Rzeź ruskich orków

Ostatnie doniesienia z frontu są makabryczne. Kolejne ruskie bestialskie gwałty, mordy i rabunek na ogromną skalę to już normalka. Chcą wzbudzić przerażenie i upadek morale wśród Ukraińców. Przypomnę tylko, że na wschodzie i południu Ukrainy ofiarami orków są głownie Rosjanie lub ruskojęzyczni. To oni mieli witać Putina z kwiatami i pomóc podbić Ukrainę. Dlaczego tak się nie stało? No cóz, Putin nie powinien się dziwić, osiem lat rosyjskich zbrodni na tym terenie, to jest jedyna przyczyna. Rosjanie obywatele Ukrainy, nie chcą dzisiaj się przyznawać do swego pochodzenia. Ich rodziny w Rosji, masowo zasilają szeregi ukraińskiej partyzantki i mszczą się za swoich.

Za Niezalezna.pl: "Rosyjska 58. armia, należąca do Południowego Okręgu Wojskowego, została niemal całkowicie rozbita przez siły ukraińskie. W niektórych kompaniach nie przeżyła ani jedna osoba. Z elitarnej 58. armii, uchodzącej za najlepiej uzbrojoną , nie zostało dosłownie nic. W 2018 roju 58. armia została wyposażona w najnowsze dostępne w Rosji uzbrojenie i sprzęt wojskowy".

Niedawno nad Dońcem, zniszczono niemal cały ruski batalion próbujący się przeprawić przez rzekę oraz większość drugiego batalionu idącego z odsieczą. Ruska armia wycofuje się i okopuje się na z góry upatrzonych pozycjach gdzie wyczekuje na wsparcie i uzupełnienie. Oczywiście orki odgryzają się rakietami średniego zasięgu, ale widać już gołym okiem, że siły ofensywne są już na wyczerpaniu. Zniszczono kilkaset czołgów oraz wiele innego sprzętu.

Ukraińcy intensywnie szkolą swoje rezerwy i uzbrajają je w nowoczesną broń dostarczaną przez NATO. Eksperci nie przewidują do lata większych ruchów zaczepnych po obu stronach. Trwa ukraińska ofensywa partyzancka a dywersja odnosi coraz większe sukcesy. Rosjanie zmuszeni są oddelegować do ochrony węzłów komunikacyjnych i strategicznych obiektów wiele swoich jednostek. Na nic te zabezpieczenia - Bayraktar kosi ruskim orkom wszystko równo z trawą.

Dziękuję za uwagę

FILM: Mimo tragedii w Azowstal, między innymi także komandosi Azow którym udało się uciec, zaśpiewali orkom słynny przebój.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

25-05-2022 [09:18] - Pers | Link:

@ujejska
Zobacz co wypisują lewacy z NYT:
"Ukraińcy będą musieli dostosować się do amerykańskich „limitów” i poświęcić się dla nowego amerykańskiego realizmu."  https://spiritolibero.nowyekra...

Żeby to jeszcze "Komsomolskaja Prawda" ale najbardziej opiniotwórcza gazeta w juesej..
Masakra.
I jak tu "rzyć" @ujejska?

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2022 [11:39] - tricolour | Link:

@Pers

Nie zakladaj, przyjacielu, że wszyscy są takimi idiotami, którym marzy się parada na ruinach Moskwy.

To nie tylko nie jest potrzebne, nie jest nawet możliwe i byłoby wręcz szkodliwe, bo jakoś trzeba by było ruską swołocz wziąć za ryj i zmusić do pracy. Szkoda rąk - zróbcie to sami, a za niesubordynację Kołyma lub Magnitogorsk, a nawet siekierka dla rodzinki i stryczeczek dla siebie.

