

Takie stwierdzenie już naprawdę obrazuje "zlasowanie mózgów" elit europejskich ideologią zrównoważonego i zielonego rozwoju. Do tego stopnia ta ich umysłowa degrengolada wypaliła ich racjonalne myślenie, że nawet nie zauważają horrendalnej śmieszności swoich deklaracji: na Ukrainie trwa regularna wojna a przewodnicząca KE gaworzy o walce Ukraińców o czystą energię! Toż to absurd. 

A teraz kilka słów do dygresyjnego akapitu mojego tekstu.  Przewodniczący RE stwierdzając, że: "Unia Europejska jest z wami dzisiaj i będzie z wami jutro. Będzie z wami tak długo, jak będzie to niezbędne. Będziemy stali u waszego boku, aby odbudować ten kraj" niejako pośrednio określił o co tak naprawdę troszczą się największe kraje UE, czyli tak naprawdę o pieniądze z pomocy w odbudowie Ukrainy po wojnie. Mam nadzieję, że w tej odbudowie istotny wkład będą miały polskie firmy, ale to zobaczymy w przyszłości. 

[1] https://niezalezna.pl/473792-v...
1a) do tej dygresji odniosę się na końcu mojego tekstu

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-02-2023 [21:01] - Tomaszek | Link:

Zawsze to Ukraińcy mogą zbombardować ruskich żarówkami . Zasięg zależy od możliwości rzucającego czy zasięgu środków przenoszenia . Tylko cicho o tym , bo jak się dowiedzą to nic z tego .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-02-2023 [21:29] - krzysztofjaw | Link:

@Tomaszek

O ja cię!!! O tym nie pomyślałem... a może te żarówki to LED uzbrojone w pociski dalekiego zasięgu. Bójcie się Ruscy a Niemcom chwała za taką niesamowitą pomoc Ukrainie. O tym się będzie uczyć na historii jako najważniejszej broni podarowanej Ukrainie. A ja tak o tym trochę żartobliwie. Chylę czoła i przepraszam :))
Pzdr

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-02-2023 [22:04] - Tomaszek | Link:

Bo silna i dozbrojona Ukraina jest w interesie EU i Niemiec . Tylko cicho o tym też bo ruscy nie wiedzą . I to by było na tyle w tej bajce na dobranoc .
Pozdrawiam Panie Krzysztofie 
 

Obrazek użytkownika smieciu

03-02-2023 [22:15] - smieciu | Link:

Wydaje mi się że autor niepotrzebnie się stresuje. Może to taki żart albo coś? Widać przecież że oboje, Zełeński i Ursula są szczęśliwi. Wystarczy spojrzeć. Wyglądają niemal jak parka dawno niewidzących się kochanków. Nie tylko na tym zdjęciu.
O, przykładowo to też jest niezłe. Wygląda na coś w stylu masońskiego ujęcia dłoni. Ale z góry zastrzegam że nie jestem specjalistą w tej działce. I jest po prostu romantycznie.
Za to tu dla odmiany klasyczny żółwik. Żeby nie tylko Tusk z Putinem (który jednak nie odwzajemnił gestu).
To też jest fajne. Złożenie podpisów na ukraińskiej fladze w ramach kontraktu na te 35 mln żarówek. Może ma to ilustrować traktowanie Ukrainy jak szmaty?
Ta wojna, której nie ma  ani według Putin ani według Zełeńskiego naprawdę wychodzi poza medialny pudelek, którym żyją ludzie.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [10:58] - sake3 | Link:

@smieciu.......Na zdjęciach zawsze politycy mają radosne spojrzenia i szczęśliwe minki. To taki wymóg.Ale z uśmiechów wysusznej miotły często do nich pozującej (a więc się już nauczyła) przebija sztuczność i fałsz. Mam pytanie,skoro pan tak często powtarza,że to nie jest wojna to co to jest? Jak pan nazwie to co dzieje się na Ukrainie?Dziejową koniecznością,wydarzeniem,incydentem? 

