Inflacja sracja

 

Dziś krótka wrzutka, spowodowana nagłym wybuchem wściekłości.
 

Dlaczego nasze władze ciągle nas mają za społeczeństwo idiotów? Nie mówię o lemingach, bo to tłumaczy się samo przez się.
Dlaczego zachowują się jak rodzice: - ciiii, dzieci ciiii – potem wychodzą do drugiego pokoju, by rozważać wytłumaczenie tematu prokreacji nieletniemu. Bocian, czy może jednak kapusta?
Przecież oni widzą i dobrze wiedzą, że gdy prosty lud zaczyna się przerzucać na zupki chińskie i zaczyna piec chleb w domu, bo jest niestety coraz drożej, to jest niemała grupa klasycznych cwaniaków, którzy się pasą na tej tzw. inflacji, jak zające na polu sałaty. Takie nasze klasyczne, chciwe świnie.

Nie podważam i nie protestuję, że jest kryzys i nagle mamy dwucyfrową inflacje, gdy jeszcze niedawno poznaliśmy nowe słowo – deflacja. Jest kryzys, i to światowy, więc niestety koszty wszyscy musimy ponieść.
Lecz czy te koszty, te drenowanie naszych portfeli i kont, to wyłącznie wina COVID-19 i inwazja ruskich bestii na Ukrainę?
Otóż nie. Przekonany jestem, że jakieś 30% tej inflacji, tego lawinowego wzrostu cen wszystkiego, to robota naszych parszywych cwaniaczków, przez których tak nas nie lubią na świecie, a my już się przyzwyczailiśmy i machnęliśmy ręką.

To ci, zapytani kim pan jest, odpowiadają – prezesem. - A ile ludzi pan zatrudnia? - Odpowiada – Na razie jestem sam.
Nieroby i kombinatorzy zajmują się właśnie pośrednictwem. A w rzeczywistości spekulacją. Gdy jest spokój i równowaga, to rynek sam sobie z tymi parszywcami radzi. Lecz jak mamy chaos i kryzys, a na dodatek wymówkę: - bo wojna, bo paliwa drogie, bo kredyty, bo to i tamto, to te pijawki nie znają umiaru. Po raz pierwszy zobaczyłem nieduży bochenek chleba za 17 zł. Niedawno kosztował 7,50. Nikt mi nie powie, że aż tak podrożały surowce i koszty produkcji. Jest przecież inflacja, to czemu też nie zarobić.
Albo drewno opałowe, które opala nadal w kraju ok. 11% domowych gospodarstw. Metr sześcienny dobrego byku, czy dębu był za 240 zł, to teraz kupić po 500. Bo siekiery i piły oczywiście też podrożały.
I tak jest wszędzie.

Nie tylko cwaniaczki – spekulanci – pośrednicy, nas, końcowych konsumentów okradają bez mrugnięcia okiem. Robią to również wszelkie władze terenowe, miast i gmin, podnosząc wszystko co się da. Niedługo nawet pewnie na naszej malutkiej ślepej uliczce w lesie, pewnie też zainstalują parkomaty ze stawką 5 zł za godzinę. Bo w Gdyni na wszystkich parkingach przed marketami i galeriami już to robią. Ci chciwi szubrawcy wybrani by służyć mieszkańcom. W naszym kraju wszystko jest popieprzone, a okradanie maluczkich to ulubiony sport tych urzędasów i prezesów jednoosobowych firm, co całkiem niedawno załatwiali się za stodołą.

Lecz jest jeszcze gorzej. Wiecie kto, gdy my już autentycznie zaczynamy cierpieć, tuczy się jak wieprz, czy nawet rozrodczy knur? Oczywiście! To banki.
Bezczelnie walą ciebie z góry i z dołu, choć nic, oprócz przynależnej tej branży chciwości i bandziorstwa, nie uzasadnia takiego działania.
Walą cię z góry i z dołu. Masz kredyt hipoteczny i karnie spłacałeś co miesiąc 1300 zł. No to teraz będziesz płacił 3000. Bo kryzys i inflacja. Więc sam wiesz – musisz to poczuć. Wiemy, wiemy – to bolesne, ale cóż, my nie możemy być stratni.
Umieściłeś sobie powiedzmy, 100 000 zł na lokacie, żeby sobie to powoli dojrzewało, a jak będzie potrzeba, to raz, raz i mam nieco gotówki na kolejną bzdurę. Lokata, jak obiecywali, solidna i bezpieczna. Żaden tam ryzyk fizyk. No więc zaglądasz na te swoje dziadowskie inwestycje, a tam już nie ma 100 tysięcy, tylko jest 77 000. Co się stało? Krach na giełdach świata? Ależ tam, to tylko inflacja – mówią ci. I to w żywe oczy, jak baranowi jakiemuś.

