Platforma idzie w zaparte i broni Sikorskiego

Platforma idzie w zaparte i broni prorosyjskich wypowiedzi Sikorskiego

1. Po skandalicznej wypowiedzi europosła Radosława Sikorskiego w radiu Zet, że Polska rozważała udział w rozbiorze Ukrainy, wydawało się przez parę godzin, że Platforma się od niej odetnie, a jej autora spotkają partyjne sankcje.
Kilkoro posłów PO, obecnych w różnych programach radiowych i telewizyjnych, ją skrytykowało, ba ubolewało, że natychmiast wykorzystała ją rosyjska propaganda, ale gdy wieczorem media wyemitowały wypowiedź Donalda Tuska w tej sprawie, w której bronił Sikorskiego, postawa polityków Platformy, zmieniła się o 180 stopni.
Tusk na spotkaniu z wyborcami w Siedlcach, pytany przez jednego z jego uczestników, zbagatelizował jej znaczenie, ba stwierdził, że Sikorski walczył z Rosjanami w Afganistanie, więc trudno go podejrzewać o sprzyjanie temu krajowi.
Przypomnijmy, że Tusk potrafił karcić swoich polityków, prawie natychmiast po tym jak uznał, że szkodzą partii, w takim trybie ukarany został na przykład bydgoski baron Platformy Tomasz Lenz, który jakiś czas temu w programie w TVPInfo powiedział, że trzeba zawiesić 13-ste i 14-ste emeryturę w związku z podwyższoną inflacją, a już następnego dnia Tusk ogłosił decyzję, że nie znajdzie się on na listach wyborczych Platformy w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
 
2. A przecież wypowiedź Sikorskiego, natychmiast została wykorzystana przez rosyjską propagandę do uwiarygodnienia jej przekazu o chęci uczestnictwa Polski w rozbiorze Ukrainy i przejęcia jej zachodniej części.
Rosjanie robią to od wielu miesięcy, chcąc skłócić Ukrainę i Polskę, szeroko propagują każdą tego rodzaju informacje pochodzącą z Polski, a już wypowiedź w tym duchu, wieloletniego ministra spraw zagranicznych jest dla nich wręcz nie lada gratką.
Rzeczniczka prasowa Kremla Maria Zacharowa, uznała wypowiedź Sikorskiego za potwierdzenie podejrzeń jakie miała Rosja w tej sprawie, co więcej nazwała go „orędownikiem prawa międzynarodowego”.
 
3. Rosja może liczyć na Sikorskiego w trudnych dla siebie momentach, pod koniec września gdy doszło do podmorskich wybuchów gazociągów Nord Stream1 i Nord Stream2, Sikorski napisał na jednym z portali społecznościowych „Thank you, USA” (wtedy na froncie Ukraińcy mieli liczne sukcesy i odzyskali sporą część swojego terytorium, wcześniej zajętych przez Rosjan).
Wpis wywołał międzynarodowy skandal, przedstawiciel Rosji na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ pokazał jego wydruk, atakując USA za zaangażowanie się w pomoc Ukrainie, ale rzecznik Pentagonu, nazwał go wprost rosyjską propagandą.
Ale i ten skandal uszedł Sikorskiemu na sucho, wprawdzie Tusk według mediów odbył z nim rozmowę ostrzegawczą, ale na nic się to zdało, Sikorski w ostatnim wywiadzie w radiu Zet, w zasadzie powtórzył poprzednie oskarżenie.
Na pytanie komu mogło zależeć na uszkodzeniu obydwu gazociągów odpowiedział: po pierwsze Ukrainie, po drugie Polsce, po trzecie prywatnemu sektorowi energetycznemu w USA, a więc już nie tylko USA ale także Ukraina i Polska miałyby być zainteresowanie tym sabotażem.
A przecież po badaniach przeprowadzonych przez Szwedów i Duńczyków, wszystko wskazuje na to, że zrobili to Rosjanie, nie chcąc płacić wysokich kar za blokadę dostaw gazu do krajów Europy Zachodniej w związku z dekretem Putina o konieczności rozliczania transakcji gazowych w rublach.
 
4. Po obronie Sikorskiego przez Tuska, do obrony jego skandalicznych wypowiedzi, ruszyli inni posłowie Platformy, obecni w sobotnio-niedzielnych programach publicystycznych we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych.
W tej obronie wypowiedzi Sikorskiego, politycy PO zostali praktycznie sami, bardzo krytycznie wypowiadają się o nich przedstawiciele Lewicy, czy PSL-u (tak było w programie Woronicza 17, w TVP Info, którego byłem uczestnikiem), ale mimo tego, próbując klasycznej socjotechniki odwracania wektorów (czyli nieprawdziwymi oskarżeniami Zjednoczonej Prawicy o prorosyjskość), próbują przerzucić odpowiedzialność na kogo innego.
Ta determinacja w obronie Sikorskiego, którego wypowiedzi pomagają Rosjanom w najtrudniejszych dla nich momentach (ta ostatnia jak się wydaje, miała przeszkodzić w stworzeniu przez Polskę koalicji krajów na rzecz dostaw na Ukrainę ciężkich czołgów), skłania wręcz do pytań jakiego rodzaju „haki” mają Rosjanie na czołowych polityków Platformy, skoro ci realizują tak skandaliczną prorosyjską narrację, która bardzo szkodzi naszemu krajowi, a jak się wydaje i samej Platformie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-01-2023 [09:12] - u2 | Link:

bydgoski baron Platformy Tomasz Lenz

Zaczynał karierę polityczną w UD/UW, czyli wiadomo co to za gość. Podobnie jak PAD :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Od 1991 należał kolejno do Unii Demokratycznej i Unii Wolności. W 2001 został działaczem Platformy Obywatelskiej.

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [09:17] - sake3 | Link:

To chyba ten poseł podczas zwyczajowych zadym robionych przez opozycję w Sejmie przewrócił posła Suskiego.

Obrazek użytkownika u2

30-01-2023 [10:46] - u2 | Link:

przewrócił posła Suskiego

No nie wiem, znalazłem tylko, że został raz ukarany zmniejszem diety o połowę za obstrukcję uniemożliwającą zgłoszenie wniosku formalnego. Taki typowy buratino z peło :-)

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2023 [15:10] - Jabe | Link:

Po skandalicznej wypowiedzi euro­posła Radosława Sikorskiego w radiu Zet, że Polska roz­ważała udział w rozbiorze Ukrainy... – Co fa­ktycznie po­wiedział?

A przecież po badaniach prze­prowadzo­nych przez Szwedów i Duń­czyków, wszystko wskazuje na to, że zrobili to Rosjanie... – Co fa­ktycznie wykazały owe badania?

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-01-2023 [21:47] - Kaczysta | Link:

Były szef Pentagonu mówi o zamachu Smoleńskim.
Wołodymyr Zelenski mówi wprost o milczeniu tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli. 
Teraz były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ma pewność, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie.
Każdy wie że Putin zabił, tylko nie Donald Tusk!

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2023 [23:09] - Jabe | Link:

Ja też nie wiem. Winię za zabagnienie tematu Jarosława Kaczyńskiego. Tego się po nim nie spodziewałem, bo w końcu dotyczy on jego brata. O­czeki­wałem rzetelnego wyjaśnienia, nie międlenia latami, bez puenty. Ta cała komisja była przecież jedynie spek­taklem dla fa­naty­cznych wy­znaw­ców. Nawet tutejsi blogerzy raport po­traktowali jak zgniłe jajo.