I cóżeś ty Władimirze „Krwaworuki”* Rasiji uczynił

Nie,nie, nie
To nie może być prawda
To mój dom!!!!
To ja tu jestem panem i plebanem
A ten Zawisza Niebieski znów mi narobił na wycieraczkę
Czyli
Co (lub kto) w Toy-Toy-u piszczy.
To jest ten przykry moment gdy aryjska kichawa dachowca znów uległa deformacji.
I nikomu tam nie jest przykro.

          

Żadna to chwała dla żołnierza, gdy z kobietami, dziećmi i starcami zwycięskie boje toczy.

     Spragniona jakiegokolwiek sukcesu propaganda rosyjska uchwyciła się pierwszego od sierpnia „sukcesu” armii Rosji. 80% ludności cywilnej Ukrainy pozbawiona prądu. Uciążliwe to dla ludności cywilnej, ale czy przysporzy to zwolenników Rosji? Ukraińcy, to nie żołnierz amerykański, co nie pójdzie do boju, bo nie ma jego ulubionych papierosów w kantynie. To nie Niemcy, z II wojny światowej, co w okolach zamarzali. To ludzie podobni nam, podobni Rosjanom, co w razie potrzeby na "drzwiach od stodoły" polecą. Co z niczego coś uczynią, by tylko przeżyć. Przeżyli "wielki głód", przeżyją i brak prądu.
     Rozmawiając tu, przytaczając artykuły rosyjskich propagandzistów nie wyjdźmy przyczyn konfliktu. Między skecze kabaretowe "kabaretu pod Kremlem" włóżmy lansowaną przez propagandę rosyjską wersję iż armia Rosji szła bronić rosyjskojęzyczną ludność. Jeśli porównamy liczbę ludzi, którzy zginęli w walkach w latach 2014 – 2022 z liczbą ofiar jakie wojna pochłonęła przez ostatnie 8 miesięcy to chroń nas Boże przed takim „obrońcą”. Wojna ta jest wojną o koncepcję Kremla otoczenia granic Rosji państwami w których rządzą marionetki zależne od Kremla. Granice Ukrainy ustalone zostały przed ponad 70 laty i nikomu te granice nie przeszkadzały, bo państwa te rządzone były przez marionetki, czy to jako jedna z republik ZSRR, czy też później po rozpadzie ZSRR (układ białowieski, grudzień, 1999) przez Rosję. W referendum przeprowadzonym w roku 1991 za niezależnością i suwerennością Ukrainy opowiedziało się 90% głosujących. Wybrany wtedy prezydent Leonid Krawczuk (działacz komunistyczny) podpisuje układ stowarzyszeniowy z FR lecz Ukraina jest krajem niezależnym od Rosji mogącym sama stanowić o swej drodze. W wyborach roku 2004 zwycięzcą zostaje ogłoszony Wiktor Janukowycz lecz po protestach prezydentem zostaje Wiktor Juszczenko, zaś premierem Wiktor Janukowycz. Jednak to nie zażegnało konfliktu, który w roku 2007 doprowadza do kolejnych wyborów. Premierem zostaje Julia Tymoszenko. To również nie uspokaja sytuacji na Ukrainie. W roku 2010 w wyborach prezydenckich wygrywa Wiktor Janukowicz i prowadzi politykę zbliżenia z Rosją. W listopadzie 2013 roku Janukowicz odkłada podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE co doprowadza do tzw. Euromajdanu obalającego prezydenta Janukowycza oraz rząd. W tym czasie Rosja dokonuje aneksji Krymu (niezbędnego jej dla ochrony baz Floty Czarnomorskiej. W obwodach Ługańskim i Donieckim pojawiają się wspierani militarnie przez Rosję separatyści. Mimo wsparcia militarnego dla separatystów Rosja ani żaden kraj nie uznaje utworzonych przez nich samozwańczych republik. Tak rozpoczyna się wojna między Ukrainą i wspieranymi przez Rosję separatystami. Uznanie samozwańczych republik przez Rosję nastąpiło tuż przed napaścią Rosji na Ukrainę. Czyli do lutego 2022 nikt granic Ukrainy oficjalnie nie kwestionuje.

     Co więcej, wybrany w maju 2014 roku prezydent Petro Poroszenko podpisuje umowę stowarzyszeniową Ukrainy z UE. Umowa ta zostaje ratyfikowana pod koniec tego roku.

