Euro Targowica

Czym dzisiaj jest UE a czym miała być kiedy do niej wstępowaliśmy? To kluczowe pytanie, pytanie na które jeśli szczerze sobie odpowiemy, to nie mam wątpliwości że dojdziemy do jednego wniosku: Unia dzisiaj to Targowica. Targowica która podpisze wszystko, byle tylko utrzymać carskie uzależnienie, by pełnić rolę carskiego rewizora wobec niepokornych członków. Dla unijnych decydentów Traktat akcesyjny jest już zawalidrogą, a we Francji i w Niemczech już nie ukrywają, że celem jest unijna "praworządność" a nie praworządność sensu stricto. Uważają takie kraje jak Polska czy Litwa, za kraje podbite. Niepokornych zagłodzić lub nasłać carskich oberwańców vide Ukraina.

Na co wyraziliśmy zgodę w Traktacie akcesyjnym? Mam wrażenie, że to już nie jest ważne. Zbrojne ramię UE sprzedajny sąd TSUE będzie zmuszał niepokornych do oczekiwanych i nakazywanych zmian w każdej dziedzinie, a jak nie, to będą nam sypać wyrokami i milionowymi karami. Przykładowo, mamy przywrócić do zawodu sędziego złodzieja, gwałciciela, kapusia esbeka czy sądowego łapownika. Mamy wbrew Traktatom i Konstytucji pozwolić TSUE na wtrącanie się w nasz Wymiar Sprawiedliwości? To ja się pytam rządzących: Ile euro jest warta nasza suwerenność? Bo jeśli za kasę z KPO ... to niewiele. 

Panie Premierze, nie warto się przejmować tą kasą i powiem za naszym śp. Prezydentem: Warto być Polakiem! Nie chcę tej kasy, wolę suchy chleb w towarzystwie przyzwoitych ludzi niż kawior z Targowicą! Wolę rok dłużej ciężko pracować niż sprzedać swoją suwerenność. Ja mam nadzieję że nie odstąpi Pan także od wsparcia uchodźców i pomocy dla Ukrainy. Bo tu już otwartym tekstem euro Targowica chce zmusić wszystkich do nikczemnych czynów.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2022 [21:34] - Jabe | Link:

Targowica która podpisze wszystko... – Pan Krzysztof chyba o tym też właśnie napisał.

Obrazek użytkownika u2

18-05-2022 [09:06] - u2 | Link:

Jak już pisałem, Polska nie otrzyma tych "funduszy" z KE aż do wyborów. Niemcom chodzi o zmianę władzy, aby znowy rządził ich agenciak Tusk.

Obrazek użytkownika Darek65

18-05-2022 [09:25] - Darek65 | Link:

"Czym dzisiaj jest UE a czym miała być kiedy do niej wstępowaliśmy?"
Tym samym tworem, jakim była, kiedy do niego wstępowaliśmy. Niemieckim planem podboju Europy. Tylko, że wtedy był on przykryty pięknymi obiecankami, planami i kolorowymi świecidełkami. Teraz sytuacja na świecie przyspieszyła i kurtyna opadła.

"Na co wyraziliśmy zgodę w Traktacie akcesyjnym?" - jakie to ma znaczenie, papier przyjmie wszystko. Swego czasu Ukraina, za dobrowolną likwidację swego potencjału atomowego, uzyskała gwarancje bezpieczeństwa. Czy to zapobiegło temu, co dzisiaj widzimy ?

"To ja się pytam rządzących: Ile euro jest warta nasza suwerenność?" - dobre pytanie. Trzeba pamiętać , że dla rządzących i dla opozycji ta wartość może być inna niż dla przyzwoitego Polaka.

"Panie Premierze, nie warto się przejmować tą kasą i powiem....." - ten apel, to według mnie taka kula w płot. To, jakby prosić złodzieja, aby był uczciwy. Morawiecki, ten Balcerowicz 2.0, ma takie apele głęboko w poważaniu.
Daremne żale i spóźnione apele. Czy widzieliście w TVP, która jest telewizją, a przynajmniej powinna być, wszystkich Polaków rzeczową debatę o Unii Europejskiej, czy przebił się raport o naszych zyskach i stratach wynikających z członkostwa ? To raczej pytanie retoryczne. Tych, którzy próbowali to czynić, szybko skanalizowano, jako oszołomów. Podobnie było w trakcie tzw.pandemii. Niszczono i nazywano szurami, foliarzami tych, którzy mieli odmienne zdanie. Nie raczono nawet zainicjować debaty na ten temat, a wszystkie racjonalne argumenty zbywano. Powoli wychodzi na to, że szury i foliarze mieli dużo racji. Ta sytuacja nic nas nie nauczyła. I przychodzi konflikt na Ukrainie. I znowu to samo. Aby było jasne, żaden racjonalnie myślący człowiek nie popiera ruskiej agresji i uważa, że powinniśmy pomagać Ukraińcom. Morawiecki rozdaje na lewo i prawo, buduje szpitale na Ukrainie, a teraz chce wspomagać żony żołnierzy i weteranów. Wysyłamy tam ogromne ilości broni, która nie trafia do WP. Czy my jesteśmy Kuwejtem? Z czego na to wszystko brać ? Tym bardziej, że robimy to tylko z naszych pieniędzy, od UE zero wsparcia. Tylko, że jak ktoś na to zwraca uwagę, to jest ruską onucą, zdrajcą. I znowu za jakiś czas, ktoś popełni tu wpis z pytaniem w tytule - Czy było nas stać na takie rozdawnictwo ? Dlaczego znowu jesteśmy w ciemnej du...e?

