Rosyjskie marsze śmierci

Rosyjskie marsze śmierci...
Wschodnie województwa II RP od 22 czerwca 1941 roku ponownie spłynęły polską krwią. Rosyjskie NKWD zamiast walczyć z Niemcami i bronić "swojej ludowej ojczyzny" mordowało bezbronnych obywateli II Rzeczypospolitej Polskiej...
Marsze śmierci i mordy na polskich więźniach dokonywane przez Armię czerwoną i NKWD. Miejsce - wschodnie województwa II RP, czas - 22 czerwca 1944 r. i kilka następnych dni, Ilość ofiar - ok. 50 - 80 tysięcy!!!
"Masakra odbyła się na małej polanie. Konwojenci (Rosjanie) kazali się ustawić więźniom w szeregi, ci pod strzałami padali jeden na drugiego. Sołdaci bez końca pruli po leżących salwami karabinów maszynowych. Potem weszli na stos powalonych skazańców, dobijali strzałami, bagnetami, kolbami. Rozdeptywali twarze butami"

Ten wstrząsający opis możemy przeczytać w unikatowej książce Grażyny Lipińskiej "Jeśli zapomnę o nich..." - kilkanaście lat sowieckich łagrów, więzień, tortur - przedwojenna polska posłanka, żołnierka, uczestniczka wojny polsko-bolszewickiej, III Powstania Śląskiego, szefowa wywiadu AK na Wschodzie - to na jej rękach zmarł chłopiec przywiązany do sowieckiego czołgu we wrześniu 1939 roku podczas obrony Grodna. Pani podpułkownik Grażyna Lipińska "Danuta" odeszła na wieczną wartę 30 listopada 1995 r. zostawiając nam ŚWIADECTWO - swoje wspomnienia.

Podczas wspomnianego przeze mnie marszu śmierci, sowieci zamordowali ok. 13 tysięcy osób na trakcie Mohylew- Mińsk...

Jeszcze jeden opis zapomnianego rosyjskiego ludobójstwa na polskim narodzie, związany z datą 22 czerwca 1941 r. – tereny Litwy, autor Józef Mackiewicz w zakazanej przez dziesiątki lat książce "Nie trzeba głośno mówić":
"Kazano nam wszystkim ustawić się na placu. I my jak bydło, zamiast rozbiegać się, jak zaklęci stłoczyliśmy w kupę. Wtedy oni do nas z karabinów maszynowych...[...] Matka Boska...przytomności nie straciłem, Żadna kula mnie nie trafiła,. No taki cud. Zwaliłem się z innymi. I jak już wszyscy leżeli na jednej, krwawej kupie, bolszewicy podeszli, i kogo jęczał i ruszał się, tego bagnetem przebijali. A po pierwszej zaczęli wołać: "No kto żyw jeszcze, nie będziem kłuć! Kto żyw?!" [...] tuż koło mojej głowy, głowa drugiego trupa roztrzaskana. To ja szybko zapuściłem rękę w jego czaszkę i całą garść mózgów i krwi maznąłem sobie na twarz i leżę, dech wstrzymuję. Bolszewicy siedli w czołgi i odjechali." - sowiecki obóz - łagier Prowieniszki na terenie obecnej Litwy. Maskarę dokonaną przez NKWD przeżyło 2 osoby, 477 – nie…zostali zamordowani przez bandytów rosjan.

Cześć Ich Pamięci

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [08:36] - Tezeusz | Link:

Materiał jest  głównie dla rusofili i tych co tak wspierają bandytę, złodzieja putina...Dla tych trolli tak mocno wspierających mordowanie i gwałty na dzieciach na Ukrainie przez faszystowskich bandytów z roSSji. Tacy byli w przeszłości i tacy są obecnie. Polacy o tym nie zapomną nigdy tak jak Katyń, Smoleńsk.. to kolejne zbrodnie tych morderców kałmuków.

 

Obrazek użytkownika zbychbor

22-06-2022 [08:54] - zbychbor | Link:

Nie rosyjskie, a sowieckie.
Zaś NKWD było opanowane przez Żydów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [13:51] - Tezeusz | Link:

@Zbychor
A POpaprancy opanowani przez faszystowską roSSję i szwabów..

