Upór Niemców w sprawie Leopardów jest dla nas korzystny!

W bazie wojskowej w Ramstein w południowych Niemczech, odbyło się spotkanie natowskich sojuszników w sprawie dostarczenia na Ukrainę ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym m.in. niemieckich  czołgów Leopard 2. 

""To był „wielki thriller czołgowy” – podkreśla „Bild”, opisując piątkowe spotkanie ministrów obrony i wysokich rangą wojskowych w bazie lotniczej Ramstein (Nadrenia-Palatynat). Nowy niemiecki minister obrony Boris Pistorius (SPD) spotkał się tam ze swoim amerykańskim odpowiednikiem - Lloydem Austinem. To była walka między Niemcami a USA o dostawę czołgów bojowych na Ukrainę”, ale w piątek nie zawarto porozumienia w tym transatlantyckim sporze. Jak dowiedział się „Bild”, kanclerz O. Scholz odmówił pójścia na ustępstwa, a Stany Zjednoczone również pozostały uparte”" [1].

Na teraz sytuacja jest więc taka, że Niemcy odmawiają pozwolenia krajom sojuszniczym na przekazanie przez nie posiadanych czołgów Leopard na Ukrainę a taka zgoda jest niezbędna, bowiem w umowach między członkami NATO jest zapis, że ewentualne przekazanie lub odsprzedaż sprzętu wojskowego krajowi nie będącemu członkiem NATO wymaga zgody kraju producenta tegoż sprzętu.  

"Niemcy znalazły się w osamotnieniu, albowiem poza tym krajem praktycznie wszyscy sojusznicy Ukrainy doszli do porozumienia w sprawie dostawy czołgów — zauważa profesor Dirk Rochtus, specjalista ds. międzynarodowych uniwersytetu w Leuven, cytowany w weekendowym wydaniu dziennika „Het Laatste Nieuws”. Rochtus twierdzi, że kolejne argumenty podawane przez kanclerza Niemiec to klasyczne wymówki. Scholz najpierw powiedział, że chce zgody wszystkich swoich sojuszników. Potem wymyślił kolejną wymówkę: Niemcy dostarczą czołgi tylko wtedy, gdy Stany Zjednoczone wyślą czołgi Abrams. Zdaniem naukowca Berlin ciągle obawia się urazić Rosję i przypomina, że ważną rolę odgrywają także powiązania gospodarcze" [2]. 

Wśród krajów, które najbardziej naciskają na zmianę decyzji Niemców są: USA, UK, Polska, Finlandia czy też kraje bałtyckie. Podkreśla się, że bardzo mocną presję na Niemcy wywiera Polska. 

Ostatnio rzadko mam powody do chwalenia międzynarodowych posunięć naszego rządu, ale w tym przypadku nacisk na Niemcy w sprawie przekazania Leopardów na Ukrainę jest bardzo dobrą strategią Polski. 

Oczywiście wynika ona z dotychczasowej postawy rządu i Polaków, którzy od początku wojny liderują w pomocy Ukrainie i to zarówno w postaci przyjmowania uchodźców wojennych oraz pomocy humanitarnej, jak i pomocy wojskowej. 

Niemcy natomiast cały czas uchylają się od takowej pomocy, licząc zapewne na szybkie zakończenie wojny i wznowienie bardzo dobrych gospodarczych i politycznych stosunków z Rosją. Podobnie jak  Rosja Niemcy myśleli, że wojna potrwa tydzień, no może maksymalnie miesiąc i wszystko "powróci do tego jak było"... a tu od 24 lutego 2022 roku trawa w najlepsze, ale Ukrainie potrzeba cały czas dostaw uzbrojenia, w tym ciężkiego. 

Nietrudno zauważyć, że blokowanie przez Niemców przekazywania Ukrainie czołgów Leopard jest działaniem typowo prorosyjskim i nastawionym na zwycięstwo Rosji w tej wojnie. To widzi cały świat a Niemcy same pozbawiają się jakichkolwiek argumentów do bycia liderem w Europie. 

Nie ukrywam, że z geopolitycznego punktu widzenia taka postawa Niemic jest bardzo korzystna dla Polski. Z jednej strony - co już wspomniałem - degraduje uzurpacyjną przywódczą rolę Niemiec w Europie a z drugiej strony radykalnie podnosi polityczne znaczenie naszego kraju. Dodatkowym ważnym dla nas elementem jest to, że Niemcy swoim postępowaniem pokazują też egoistyczną postawę wobec całego NATO, przedkładając ewentualne przyszłe korzyści wynikające z kontaktów z Rosją nad zobowiązania wynikającymi z przynależności do NATO. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż Niemcy pokazały, że są niemal rosyjskim "koniem trojańskim" w Europie i NATO. 