Obrazek użytkownika u2

18-05-2022 [09:32] - u2 | Link:

Podobnie było w trakcie tzw.pandemii. Niszczono i nazywano szurami, foliarzami tych, którzy mieli odmienne zdanie.

Bzdura. Teraz antyszczepionkowcy wspierają zbrodniczą Rosję. Patrz Kuńfa. Przypadek ? Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Darek65

18-05-2022 [11:13] - Darek65 | Link:

"Teraz antyszczepionkowcy wspierają zbrodniczą Rosję." Większych bzdur dawno nie czytałem. Wyłącz TVP, włącz myślenie. Doktor Witczak, Bodnar, Basiukiewicz, Jan Pospieszalski, mecenas Schramm,  i im podobni, to też Konfa? Poza tym, co to za określenie antyszczepionkowcy? Takim, jak Ty, bardzo łatwo przychodzi szufladkowanie ludzi. Faszyści, antyszczepionkowcy, ruskie onuce. Może jednak, to są ludzie myślący, którzy nie dali się ogłupić tępej propagandzie Kurskiego i tym podobnych mediów?

Obrazek użytkownika u2

18-05-2022 [11:49] - u2 | Link:

Doktor Witczak, Bodnar

Nie słyszałem, aby dr Bodnar był przeciwko szczepieniom. Wrzucasz do swojego ubeckiego wora wszystkich, aby zyskać na wiarygodności. A i tak jesteś ruską onucą wspierającą zbrodniczą Rosję. Wcześniej zajmowałeś się antyszczepionkową propagandą.

Obrazek użytkownika Darek65

18-05-2022 [12:01] - Darek65 | Link:

Tak po ludzku, jest mi Ciebie bardzo żal. Musisz być bardzo nieszczęśliwy, żyjąc w tym Matrixie opanowanym przez antyszczepionkowców, ruskie onuce i ubeków. Przyjmij moje wyrazy współczucia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-05-2022 [21:50] - rolnik z mazur | Link:

@ Darek
Dokładnie wyrazy współczucia, bo chorych z nienawiści należy traktować z pobłażaniem i życzeniami poprawy zdrowia.Pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-05-2022 [10:30] - krzysztofjaw | Link:

Cieszę się, że coraz więcej ludzi otwiera oczy, ale trzeba z takim przekazem docierać do milionów Polaków, bo dalej wbrew rozsądkowi Polacy mają jakąś dziwną słabość do tej UE, co wyraża się jednym z najwyższych wskaźników poparcia dla UE ze wszystkich krajów. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2022 [18:48] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie
Pod dzisiejszą i wczorajszą notką na ten temat podpisuję się i w 100% zgadzam się z wnioskami. Musimy naciskać na obóz rządzący gdzie się da.

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2022 [19:50] - Pers | Link:

Według agencji Bloomberg 20 europejskich firm otworzyło już rachunki w GazpromBanku, aby płacić za rosyjski gaz, przeliczając euro na ruble. Kolejnych 14 klientów poprosiło o dokumenty niezbędne do ich otwarcia. A 4 już dokonało płatności w rublach.
Rzeczywiście, w miarę upływu czasu, w tym miesiącu zbliżają się terminy płatności za kwietniowe przesyłki dla głównych odbiorców z Europy Zachodniej.
11 maja premier Włoch poinformował nawet, że Niemcy już zaczęły płacić za rosyjski gaz w rublach. Ponadto niemieckie wydatki na import towarów z Rosji wzrosły w marcu o 77,7% (czyli 4,4 mld euro). A jego liczby są napędzane przez rosnące ceny ropy i gazu.
Komisja Europejska i Von Der Leyen gryzą paluchy. Aby jednak nie wyglądać na lekceważoną, Komisja zapowiada, że ​​opracowała plan zakupu gazu z Rosji, który nie narusza sankcji. Organ wykonawczy UE na posiedzeniu za zamkniętymi drzwiami pozwolił tym samym rządom krajów europejskich otworzyć rachunki w rublach w GazpromBanku na zakup rosyjskiego gazu.
Jednym słowem Komisja ogłasza, że ​​upoważnia firmy do obchodzenia embarga na nowy system płatności za gaz opracowany przez Rosję!
Unia Europejska jest więc zmuszona pozwolić importerom gazu na łamanie sankcji przy zakupie paliwa w Rosji, spełniając prośby Władimira Putina o skorzystanie z nowego systemu płatności: otwarcie konta w GazpromBanku. Ten ostatni otrzymuje płatności w walucie kontraktowej (euro, dolary, juany itp.), przelicza je na ruble i przekazuje do Gazpromu.
Aby nie stracić twarzy, Komisja oczekuje, że firmy gazownicze wyraźnie oświadczą, że uznają swoje zobowiązania za spełnione, płacąc w euro lub dolarach zgodnie z obowiązującymi umowami.
Wygląda to na kapitulację przed kremlowskim mistrzem.