Obrazek użytkownika u2

22-06-2022 [09:03] - u2 | Link:

sowieci zamordowali ok. 13 tysięcy osób na trakcie Mohylew- Mińsk

Myląca nazwa "sowieci". To byli Rosjanie, żadni sowieci, czy kałmucy. Współcześnie również próbują wyprzeć język białoruski i zastąpić go językiem rosyjskim.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [09:05] - Pers | Link:

@u-bocik
//Współcześnie również próbują wyprzeć język białoruski i zastąpić go językiem rosyjskim..
No widzisz co za dranie.
A tobie nikt nie zabrania gadać w jidish.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [13:16] - Tezeusz | Link:

@Pers
A jakim językiem będziesz się tlumaczył  z twoich ścierwoneonowych wypocin..

Komentarz do twojej wklejki agitki  z linkiem wysłałem oczywiście ! Cieszysz sie ?
https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [09:24] - Tezeusz | Link:

@u2
Określenie „sowiecki” wywodzi się od rosyjskiego słowa „sowiet” (cовет), czyli w tłumaczeniu na język polski „rada”. Pierwotnie termin ten odnosił się do lokalnych rad robotniczych, chłopskich i żołnierskich, które przejmowały władzę w Rosji po upadku monarchii. Przed wojną w II RP określenia „Sowieci”, „sowiecki” były popularne i powszechnie używane. Miały również swój bardzo negatywny wydźwięk, m.in. z powodu wojny polsko-bolszewickiej. Określenie „sowiecki” nie kojarzyło się więc z niczym dobrym. Po wojnie nowa władza Polski uważała, że trzeba zatrzeć złe wrażenia związane ze słowem „sowiecki” i zastąpić je jego polskim odpowiednikiem „radziecki”, które pochodziło od polskiego słowa „rada”. W ten sposób lansowano przez cały okres PRLu nową nazwę, która miała zmienić nastawienie do ZSRR, albo przynajmniej sprawić, żeby nazwa nie kojarzyła się tak bardzo negatywnie.
Dzisiaj określenie " sowiecki" kojarzy się nam ze słowem "prymitywny,głupi,bezrozumny" itp..Określenie to oscyluje raczej w kierunku ośmieszania negatywnych przywar, postaw i głupoty roSSjan.

Obrazek użytkownika u2

22-06-2022 [09:50] - u2 | Link:

Przed wojną w II RP określenia „Sowieci”, „sowiecki” były popularne i powszechnie używane.

Teraz jest już po wojnie i warto wskazywać konkretnie, czyli Niemców i Rosjan, a nie mitycznych nazistów, czy sowietów, jako sprawców drugiej wojny.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [09:04] - Pers | Link:

Ukraina delegalizuje główną partię opozycyjną, przejmuje wszystkie jej aktywa
Teraz jest gotowa do wstąpienia do UE tak jak inne demokracje.
Ministerstwo sprawiedliwości tego kraju poinformowało o tym za pośrednictwem Facebooka, ujawniając, że opozycyjna partia For Life została zamknięta, a jej aktywa, pieniądze i własność zostały przekazane państwu.
Partia wcześniej zawiesiła swoją działalność w marcu po tym, jak została oskarżona o sprzyjanie Rosji i bycie „antyukraińską”.
Zakaz oznacza wyeliminowanie głównej opozycji politycznej Zełenskiego. OPPL była drugą co do wielkości partią w kraju, a jej popularność przewyższyła w zeszłym roku parti Sługa Narodu Zełenskiego.
Jej przywódca Wiktor Medwedczuk, który twierdzi, że jedynie dba o interesy narodu ukraińskiego poprzez dążenie do lepszych stosunków z Rosją, został w zeszłym miesiącu umieszczony w areszcie domowym.
W komunikacie stwierdzono, że partia jest podejrzana o działanie w celu „podważenia suwerenności” Ukrainy, a władze z tego samego powodu zakazały już 10 innym opozycyjnym partiom politycznym.