Drapcie w ziemi i sprzedawajcie coście wydrapali, najlepiej za półdarmo. Tak macie żyć.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [09:46] - Tezeusz | Link:

Zełenski: Zginęło prawie 30 000 rosyjskich żołnierzy. Okupanci chcą zatuszować to kłamstwami
- Zginęło prawie 30 000 rosyjskich żołnierzy. Ponad 200 rosyjskich samolotów zostało zestrzelonych. Tysiące zniszczonych rosyjskich czołgów, pojazdów opancerzonych i innego sprzętu. Rosyjska amunicja rakietowa jest prawie całkowicie zużyta. I chcą zatuszować to kłamstwami, że nie walczą na pełnych obrotach? Marnie - powiedział w przemówieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Bić orków skurwieli pedofili, bandytów i morderców bic to scierwo ile się da.

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2022 [10:18] - sake3 | Link:

Z tym grillem to bym się wstrzymała.Ta wojna nie polega tylko na bohaterstwie obrońców niepodległości ,ich wyszkoleniu i patriotyzmie.Ona toczy się w zaciszach gabinetów,przy telefonach i laptopach.Wiemy już jak z błogosławieństwem UE decydenci,przywódcy europejscy oraz politycy ustawiają się szeregiem pod płaszczyk Rosji i bronią jej zaciekle.Żenujące wypowiedzi prawie stuletniego Kissingera, obrzydliwe gierki Macrona czy Scholtza czy ostatnio wielbiciela zabaw w stylu bara-bara Berlusconiego.Namawianie a raczej już presja pod płaszczykiem widma glodu na świecie do oddania przez Ukrainę swego terytorium na razie w części bo potem zapewne i całości tylko dlatego,żeby uchronić wizerunek mordercy to są te słynne ,,wartości europejskie''? Mordy demokracji pełne tylko demokracji ani praw człowieka i narodu do samostanowieni zabakło.

Obrazek użytkownika Pers

25-05-2022 [10:35] - Pers | Link:

@sake
//z błogosławieństwem UE decydenci,przywódcy europejscy oraz politycy ustawiają się szeregiem pod płaszczyk Rosji i bronią jej zaciekle.//
To "wolny świat" nie jest już "zjednoczony"?
To smutne...

A Silvio B. Uprawia bunga - bunga a nie bara - bara. To całkiem inna konkurencja seksualna :)
To nie jest jeszcze konkurencja olimpijska ale kto wie? W końcu LGBTQ to teraz wiodąca ideologia "wolnego świata". Nie to co zacofana Rosja.

Obrazek użytkownika u2

25-05-2022 [11:25] - u2 | Link:

bunga - bunga a nie bara - bara. To całkiem inna konkurencja seksualna

A skad wiesz ? Uprawiasz te "konkurencje" ? Z Oparinem ?

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2022 [11:29] - tricolour | Link:

@Pers

Kiedy ty byłeś w Moskwie, ostatni raz? Pedałów na ulicach tyle, co w Amsterdamie. Różnica tylko taka, że w Amsterdamie pedały oficjalnie są, a w Moskwie oficjalnie nie ma, choć widać, że są. Tacy jak ty łykają to ze smakiem.

Z pedałami w Moskwie u was jest tak, jak z trupami z Moskwy: oficjalnie nie pływał.

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2022 [12:14] - sake3 | Link:

@Pers....No zaskoczyłeś mnie wiedzą Persie,jak to dobrze jednak dyskutować z kimś starszym i doświadczonym i już zapewne eksperymentującym w obu tych dziedzinach.1:0 dla ciebie bo ja raczej od lgbt trzymam się z daleka.Nawet w tym wolnym albo prawie wolnym świecie. Jakoś nie wyobrażam sobie mimo całej tolerancji randki z panem w peruce,różowej sukience i na koturnach Prawdziwego zjednoczenia nigdy nie będzie chyba że go się narzuci co już widać.Czy uważasz,że z Rosją czy raczej pod skrzydłami bądź rosyjskim butem takie zjednoczenie jest możliwe? Kolejna agitka kiedy będzie?

Obrazek użytkownika Pers

25-05-2022 [12:26] - Pers | Link:

@sake
//Pers....No zaskoczyłeś mnie wiedzą Persie,jak to dobrze jednak dyskutować z kimś starszym i doświadczonym i już zapewne eksperymentującym w obu tych dziedzinach.//
Nie przesadzaj, jestem normalnym heter. Gdzie mi tak do wyczynów Silvia...