@ujejska, zostały ci jeszcze jakieś ruble w skarpecie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2022 [21:01] - Tezeusz | Link:

@Pers 
Jak mocno Zawisza dał ci plaskacza i kop w dupę z NEonka antypolskiego wkrótce jego całkowita likwidacja. Cieszysz się ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2022 [21:04] - Kaczysta | Link:

dachowy kałmuku
​A żona przysłała ci szekle

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-05-2022 [21:56] - rolnik z mazur | Link:

@ Jarek

To za trudne dla tych gamoni
 Oni reprezentują myślenie dziecinne - na złość matce odmroze sobie uszy. To osobniki pozbawione racjonalnego myślenia. Wymachują szabelką dziadka i strugaja rewolwery ze styropianu. Krótko mówiąc - glupki. Pzdr 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2022 [22:27] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
Ty reprezentujesz myślenie szwabsko ruskie podobnie jak Pers. Krótko mówiąc - zdradzieckie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-05-2022 [23:03] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
ja reprezentuję po prostu myślenie i ono nie ma konotacji.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2022 [23:24] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
A jednak ma. I myśl sobie jak chcesz - jak cię czytają tak cię opisują.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2022 [22:30] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Tylko wspólnicy Putina płacą rublami - Polska odrzuciła taką propozycję. Car ze złości zamknął nam Jamala 😁😁😁 I co? ...śmiejemy się z tego.

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2022 [23:06] - Pers | Link:

@ujejska
// I co? ...śmiejemy się z tego.//
Poznasz głupiego po śmiechu jego.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-05-2022 [23:07] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
to będziesz w rewersie się grzala przy ruskim gazie z Niemiec. To śmiej się -  widac masz porządną rentę. Twój rozumek nie siega dalej niz krawędź talerza widać. Wstyd wyksztalcuchu z duzego miasta. 

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2022 [23:16] - Pers | Link:

Waldek
@ujejska jako obywatelka juesej ma pewnie jakiś przydziałowy szybik naftowy. Możliwe, że skradziony Irakijczykom albo Syryjczykom.
Oni tam w hameryce tak mają. A potem się nabijają ze skromnych Rosjan, którzy zadowalają się jakimś telewizorem albo sedesem :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [06:29] - Tezeusz | Link:

Jak nam Ruszkiewicz placze i lamentuje bo go wykopali z antypolskiego NEonka. :
"Tym bardziej dziwne, że wzrasta lawinowo obecność jawnie antypolskich trolli wyznania banderowskiego, którym wtóruje jeden z adminów NEon24. Podobno w imię "pluralizmu" i walki z "moskiewską propagandą". Pan Opara też nie jest bez winy bo woli np. znanego i uznanego trolla niż moje teksty. Cóż, jego wybór..."
Bo musi ! wiesz dlaczego ! po co beczysz. Sam jesteś sobie winien...za całokształt twojej tffffffuuuurrrczości !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2022 [15:46] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Co ty cieciu bez majtek możesz wiedzieć o USA? NIC! ... twoje horyzonty kończą się na kałmuckich stepach.
Z jednym masz rację, siedzimy na ranczo w wygodnych fotelach przy piwku - i śmiejmy się z "niezwyciężonych ruskich oberwańców".

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2022 [23:20] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
Nie chcę być złośliwa, więc krótko: niemiecki rewers tyż nam podobno już odcięto, więc mogę się cieszyć. Gaz i ropę mamy lub będziemy mieć od innych dostawców niż Rosja. Rentę mam cieniutką - bo komuna raczej mi niewiele dała - ale za to mam bardzo bogatego męża i cała moja rencina idzie na pomoc dla biednych😁  Wstydzić się nie mam czego. Trzymam z przyzwoitymi ludźmi i zawsze wspieram propolskie inicjatywy.