Nadzieję Kremla na odzyskanie kontroli nad Kijowem przecięły wybory 2019 gdzie Władimir Zełenski bezspornie pokonał Petera Poroszenko zaś kandydat Kremla wyraźnie przepada jeszcze w pierwszej fazie wyborów. O ile Euromajdan i wybory jakie miały po nim miejsce można kwestionować jako dziejące się w zawirowaniach politycznych. Wybory 2019 bezspornie wskazują wolę Ukraińców, zaś fakt iż jedynymi obwodami w których wygrał Poroszenko były obwody na zachodzie Ukrainy wykazują iż wolą rosyjskojęzycznej części Ukrainy było odłączenie się polityczne od Rosji. Inną kwestią są sympatie między dwoma narodami. Rodziny Ukraińskie nie odczuwały różnicy, czy mieszkają i pracują w Rosji czy na Ukrainie, szczególnie, że nie było bariery językowej. Dziś są podzielone, część rodziny może poddać się rosyjskiej propagandzie nie rozumiejąc o co ich ukraińscy bracia walczą. Inni opowiedzą się za swoimi korzeniami i mieszkając w Rosji będą działać przeciw niej. Ukraińcy to naród utworzony w trudnych warunkach więc hardy i za swe krzywdy pamiętliwy. „Krwaworuki otworzył „puszkę Pandory”, której długo nie da się zamknąć.
 
Białoruś, Ukraina, Azerbejdżan, Gruzja, Litwa, Łotwa, Estonia… to byłe republiki radzieckie będące dziś samostanowiącymi się państwami uznanymi na arenie międzynarodowej. Nie ma takiego prawa pozwalającego, by jakiś kraj wymagał od innego kraju rządów i zachować realizujących jego cele. O tym kto rządzi w takich krajach decydują ich mieszkańcy w wyborach a za decyzje „wybrańców” obywatele mogą ich rozliczyć w kolejnych wyborach. Każda próba siłowego narzucenia danemu krajowi władz jest agresją przed którą, obywatele mają prawo się bronić i jest to wojna sprawiedliwa.
 
Polacy, rusofile czy rusofoby?
Postawmy się w roli Polaka, który myśli o interesie Polski w tym konflikcie. Mamy konflikt z dwoma państwami, które mają krew Polaków na rękach. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć, dlaczego Polak ma pamiętać zbrodnie na Wołyniu i Podolu zapominając wymordowanie naszej inteligencji w Smoleńsku, Miednoje…? Czy Polak ma nie pamiętać ponad 100 lat zaborów, tysięcy kibitek wywożących polskich patriotów na „nieludzką ziemię”? Rozstrzeliwanych na zboczach warszawskiej Cytadeli, umierających w rosyjskich łagrach? Dlaczego ma pamiętać jednym a nie pamiętać drugim?
Nasza postawa względem konfliktu nie powinna popierać żadnej ze stron, choć umowy wynikające z członkowstwa w NATO nakładają na nas pewne obowiązki, które musimy wypełniać. Jako ludzie cywilizowani możemy wspierać ludność cywilną Ukrainy  ale nic nie zmusza nas do nadgorliwości, którą wykazuje się nasz dzisiejszy rząd. Działania naszego rządu, szczególnie stawanie przez niego w roli adwokata jednej ze stron jest działaniem na szkodę Polski za co powinniśmy ten rząd rozliczyć w najbliższych wyborach.
 
I cóżeś ty Władimirze „Krwaworuki” Rasiji uczynił
Ta wojna jest wieloaspektową a sukcesy oraz porażki strony ponoszą na różnych frontach. Zapatrzeni w sytuację na froncie, w wymianę ostrzałów rakietowych nie dostrzegamy miejsc, gdzie Władimir „Krwaworuki” ponosi rzeczywiste porażki. Wojna ta wykazała słabość wywiadu Rosji, który uwierzył we własną propagandę iż na Ukrainie czekać będą na nich z kwiatami. Wykazała słabość środków dowodzenia, w żadnej wojnie nie zginęło aż tylu wysokich rangą oficerów. Wykazała słabość systemów obrony jednostek wojskowych. Bo o ile obrona rozsianych po kraju węzłów komunikacyjnych, stacji zasilania nie jest dziś możliwa o tyle ochrona przed atakiem fregaty flagowej powinna być czymś oczywistym i udany atak strony przeciwnej na taki obiekt jest prestiżową porażką.
 