W zeszłym miesiącu prezydent Zełenski podpisał ustawę, która dała zielone światło dla zakazu dla każdej partii, która kwestionowała politykę rządu dotyczącą rosyjskiej inwazji, pozwalając sądom na przejmowanie aktywów bez prawa do odwołania.
Podczas niszczenia partii opozycyjnych, Ukraińcy, którzy angażują się w sprzeciw, są również aresztowani przez Ukraińską Służbę Bezpieczeństwa.
Ukraina próbuje również ekstradycji i uwięzienia obywateli mieszkających w innych krajach europejskich, jeśli krytykują Zełenskiego.
Tymczasem prezydent Zełenski wciąż jest okrzyknięty przez zachodnie media odważnym obrońcą demokracji, w przeciwieństwie do brutalnych autokratycznych dyktatorów, którzy kontrolują Rosję.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [13:15] - Tezeusz | Link:

Pers vel bialas
Nie nadymaj się bo pękniesz i będzie smród taki scierwoneonowy taki sowiecki. Zostanie tylko Persowa wydmuszka...
Nie cwaniakuj agitkami prosto od osranego skurwiela putka bo już rano linki twoich wypocin scierwoneonowych poszły z moimi komentarzami..
Zadowolony ! Dajesz tyle radości..hahahaha

Tylko wstawiaj jedną  notkę scierwoneonową dziennie bo  nie nadążam komentować i wysyłać.
Cieszysz się ?

 

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2022 [15:27] - sake3 | Link:

@Pers......,,Wiktor Medwedczuk z opozycyjnej partii For Life twierdzi,że dba o interesy narodu ukraińskiego poprzez dążenie do polepszenia stosunkow z Rosją''NIe wiem jak owe stosunki lepsze czy gorsze z krajem tak agresywnym jak Rosja mogą być traktowane powaznie jako dbałość o dobro narodu ukraińskiego.Wątpię czy Rosja ze swoimi imperialnymi ciągotami odróżnia nawet poprawność we wzajemnych relacjach od podległości.Przecież właśnie na takich chorych podstawach bazują ,,przyjazne''stosunki Rosji a wczesniej ZSRR z podlełymi jej republikami czy,z Gruzją lub Czeczenią  Na czym zresztą ma polegać to dobro dla Ukrainy skoro Putin razem z ideologami rosyjskimi będącymi doradcami uważa że Ukraina nie istnieje,że nie ma takiego narodu i powinna jako nieistniejący byt zostać wchłonięta. Oczywiście przez Rosję i przez Patriarchat Moskiewski tak żeby to było materialnie i duchowo.Nie wiadomo,czy smiac sie czy płakać.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [15:38] - Pers | Link:

@sake
//Pers......,,Wiktor Medwedczuk z opozycyjnej partii For Life twierdzi,że dba o interesy narodu ukraińskiego poprzez dążenie do polepszenia stosunkow z Rosją''NIe wiem jak owe stosunki lepsze czy gorsze z krajem tak agresywnym jak Rosja mogą być traktowane powaznie jako dbałość o dobro narodu ukraińskiego.//
To powinni oceniać sami obywatele Ukrainy a nie Zełenski.
Skoro ta partia miała większy elektorat niż partia Zełenskiego to o czymś świadczy.
To już jest dyktatura.
Ty byś oczywiście skakała z radości, gdyby PiS zdelegalizował PO i zamknął Tuska.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-06-2022 [17:02] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Prezydent Zełenski najwyraźniej zna najnowszą historię Polski, więc nie pozwoli na żadne rusko niemieckie kurewskie sztuczki. Wyłapuje tusków i do ancla i kula w łeb.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [17:07] - Pers | Link:

@ujejska
//Wyłapuje tusków i do ancla i kula w łeb.//
Czyli to bolszewik.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [19:14] - Tezeusz | Link:

@Ruszkiewicz
"Czyli to bolszewik."

Jak celnie siebie określiłeś - brawo !

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [17:22] - Tezeusz | Link:

@sake
Czujesz ten smród gówna osranego bandyty pedofila putlerka, jego wyznawca tutaj nasrał..

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2022 [17:51] - sake3 | Link:

@Tezeusz....Bez względu na zapatrywania pana @Persa ja obstaję przy swojej wypowiedzi.Wprawdzie podobno tylko krowa nie zmienia swoich poglądów więc widocznie jestem krową.

