Skwer Bohaterskiego Mariupola

Oni są najlepsi!!
Chwała Bohaterom Mariupola!

Skwer znajduje się w Gdańsku Wrzeszczu u zbiegu ulic Partyzantów i Matki Polki, blisko Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej.
Znamienne

Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku Oleksandr Plodystyi, po przegłosowaniu uchwały powiedział, że jest wdzięczny za podjęcie takiej decyzji.
„To jest naprawdę bardzo ważna decyzja dla Ukraińców i Ukrainy. Mariupol stał się jednym z symbolicznych punktów rosyjskiego barbarzyństwa. Bo to, co dzieje się w Mariupolu to już nie jest wojna. To zniszczenie miasta i wszystkich jego mieszkańców - od tych najmłodszych do najstarszych”

Tragedia Mariupola jest jednym z najbardziej wstrząsających epizodów inwazji Rosji na Ukrainę. To półmilionowe miasto, leżące na wschodzie kraju, nad Morzem Azowskim, zaciekle broniło się i z tego powodu zostało zrównane z ziemią przez ostrzał żołdaków i bandytów Putina. Zginęło kilkanaście tysięcy mieszkańców, Trwa katastrofa humanitarną, 160 tysięcy cywili
Wróg planował zająć Mariupol w ciągu 3 dni. Azov stoczył nierówną bitwę z przeważającymi siłami wroga przez 3 miesiace
Dla ludzi żyjących w oblężonej Ukrainie są wyzwolicielami i obrońcami przed brutalnością wojny. Przez Rosjan traktowani są jako faszyści i pożywka propagandowa. Pułk Azow stał się symbolem heroicznej walki o Mariupol

                         

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-07-2022 [18:58] - u2 | Link:

blisko Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej.

Najlepiej zrobili Czesi w Pradze, otoczyli ambasadę kacapów placami Borysa Niemcowa, Bohaterów Ukrainy i promenadą Anny Politkowskiej :-)

http://www.wilnoteka.lt/artyku...

Obrazek użytkownika Aquarius

03-07-2022 [22:45] - Aquarius | Link:

To bohaterstwo polegało po na tym że heroje z Azowa siedzieli miesiącami w podziemiach? Czy na tym że nazwali poddanie ewakuacją? Nie to żebym się czepiał ałe mając w tyle głowy Ducha z Kijowa chyba mam prawo mieć wątpliwości.

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-07-2022 [17:37] - Kaczysta | Link:

Żyjemy i oddychamy wśród samolubnych ludzi naszego pięknego świata, nauczyło nas, że nie należy oczekiwać ani czekać, stać niewzruszenie – damy radę.
Chwała Ukrainie!

https://twitter.com/i/status/1543424697693511680

Obrazek użytkownika Es

03-07-2022 [23:57] - Es | Link:

To jest stawianie pomników komuś jeszcze za jego życia. Gdy kurz wojenny opadnie, nasze relacje z Ukrainą, przyjmą-oczywiście nie za naszą przyczyną, postać tych sprzed kilku miesięcy. A wtedy  może dochodzić do sytuacji mocno kontrowersyjnych. Probierzem czy może do tego sytuacji dojść, będzie reakcja ukraińskiego rządu na wypowiedź Melnyka