roSSja faszystowska dogorywa a jej ideolodzy

Ideolog wojny z Ukrainą. Aleksandr Dugin, najniebezpieczniejszy filozof świata. Doradza generałom, politykom i oligarchom. Jego długa broda i czarne stroje przywodzą na myśl Rasputina. Kim tak naprawdę jest Aleksandr Dugin, filozof, którego książki wywołują wojny?

Dugin przerywa milczenie. Mówi o „początku ostatniej bitwy Rosji”. Żaryn ostrzega: Chcą ukazać Moskwę, jako ofiarę NATO
W mediach nie milkną echa ostatniego wystąpienia Władimira Putina w związku z bezprawnym zagarnięciem ukraińskich obwodów. Po długim milczeniu głos zabrał również główny ideolog Kremla – Aleksander Dugin. Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ostrzega, że rosysjka propaganda rozpoczęła nową fazę operacji dezinformacyjnej, w ramach której próbuje straszyć rzekomym zagrożeniem ze strony NATO i… ukazać Moskwę, jako ofiarę, a nie agresora.

Moskiewska propaganda pokazuje reakcje na bezprawną aneksją ziem ukraińskich jako rosnące zagrożenie ze strony NATO i Zachodu. Rosyjskie ośrodki propagandowe dyskontują wydarzenie do prezentowania Moskwy jako ofiary rosnącego zagrożenia ze strony NATO i Zachodu. Po dłuższej przerwie głos zabrał jeden z czołowych ideologów reżimu Putina - Aleksander Dugin. W proreżimowej telewizji Tsargrad TV opublikował swoją wizję tego, co dzieje się na Ukrainie, w Rosji i na świecie.- wyjaśnia pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
 
Dugin to jeden z najważniejszych funkcjonariuszy rosyjskiej propagandy zaangażowany w szerzenie kłamstw i kreowanie uprawdopodabniającej jej szkodliwej ideologii. Dugin nazywany jest przez media "kierownikiem duchowym" Władimira Putina. To on forsuje od lat koncepcje ideologiczne, wedle których Rosja powinna wraz z Niemcami podzielić na pół Eurazję. W sierpniu samochód, jakim miał jechać eksplodował, gdy weszła do środka córka Dugina, Daria. Pod autem była podłożona bomba.
Stanisław Żaryn relacjonując wystąpienie propagandysty Kremla wskazał, że Dugin oświadczył, iż „Zachód i NATO są w stanie wojny z Rosją, dążą do jej kapitulacji i deimperializacji”.
Dugin uznał kontratak w obwodzie charkowskim za bezpośrednie uderzenie Zachodu w Rosję, które ma na celu ją „wykończyć”.- relacjonuje Żaryn.
Główny ideolog Kremla, Aleksander Dugin, w swoim wystąpieniu odniósł się także do ostatniego przemówienia Putina, w związku z aneksją ukraińskich ziem, uznając to wydarzenie za „przełomowe w historii świata i za początek ostatniej bitwy Rosji”.

Według Dugina Ukraina uległa rozpadowi, a aneksja jej wschodnich ziem jest ratunkiem od rozkwitającego na jej terenie „satanizmu z Zachodu”. Kremlowski propagandysta nawoływał także do "pełnej mobilizacji Rosjan" dla siłowego rozwiązania "kryzysu ukraińskiego". Wykluczył jednocześnie możliwość jakichkolwiek negocjacji ze stroną ukraińską- relacjonował Stanisław Żaryn.
https://niezalezna.pl/459809-d...

Dugunin to ten bandyta putlerka któremu zabili córkę, to ten który mówił: ''Polska musi zniknąć, jezyk polski zamilknąć na zawsze, jak wejdziemy do Polszy to troche Palaków ubijem, a resztę wchłonie Sybir'''

KIM JEST TEN BANDYTA DORADCA PUTINA ?
Wódka, seks i psylocyby
Urodził się w Moskwie w 1962 r. Jego ojciec i dziadek byli oficerami wywiadów wojskowego i cywilnego GRU i KGB. Ojciec był generałem. Aleksandr dwa lata uczył się w Moskiewskim Instytucie Lotnictwa, ale dużo bardziej niż samoloty pociągało go rosyjskie podziemie końcówki ZSRR. Grał w zespole rockowym, tworzył niecenzuralne plakaty, włamywał się do domów letniskowych i akademików. Aresztowany, dzięki protekcji ojca został uznany za niezrównoważonego psychicznie, co pozwoliło mu uniknąć odsiadki i służby wojskowej.