Sądzę, że w końcu - o ile wojna będzie jeszcze trwała - kanclerz Olaf Scholz ulegnie presji USA i zezwoli na przekazanie tych czołgów na Ukrainę. Ale to już nic nie zmieni w negatywnej, międzynarodowej ocenie tego kraju. 

No chyba, że Niemcy zdecydują się na zaostrzenie konfliktu z USA, co mogłoby dla nich stać się katastrofą. Musimy sobie bowiem zdawać sprawę z faktu, że Niemcy nie są do końca wolnym krajem i do 2099 roku są ubezwłasnowolnione przez aliantów z II WŚ: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję. 

21 maja 1949 roku podpisany został tajny traktat (der Geheime Staatsvertrag) ograniczający suwerenność przyszłej Bundesrepublik. Jego sygnatariuszami była tworząca się administracja niemiecka oraz trzy mocarstwa okupacyjne: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja. W tym dokumencie zapisano, iż do roku 2099, czyli przez 150 lat od jego zawarcia, każdy kolejny kanclerz Republiki Federalnej Niemiec musi podpisać mocarstwom okupacyjnym lojalkę zwaną potocznie der Kanzlerakte. Ogranicza ona suwerenność Niemiec w kluczowych obszarach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwa państwa i najpierw jest podpisywany podczas pierwszej wizyty nowego kanclerza Niemiec w USA [3].

Dlatego też nasze naciski na Niemcy muszą być jeszcze bardziej intensywne, bo doprowadzenie jednak do zmiany decyzji przez Olaf Scholza może w konsekwencji radykalnie popsuć przyszłą współpracuję niemiecko-rosyjską, co z naszego punktu widzenia (ale też wielu innych krajów europejskich i USA) jest bardzo pożądane. 

[1] https://wpolityce.pl/swiat/630...
[2] https://wpolityce.pl/swiat/631...
[3] https://niepoprawni.pl/blog/ra.... Kolejne rządy niemieckie starają się poddawać w wątpliwość istnienie tegoż dokumentu a jego kopię uważają za fałszywkę. Niemniej różne przecieki i wypowiedzi niemieckich polityków (nawet zawoalowane byłych kanclerzy) czy naukowców raczej pozwalają na potwierdzenie jego istnienia.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

22-01-2023 [18:39] - Ijontichy | Link:

Leopard kosztuje 83 miliony PLN...w zależności od wyposażenia i wersji.
Abrams 8.5 miliona $ też te zastrzeżenia.
A ruscy by sobie zrobili strzelnice i za każdego Leoparda czy Abramsa...litr spirytusu na łeb sołdata za trafienie...

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [18:46] - sake3 | Link:

No, jak rozumiem wśród Rosjan sami snajperzy a szkolenie po litrze na łeb jednak najlepiej sprawdza się na ukraińskich cywilach. 

Obrazek użytkownika Maverick

22-01-2023 [18:50] - Maverick | Link:

Jeżeli Polacy to chrześcijanie to powinni wiedzieć, że Bóg błogosławi tylko orędowników pokoju, a judzących do wojen, i rewolucji po prostu upokarza.
Te dwa filmiki powinny obudzić nawet takiego Poliniaka co ma intelekt dżownicy mieszkającej pod kamieniem i w patrzony z TV kupuje brednie ekspertów wasalących potomkowi Karaola Marksa Klausowi Schwabowi..

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.bitchute.com/video...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-01-2023 [18:53] - krzysztofjaw | Link:

A zna Pan pojęcie chrześcijańskiej wojny sprawiedliwej?
Pzdr

Obrazek użytkownika Maverick

22-01-2023 [19:31] - Maverick | Link:

Taką wojnę prowadzi Rosja przeciwko lucyferiańskiemu zachodowi. Proxy war bo zachód boji się i cieszy ze jedynie wysyła na mięso armatnie naiwnych Ukraińców, których kraj jest pozbawiony wszystkiego nawet czarno-ziemy eskimosi przehandlowali. Nie martw się ale niedługo wrobią was w tą wojenkę a sami utrą ręce.

