Jak Tusk chciał podporządkować Polskę Rosji. Skandal

Kontrolny pakiet Lotosu w rękach Rosji. Müller:  "Tusk grał w tej samej prorosyjskiej drużynie co Merkel i Schroeder"
Na sprawę Lotosu trzeba spojrzeć szerzej. Przecież Tusk grał w tej samej prorosyjskiej drużynie co Angela Merkel i Gerhard Schroeder. Ta decyzja sprzedaży Lotosu w całości, bo to de facto oznaczało sprzedaż w całości, bo można było sprawować rzeczywistą kontrolę nad rafinerią zagroziłoby bezpieczeństwu – powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem w #Jedziemy Piotr Müller, rzecznik rządu.

Wczoraj upubliczniono dokument podpisany w 2011 roku przez Aleksandra Grada, ministra skarbu w rządzie PO-PSL. Wymienił on tam wszystkie podmioty zainteresowane przejęciem pakietu kontrolnego (53,19% akcji) w Lotosie. Były to: rosyjsko-brytyjskie joint-venture Tiumeńskiej Kompanii Naftowej z British Petroleum (TNK-BP), holenderska Mercuria oraz węgierski MOL.

"Donald Tusk jak i jego rząd zupełnie na poważnie traktowali swój własny pomysł odsprzedania pakietu kontrolnego Lotosu. Jak twierdził ówcześnie Tusk - były to sprawy czysto biznesowe i nawet Rosja mogła być wówczas partnerem handlowym.
Na sprawę Lotosu trzeba spojrzeć szerzej, bo to jest ważna rafineria na Pomorzu, ale przede wszystkim gwarant bezpieczeństwa Polski. Tak naprawdę ta polityka resetu, którą proponował Donald Tusk, ale w grupie z Angelą Merkel i w pewnym testamencie politycznym Gerharda Schroedera. Przecież Tusk grał w tej samej prorosyjskiej drużynie co Angela Merkel i Gerhard Schroeder. Ta decyzja sprzedaży Lotosu w całości, bo to de facto oznaczało sprzedaż w całości, bo można było sprawować rzeczywistą kontrolę nad rafinerią zagroziłoby bezpieczeństwu
"– mówił Piotr Müller.
Rzecznik rządu teoretyzował, że dzisiaj gdyby Lotos był w rękach Rosjan – tak jak sobie planował minister Grad, jak było wpisane w tej notatce – i dziś wyłączają rafinerię na Pomorzu koledzy CDU, koledzy SPD z tamtego czasu, czyli Rosjanie.
https://niezalezna.pl/442825-k...

Każdy wie, który polityk z wcześniejszych naszych rządów się sprzedał i dostawał za to intratne stanowiska w Europie i bankach europejskich czy światowych oraz dostawał medale za nieważne co, ale ważne od kogo. Ale tu nie o to chodzi nawet, że się sprzedał, tu o to chodzi, że działał na szkodę Polski dla dobra innego państwa lub państw bo za nic, nikt nikogo nie wynagradza. Niestety, mamy tych "nagrodzonych" stanowiskami sporo po 1990 r.

Nie rozumiem dlaczego my tu dyskutujemy, złorzeczymy Tuskowi. Zmęczymy się tym i nic z tego nie wyniknie. Ten peowski, teflonowy fuhrer, jeśli są niezbite dowody winien być jak najszybciej osądzony i skazany najlepiej przez "naszego " sędziego w odróżnieniu do "ich" sędziów. Inaczej będzie do samej śmierci szkodził Polsce i Polakom. Specyficzne nasienie.

Dzięki PiSowi Lotos jest Polski a Tuskowi udowodniono kolejne kłamstwo.Uczciwe jest powiedzieć Polakom że Tusk robił to co kazał Putin i Makrela.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [10:12] - Tezeusz | Link:

Rudy świadomie poddawał Polskę ruskiej dominacji dla własnych korzyści, czyli posady w Brukselskich układach Merkelowej i Schroedera.

Obrazek użytkownika u2

17-05-2022 [10:33] - u2 | Link:

To raczej działalność agenturalna, nie dla ciepłych posadek. Bo wiadomo jak kończą ruskie szpiony. A PDT wrócił, aby nadal mieszać, robić wojnę przeciwko Polsce.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [18:45] - Ula Ujejska | Link:

Dorzynanie Tuska trwa. Ciekawe kiedy Trzaskowski się obudzi?