Jak Litwa zablokowała roSSję. Putin wyje i się miota

 Ale Litwa zadała cios faszystowskiej Rosji. 

Kaliningrad zablokowany. Na Kremlu są czerwoni ze złości, że malutka Litwa tak ostro zagrała z wielką Rosją. A w Kaliningradzie mieszkańcy masowo wykupują towary. 

Tymczasem MSZ Rosji zażądało w poniedziałek od Litwy natychmiastowego zniesienia "wrogich restrykcji". Według rosyjskiego MSZ „decyzja ta narusza międzynarodowe zobowiązania prawne Litwy”, a konkretnie wspólne oświadczenie UE i Federacji Rosyjskiej z 2002 r. w sprawie tranzytu między obwodem kaliningradzkim a resztą Federacji Rosyjskiej. 

Ograniczenie tranzytu towarów z Rosji do Kaliningradu przez terytorium Litwy powoduje, że ten rosyjski obwód nad Bałtykiem może bardzo szybko wpaść w gigantyczne kłopoty gospodarcze. To co zrobiła Litwa jest bardzo bolesnym ciosem dla Rosji. Wilno uderzyło bardzo mocno w pozycję Rosji na arenie międzynarodowej. 

O tym, że bardzo to zabolało reżim Putina, pokazuje jak zareagowali na ten ruch Litwy. Od razu Kreml zaczął grozić Litwie, że ją ukarze za to co zrobiła. No cóż, im głośnej krzyczy Moskwa to znaczy, że ją dany ruch zabolał i nie ma jak skutecznie odpowiedzieć. 

Politycy rosyjscy straszą tym, że blokada rosyjskiej enklawy, graniczącej na lądzie tylko z Litwą i Polską, jest aktem bezpośredniej agresji przeciwko Rosji ze strony państwa członkowskiego NATO. 

W tej chwili Rosja będzie rzucać różnego rodzaju groźby pod względem Litwy, licząc, że sojusznicy Litwy z zachodu Europy, a zwłaszcza Niemcy przemówią do rozumu Litwie, aby ta cofnęła swoją decyzję o ograniczeniu tranzytu towarów do Kaliningradu. 

Dla ekipy Putina jest bardzo nie na rękę, aby w Kaliningradzie doszło do niepokojów społecznych spowodowanych brakiem towarów. Dlaczego? Ponieważ bardzo trudno będzie Moskwie podjąć interwencję w obwodzie kalingradzkim. W tej chwili Rosja nie ma możliwości, aby skutecznie odpowiedzieć Litwie lub dotychczasowy transport towarów koleją zastąpić morskim transportem. Patrząc na to jak wygląda sytuacja w Kaliningradzie z infrastrukturą, to Moskwa nie dopuszczała, że taki numer zrobi jej Litwa. W Kaliningradzie oddzielonym od macierzystej części Rosji, transport kolejowy odgrywał szczególną rolę, zabezpieczając zapotrzebowanie na niezbędne surowce. 

Według gubernatora obwodu kaliningradzkiego Antona Alichanowa ograniczenie wpłynie na 40 do 50 proc. przewozu towarów. Sytuację nazwał "uduszeniem regionu".

Władze Republiki Litewskiej zakazały w sobotę przewozu do Kaliningradu, towarów sankcjonowanych przez Unię Europejską. Na liście znalazły się m.in. materiały budowlane, węgiel, wyroby stalowe oraz produkty zaawansowanej technologii.

Nie będą one mogły być transportowane drogami, a także jedyną trasą kolejową, łączącą Kaliningrad z resztą terytorium Rosji i stanowiącą także połączenie z Polską i Unią Europejską. 
Rosja nie zaatakuje Litwy, więc zostaje jej grożenie odwetem. Licząc, że zachodni politycy wpłyną na Litwę. 

Blokada Kaliningradu jest bardzo potężnym ciosem wymierzonym w Rosję. Uderza to w pozycję Rosji na arenie międzynarodowej oraz bije w pozycję ekipy Putina w Rosji.

Źródło :
https://www.facebook.com/10006...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

21-06-2022 [16:38] - Pers | Link:

W Wilnie powinien złożyć wizytę pan Kindżał.
W Jaworowie szybko się dogadał.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2022 [19:41] - Tezeusz | Link:

@Pers vel bialas
Moje komentarze do twoich wypocin ścierwoneonowych z linkami, jak piszesz, poszły gdzie potrzeba....Cieszysz się. Widzisz jak ciebie promuję..
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2022 [20:40] - Tezeusz | Link:

Rosyjski dziennikarz i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Dmitrij Muratow sprzedał na aukcji swój noblowski medal i uzyskał za niego 103,5 mln dolarów (98 mln euro). Noblista z Rosji zapowiedział, że uzyskane pieniądze przeznaczy na pomoc dla ukraińskich dzieci, ofiar wojny wywołanej przez Rosję."

Zdarzają  ie w tym skurwiałym faszystowskim państwie pedofili i bandytów jeszcze porządni ludzie- liczeni na sztuki !

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2022 [16:39] - Tezeusz | Link:

Z najnowszych informacji wynika ze towary przemyslowe juz sie skonczyly w sklepach, do konca tygodnia oproznia magazyny. Panika jest ogromna. Zostala towary spozywcze gdzie sa duze zapasy. Ale ludzie tez wykupuja na wszelki wypadek.  Pjarowo to zle wyglada.
A to dopiero tylko ograniczenie tranzytu. Gdyby Litwa zamknęła granicę całkowicie to ruscy dopiero by wyli.