Mądry człowiek nie daje się nabierać na hucpę wojenną eskimosów.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-01-2023 [09:16] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
wojna sprawiedliwa to ta , którą my prowadzimy. Pzdr 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-01-2023 [18:54] - RinoCeronte | Link:

"No chyba, że Niemcy zdecydują się na zaostrzenie konfliktu z USA"... albo Putin puknie EU nukiem, bowiem jest świrem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-01-2023 [19:31] - krzysztofjaw | Link:

No jest świrem, ale aby mógł zaatakować bronią jądrową to musi mieć poparcie jeszcze wielu generałów. Nie wiem czy akurat wszyscy oni są aż takimi wariatami. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Maverick

22-01-2023 [19:34] - Maverick | Link:

Putin to lider wolnego od kabały i wpływów Lucyfera Słowiańskiego świata. Puknięci są wasale Lucyfera i The Whore of Babylon.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-01-2023 [10:34] - krzysztofjaw | Link:

@ Maverick

Oj... ta propaganda rosyjska namąciła Ci w głowie. Oj namąciła. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Maverick

22-01-2023 [20:54] - Maverick | Link:

Z tego znane są w świecie tzw. polish jokes:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

22-01-2023 [23:09] - u2 | Link:

Niemcy natomiast cały czas uchylają się od takowej pomocy, licząc zapewne na szybkie zakończenie wojny

Gdyby naprawdę chcieli szybkiego zakończenia wojny to z ogólnej liczby 2000 Leopardów w wojskach NATO lekko by przekazali 300-400 sztuk, aby dać do zrozumienia dla kacapii, że kolejna ofensywa na Ukrainę jest bezsensowna. To że nie wyrażają zgody wskazuje, że chcą wyzwolić się spod kurateli USA i mają być może jakiś streng geheim układ z kacapią typu Matołow-Rybitrup. Może nadal uważają że ten pakt jest ważny :-)

PS. Warto zwrócić uwagę, że obecny kanclerz Scholz w młodości był silnie anty-USA i anty-NATO. A czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-01-2023 [23:58] - krzysztofjaw | Link:

@u2
Dokładnie. O. Scholz jako wysoko postawiony członek młodzieżówki SPD (Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Federalnych) miał ścisłe i bezpośrednie kontakty z FDJ (Wolną Młodzieżówką Niemiec – komunistycznej organizacji młodzieżowej Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec w Niemieckiej Republice Demokratycznej). Gościł często w NRD na zaproszenie FDJ i były też rewizyty młodzieżówki FDJ w RFN. Podobno nawiązał tam przyjaźnie trwające do dzisiaj. Ale czy to były tylko przyjaźnie czy coś więcej jak np. formalna i tajna współpraca ze Stasi (Ministerstwem Bezpieczeństwa Państwowego NRD)? Tego zapewne się nie dowiemy, albo dowiemy się za ileś tam lat. A, że był wtedy antyamerykański i antynatowski to wiedzą wszyscy. 

Tak na marginesie. Była kanclerz Angela Merkel też była członkiem komunistycznej FDJ w NRD i z tego grona rozpoczęła swoją karierę polityczną w zjednoczonych Niemczech.
Nie jest to jakieś dziwne i symptomatyczne? 

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika spike

23-01-2023 [09:34] - spike | Link:

Pamiętam jak swego czasu J.Kaczyński wypowiedział się o Merkel, że nieprzypadkowo została kanclerzem Niemiec, co wywołało wycie POlszewików i ich mediów TVN, o niewyobrażalnym skandalu, aż tu za niedługi czas, pojawia się artykuł w prasie niemieckiej, opisujący historię Merkel i jej powiązania, jak pamiętam, chyba jej ojciec pracował dla Stasi, a Merkel była powiązana z NRDowską komuną, po tym nastąpiła medialna "grobowa cisza".