     Dziś Rosja atakując punkty węzłowe Ukrainy nie posługuje się swoją bronią a bronią zakupioną gdzie się da. Swojej broni już nie mają, a odbudowę stanów magazynowcych blokują sankcje na newralgiczne części i małe moce produkcyjne. Oznacza to, że nie będzie ona w stanie wymuszać na innych państwach swojej woli. Stąd w wojnie tej kompletną porażkę poniosła koncepcja państw buforów odgradzających Rosję od państw ościennych nie podporządkowanych woli Kremla. Dołączenie do NATO dwóch kolejnych państw Europy, co się wydaje tylko kwestią czasu oraz tego, co na tym ugra Turcja, już trochę mniej Węgry. Również od Rosji oddalają się, próbują prowadzić niezależną politykę byłe republiki radzieckie jak Kazachstan, Armenia, Azerbejdżan, będące dla Rosji podobnym buforem jak Ukraina. W gronie państw pretendujących do mocarstw mających z Rosją wspólnotę interesu w przeciwdziałaniu interesom mocarstwowym USA jak Chiny, Turcja czy też Indie, Rosja przestała być partnerem a stała się petentem. Słabość armii rosyjskiej na Ukrainie sprowadziły Rosję partnera drugiej kategorii, któremu zgodnie z własnymi potrzebami można podać rękę, ale również jej odmówić. Putin wyraźnie to odczuł, gdy przed kamerami czekał na przywódcę kraju, który kiedyś uznawał za swojego petenta. Odczył to i minister spraw zagranicznych Rosji, gdy uciekał ze spotkań ministrów spraw zagranicznych państw o gospodarkach znaczących w świecie. To również porażka Rosji wynikająca z decyzji niedocenienia Ukrainy oraz możliwych decyzji NATO. Braku przygotowania do wojny, braku przygotowania zapasów i pójścia na żywioł z wiarą, że przecież tam na nas czekają.
 
W wojnie tej przegraną jest również Europa
Do strat wynikających z decyzji podejmowanych w czasie „pandemii covid” i nakładanych ograniczeń po których gospodarka Europy nie zdążyła się odbudować dołożyły się sankcje nakładane na Rosję i równoczesna rezygnacja z tanich surowców jakie dostarczała. Wymusiło to na państwach Europy przyśpieszone działania zapewniające dywersyfikację dostawców tych surowców. Spowodowało to perturbacje cenowe na giełdach światowych jak również wzrost zysków Norwegii, państw arabskich i USA. Jak z tego zadania wywiążą się kraje dowiemy się na wiosnę, lecz z pewnością efektami ubocznymi będą obniżenie standardów życia mieszkańców Europy, recesja, inflacja i wzrost bezrobocia a jeśli nie uda się zapewnić minimalnych standardów życia dla mieszkańców Afryki presję migracyjną. Odpowiedź na te pytania przyniesie zbliżająca się zima.
 
Blogerzy i miernoty
W komentarzach zauważyłem pytanie, czemu mający odmienne poglądy na pewne sprawy wynikające z tego, że Zawiszę Niebieskiego nie interesuje żadna ze stron konfliktu a tylko cierpienie ludności cywilnej, Zawisza nie odpowiada, nie komentuje? No cóż, nie cieszą go sukcesy „damskich bokserów” co tylko w walce z ludnością cywilną odnoszą sukcesy, będące zbawiennymi dla propagatorów rosyjskiej "prawdy". Zawisza nie opowiada się za żadną ze stron a fakt iż w dyskusji często przedstawia argumenty Ukrainy wynika tylko z faktu, że wypowiada się pod tekstami autorów, którzy tylko w rosyjską propagandę wierzą. Jak koń z klapkami na oczach innych argumentów nie przyjmują. W dyskusji dla jej uczciwego przebiegu należy rozważyć argumenty obu stron, stąd argumenty drugiej strony należy również przedstawić.
 