Zamiast tego rzucił się w wir moskiewskiej awangardy. Już w latach 60., w zaułku Jużyna, tuż obok bułhakowskich Patriarszych Prudów, powstał jeden z pierwszych takich dysydenckich salonów. Sam patron uliczki, jeden z ważniejszych rosyjskich masonów, mógł wskazywać kierunek, w którym podąży grupa. Liderował jej pisarz okultysta Jurij Mamlejew. Jego powieści krytykowały ustrój sowiecki poprzez metaforę potworności. Ich bohaterów charakteryzują skrajna przemoc, sadomasochizm i satanistyczne praktyki.

Po wyburzeniu domu Mamlejewa i emigracji pisarza działalność kręgu trwała dalej. Spotykali się w palarni Biblioteki im. Lenina i w prywatnych mieszkaniach. Dyskutowali o zakazanych książkach, w szczególności związanych z metafizyką, hermetyzmem, gnostycyzmem, kabałą, magią i astrologią, czyli zbiorem teorii opartych na istnieniu równoległej rzeczywistości. W dyskusjach mieszali się faszyści, okultyści, mistycy i dekadenci: Jünger, Heidegger, Nietzsche, Eliade, Gurdżijew, Bierdiajew, Evola, Madame Bławacka, Steiner, Rimbaud, Uspienski, Baudelaire, rockowe podziemie, wódka, seks i psylocyby, czyli grzyby halucynogenne.

Faszyzm – bez granic i czerwony
Te dzikie idee doskonale wpasowywały się w ideologiczną pustkę po upadku komunizmu. W 1988 r. Dugin dołączył do ultranacjonalistycznej grupy Pamiat’, która była wówczas „szkołą kadrową” rosyjskiego nacjonalizmu, niezwykłym inkubatorem wszelkich radykalnych ideologii. Zaczął angażować się w politykę. W 1991 r. próbował wziąć udział w antygorbaczowowskim konserwatywnym puczu i zbliżył się do pisarza Aleksandra Prochanowa. Ten dawny radziecki korespondent wojenny, nazywany „słowikiem Sztabu Generalnego”, szukał nowej patriotycznej ideologii, która zapobiegłaby upadkowi kraju i zjednoczyła różne antypierestrojkowe ugrupowania.

Dugin został członkiem redakcji wydawanej przez Prochanowa gazety „Dzień” i poznał nacjonalistę Władymira Żyrinowskiego i lidera komunistów Gienadija Ziuganiowa. Temu ostatniemu pomagał pisać program dla zreformowanej Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Nie przestał podobać mu się faszyzm. W artykule „Faszyzm – bez granic i czerwony” opisuje „narodowy kapitalizm” jako poprzedzający w Rosji powstanie „prawdziwego, radykalnie rewolucyjnego i konsekwentnego faszystowskiego faszyzmu”.

Faszyści, naziści i ezoterycy
Sam Dugin nazywa się konserwatystą, który pragnie „silnego, solidnego państwa, porządku i zdrowej rodziny, pozytywnych wartości, wzmacniania religii i Kościoła w społeczeństwie” i „patriotycznego radia, telewizji, patriotycznych ekspertów, patriotycznych klubów. Chcemy mediów, które wyrażają interesy narodowe”, podsumowuje. Kiedy jednak przyjrzeć się bliżej jego inspiracjom, zdecydowanie wykraczają poza to, co zwykliśmy kojarzyć z konserwatyzmem. Pełno w nich faszystów, nazistów i ezoteryków.
https://www.polityka.pl/tygodn...

