„Powinniśmy nadal rozmawiać” – rozmowa z Dawidem Wildsteinem

Stosunki polsko-ukraińskie do łatwych nie należą. Niespotykane bestialstwo, które spotkało ludność polską na Wołyniu powoduje, że jeszcze trudniej o dialog. Gdy w grę wchodzą tak potężne emocje, ciężko w ogóle zacząć rozmowę. Niemniej nie można uciekać od tych historycznych wydarzeń, tak samo jak nie można dokonywać gwałtu na prawdzie. Tym bardziej, że nawet my, Polacy, mamy bardzo różne zdania na ten temat. Dawid Wildstein, który brał udział w słynnych wydarzeniach na Majdanie, opowiada w jaki sposób Rzeź Wołyńska jest postrzegana przez samych Ukraińców, rozważa możliwość pojednania i odpowiada na pytanie o zachowanie polskich władz. Posłuchajcie: http://wyspaemigranta.co.uk/powinnismy-nadal-rozmawiac/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

13-07-2016 [20:45] - mmisiek | Link:

A propos gwałtu na prawdzie - jak pamiętam to pan Dawid całymi tygodniami szwendał się po Majdanie z zapałem relacjonując sytuację i ani razu nie zauważył ani Prawego Sektora ani banderowskich symboli ani w ogóle nic niepokojącego.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-07-2016 [10:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

Politycy PiS u na czele z Prezesem też nie zauważali.