Czy Radosław Sikorski stanie przed Trybunałem Stanu?

Media w ostatnim czasie codziennie publikują Skandaliczne słowa Sikorskiego o "rozbiorze Ukrainy". Radosław Sikorski był wczoraj gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wojny na Ukrainie. Polityk PO, były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

"Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być"
W wypowiedziach Radosława Sikorskiego na temat rzekomego polskiego udziału w tej rosyjskiej opowieści, rosyjskim kłamstwie o rzekomym udziale w "rozbiorze Ukrainy", który chciałby organizować Władimir Putin, powtarza się konsekwentnie od ponad 8 lat.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że ostatnia wypowiedź Radosława Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy. Jak podkreślił "oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń". Wezwał też opozycję "do odcięcia się od deklaracji polityka PO".

To są wypowiedzi powtarzające najgorszą rosyjską propagandę, która twierdzi, że po pierwsze Ukraina jest państwem sztucznym, która nie powinna istnieć, powinna być podzielona na dwie części, i tą jedną większą powinna kontrolować albo bezpośrednio wcielając ją do Federacji Rosyjskiej, albo pośrednio przez jakiś marionetkowy rząd Rosja, a tę mniejszą, przynajmniej na początku Polska. Po drugie ta wypowiedź ma służyć skłóceniu Polaków z Ukraińcami, a po trzecie, ma służyć - i to jest najgorsze - skompromitowaniu Polski na arenie międzynarodowej.

Wiele osób być może było zaskoczonych postawą Sikorskiego i jego słowami, ale co bardziej uważni obserwatorzy sceny politycznej w Polsce mogli się tego spodziewać, chociażby po słynnych już słowach "Thank you, USA" w wykonaniu byłego szefa MSZ (za czasów rządów PO-PSL) po eksplozji Nord Stream 2. Kremlowskie media już wtedy miały Sikorskiego na czołówkach swoich wydań informacyjnych.

Nie jest to pierwszy  "wyskok" b. szefa MSZ, jak podaje prasa, nawiązując m.in. do sytuacji z ubiegłego roku, kiedy w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i do wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje. Komentując te zdarzenia Sikorski, napisał wówczas na Twitterze: "Thank you, USA". Kilka dni później, kiedy Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła zgłoszony przez USA i Albanię projekt rezolucji potępiającej Rosję za jej próbę aneksji terytorium Ukrainy i wzywającej ją do wycofania wojsk, poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty, który podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream.

Radosław Sikorski  "będąc szefem MSZ, Sikorski zaprosił ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa na odprawę polskich ambasadorów. "Te wszystkie fakty każą zadać pytanie, co jest powodem takich działań. Dlaczego prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, europoseł Radosław Sikorski sufluje tezy rosyjskiej propagandy" jak podaje prasa w tym Niezależna.pl

 Czy państwo Polskie nie powinno postawić przed sądem przynajmniej jednego opłacanego przez ruskich i/lub niemców zdrajcę i przykładnie ukarać. To da całej reszcie (niestety jest ich pewnie sporo) do myślenia. Dlaczego Sikorskiemu, Tuskowi i wielu innym pozwalamy na niszczenie struktur państwa i jawną zdradę. Wyczyny Sikorskiego to nic innego jak działanie na rzecz innych nacji narodowych. Za takie zachowania właściwe miejsce to cela więzienna , a nie parlament.

Tuskowi to trzeba byłoby zadać pytanie, dlaczego zaraz po inwazji kacapów na Ukrainę, zwołał samozwańczą Radę Ocalenia Narodowego i zaprosił sobie jakieś tam osoby. Jakim kluczem się kierował w doborze tych osób? Czemu miało to służyć? Ludzie wtedy pisali, że ewidentnie Tusk daje sygnał ruskim swojej spolegliwości na wypadek, gdyby im udało się pokonać Ukrainę w pierwszych dniach inwazji. Porównywali to działanie do sowieckiego PKWN z 22 lipca z 1944r.

Należy zatem zadać sobie pytanie w czyim interesie i być może za jakie gratyfikacje były Minister Spraw Zagranicznych i były Minister Obrony Narodowej RP Radosałw Sikorski z ramienia PO działa i w jakim celu ? Być może ta kwestia wypłynie także w kontekście afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim.

Żródło :
https://niezalezna.pl/472523-s...
https://wiadomosci.wp.pl/wypow...
https://i.pl/burza-po-skandali...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-01-2023 [09:34] - u2 | Link:

1 września 2009 r. Donald Tusk i Władimir Putin rozmawiają na sopockim molo. Tam wg Radosława SIkorskiego Putin zaproponował Tuskowi rozbiór Ukrainy

https://www.tvp.info/65814293/...

Rozbiór Ukrainy? Sikorski: Putin złożył taką propozycję Tuskowi w Sopocie

[...]