Czyli, jak już z jakiegoś powodu tylko zapach inflacji rozniesie się w powietrzu, to budzą się wszystkie mendy, wczepiają się w ciebie i zaczynają jak pijawki ssać. Ile się da.
Kiedyś za takie spekulacje zakuwano w dyby i każdy mógł w krwiopijcę rzucić zgniłym pomidorem. A dzisiaj nawet to nam zabrano.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nonparel

15-06-2022 [18:12] - nonparel | Link:

Witam po bardzo długiej przerwie

Miło mi, że jestem zacnym towarzystwie. Mnie też na tych lokatach zdrowo skubnęli, chociaż z tak mniej więcej połowy zwiałem w porę. W sumie jestem na niewielkim plusie - ale mogłoby być dużo lepiej. I co? Mamy zakuwać ich w dyby? Prędzej oni nas zakują. Jest takie powiedzenie: jak jesteś winien bankowi sto tysięcy, to masz problem. Ale jak jesteś winien dziesięć miliardów, to problem ma bank. Jeżeli chodzi o inflację. Za koszyk w markecie, który kosztował 200 PLN płacę 300 PLN. Za litr benzyny, która kosztowała poniżej 6 PLN płacę 8 PLN. Szanowny bloger płaci za chleb 17 PLN - ja żyję oszczędniej, płacę 10 PLN za bochenek. Węgiel dobija do 3000 PLN za tonę. O kredytach nie wspomnę. A Pan Premier twierdzi, że inflacja jest 13%. Czyżby oznaczało to, że Pan Premier nie skończyłby - skądinąd bardzo dobrej - szkoły podstawowej, do której swego czasu uczęszczałem. Bo przecież nikt nie posądza Pana Premiera, że świadomie mija się z prawdą.

nonparel

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-06-2022 [04:46] - jazgdyni | Link:

@nonparel

Nienawidzę banków. Są u mnie na 2 miejscu największych złodziei i oszustów (Nr.1 państwo, nr.2 banki, nr.3 towarzystwa ubezpieczeniowe). Wszystkiego po nich można się spodziewać.
W zeszłym roku dokonali bez jakiegokolwiek uprzedzenia, "zniknięcia" z konta firmowego kilkudziesięciu tysięcy. Ot tak - były i nie ma. A nie ma żadnego śladu przelewów. Cały dzień rozwiązywałem tę tajemnicę, by się dowiedzieć, ze skarbówka ma prawo kiedy ma ochotę wejść na konto i zająć ile się im podoba. Faktycznie był to US i zajął, bo księgowa pomyliła sie gdzieś w rozliczeniach. Rok cały zwracali te pieniądze po kawałkach. A wniosek - nie ma takiego banku, gdzie twoje konto jest bezpieczne. 

Obrazek użytkownika Czesław2

16-06-2022 [07:05] - Czesław2 | Link:

@jazgdyni Jako pkt 1a dołożyłbym samorządy, a może nawet jako liderów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-06-2022 [13:34] - jazgdyni | Link:

@czesław2

Oczywiście!!!
Zapomniałem o nich. To jest faktycznie NR.1. Ileż to ja przekrętów władz Gdyni (udokumentowanych) zgromadziłem. Tu już praktycznie NIC nie działa uczciwie i przyzwoicie. Śmieci, woda, parkowanie, idiotyczne inwestycje przecież też za moje pieniądze. I ścisła współpraca z mafiami budowlanymi.