//1:0 dla ciebie bo ja raczej od lgbt trzymam się z daleka.//
Ja też. Ale ty coś wspominałaś o tym, ze chadzasz na "parady"...
.
//Czy uważasz,że z Rosją czy raczej pod skrzydłami bądź rosyjskim butem takie zjednoczenie jest możliwe?//
W Rosji nie promuje się zboczeń.

//Kolejna agitka kiedy będzie?//
Nigdy bo ja agitek nie piszę :)
Ale dziś zamieściłem fajny tekst na podstawie artykułu NYT, czyli dla ciebie bardzo wiarygodnego źródła, polecam - "New York Times wzywa do negocjacji pokojowych" https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2022 [14:50] - sake3 | Link:

@pers.....Piszesz,że w Rosji nie promuje się zboczeń.To jak nazwać wyczyny rosyjskich żołnierzy na Ukrainie? Te gwałty na noworodkach,młodych dziewczetach,chlopcach często połaczone z morderstwami filmowane i wrzucane do sieci nie są zboczeniem? Ty zapewne zaprzeczysz albo udasz że nie ma problemu Prawda?   W kwestii wypowiedzi w New York Times zero zdziwień,potwierdzając tylko to o czym napisałam wyżej.Wojna z miitarnej przenosi się do działań dyplomatycznych i coraz więcej głosów,by dla dobra ludobójców Ukraina się poddała.Piszę-poddała bo tym wszystkim dyplomatom,politykom,przywódcom państw nawet nie zależy na elementarnej przyzwoitości i którzy prawo do suwerenności traktują jak rzecz niemodną i śmieszną.To może te państwa co tak teraz gardłują też oddadzą po kawałku swojego terytorium bo Putin tupie i krzyczy.Może niech Francuzi oddadzą Putinowi Lazurowe Wybrzeże,bo tam stoi już jego jacht.Może UE zwoła debatę i po głosowaniu doda mu jeszcze Polskę? Dzisiaj się okazuje,że Rosja nie chce żadnych negocjacji,chce całości Ukrainy i chyba w dalszych żądaniach dopiero się rozkręca.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [15:38] - Tezeusz | Link:

Czujecie smród sowieckiego gówna tak śmierdzi osrany zdychający putler

Obrazek użytkownika zbychbor

25-05-2022 [17:34] - zbychbor | Link:

@tez
może po tylu szczepieniach zwieracz ci puszcza

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [20:08] - Tezeusz | Link:

@zbychor
tobie już dawno puściły zwierscze mózgowe a wylało się szambo sowieckie i bez szczepienia covid rozwalił tobie psychę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [19:55] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
"Nigdy bo ja agitek nie piszę :)"

Robisz sobie jaja w biały dzień
buhahahaha ty nic innego nie robisz tylko  walisz na prawo i lewo agitki tego  sowieckiego gówna skąd się da.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [12:31] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz vel @Pers piszesz tak w antypolskim NEon24

"Nasze wojsko to już właściwie są najemnicy. Z orzełkiem na mundurze."
https://spiritolibero.nowyekra(link is external)(link is external)...(link is external)

Rozumiem, że piszesz o wojsku faszystowskiej roSSji twoich idolach...bandytach, pedofilach, gwałcicielach ...skurw.. prymitywach ostatniej wody.
"Z kim przystajesz takim się stajesz"

Faktycznie twój rozum został w skurwisłej bandyckiej faszystowskiej roSSji .
 

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-05-2022 [13:19] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
//Z tym grillem to bym się wstrzymała//
W notce opisałam to, co już się stało. Perspektywa dla ruskich orków jest jeszcze bardziej tragiczna. Prezydent Ukrainy się nie ugnie wobec planów przydupasów Putina. A na poligonach, Ukraina szkoli  setki tysięcy nowych rekrutów wyposażonych w nowoczesną broń. Nie zaprzestaną grilowania ruskiej swołoczy - będą skuteczniejsi😁

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [10:47] - Tezeusz | Link:

Zbombardować gniazdo zła i bandytyzmu gniazdo pedofilskiego zboczenia zbombardować Kreml i osranego skurwiela putka, niech zdycha w męczarniach..
Kto ich popiera jest takim samym skurwielem..