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2022 [18:04] - sake3 | Link:

@Per.....Jak obywatele Ukrainy mogą to oceniać? Poprzez referendum?Jak ,skoro byli w przededniu wojny a teraz są mordowani? No i nie tobie czy mnie sądzić o dyktaturze skoro nie jesteśmy na Ukrainie.Żeby zaspokoić twoją ciekawość przyznam,że rzeczywiście bym skakała z radości i koty moje wraz ze mną po tak wspaniałej wiadomości jak delegalizacja PO i przybudówek..Skakałabym tak wysoko,że przebiłabym sufit piętro wyżej i powiedziała sąsiadom ,,dobry wieczór''.Płacz i zgrzytanie zębów zostawiam tobie.Zapisz się do partii Szymusia I-go Płaczliwego ,popłaczecie razem.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [18:17] - Pers | Link:

@sake
//Per.....Jak obywatele Ukrainy mogą to oceniać? Poprzez referendum?//
Zwykle ocenia się w wyborach.

//Jak ,skoro byli w przededniu wojny a teraz są mordowani?//
Nie są mordowani, powtarzasz propagandowe fejki.
Nawet wojna nie jest dobrym powodem do zamykania opozycyjnych partii.

//No i nie tobie czy mnie sądzić o dyktaturze skoro nie jesteśmy na Ukrainie.//
Nie trzeba być w danym państwie, żeby stwierdzić, że prezydent, który zamyka opozycję jest dyktatorem. Zamykając partię zamyka się usta popierających ją obywateli a to jest zamordyzm, faszyzm i dyktatura.

//Żeby zaspokoić twoją ciekawość przyznam,że rzeczywiście bym skakała z radości i koty moje wraz ze mną po tak wspaniałej wiadomości jak delegalizacja PO i przybudówek.//
Wiem :)
Podejrzewam, że wyznawcy PO też by skakali gdyby zlikwidowano PiS.
Proponuję zlikwidować PO-PiS i wszyscy będą szczęśliwi :)

//Płacz i zgrzytanie zębów zostawiam tobie.Zapisz się do partii Szymusia I-go Płaczliwego ,popłaczecie razem.//
Ja nie należę i nie sympatyzuję z ŻADNĄ partią więc nie miałbym powodu do płaczu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [19:51] - Tezeusz | Link:

Czujecie jak śmierdzi gówno osranego bandyty zdechlaka skurwiela putlerka.Takie gówno ścierwoneonowe rusofilowe. 

Niemieckie Panzerhaubitze 2000 wraz z przeszkolonymi załogami bronią już Ukrainy. Choć kilka egzemplarzy ciężkiej broni może wydawać się niewielkim wsparciem, ich praktyczne znaczenie jest znacznie większe, niż może się wydawać. Wszystko za sprawą imponujących możliwości tego sprzętu.

Gówna bandytów roSSyjskich fruwają po Ukrainie
Pers wyje ze szczęścia.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [19:54] - Pers | Link:

.scierwousz
//Czujecie jak śmierdzi gówno osranego bandyty zdechlaka putlerka.Takie gówno ścierwoneonowe rusofilowe. //

Pozdrowienia dla admina/moderatora :))
Zrób coś bo twoje pupile się rozpękną i będziesz miał ich na sumieniu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [20:34] - Tezeusz | Link:

@Pers
Główny cham W NB  nam  się uaktywnił taki ścierwoneonowy - udowodnić ? Widzę że utożsamiasz się z gównem osranego bandyty putlerka- brawo !
Nie pisałem ,że to ty sam się ujawniłeś. Pilnuj scierwoneonka bo jest w likwidacji a jego rusofile ? będzie się działo. 
Komentarze do twoich gównianych wypocin poszły
 Zadowolony ? ," rozpękniony " hahahaha a co z sumieniem ??????
Wypier...z mego bloga rusofilu !

 

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2022 [20:04] - sake3 | Link:

@Pers....Zamordyzm,faszyzm,dyktatura.........Zapomniałes dodać nazizm. No,propagandowa  bomba.Jak w twoich agitkach.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2022 [20:25] - Pers | Link:

@sake
//.Zapomniałes dodać nazizm. No,propagandowa  bomba.Jak w twoich agitkach.//
Można dopisać nazizm.
Nazizm zawiera wszystkie cechy faszyzmu + szowinizm. I to by się zgadzało.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2022 [22:00] - Tezeusz | Link:

@Pers
"Nazizm zawiera wszystkie cechy faszyzmu + szowinizm. I to by się zgadzało."

To co zawierają twoje scierwoneonkowe agitki to już ocenią fachowcy .