„Rosja próbowała włączyć Polskę do inwazji na Ukrainę” – taka wypowiedź Radosława Sikorskiego znalazła się w artykule „Putin’s Coup”, opublikowanym na łamach portalu Politico w październiku 2014 r. i wywołała zamieszanie zwłaszcza w ukraińskich mediach. 

„To była pierwsza rzecz, jaką przedstawił Putin mojemu premierowi, Donaldowi Tuskowi, gdy ten był z wizytą w Moskwie. Powiedział, że Ukraina to sztuczny kraj, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego tego problemu nie rozwiązać razem? Tusk na szczęście nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany” – oświadczył Sikorski. „Przypominam też, że Władimir Putin mówił o Ukrainie, jako o sztucznym zlepku, publicznie na szczycie NATO w Bukareszcie w 2008” – podkreślił później na Twitterze.

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [09:39] - Jabe | Link:

Wezwał też opozycję „do odcięcia się od de­klaracji polityka PO”. – Jakiej de­klaracji, u licha?

Obrazek użytkownika spike

24-01-2023 [11:18] - spike | Link:

może być oświadczenie, albo zeznanie ?
znaczą tyle samo co deklaracja, albo "a u was biją Murzynów"

deklaracja, oświadczenie, czy twierdzenie, nie zmieniają faktu, że Sikorski kłamie jak POlszewik, czy inny lewak.

 

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [11:44] - Jabe | Link:

Niczego nie zadeklarował. Stwierdził tylko, że istnieje moż­liwość, że rząd roz­­ważał opcję, którą powinien był rozważyć. Zgadzam się, że to mało prawdo­podobne, pań­stwo mamy z dykty śliną klejonej.

Obrazek użytkownika spike

24-01-2023 [12:45] - spike | Link:

należy się zdecydować, mało prawdopodobne, czyli mogła być taka rozmowa, kwestią jest, kiedy mogła mieć miejsce, PiS nie utrzymywał jakichkolwiek stosunków z Putinem, Tusk i owszem i nie jeden raz, nie szczędząc uścisków i "żółwików".

Prawda jest też taka, że ktokolwiek, kiedykolwiek o czymś podobnym by rozmawiał, polityk jakiegokolwiek kraju by o tym nie wspomniał, wiedząc, że to może zaszkodzić jego krajowi, to jest zdrada, a tym bardziej, jeżeli to kłamstwo, taki polityk powinien być pozbawiony jakichkolwiek praw politycznych, jak i występów w jakichkolwiek mediach, nie pomijając kary więzienia.

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [16:04] - Jabe | Link:

Co mają do tego żółwiki?

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2023 [13:39] - sake3 | Link:

Mowa jest srebrem a milczenie złotem.Zas w przypadku chobielińskiego  fornala powinno być platyną.

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [16:07] - Jabe | Link:

No dobrze, a jak to jest z tą chcącą nas rozbroić opozycją – całą opozycją, hmm?

Obrazek użytkownika spike

24-01-2023 [11:27] - spike | Link:

nie rozumiem biernej prawnej postawy rządu, nie wiem czy Sikorskiego byłego ministra, obecnie e-posła, chyba przedstawiciela Polski, obejmuje zarzut "zdrady dyplomatycznej", stawiając go przed TS, w najlżejszym zarzucie, rząd powinien się odciąć od tego człowieczka, oznajmiając, że nie jest polskim politykiem, nie prezentuje polskich interesów, działa na szkodę Polski.
Zastanawiam się, czy można pozwać Sikorskiego przed sąd, za oszczerstwa, jak on pozwał J.Kaczyńskiego, tu nie powinno być wątpliwości.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

24-01-2023 [15:41] - AŁTORYDET | Link:

Przecież każdy, kto ma odrobinę oleju w głowie i w miarę dobrą pamięć, wie kim jest Sikorski. Jego miejsce, jest przed plutonem egzekucyjnym, ale w naszej Ojczyźnie, takie figury nosi się na rękach. On wie, że nikt mu nic nie zrobi. No chyba że pojedzie z dobrymi radami na Ukrainę.... Ale aż tak głupi, to on nie jest. Choć przy tym bym się nie upierał, wszak "dżentelmen" z Chobielina. naprawdę miał nadzieję zostać Sekretarzem Generalnym NATO.
 

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [19:16] - Jabe | Link:

A kto go do polityki wprowadził?

Obrazek użytkownika spike

24-01-2023 [17:44] - spike | Link:

czekałem i się nie doczekałem:
"były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy."

-no właśnie, skąd takie pytanie, na jakiej podstawie powstało, PiS od początku swoich rządów, nie miał styczności z Putinem, czy jego "rządem", by w jakiejkolwiek formie rozmawiać o rozbiorze Ukrainy, tym bardziej, że jeszcze wojny nie było, a Prezydent Kaczyński ostrzegał świat przed sowiecką agresją, szczególnie takie kraje jak Gruzja, Ukraina, Litwa i Polska.

Można śmiało powiedzieć, że ten wywiad to ustawka na zlecenie, tym powinna się zająć prokuratura i wywiad, to zaplanowany atak na Polskę.