Obrazek użytkownika spike

23-01-2023 [09:47] - spike | Link:

Podobnie się miała sprawa dziadka Tuska, POlszewickie media zaatakowały Kurskiego za oszczerstwo, co skutkowało nawet zawieszeniem przez Kaczyńskiego, Kurskiego w członkostwie PiS. Do czasu, jak wyszły na światło dzienne dokumenty z Berlina, które potwierdziły ten fakt, łącznie z wywiadem siostrzenicy Tuska, że tak było.
Najciekawszy było spotkanie w programie Lisa, gdzie był Kurski, Żakowski i Najsztub, Kurski dowiódł, że to nie on był źródłem tej informacji, a pomorska prasa, on był tylko zapytany czy to prawda, co potwierdził, że pisze prasa, pokazał dokumenty, Lis i jego kompania nawet nie miała szans, na podważenie tych faktów, zostali zmieleni, oglądałem to, więcej tych zarzutów do Kurskiego nie słyszałem, tylko POlszewicy jak zwykle chcą zakrzyczeć fakty.
Tusk nie jest Polakiem, ani Kaszubą, sami Kaszubi o tym mówią, Tusk to niemiecki mieszaniec.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-01-2023 [10:32] - krzysztofjaw | Link:

@spike
Ależ oczywiście. W domu Tusków mówiło się raczej po niemiecku a mama D. Tuska uczyła się polskiego (szlifowała go) dopiero od końca II WŚ. Innym ciekawym elementem jest specyficzna wymowa podwójnego "r" często charakteryzująca eskimoskie pochodzenie. 

Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-01-2023 [12:14] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
to tylko potwierdza hipotezę, ze w Polsce nie można być poważnym politykiem nie będąc jednocześnie agentem obcego państwa. Pzdr 

Obrazek użytkownika u2

23-01-2023 [12:18] - u2 | Link:

w Polsce nie można być poważnym politykiem nie będąc jednocześnie agentem obcego państwa

Odwrotnie Jungi, twój firerek to niepoważny jurgieltnik, który nie chce, ale musi. Ba, nawołuje do rękoczynów, zupełnie jak Adi. Co wam tam w Rajchu tak odbija ? :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-01-2023 [12:13] - rolnik z mazur | Link:

@ spike
To sprawdź też przodka Kurskiego od strony babki.
JAk się fascynujesz przodkami.

Obrazek użytkownika u2

23-01-2023 [12:19] - u2 | Link:

To sprawdź też przodka Kurskiego od strony babki.

Wiadomo, że to żyd z pochodzenia, tak jak ty :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-01-2023 [12:41] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
owszem - ale moi przodkowie zawsze po stronie Polski.

Obrazek użytkownika u2

23-01-2023 [16:46] - u2 | Link:

moi przodkowie zawsze po stronie Polski

Oczywiście Jungingen, to przecież wiadomo z historii :-)

Obrazek użytkownika spike

23-01-2023 [15:43] - spike | Link:

@rolniku
pochodzenie nie ma znaczenia, jak jest się duchem Polakiem, chyba nie muszę tego dowodzić, że wielu pośród mniejszości narodowej, jak i religijnej, miało polską duszę. Dziwnym trafem, wielu spośród POlszewików, jak i zwolenników ma niemieckie powiązania, nie bez powodu mniejszość niemiecka głosuje na PO, dla ciebie jak się czyta, Polska nie jest Ojczyzną, jak dla większości Polaków.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-01-2023 [16:39] - krzysztofjaw | Link:

@spike

Ileż to ja razy wspominałem, że dobrym Polakiem może być każdy, kto ma w duszy Polskę. Dotyczy to wszelkich mniejszości narodowych czy religijnych. Mieliśmy wielu polskich bohaterów będących z pochodzenia Żydami czy też innymi narodami. Myślenie po polsku i dla dobra Polski - to dwa najistotniejsze cechy Polaka, niezależnie od wszystkiego innego jak np. urodzenia się jako Polak. Mieliśmy też wielu zdrajców wśród Polaków, którzy myśleli np. po niemiecku i działali (działają ) dla dobra Niemiec. To samo jest z myśleniem rosyjskim wśród naszych polskich zdrajców. 
Pzdr 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-01-2023 [16:52] - rolnik z mazur | Link:

@ spike,
pochodzenie nie ma znaczenia? Znam takich co twierdzili, że kapital skad pochodzi tez nie ma znaczenia. Przypuszczam, ze już tak nie twierdzą. Pzdr 

 

Obrazek użytkownika Es

24-01-2023 [14:57] - Es | Link:

Niemcy zmieniają formułę :" wyrazić zgodę" na :" brak sprzeciwu" . 
W realu efekt może określać odpowiedź na pytanie: jaką wartość bojową ma czołg bez części zamiennych do niego? 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-01-2023 [16:33] - Czesław2 | Link:

Po wyłączeniu hut w uni części do Leopardów będą kupowane w Rosji. Leopardy i Kraby też. Nie ma przypadków.