Zajęte przez Rosję tereny muszą być zwrócone Ukrainie

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że zwrot terytoriów zajętych bezprawnie przez Rosję na Ukraine ułatwi proces negocjacji w sprawie zakończenia wojny.

Powiedział to w wywiadzie dla amerykańskiego kanału PBS, który cytowany jest przez  turecką agencję Anadolu 

„To jest to, co jest potrzebne i czego się oczekuję. W tej sprawie pan Guterres (Sekretarz Generalny ONZ) podjął pewne kroki. Są kroki, które podjęliśmy. Te kroki i ten powrót naprawdę ułatwią nam pracę, - powiedział Erdogan.

Zaznaczył też, że od 2014 roku na spotkaniach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zawsze wzywa go do zwrotu bezprawnie zaanektowanego Krymu.

„Oni też są naszymi rodakami. Powiedzieliśmy im (Rosjanom ), że jeśli zrobicie ten krok, to nas uspokoi, uspokoi Ukrainę, uspokoi Tatarów krymskich. Ale niestety od tego czasu ani jednego kroku nie zostało zrobione w tym kierunku” – powiedział turecki prezydent.Erdogan dodał, że on "zawsze tego żądał i to rekomendował". - To konflikt, który przynosi ofiary. Ludzie umierają i na koniec nikt nie wygra - stwierdził.

Tymczasem  turecki prywatny bank Isbank, który jest uważany za największy pod względem depozytów, ogłosił zakończenie obsługi kart rosyjskiego systemu płatniczego „Mir” - Federacja Rosyjska zaczęła z niego korzystać po wydaniu zakazu używania Visa i MasterCard.

Ankara zgodziła się na wprowadzenie rosyjskiego systemu płatniczego Mir w trzech swoich bankach po  spotkaniu prezydentów Turcji i Rosji  na początku sierpnia.

ps.
Czy ten debil nie powinien byc izolowany
Sami zobaczcie
Wcześniej czy później zbuntowana ekipa zamknie dziada u czubków
https://twitter.com/i/status/1571766994743037952

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

20-09-2022 [14:44] - sake3 | Link:

Zdaje się,że Erdogan chce grać pierwsze skrzypce w ewentualnych negocjacjach.

Obrazek użytkownika r102

20-09-2022 [16:13] - r102 | Link:

Np w ramach sił pokojowych ONZ chce zaopiekować się Krymem i tamtejszymi muzułmanami...

Obrazek użytkownika Maverick

20-09-2022 [17:22] - Maverick | Link:

Raport anty komuszo-globalistyczny moje 5 minut: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2022 [15:18] - Pers | Link:

Erdogan zawsze był znany z poczucia humoru.

Obrazek użytkownika sake3

21-09-2022 [16:52] - sake3 | Link:

@Pers.....Proszę więc brać przykład z Erdogana,by też błyszczeć poczuciem humoru. Tego akurat nie da się nauczyć z agitek..Liczę więc na jakąś dowcipną wypowiedź.