Dlaczego więc Zawisza nie wypowiada się pod tekstami pewnych autorów?
Tu właśnie pojawia się temat „blogerzy i miernoty”, oczywiście jest to mój prywatny podział i moja prywatna klasyfikacja nie mająca za cel kogokolwiek obrazić ale pokazać różnice międz uczciwym głosicielami tego, w co wierzą z propagatorami "prawdy" której nie potrafią obronić. Bloger głosi swoje tezy, tezy w które wierzy, nie raz kontrowersyjne, ale gdy pojawią się komentatorzy głoszący odmienne tezy bloger swojego zdania broni, przedstawia swoje argumenty. "Miernota" tak jak bloger głosi swoje lub powiela cudze tezy, lecz w momencie gdy pojawi się komentator, co jego tezy obala a on nie znajduje kontrargumentów sięga po cenzurę (ban). Dlaczego nie potrafi obronić głoszonych tez? Bo to nie jego tezy, bo ich nie rozumie i bronić nie potrafi a może po prostu obronić ich nie można? Życie jest zbyt krótkie by czytać teksty miernot, co swych tez obronić nie potrafią, a wypowiedzieć się ze względu na ban nie można. Tych teksty czytam tylko z obowiązku, nie chęci i tylko w czasie dyżuru. A pisać polemiki z tekstami „miernot”? Wybaczcie, ale to doprawdy zupełna strata czasu.
 
* „Krwaworuki” to rodzaj przydomka, jaki historia nadawała władcom w ocenie ich życiowych dokonań. Mieliśmy "Wielkich". mieliśmy "Chrobrych" ale i "Gnuśnych", "Groźnych" których obłąkania i zbrodni lud się bał. Na rękach tego przywódcy spoczywa krew. Krew tych, których obiecywał bronić ale zginęli zabierani od stanowisk pracy, wcielani do armii separatystów, i bez przeszkolenia na front posyłanych. Ich kości dziś na cmentarzach bieleją, razem z kośćmi ludności cywilnej, co w wyniku działań wojennych śmierć poniosła. Na terenach objętych walkami trudno dziś znaleźć rodzinę, co by swego bliskiego nie opłakiwała. Więc niech przejdzie do historii z przydomkiem ”krwarworukiego”, między władcami z historii swoje miejsce znajdzie.

** Rosyjski portal "Ważnyje Istorii" podał iż prognozowane przez Kreml straty wśród żołnierzy rosyjskich w przyszłym roku wyniosą ok. 100 tys rosyjskich żołnierzy. Ze strony Ukrainskiej straty będą podobne. Pytanie za co swoje zdrowie, swoje życie ci młodzi ludzie oddadzą?

Zawisza Niebieski

Z przyczyn sanitarnych linku do Onuc24.org nie podaję

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

27-11-2022 [15:19] - Pers | Link:

@kaczuś
Właśnie rozmawiałem z Zawisza i prosił. żebym ci, jako jego podnóżkowi (sekretarzowi?) przekazał pozdrowienia i podziękowania.
Co o tobie mówił to nie powtórzę bo to są słowa powszechnie uważane za wulgarne.

Szkoda tylko, ze pod tą notką znowu go rozjechali...

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [16:42] - sake3 | Link:

@Pers...A dopiero co przedwczoraj pan się zaklinał,że w ogóle tego pana Zawiszy nie zna i nigdy z nim nie rozmawiał.......Nawet go pan nazwał plagiatorem i mendą.To jak to jest? 

Obrazek użytkownika Pers

27-11-2022 [18:56] - Pers | Link:

@sake
To było o osobniku @oświat.
Sprawdź sobie maglareczko.

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [21:08] - sake3 | Link:

@Pers....Istotnie pomyliłam się,myślałam że to ta sama osoba.Tym samym wycofuję sie z zarzutu. I nie jestem żadną maglareczką tylko sake3.Każdy ma prawo swego nicka choćby najbardziej głupiego,mój głupi nie jest przynajmniej tak mi się wydaje.

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-11-2022 [21:46] - Kaczysta | Link:

A tak Zawisza skomentowal swoja rozmowe z sowieckim parchem na temat wklejonego tu teksu

Wiele razy ci pisałem, że moje teksty można powielać, nie walczę o jakieś profity. Powiela ten, kto chce. To ty sterczysz u Sakiewicza z nosem przy szybie i wypatrujesz co napisali co powielili i co gorsza jeszcze tu to przynosisz, choć jak sam widzisz niewielu to interesuje. Masz takie hobby, twoja sprawa.