Obrazek użytkownika u2

03-02-2023 [22:33] - u2 | Link:

niemiecki OSRAM czy holenderski Philips

Niewątpliwie, ze względu na bojową nazwę, bardziej niebezpieczne są niemieckie żarówki :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-02-2023 [22:57] - krzysztofjaw | Link:

@u2
Śmiejemy się, ale tak na poważnie to jest w tym wszystkim coś przerażającego, bo oni tak naprawdę rozumują. Trzeba z tego grajdoła wyjść, tylko trzeba przeprowadzić akcję uświadamiającą Polaków. Tyle tylko kto ma to zrobić. W zachwytach nad UE rząd dorównuje opozycji. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

03-02-2023 [23:16] - u2 | Link:

oni tak naprawdę rozumują

Właśnie czytam o Niemcu Steffenie Kotré, który wystąpił u Sołowiewa (matka Szapiro, ma dwa okazałe domy nad jeziorem Como) i mówił, że Niemcy nie chcą dozbrajać Ukrainy, bo boją się kacapów. Sołowiow ciągle powtarza, że Berlin powinien zostać zbombardowany przez kacapów :-)

https://niezalezna.pl/473815-p...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-02-2023 [22:37] - Imć Waszeć | Link:

A już myślałem, że pojadą na wiosnę stawiać Ukraińcom wiatraki na Krymie ;)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-02-2023 [22:59] - krzysztofjaw | Link:

@Imć Waszeć 
No tak, ale te wiatraki będą uzbrojone... w powietrze :)
Pzdr

Obrazek użytkownika marsie

03-02-2023 [23:45] - marsie | Link:

Ne frasuj się, „weź poczytaj” – Biuletyn prawdę ci powie:
http://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika spike

04-02-2023 [00:09] - spike | Link:

Brakuje w e-kołchozie Anglika Nigela Farage, miał haj się to mówi "niewyparzoną gębę", z pewnością w swoi stylu pojechałby po Urszulce, że buty by jej spadły, może być pewnym, że nie tylko z tej okazji.
Co do żarówek, konieczność wymiany na "oszczędne" jest jednym z unijnych przekrętów, w stylu "szczepionki" covidowej, nie jest ważne, czy jest skuteczna i bezpieczna, bo badań nie przeprowadzono, ważne, że ktoś zarobił, z całą pewnością walizkami pieniędzy.

Obrazek użytkownika Es

04-02-2023 [01:17] - Es | Link:

Widzi Pan, tym na przykład prawdziwa polityka różni się od tego cyrku w wykonaniu błaznów po obu stronach polskiej areny. Po takich jej cechach można odróżnić fachowców od szkolonych na wirtualnych pierdołach opisanych w zachwycie dzieś tu obok przez @UU. Jej absurdalność dowodzi, że cała kamaryla spod jednego szynela. Bardziej lub mniej wirtualnego.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-02-2023 [08:17] - Ijontichy | Link:

Ale jeszcze nie świeciły 2000 godzin? A to dobre...Niemcy sie wykosztowali!!

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [11:06] - sake3 | Link:

Co moznaby jeszcze tym Ukraińcom wepchnąć oprócz tych żarówek? Niemcy muszą zrobić przegląd swoich magazynów ,co tam starego,zbędnego czy zardzewiałego jeszcze zalega i wtedy wysuszona miotła ze ,,szczerym'' usmieszkiem pojedzie błysnąć unijną dobroczynnością. 

Obrazek użytkownika spike

04-02-2023 [11:36] - spike | Link:

@sake
nie słyszałem, a sprawa jest poważna, czy wcześniej Niemcy podarowali Ukraińcom zestawy kryzysowe, na wypadek "egipskiej ciemności", w postaci krzesiwa, rozpałki i odpowiedniej świecy ?

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [11:55] - sake3 | Link:

@spike......Sprawa jest istotnie poważna,bo w obliczu wojny nie tylko światło ważne.Myślę,że Niemcy mają jeszcze łuki,kusze,dzidy i piki z dawnych czasów.Szkoda,żeby tyle dobra się marnowało.Na Ukrainę powinny pojechać. Inaczej Ukrainie pozostaną tylko kamienie wg paniusi Kopaczowej zdolne nawet zabijać nawet dinozaury.Ciekawe ile i za ile Niemcy rączkami UE by tych śmiercionośnych kamieni dostarczyły.