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [15:37] - Tezeusz | Link:

Jak donoszą media, z 58. rosyjskiej armii zostały jedynie niedobitki. Jednostka ta uchodziła dotąd za jedną z najlepiej uzbrojonych i najbardziej wyszkolonych.
Jak dowiadujemy się w niektórych kompaniach z 58. armii Rosji nie przeżył nikt, a w innych – po 3-4 osoby.
„Z 58. armii, uchodzącej za najcięższą (najlepiej uzbrojoną) w Południowym Okręgu Wojskowym, nie zostało dosłownie nic. W kompanii Walery Bakina nikt nie przeżył. Nikt! Wszystkich po prostu pozabijali, całą kompanię. Są też u nas kompanie, w których pozostało trzech lub czterech żywych ludzi” - mówił w rozmowie telefonicznej z żoną rosyjski żołnierz przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
Rozbita elitarna rosyjska armia powstała w 1941 roku, podczas II wojny światowej. Przed agresją Rosji na Ukrainę formacja ta stacjonująca we Władykaukazie w Osetii Północnej i brała udział m.in. w pierwszej i drugiej wojnie czeczeńskiej oraz w agresji Rosji na Gruzję w 2008 roku.

Obrazek użytkownika J z L

25-05-2022 [20:04] - J z L | Link:

Grilowanie BWP BMP-2
Film z ukraińskiej 60. brygady piechoty

https://twitter.com/i/status/1529500592900648964

Obrazek użytkownika Pers

25-05-2022 [20:06] - Pers | Link:

Nowości z frontu w Donbasie
Podczas gdy miasto Swietłodarsk w pobliżu Debalcewa znalazło się pod kontrolą Rosji i Ługańskiej Republiki Ludowej, bitwa toczy się już dalej na północny-zachód w mieście Krasny Liman, a okrążenie Siewierodoniecka i Lisicczańska jest dobrze zaawansowane.
24 maja 2022 r. przejęcie przez Rosję i LPR Swietłodarska (położonego naprzeciw Debalcewa i na północny wschód od Gorłówki) zostało potwierdzone nagraniem wideo pokazującym zdejmowanie powiewającej ukraińskiej flagi na budynku administracyjnym miasta i jego zastąpienie przez rosyjską flagę. Utratę kontroli nad Swietłodarskiem przyznają także władze ukraińskie. Ten szybki postęp był możliwy dzięki wycofaniu się wojsk ukraińskich, które po nieudanej próbie wysadzenia grobli zatrzymującej wodę w Azowstalu wolały raczej uciekać niż znaleźć się w otoczeniu (co miałoby katastrofalne skutki dla ludności cywilnej, która zostałaby utopiona w powodzi). Miejscowości Luganskoje i Mironovski, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Swietłodarska, są teraz pod kontrolą Rosji i DRL.

W Donieckiej Republice Ludowej trwa walka o zdobycie Krasnego Limana (przemianowanego przez Ukrainę na Liman po dekomunizacji). Atak na miasto przypuściły siły zbrojne Rosji i DRL rankiem 23 maja. Wojska wkroczyły do ​​miasta z Drobyczewa i Stawki i przejęły kontrolę nad północną częścią Krasnego Limana.
24 maja zdobyto okolice Zeliony Klin, a wojska ukraińskie zostały wyparte z sąsiednich lasów w kierunku Szczurowa, gdzie obecnie toczą się walki.
Walki toczą się na ulicy Niepodległości, na której znajduje się okręg administracyjny.