A tak na marginesie to już teraz wraz z Litwą i pozostałymi Państwami Bałtyckimi powinniśmy dążyć do tego by po wojnie Kaliningrad oderwał się od Rosji lub co najmniej został strefą zdemilitaryzowaną jeśli miałby dalej pozostać przy Rosji.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2022 [16:41] - Ula Ujejska | Link:

No i kremlowski ch..j  załatwiony własną bronią 🤣 Teraz chce aby dotrzymywano umów międzynarodowych? Ło matkooo, niech zacznie od siebie, zwłaszcza w sprawie Krymu coś ku.as gwarantował kiedyś umową międzynarodową.

Obrazek użytkownika Ryan

21-06-2022 [16:59] - Ryan | Link:

Ukraine można zniszczyć, ale nie pokonać
I ten cwel z kremla o tym dobrze wie

Obrazek użytkownika u2

21-06-2022 [17:05] - u2 | Link:

Ukraine można zniszczyć, ale nie pokonać

Nawet zniszczyć do gołej ziemi nie można, bo to za duże terytorium. Dwa razy większe od Polski. 3 dekady temu czytałem wizje Klimuszki i Ossowieckiego. Ponoć goła ziemia jednak będzie na dużym obszarze, miliony zginą, ale i tak Rosja nie wygra :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2022 [19:53] - Tezeusz | Link:

Dzisiaj Prezydent RP w czasie transmitowanej odprawy z korpusem dyplomatycznym ocenilł i potępil agresje rosji na Ukrainę w tym działalność wrogiej Polsce agentury. Postawił zadanie jej bezapelacyjnego zwalczania wszelkimi dostępnymi metodami. O to  także apelował Minister Żaryn w mediach.
​Czyli zwalczamy tę agenturę i rusofili w internecie z podaniem i zgłaszaniem  do ABW,  ja się włączam... mamy wojnę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2022 [20:03] - Tezeusz | Link:

Rosjanie stracili podpułkownika. Pułk AZOW opublikował nagranie z akcji bojowej
Ukraińskie wojsko wyeliminowało rosyjskiego podpułkownika, Siergieja Gundorowa. Pilot zginął po trafieniu rakietą w jego samolot. Pułk AZOW opublikował w sieci nagranie z momentem eksplozji.

Brawo !

Obrazek użytkownika Maverick

21-06-2022 [20:57] - Maverick | Link:

Litwa narusza wszelkie traktaty międzynarodowe, i rzca się jak pchła co chciałaby zrobić krzywdę słoniowi. Robią to bo są poklepiwani poprzez prowadzących officerów NWO.

Skończy się tak że stopa życiowa zacznie spadać, braknie prądu i paliwa, a ludzie potem sami usuną tych kabalarzy co już podporządkowali sobie wiele byłych komuszych demoludów, którzy dalej myślą stylem sovieticus jak niejaki Tazeusz i Ulka. Wzorowe międzynarodowe komuchy, dla których ważniejsze są interesy globalistycznego komunizmu niż troska o sprawy narodowe. Gdy ktoś wyszczepiony lucyferiadą na świrka już tak ma bo jest już zombiem bez IQ.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-06-2022 [21:13] - Siberian Husky Dog | Link:

Szanowni
Zejdźmy z tym optymizmem na ziemię.
Sytuacja jest nadal bardzo trudna.Przy potężnych stratach ludzkich i sprzętowych to jednak rosjanie przesuwają się w głąb Ukrainy.Mięsa armatniego ci u nich dostatek.
Obecnie armia Ukrainy musi zrobić wszystko by wytrwać do przełomu Lipca i Sierpnia i bronić się do skutku 
Na Ukrainę dostarczono potężne ilości broni IV i V generacji.Wystarczająca to ilość by przejść do szybkiej i skutecznej kontrofensywy.
Cały problem to czas.
Wyszkolenie w obsłudze tej jakości sprzętu trwa dość długo.I musimy się uzbroić w cierpliwość.
Gdy zakończą się przygotowania dywizji pancernej oraz 14 batalionów operacyjnych przyjdzie czas na walkę jak równy z równym.
A nawet najgorsi pesymiści piszą że przełom tych dwóch miesięcy powinien pokazać siłę sprawczą armii Ukraińskiej i NATO i dają większe szansę na odbicie terenów i tych seperatystycznych republik jak i  też docelowo Krymu

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2022 [21:27] - Tezeusz | Link:

Nie ilość słabo wyszkolonych żołnierzy bez motywacji, słabo uzbrojonych, bez aprowizacji się liczy w starciu bezpośrednim  na Ukrainie a raczej wyszkolenie, patriotyzm ,wola walki, determinacja i logistyka. To atut Ukrainy, atut który pozwala nie tylko zatrzymać wojska roSSji ale i przejśc do kontrofensywy. Ilosc dostarczanego ciężkiego uzbrojenia wojsk lądowych, lotnictwa przechyla szalę zwycięstwa na Ukrainę. Pamiętajmy,że to amerykańskie dowództwo doradza i nieraz kieruje wieloma operacjami armii ukraińskiej - to poligon doświadczalny uzbrojenia, logistyki, łaczności itp..Ta wojna daje czas by NATO przygotowało się do zmiażdzenia sowickie ścierwo.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-06-2022 [21:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Patriotyzm ,wola walki, determinacja i logistyka. To atut Ukrainy,
Zgoda
Ale sprzet i wyszkolenie to tez wazna sprawa

Obrazek użytkownika Ryan

21-06-2022 [23:13] - Ryan | Link:

To prawda
Patriotyzmem czy wolą walki ruskiego czołgu się nie zniszczy
​Ale będzie dobrze i sowieci to już czują co się świeci