POLSKA, RZECZPOSPOLITA, OJCZYZNA…

Zdawałoby się, że od czasów w premiery w 1976r hymnu „Żeby Polska była Polską” (sł. Jan Pietrzak, muz.Włodzimierz Korcz, główna nagroda FPP Opole’81) nie powstała już żadna godna pieśń tej klasy opiewająca naszą Ojczyznę. Mówię tu o utworze na miarę współczesnej „Roty”… Wręcz przeciwnie; po okrągłym stole – w teoretycznie wolnej Polsce – tematy „bogoojczyźniane” wypierać zaczyna tzw. „nowoczesny patriotyzm”, spłycający popkulturowe tożsamościowe przesłania do banału orła w czekoladzie, do wykpiwania przelewania krwi za Polskę, po propagowanie nienawiści (ojkofobia) do własnego kraju...

Rzucone kiedyś przez Donalda Tuska hasło „polskość to nienormalność” przyjęło się zwłaszcza wśród ludzi sztuki: twórców, filmowców, aktorów, estradowców i wszelkiej maści celebrytów prześcigających się w wyśmiewaniu „zaściankowych” tradycji i „obciachowych” wartości. Nie bez wpływu na taki stan rzeczy są wszelkiego rodzaju dotacje i granty, płynące do nich szerokim strumieniem m.in. z fundacji i instytucji wspierających globalizm i zwalczających państwa narodowe. Dlatego tym bardziej docenić trzeba artystów tworzących – na przekór tzw. mainstreamowi – patriotyczno-historyczne projekty.

W najbliższą niedzielę, 30 października br. zapraszam wszystkich chętnych na radiowy koncert (z publicznością) pt. „POLSKA”. Zaczynamy o godz. 19:00 w studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59. Wstęp wolny. Emisja koncertu na antenie PR1– w okolicach 11 listopada...

Podtytuł koncertu: „Jestem Polakiem, więc mam polskie obowiązki” nawiązuje do najważniejszych słów ojca-założyciela polskiego Ruchu Narodowego - Romana Dmowskiego. W programie znajdą się ballady, piosenki i pieśni zawierające w swej treści słowo: POLSKA (wymiennie: RZECZPOSPOLITA, OJCZYZNA, POLONIA etc).

Zaprezentujemy 12 utworów współczesnych polskich twórców, w tym premierową pieśń dedykowany Romanowi Dmowskiemu. Rozpiętość stylów muzycznych – znaczna: od ballad bardów i śpiewu belcanto, przez pop, rock, folk - po patriotyczny rap. A z towarzyszeniem big-bandu Mariusza Dubrawskiego zaśpiewają: Paulina Grochowska, Bożena Makowiecka, Marysia Stachera, Karolina Róża Kowalczyk, Dorota Osińska, Lech Makowiecki, Jacek Kowalski, Paweł Orkisz, Andrzej Kołakowski, Zbigniew „Basti” Woźniak, Maciej Wróblewski, Arnold Kłymkiw. Prowadzenie – Anna Popek.

Zadanie realizuje Fundacja Muzyczna Makowieckich w ramach środków pozyskanych z Funduszu Patriotycznego Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej.
A 11.11. br zapraszamy wszystkich na Marsz Niepodległości
MODLITWA
http://www.youtube.com/watch?v=VXeL29YEMLo

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

28-10-2022 [17:39] - Edeldreda z Ely | Link:

Dziękuję za zaproszenie. Będę 😉

Obrazek użytkownika paparazzi

28-10-2022 [18:33] - paparazzi | Link:

Brawo , więcej takich inicjatyw.

Obrazek użytkownika sake3

28-10-2022 [19:27] - sake3 | Link:

Mam Pan pewność,że marsz się odbędzie? Przecież na Campusach Trzaskowskiego dobrze wyszkolono homokomando. Będzie im nawet prościej niż napadanie na Biura Poselskie PiS.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-10-2022 [21:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

"W najbliższą niedzielę, 30 października br. zapraszam wszystkich chętnych na radiowy koncert (z publicznością) pt. „POLSKA”. Zaczynamy o godz. 19:00 w studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59. Wstęp wolny. Emisja koncertu na antenie PR1– w okolicach 11 listopada"
Żeglarzy dzieli się na tych, którzy są dobrymi żeglarzami i tych którzy słuchają i śpiewają szanty, z patriotami podobnie.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-10-2022 [22:30] - Edeldreda z Ely | Link:

Panie Lechu, jeszcze raz gratuluję. Nie będzie pewnie zaskoczeniem, że synowi najbardziej przypadł do gustu Basti oraz Marysia, natomiast mnie - kompozycja czerpiąca z tekstów Dmowskiego. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

30-10-2022 [22:56] - Lech Makowiecki | Link:

:)))