Obrazek użytkownika juur

15-06-2022 [18:16] - juur | Link:

Można powiedzieć, że "taki mamy klimat". Premier wypowiadając się na temat inflacji, mówił jak to nagle i niespodziewanie....widocznie, nikt go nie poinformował jak było 3 miesiące temu i jakie były prognozy..... Prezydent jest niepomiernie zdziwiony, że w sądach nic się nie zmieniło. Co by nie mówić ale tupety na najwyższym poziomie. Premier będzie ogromnie wzburzony gdy tylko się dowie kto próbował odciąć nas własnych zasobów energetycznych, kto kazał wycinać bloki węglowy i wstawiać gazowe.... itd...itd.. Tak permanentna wizja "Wasiuków" bo to wiedzą wszyscy, że prąd się bierze z gniazdka a pieniądze z banku..... Z tym, że nie jest tak, zupełnie, beznadziejnie, sami sobie, nawet, nieźle radzą. Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że nawet za dobrze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-06-2022 [04:36] - jazgdyni | Link:

@juur

No niestety...
To bardzo brzydkie ze strony władzy. Wiedzą o zagrożeniach i siedzą cicho. Fakt, nie muszą mówić wszystkiego, ale jak sami sobie zabezpieczają swoje, to już jest brzydko.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-06-2022 [18:49] - Imć Waszeć | Link:

Oto Der Fakt z 11 lutego 2022, czyli na dwa tygodnie przed wojną, przed przybyciem milionów uchodźców, wydaniem na nich miliardów zeta i przed szalejącą putinflacją.

"Bochenek olbrzym za 24 zł w Łodzi! Sprawdziliśmy ceny chleba w całej Polsce. Mistrz piekarnictwa wyjaśnia, skąd te rozbieżności": https://www.fakt.pl/pieniadze/...

Cytuję: "– Dramat! Komuna nie zrobiła nam tego, co zafundował obecny rząd – opowiada o podwyżkach cen prądu, gazu i mąki, Stanisław Butka, mistrz piekarnictwa. Teraz walcząca o przetrwanie branża jest zmuszona do podniesienia swoich stawek, co dla klientów nie są łatwe do przełknięcia. Jak przyznał wielkopolski piekarz, bochenek powinien kosztować teraz nawet... 12 zł. Fakt sprawdził, jak ceny chleba prezentują się w polskich piekarniach. (...) Klient: Jesteśmy bombardowani drożyzną. Klient jednej z lubuskich piekarni dla piekarzy jest wyrozumiały. Zastrzeżenia ma jednak do rządzących.
– Ceny chleba poszły w górę i nie zdziwię się, jak jeszcze będzie droższy. Rozumiem piekarzy, których dobijają ceny gazu oraz prądu – przyznaje Mariusz Kojowski (30 l.) z Drożkowa.
– Zastawiam się, jak długo będziemy bombardowani podwyżkami. Jestem ciekaw, kiedy to wszystko pęknie i zaczniemy kupować mniej chleba. Nie można nam go zabierać. Nie możemy być tylko obciążani coraz to nowymi podwyżkami i drożyzną. Mam dość – dodaje zrezygnowany klient."

Cóż za przedziwna zgodność "opinii", a to był przypomnę dopiero początek lutego. Jeszcze w styczniu Wyborcza alarmowała: "Cena chleba wyższa o 100 proc. Jest drogo, będzie jeszcze drożej", więc widać są już lepsi niż Jackowski. A oto ceny pieczywa na świecie w tym w zbawczej dla POlszewizmu strefie euro:
https://www.cenynaswiecie.pl/p...
Bez komentarza sytuacją widziana przez czarne gogle dziś: https://www.dlahandlu.pl/koszy...

Na tym tle widać, że chyba rząd tak naprawdę niewiele tu nawalił lub spaprał, skoro wpisał się tak idealnie w antycypowaną przez oPOzycję "straszliwą drożyznę" z niczego. A może ta oPOzycja wiedziała już w styczniu o ruskiej wojnie? Zastanawiające.

PS: Ja mam chleb poniżej 3 zł. A jak chce ładne słodycze, to idę do cukierni. ;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-06-2022 [04:33] - jazgdyni | Link:

@Imć Wasześć

Cześć
Ja też kupuję chleb za 5 zł. Jest codziennie rano blisko mnie, w piekarni w której mają dostawy z Kaszub. Mój ulubiony (raczej moje ulubione) jest z fajnej, wiejskiej piekarni w Brodnicy Górnej, niedaleko Wieżycy. Od lat jem ich chleb - pszenno-żytni na naturalnym zakwasie, Nie wysycha przez tydzień i nigdy nie pleśnieje.
Mówisz, już w styczniu przewidzieli inflację? To powiem więcej: jak wczoraj usłyszałem od red. Gadowskiego, premier Morawiecki prywatnie już w styczniu za ponad 3 miliony kupił obligacje skarbowe, które, jak wiadomo, są rewaloryzowane zgodnie z inflacją. Taki zbieg okoliczności. Choć lepsze przeczucia miał nasz gdyński senator i tłusty milioner Bierecki (szef m.in. Karnowskich, a kiedyś twórca Skoków) też wykupił trochę tych państwowych obligacji za ponad 20 milionów.
Cwaniacy wiedzieli już pod koniec 2021, że będzie kiepsko, bo tak im wyliczyli analitycy rynkowi, lecz by nie powodować paniki, siedzieli cicho.
Kto to powiedział - władza się wyżywi.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-06-2022 [06:57] - Czesław2 | Link:

"unia" właśnie przegłosowała, że atom jest be, i pozwolenia nie dostaniemy ( na kredyt, oczywiście). Tak, że może kupmy sobie chleba na zapas i róbmy suchary.
https://wgospodarce.pl/informa...
Przeoczyłem, gaz tez nie spełnia już norm, tak że rozpoczęte bloki w Dolnej Odrze MM może kazać wyburzyć.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-06-2022 [07:43] - Czesław2 | Link:

Tutaj mamy piękne wytłumaczenie powodów wzrostu cen energii, czyli to, co sygnalizowałem kilkakrotnie.W europie EEEEBBBBCCCC, FED w stanach.
https://wei.org.pl/2022/aktual...
Tylko, że to nie są rządy głupców, tylko ekonomicznych zbrodniarzy.
Ekonomiści spodziewali się, że EBC na aktualnym posiedzeniu podniesie stopy procentowe o 0.5 do 0.75 procenta. Nic nie zrobiono z przyczyn podanych w cytowanym przeze mnie wywiadzie. Kasa na spekulacje energią musi być.

Obrazek użytkownika juur

16-06-2022 [08:04] - juur | Link:

Przykre. Dotyka to najbardziej tych co zakończyli aktywne życie zawodowe i zaoszczędzili coś na czarna godzinę. Okazuje się, że od kiedy rzadzi MM, kazda jest czarna.....

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

16-06-2022 [10:37] - Kazimierz Kozio... | Link:

po to wymyslono podaki akcyzowe i monopole zeby kroic obywatli kiedy trzeba placic za fanaberie wladzy. trzeba teraz zabulic wytworcom eliksiru niesmiertelnosci a wyszczepy wciaz udaja ze eliksir zafundowalo im panstwo za frajer. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-06-2022 [13:38] - jazgdyni | Link:

@Kazimierz Kozłowski

Oczywiście najbardziej bezczelnym, podstępnym i szujowskim jest podatek VAT, który w rezultacie płaci końcowy konsument, czyli szary obywatel. W USA, o ile pamiętam, VATu nie ma.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

16-06-2022 [17:13] - EsaurGappa | Link:

To wczoraj chyba było jak nas wodzili za nos szczepionkami,wielka była wtedy międzyludzka draka.Permanentna   niepewność pracy zdrowia jutra była chlebem powszednim.Ta forsa wyrzucona w błoto,utopiona w strachu to był tylko początek wielkiego oszustwa jakie szykowano lada dzień społeczeństwu.Dziś jak nigdy widać że mamona rządzi człowiekiem a nie odwrotnie.Ludzka chciwość nie ma granic,przyszedł czas spojrzeć uczciwie na kryzys systemu,systemu gdzie społeczeństwo jest towarem nie podmiotem.Stało się to co wielu mądrych ludzi przepowiadało,"inteligencja"która tworzy nomenklaturę państwową zdradziła ludzi,a przede wszystkim Boga.Wszystko jest na sprzedaż i wszystko jest pieniądzem,pranie krwawej forsy to ulubione zajęcie banków i korporacji przy lojalnym wsparciu rzeszy ich pomagierów,począwszy od zwykłego urzędnika kończywszy na samych szczytach władzy,te pradawne koterie zniszczyły resztki ludzkiej wspólnotowości.Tym którym zależy bardziej na własnym bogactwie aniżeli na dzieleniu się swoim szczęściem,zawsze nie po drodze będzie z miłością,a gdy majątek ich splamiony jest ludzką krzywdą ten to będzie niszczył słabszych od siebie,by jego podłe uczynki nie wyszły na jaw.