Tak, jeśli ktoś jest pompowany rosyjską propagandą i nagle pojawia się tekst o odmiennych poglądach, u przyzwyczajonych (wypranych) propagandą tekst ten wzbudza frustracje. Jak myślisz, czy ten tekst oceniło 49 czytelników czy 49 nicków? Stać cię na logiczną ocenę sytuacji. Znasz mnie tyle czasu, wiesz, że za starym blogerem jestem, bym podbudowywał swoje ja wysiłkami nicków? Popatrz, kto ma najwyższe oceny? Ci co kontr adwersarzy zbanowali i pławią się tylko w ocenie przyjaznych nicków. Ale jak widzę dla ciebie to istotne. Obiecuję, przy następnym twoim tekście będziesz miał ode mnie 5*. Cóż się nie robi dla chwili szczęścia kolegi?

I teraz sami oceńcie tego ludzkiego śmiecia co są warte jego fejki tu zamieszczane

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-11-2022 [17:27] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Przez niemal godzinę rozmawiałem z PANEM CEZARYM - ADMINISTRATOREM Toy-Toya o pewnym żydo- bolszewickim plagiatorze,właścicielu już 7 kont jednym słowem ruskim parchu.
Szukaliśmy adekwatnego słowa w słowniku wyrazów obelżywych ale takiego nie znaleźliśmy.
Zostało na tym że to zwykła ruska sprzedajna dziwką jest
Ave

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [15:57] - sake3 | Link:

Niepotrzebnie pytać pana Władymira czy drogiego Siergieja co uczynili.Propaganda rosyjska wylewająca się litrami z mediów rosyjskich odnosi nawet większy efekt niż działania na froncie.Ani drogi Władymir ani drogi Siegiej nie muszą się ani martwić ani wymiękać,bo robią to doskonale za nich cisi sojusznicy w postaci polityków niemieckich,francuskich a z Polski Sikorskiego Pani Merkel nawołuje do współpracy z Putinem w ,,sprawie bezpieczeństwa'' Europy.To tak jakby wpuścić lisa do kurnika,fircyk Macron cały w zalotach do Putina a Sikorski przekonuje,że  czasie agresji najlepszą rzeczą jest poddanie się,bo później może z tego wykluć się współpraca.Po co przytaczać głos rozsądku jakiegoś blogera Zawiszy skoro to politycy decydują o tym co jest dobre.Politycy uznali że niepodległość jest niedobra więc znaczy się należy się przygotować,że Rosja dostanie zielone światło do dalszych napaści. Zechce napaść na Japonię to napadnie ,bo Ukraina będzie zmuszona wystawić kontyngencik,,zechce napaść na Polskę to bez problemu,bo rosyjska armia będzie wzmocniona Białorusią potem w rosnącym szeregu sojuszników pójdzie jak po mydle.Eurazja w całej krasie,rosyjsko-niemieckie niedźwiadki,żółwiki całuski,może i Tusk się załapie.Miło będzie popatrzeć na odprężone buźki kochanego Władymira  i drogiego Siergieja.

Obrazek użytkownika J z L

27-11-2022 [18:25] - J z L | Link:

Ciężki dzień dla sowieckiego bydła z Szamba 24r.u
Jak nie Zawisza to Humpty Dumpty leją w ryj te sowieckie ścierwa
https://naszeblogi.pl/64645-ruscy-dalej-biora-lanie
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-11-2022 [18:37] - Tezeusz | Link:

 ryje toy toya z scierwoneona walą sowieckim bydłem .....to się czyje...

Obrazek użytkownika Ryan

27-11-2022 [22:08] - Ryan | Link:

Rzeczywiście prawdziwy dziś pod wpisem Zawiszy na Leonku zlot wszelkiej maści polskojęzycznych sukinsynów,ruskich pedofili, plagiatorów i skarbników.
Takim skarbnikiem (kolejnym tam) jest samozwańczy kresowiak Jacek Boki co z Kresami ma tyle wspólnego co ja z marsjanami. Ten tajny współpracownik SB zasłynął w sieci tym że po zakończeniu zbiórki na tablice pamiątkową w Birczy zapomniał się rozliczyć z pozostałych kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Koszty własne?

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-11-2022 [07:11] - Tezeusz | Link:

@Zawisza znowu plaskaczem w toy toya, że liże szybę na NB a wszystkie tam wpisy traktuje jak wyrocznie i ma 46 różnych ników....prawda ! Ale plaskacz był i jaki smród gówna.....A że sobie puka wejść to już w Moskwie wiedzą.
Wkrótce koniec Ścierwoneona i to optymizm..