A jak ciebie kto zapyta ...

A jak ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem;

Mów, że jesteś z takiej chaty,
Co Piastową chatą była,
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
Gorzka rosa wykarmiła…
(Maria Konopnicka)

Poczucie przynależności do wspólnoty i tożsamość narodowa musi być kształtowana w człowieku od dziecka. Dom rodzinny ma tu szczególne znaczenie. Ten wiersz Marii Konopnickiej miał ogromny wpływ na moje życie. Moja rodzina po wojnie została przymusowo wysiedlona z terenów wschodnich które nie zostały w granicach Polski. Mój "śpiewny akcent" był wykpiwany - dzieci potrafią być okrutne. Kiedy przychodziłam zapłakana ze szkoły i pytałam mamy: dlaczego?, to mama przytulając mnie szeptała mi do ucha ten wiersz.
Z czasem kilku chłopców stanęło po mojej stronie, ku rozpaczy nauczyciela Historii, bo okazało się, że i w ich rodzinnych domach polskie drogi do niepodległości były bardzo podobne. Kiedy dorastamy, zaczynamy rozumieć jak bardzo ważne są więzi społeczne, wspólna historia, język i kultura. Jesteś Polakiem więc masz polskie obowiązki. Nigdy o tym nie zapominaj. Ten wiersz poniżej, od kilku pokoleń w mojej rodzinie jest przekazywany każdemu młodemu kiedy po raz pierwszy dosiada konia:

Pamiętaj wnuku, to masz dochować:
Masz czcić Ojca swego i Matkę swoją,
W obronie Ojczyzny krwi nie żałować,
Niech wszystkie psubraty twej ręki się boją!

Jesteś piastowskim wiernym żołnierzem,
Stolicą twoją piastowski Kraków,
Dzieci wychowaj w Tradycji i w Wierze
Na dumnych i prawych Polaków!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

14-11-2022 [00:52] - marsie | Link:

Droga Ulu, czyżby lewaccy hejterzy (w nocy im nie płacą - to przecież niezgodne z Kodeksem!), już spali?
Masz całkowitą rację, też po wielekroć o tym piszę – Polska jest wielka!
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Maverick

14-11-2022 [18:12] - Maverick | Link:

Czy Polinioki są następnymi w kolejce na mięso armatnie za chazarsko-lucyferiańskie geszefrty?

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

14-11-2022 [21:04] - Maverick | Link:

Arestowycz twierdzi też, że rząd PiS-u uznał, że rzeź wołyńska jest „zamknięta kartą” w relacjach dwustronnych i że o sprawie „nie będziemy rozmawiać”.
Już w czerwcu 2022 roku „Onet” podawał: „Według informacji uzyskanych przez Onet z dwóch niezależnych źródeł w dyplomacji, władze Polski podjęły decyzję, żeby w relacjach z Ukrainą wyciszyć spór o gloryfikację Stepana Bandery i przestać przeciwko temu kultowi protestować (…). Polska miałaby od tej chwili ograniczyć się do sprzeciwu wobec kultu naczelnego dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) Romana Szuchewycza oraz dowódcy UPA na Wołyniu Dmytro Klaczkiwskiego ps. Kłym Sawur, bezpośrednio odpowiedzialnych za mordowanie Polaków”.
Doradca Biura Prezydenta Ukrainy podkreślił, jak dużo Polska zrobiła dla Ukrainy w ostatnich miesiącach, pod wieloma względami. Stwierdził wręcz, że „gdyby nie Polska, nas by nie było”.
Z drugiej strony wskazał jednak na problemy w dwustronnych relacjach. Jednym z głównych ma być walka o dominację w Europie środkowo-wschodniej. Jego zdaniem to Ukraina, a nie Polska powinna być liderem regionu.
Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Onet.pl
https://wolnemedia.net