"Zabijać, zabijać, tylko zabijać. Żadnych więcej rozmów. Jako profesor tak właśnie uważam” - mówił w 2014 r. o Ukraińcach Aleksandr Dugin. Kim jest człowiek uważany za głównego ideologa Kremla, Władimira Putina i wojny z Ukrainą?
Ten ideolog wróg numer 1 Polski i Ukrainy, skrajny nacjonalista o faszystowskich poglądach bardziej radykalnych niż Hitler doradza bandycie putinowi i obaj skończą jak Hitler..oby jak najszybciej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-10-2022 [15:31] - Tezeusz | Link:

Wielu ścierwoneonowych sowieckich "bojców" wchodziło temu psychopacie sowieckiemu w dupsko bez tzw mydła.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-10-2022 [15:53] - Tezeusz | Link:

Ukraińcy idą jak burza. Tak wyzwalają wsie na południu. To już 223. dzień rosyjskiej inwazji. Nagranie, na którym ukraińscy wojskowi wieszają flagę nad miejscowością Dawidowy Bród na froncie chersońskim, obiegło ukraińskie sieci społecznościowe. Pojawiają się informacje o kolejnych wyzwolonych miejscowościach na tym odcinku. Z kolei Aleksander Łukaszenko potwierdził, że Białoruś bierze udział w wojnie w Ukrainie. — Nie ukrywamy tego. Ale nikogo nie zabijamy — zaznaczył. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.Rosja musi przegrać wojnę i uznać Ukrainę w granicach sprzed 2014 r. - powiedział we wtorek szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch podczas Warsaw Security Forum. Wezwał do dalszej pomocy Ukrainie i nakładania kolejnych sankcji na Rosję.

Obrazek użytkownika Pers

04-10-2022 [15:59] - Pers | Link:

//Ukraińcy idą jak burza. Tak wyzwalają wsie na południu//

A kiedy zaczną wyzwalać miasta?

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-10-2022 [17:59] - Tezeusz | Link:

@ Rus
Ciebie juz wyzwolili z...rozumu.. beiidaczek blog mu zajeb..... i wyje !
A kluk masz przy szybie na NB jak pisał @ Zawisza i liżesz !

Obrazek użytkownika Pers

04-10-2022 [15:56] - Pers | Link:

@ścierwousz
//Aleksandr Dugin, filozof, którego książki wywołują wojny//

Ubić gada, spalić jego książki i nie bedzbę wojen.
Proste?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-10-2022 [17:37] - Niezalogowany | Link:

Nie zabieraj głosu w kwestiach faszyzmu i nazizmu, Rusicz-kiewicz. Już nie raz odsłoniłeś się tutaj ze swoim wsparciem dla rosyjskiego nazizmu.

https://niezalezna.pl/459567-n...

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-10-2022 [17:57] - Tezeusz | Link:

@ Rus..
"Ubić gada, spalić jego książki i nie bedzbę wojen."

Piszesz o sobie ? ej ! przecież ty go chwalisz pod sowieckie niebiosa....i wlazłeś mu prawie do..... ( komentarz z linkiem poszedł)
https://spiritolibero.nowyekra...

A co za nawiedzony inaczej to napisał :
"Zima przyniesie nie tylko klęskę armii ukraińskiej (a w rzeczywistości NATO bo Ukraińcy to tylko mięso armatnie), zniszczenie strategicznej infrastruktury oraz utratę nowych terytoriów i skupisk ludności, ale także poważny kryzys gospodarczy w Europie. Ostatecznie Stany Zjednoczone pozostaną, aby rządzić zdeindustrialną i zdegradowaną Europą i resztką Ukrainy.
Teraz nastąpi przerwa operacyjna a następnie rosyjska ofensywa zimowa. Będzie kilka tygodni, w których nic się nie wydarzy, a potem wszystko się wydarzy. Rosja przestała walczyć z jedną ręką zawiązaną z tyłu więc obawiam się, że euforia wszystkich fanów banderowskiej Ukrainy jest mocno przedwczesna..."

Był pod wpływem ? i bez bloga jak mi przykro - hahahahahahahbuhahahah. Ale komentarz napisałem a co ! należy się i to jaki na odpowiedniej stronie !

 

Obrazek użytkownika Ryan

04-10-2022 [18:49] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Czyli Zawisza znów przypierdolił ci w ryj pod twoją wklejką
Smutne

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-10-2022 [19:04] - Tezeusz | Link:

Dowalił@ Rus... w pysk aż miło tak napisał do Jaru..ssssssiiiiiiaaa :
"Ile razy głosiłeś porażkę Ukrainy tyle razy była klęska Rosjan. Ciekawe, czy i teraz się to spełni?"

Wszystko jasne !

