Armia faszystowskiej roSSji w moralnym dnie

Rosyjscy żołnierze na Ukrainie odmawiali wykonywania rozkazów, niszczyli własny sprzęt, a nawet przypadkowo zestrzelili własny samolot - informuje brytyjski wywiad elektroniczny GCHQ, cytowany przez stację Sky News.

Fatalne morale w rosyjskich szeregach. "Rozkazów odmawiają całe jednostki. Dochodzi do starć żołnierzy i oficerów" Morale Rosjan okupujących Ukrainę jest szczególnie niskie. - Wciąż zdarzają się przypadki odmowy wykonania rozkazów przez całe jednostki rosyjskie oraz zbrojne starcia między oficerami a żołnierzami -" informuje brytyjskie ministerstwo obrony w informacji wywiadowczej.

Oddziały bojowe obu stron zaangażowane są w intensywne walki w Donbasie i prawdopodobnie doświadczają zmiennego morale. Siły ukraińskie posiadają wysokie morale, dyscypline i chęć walki, jednak morale Rosjan najprawdopodobniej jest jak zwykle szczególnie niskie. Wciąż zdarzają się przypadki odmowy wykonania rozkazów przez całe jednostki rosyjskie oraz zbrojne starcia między oficerami a żołnierzami. Władze rosyjskie prawdopodobnie mają trudności z wywieraniem prawnego nacisku na wojskowych dysydentów, w czym przeszkadza oficjalny status inwazji jako "specjalnej operacji wojskowej", a nie wojny" - przekazano. A jest to pełnowymiarowa wojna gdzie Ukraina została napadnięta przez faszystowską roSSję.

 Media podają :"Rosjanie niszczą własny sprzęt- Widzieliśmy rosyjskich żołnierzy, którym brakuje broni, z niskim morale, odmawiających wykonywania rozkazów, niszczących własny sprzęt, a nawet przypadkowo zestrzeliwujących własny samolot" - to jest na porządku dziennym. Brak wyżywienia umundurowania, broni u roSSjan łączy sie niemal z całkowitym brakiem wyszkolenia bojowego co skutkuje wybiciem przez Ukrainę całych batalionowych grup taktycznych roSSji.

"Czynnikami wpływającymi na niskie morale Rosjan są: słabo postrzegane dowodzenie, ograniczone możliwości rotacji jednostek z rejonu walk, bardzo ciężkie straty w ludziach, stres bojowy, utrzymująca się słaba logistyka oraz problemy z żołdem. Wielu rosyjskich żołnierzy wszystkich szczebli jest prawdopodobnie zdezorientowanych co do celów wojny. Problemy z morale w siłach rosyjskich są prawdopodobnie na tyle poważne, że ograniczają zdolność Rosji do osiągania celów operacyjnych"- dodało brytyjskie ministerstwo obrony.

Straty bojowe Rosjan od 24 lutego do 28 listopada,jak podają żródła USA wynoszą w przybliżeniu: ok. 87900 (590 ostatniej doby) żołnierzy, 2908 (+3) czołgów, 5861 (+5) opancerzonych wozów piechoty, 1899 (+2) systemów artyleryjskich, 395 (+0) wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 209 (+0) systemów obrony powietrznej, 278 (+0) samolotów, 261 (+0) śmigłowców, 1555 (+0) dronów, 531 (+0) rakiet samosterujących, 16 (+0) okrętów i kutrów, 4416 (+4) samochodów i cystern samochodowych, 163 (+0) jednostek wyposażenia specjalnego. 

Morale Rosjan katastrofalnie spadło. SBU: Oficerowie zaczęli strzelać do swoich żołnierzy- takie są fakty niemal odnotowywane codziennie. "Rosyjscy oficerowie zaczęli rozstrzeliwać swoich żołnierzy, żeby zmusić swoje siły do atakowania Ukrainy" - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Jak dodaje, świadczy o tym korespondencja dowódcy rosyjskiego pułku, który walczy pod Iziumem w obwodzie charkowskim.

Dowódca pułku skarży się: "Moi też zaczęli się bardzo bać. Wszyscy są zmęczeni. Wszyscy bez sił. Nie mogę ich podnieść ani moralnie, ani fizycznie. Nawet rozstrzeliwuję. I bez pożytku" - napisał Rosjanin.
Rosja nie płaci swoim żołnierzom żołdu :"Żołnierze z 47. Dywizji Pancernej, która brała udział w walkach na Ukrainie, nie otrzymali dodatkowych płatności, które im obiecano. Jedyne dodatki, jakie otrzymali, to 2 procent ich pensji sprzed wojny." - jak piszą sami rosyjscy żołnierze w listach do rodzin.

Wydało się na Ukrainie, że nadmuchana przez bandytę putina armia faszystowskiej roSSji to zwykła wydmuszka, żle dowodzona, żle zaopatrzona, o zerowym morale w tym masa kryminalistów, bandytów i gwałcicieli. Potrafią tylko dobrze, jak pokazują media, jedno : gwałcić noworodki, zabijać starszych ludzi, kraść ile popadnie, być paserami - takie to zwykłe spatrszywiałe zboczone złodziejstwo bez kręgosłupa moralnego. Zwykła kryminalna i zboczona zbieranina kałmucka pozbierana naprędce w całej roSSji wielu z nich już dzisiaj za te przestępstwa ścigają sądy międzynarodowe oraz ONZ. Wielu internautów pisze na portalach społecznościowych :  "czym więcej bohaterscy żołnierze Ukrainy tego natłuką, tym mniej roboty będzie dla nas".