Główna ukraińska obrona znajduje się na kompleksie kolejowym i strefie przemysłowej stacji, a jej artyleria działa na zboczu Gór Kredowych w pobliżu Rajgorodoka.
Ten obszar frontu odwiedziło już ok. 500 ukraińskich żołnierzy z 24 , 79 i 128 brygad FAU oraz batalionu Donbas.

Dalej na wschód, w ŁRL, okrążenie Lissitczańska i Siewierodoniecka jest bardzo zaawansowane. Dzięki zdobyciu Popasnej rosyjskie siły zbrojne i LPR mogły posuwać się bardzo blisko szosy łączącej Artemowsk (z powodu dekomunizacji przemianowanej przez Kijów na Bachmout) z Lissiczanskiem, blokując jedną z dróg, którymi mogli się poruszać Ukraińcy, którzy wycofali się z zasięgu ostrzału.
Zdobycie wsi Widrożdennia, Wasilewka i drogi łączącej Artiomovsk z Lissitchanskiem potwierdził kanadyjski dziennikarz pracujący po stronie ukraińskiej.

Jak widać, wbrew temu, co mówią niektóre zachodnie media, Rosji daleko do ugrzęźnięcia na Ukrainie. Linia frontu szybko się przesuwa, każdego dnia Rosja, DRL i ŁRL przejmują kontrolę nad nowymi miejscowościami, a przyszłe kotły wyłaniają się coraz wyraźniej.

Obrazek użytkownika J z L

25-05-2022 [21:37] - J z L | Link:

To co
Trzy dni?
Zaklad?

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2022 [22:48] - tricolour | Link:

@Pers

Twoje uwielbienie dla poczynań rosji pewnie dopiero zmaleje gdy ci córkę zerżną na oczach twej żony jeśli w ogóle masz takie wyposażenie domu.

Ruscy nienawidzą wazeliniarzy bardziej niż tych, którzy ich nienawidzą więc się lepiej zastanów, ty deklarowany polaku z kujaw.

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2022 [06:56] - J z L | Link:

On od wielu jest ponownie "do wzięcia"
​Kandydat na męża z odzysku, ale niewielki problem w tym że nadal bezdomny
 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

25-05-2022 [22:46] - EsaurGappa | Link:

Głupi a głupi a głupi wy!Tak rzek by Maćko nad Maćkami. 
Wojna wre przez ostatnie dwie dekady będąc w fazie hybrydowej przeszła do stadium ciała oto ona Hybryda siedmiu grzechów głównych słowo Wojna ciałem się stało.
 Jeśli ktoś nawołuje do Holokaustu innego narodu sam jest sługą wojny.
 Napominam siebie jak i każdego prawdziwego Polaka i Ukraińca,Białorusina,Litwina Łotysza Słowaka Czecha Rumuna Bułgara Serba Słoweńca Węgra i wielu innych,a na szarym końcu wielkiego umierającego Rosjanina.W tym roku pradawna klątwa sprzed 500 lat traci moc,tyle stuleci szatańskie dzieci chcą ukraść ziemię obiecaną,naszą duszę wdeptać w wieczne piekło by nie zmartwychwstało,nasze dzieci walczą walczą i umierają i tak już od setek lat,

Hej biedacy nie patrzcie tam w górę jak Niemiec Francuz Anglik Włoch Hiszpan Holender Belg Szwajcar Duńczyk Grek Turek Szwed Norweg Luksemburczyk i tak dalej a na końcu mały szary Jankes,bawią się w igrzyska śmierci,licząc dolary franki funty euro i szekle,wzonoszą toast za nas a w ich  pucharach niewinna krew stygnie,nie patrzcie w górę!Patrzcie w dół tam wasza przyszłość i koniec!
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [06:05] - Tezeusz | Link:

Rosjanie traktują ludzi jak śmieci, jak mięso armatnie". Nie potrzebują swoich żołnierzy
Wojska Putina pokazują kompletny brak szacunku dla ludzi, także własnych żołnierzy. Porzucone ciała wciąż zalegają na Ukrainie, a Rosja nie wykazuje żadnego zainteresowania odzyskaniem zwłok i przekazaniem ich rodzinom.