Obrazek użytkownika Pers

06-10-2022 [07:19] - Pers | Link:

@rjanek
//ruszkiewicz
Czyli Zawisza znów przypierdolił ci w ryj pod twoją wklejką
Smutne//

Zawisza to już trup blogerski.
Opara go jeszcze trzyma bo wprowadza "różnorodność" i napędza klikalność.
I to wszystko :)))

Ale  ma przykazane, że każdy mój tekst musi wstawiać na jedynkę :)))))))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-10-2022 [09:42] - Kaczysta | Link:

Ale  ma przykazane, że każdy mój tekst musi wstawiać na jedynkę

Kserokopiarko z 
Ile napisałeś w tym roku własnych tekstów Toy-Toy-owy plagiatorze
Ile?
Wiecej jak NIC

Obrazek użytkownika Pers

06-10-2022 [13:24] - Pers | Link:

@kaczuś
//Kserokopiarko z 
Ile napisałeś w tym roku własnych tekstów Toy-Toy-owy plagiatorze
Ile?
Wiecej jak NIC//

Kilkadziesiąt razy więcej niż ty @kaczuś.
Ty tylko potrafisz kopiować teksty tego frajera Zawiszy :)))))))))
A on cię za to banuje :)))))))))))))))

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-10-2022 [16:05] - Siberian Husky Dog | Link:

Jak szczury ze statku: „władza” Lisiczańska ucieka z miasta w oczekiwaniu na Siły Zbrojne Ukrainy

Rosyjscy zbrodniarze wyczuwają zbliżanie się  kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy i dlatego pospiesznie uciekają z okupowanego obwodu Ługańskiego. Tak więc w Lisiczańsku „władza” i rosyjscy dowódcy opuścili miasto.

Obecnie w Lisiczańsku panuje totalny chaos. W mieście nie ma „władzy”.
„Kolaboracyjny Zarząd” uciekł. Dowódcy Rosjan też,pozostał tylko personel niskiego szczebla różnych rosyjskich grup, którzy bezkarnie i bez zatrzymywania się plądrują wszystko, co pozostało
Podobną "tragedię" przeżywają orki na odcinku Chersonskim
 do godziny 15:00 4 października poinformowano , że wyzwolono "rosyjskie miasta i wioski":

Staroselie,
Bolszaja Aleksandrowka,
Dawidow Bród,
Blakitnoe,
Nowodmitrowka,
Nowoskresenskoje,
Nowonikołajewka,
Nowopietrówka,
Dudczany.

Rannych, zabitych i pojmanych nikt juz nie liczy

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-10-2022 [16:29] - Kaczysta | Link:

To jest kłamstwo
To nie jest prawda
Zaledwie kilka miesięcy temu pewien kozojebiec i pedofil z Toy-Toya pisał że Lisiczańsk na zawsze będzie miastem rosyjskim.Na zawsze!!
Proszę o dementi tego fejka

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-10-2022 [16:51] - Tezeusz | Link:

@ Toy toyom wywalają w kosmos blogi za takie pierdzielenie sowieckich szmat i nawet zajeb... bloga...biedactwo..ahhahahahahah

Obrazek użytkownika Ryan

04-10-2022 [18:43] - Ryan | Link:

Rosyjski generał Kwaczkow na telegramie teraz o kontrofensywie Ukrainy
To co zdobyliśmy przez 3 miesiące płacąc cenę tysięcy ofiar naszych żołnierzy straciliśmy w trzy tygodnie płacąc śmiercią tysięcy naszych żołnierzy
Hańba

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-10-2022 [07:49] - Tezeusz | Link:

@ Rus...to o tobie :
"Astra - Anna Słupianek
komentarze użytkownika

środa, 5 października 2022, 13:21:34

"Propagandowe gnioty?
Nie zgadzam się z większością tekstów Ruszkiewicza . Uważam, że i jedni i drudzy są siebie warci. Mnie najbardziej martwi fakt, że jako Polacy zapłacimy za udział w tej awanturze!

Pytanie tylko - dlaczego nazywa pan SL autorem propagandowych gniotów skoro sam swoimi tekstami bije go na głowę?
Żeby była jasność nie spodziewam się jakiejkolwiek merytorycznej odpowiedzi.
Może jedynie jakiegoś osobisego hejtu ..."

Rus dostał kolejnego plaskacza między oczy