Żródło :
Armia faszystowskiej roSSji w moralnym dnie - mPolska24

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [12:52] - Tezeusz | Link:

Niektóre rusofilskie strony internetowe wraz ze swoimi antypolskimi blogierami  np.NEon24 i wiele innych pieją" z zachwytu o faszystowskiej roSSji i niby jej zwycięstwach co jest fikcją i zwykłą kremlowską propagandą. Ta propaganda jest, jak podawał Koordynator Służb Specjalnych Pan Żaryn,  wroga Polsce i NATO bo płynąca wprost i na zamówienie z kremla i takowa powinna być zgłaszana odpowiednim służbom. Chyba nie potrzeba do tego nikogo z patriotów namawiać.. Stronki ( linki) były podawane. Sam podawałem... 
Walka z tymi antypolskimi rusofilami to nie tylko ich ujawnianie i zgłaszanie ich agitek jako czystej propagandy putina, ale pokazywanie ich kłamstw, manipulacji, sianej przez nich w internecie i samej osobowości tych ludzi...A jest o czym pisać...
Oczywiście do tej grupy antypolskich rusofili przylgnęłą grupa byłych i obecnych komunistów potomków UB i KPZR. Głównie to POpaprańcy którym zabrano SBckie emerytury zrzeszeni w KOD wyznawcy LGBT....Taka to grupa znanych nam na NB komentatorów i kilku blogerów...

 

Obrazek użytkownika Pers

01-12-2022 [13:07] - Pers | Link:

Pani Ursula von der Lajen w swoim opublikowanym filmiku powiedziała o ponad 100 000 poległych Ukraińcach.
Filmik został po kilku godzinach ocenzurowany i ten fragment wypowiedzi wycięto...

Ciekawe źródło podałeś @fekaliusz, swój własny blog :)
Wyjątkowo wiarygodne "źródło" :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [14:17] - Tezeusz | Link:

""Oczywiście do tej grupy antypolskich rusofili przylgnęłą grupa byłych i obecnych komunistów potomków UB i KPZR. Głównie to POpaprańcy którym zabrano SBckie emerytury zrzeszeni w KOD wyznawcy LGBT....Taka to grupa znanych nam na NB komentatorów i kilku blogerów..."

Uderz w stół i rusofil osrany się odezwie i się odezwał...Gdzie masz Rus...gówno bloga no gdzie ???? zaraz stracisz scierwoneonka...
A ja  wszystkie swoje  blogi posiadam i mają coraz więcej czytelników...łyso ?
Twoje wiarygodne źródła rus...to patrz moskwa..A jak to oceniają specjaliści  ze Służb ?

Obrazek użytkownika spike

01-12-2022 [20:11] - spike | Link:

@Pierds
"... ten fragment wypowiedzi wycięto...."
wycięta, ale ty wiesz, że mówiła prawdę, tylko że nikt jej nie potwierdził, a ty możesz sobie bredzić ile wlezie, było nie żałować sobie i iść na całość, nabazgrać że Urszulka podała że 1000 000  Ukraińców poległo, kto to zdementuje, skoro "wycięto".
Skąd wy się bierzecie, ruski desant  was tu zrzucił ????
,

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [14:12] - Tezeusz | Link:

Prezydent Duda na szczycie OBWE ostrzega przed triumfem "ruskiego miru". "Nie możemy pozwolić na to sobie i innym"
- Gdy zaczniemy traktować rosyjskie bestialstwo jako coś normalnego, to będzie zwycięstwo tego, co nazywamy "ruskim mirem", a co oznacza agresję, wojnę, biedę i śmierć. To antywartości, którym się przeciwstawiamy - powiedział podczas sesji inaugurującej szczyt OBWE w Łodzi prezydent RP, Andrzej Duda.

" Ruski Mir" to jak okropnośći Oświęcimia..Tak samo zbrodniczy..

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [14:40] - Tezeusz | Link:

Orkowe dezercje !
Grupa rosyjskich żołnierzy uciekła z poligonu na Białorusi. Są uzbrojeni
Kilku rosyjskich żołnierzy, uzbrojonych w broń automatyczną, uciekło w środę popołudniu z poligonu pod Baranowiczami na Białorusi. Jednego z nich widziano ok. 20 kilometrów od miejsca ucieczki. W rejonie pojawiły się już wojskowe patrole, poszukujące prawdopodobnie zbiegów.

Ot, ruskije gieroje. Pierwsi do gwałcenia i rabowania. Ale jak przychodzi widmo walki z wojskiem to spier... To juz tylko Cyryl wierzy w świętą Ruś

Mają dość bandyty karakana putlerka ..

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [18:07] - Tezeusz | Link:

Totalna desperacja Putina! Grupa Wagnera rekrutuje mu "żołnierzy" wśród przestępców w Afryce
Sytuacja wojsk rosyjskich na Ukrainie wygląda tak źle, że Władimirowi Putinowi nie wystarcza już werbowanie dodatkowych żołnierzy ze wszystkich zakątków Rosji. Jak informuje niemiecki "Bild", grupa Wagnera rekrutuje obecnie do walki... przestępców z Republiki Środkowoafrykańskiej.

A dzidy i łuki już wyprodukowali..

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2022 [07:28] - Tezeusz | Link:

Putin spadł ze schodów, doszło do „mimowolnej defekacji” - donosi źródło ujawniające tajemnice Kremla
Rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR poinformował, że Vladimir Putin doznał "niefortunnego wypadku". Według ich informacji rosyjski dyktator spadł ze schodów. Podczas upadku miało dojść do... "mimowolnej defekacji".

Piękne ininfo szkoda, że nie zdechł osrany bandyta karakan.....