KUKIZ O PIS

Na rynek w 2015 r. trafił niedawno zbiór felietonów Pawła Kukiza opublikowanych w tygodniku „Do Rzeczy” w latach 2013-2014. Wybrałem nieco tendencyjnie fragmenty dotyczące PiS i zwykle krytyczne. Ich lektura pokazuje, że od początku twórca utworu „ZChN zbliża się” nie myślał o współpracy a raczej o rywalizacji z partia Jarosława Kaczyńskiego. W sumie nie jest to nic zaskakującego a raczej zapowiedź dalszej defragmentyzacji nowej formacji.

„Prawicowi zwolennicy magdalenkowego ustroju partyjniactwa mają swoje miejsce w najbardziej prawym – ale już niekoniecznie sprawiedliwym - skrzydle PiS. W grupie, która jest przekonana, że Jarosław sam, osobiście, niczym św.Jerzy, odrąbie wszystkie łby postbolszewickiej gadzinie, następnie odbierze bogatym i da biednym, a potem ogłosi się Bogiem.” – felieton „Jak obronić Magdalenkę” Do Rzeczy 8 – 14.04.2015 r.

„Kaczyński święcie wierzy (omamiony cudownymi wieściami o propisowskich nastrojach w społeczeństwie przez dwór złożony z hofmanopodobnych) w możliwość uzyskania co najmniej 51 % głosów w wyborach parlamentarnych. Powodzenia, Panie Prezesie. Mnie bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz, w którym PiS otrzymuje blisko 40 % poparcia i w efekcie powstaje „antyfaszystowska koalicja” PO-SLD-PSL, która „nie chce, ale musi bronic Polski przed kaczystanem”. Ja tego, Panie Prezesie nie przeżyję. A poza tym Polska to nie totolotek.” Do Rzeczy 23 – 29.03.2013 r.

„Taki Lewandowski na przykład. Świetny napastnik w niemieckim klubie, ale w reprezentacji Polski – dramat. Aż się chce porównać do Macierewicza. Człowieka błyskotliwego, który gra równie świetnie. Niby jako zawodnik reprezentacji Polski, ale najlepiej na jego grze wychodzi Rosja. Albo Hofman... Kwintesencja reprezentanta kadry – wypacykowany, narcystyczny (ptak) i oddany bezgranicznie trenerowi. Trener takich hołubi i przymyka oko na drobiazgi w rodzaju kilkudziesięciotysięcznych „pożyczek” lub wziątek żony ulubionego zawodnika. (…) Problem z PiS polega na tym, że tam – w przeciwieństwie do reprezentacji piłkarzy – nie ma takiej opcji by selekcjonera zmienić. On jest dożywotni.” Do Rzeczy 2 – 8.12.2013 r.

A ten fragment to już nie z felietonów w „Do Rzeczy” pochodzi. „Prezes Kaczyński wraz ze świtą udał się do "Gazety Polskiej" po medale i przesunął obrady z 17 na 20. To jest skandal i bolszewickie podejście do ludzi!” Radio Zet 31.01.2016 r.

„W Polsce nie ma prawicy i lewicy, to są grupy interesów, oligarchie partyjne. PiS ma tyle wspólnego z prawicą, co ja z uchodźcą. Mają bolszewicką gospodarkę, w pewnym momencie wszystkie granice zostały przekroczone. Nie uwzględniają żadnych naszych poprawek ws. gospodarczych, jak choćby przy skandalicznej ustawie o ziemi. Przypominają mi się Gomułka czy Gierek. Obserwowaliśmy na czym ta zmiana polega i widzimy, że polega na TKM –Teraz K…a My. Obsadzają spółki skarbu państwa swoimi, do tego ustawy z ogromnym rysem socjalistycznym. Trudno im się życzliwie przyglądać.” - spotkanie otwarte w Śremie 17.04.2016 r.

Kupa chaosu i niekonsekwencji (raz Kaczyński jest dobry a aktyw PiS zły, inaczej Kaczyński także zły) i generalna niewiara w sukces dobrej zmiany. Retoryka rzekomego pozostawania poza podziałami (niczym niegdyś PJN) a tu się nie da być znikąd. Oczywiście parę błędów – gala „Gazety Polskiej” była zaplanowana wcześniej niż nocne głosowania będące wynikiem obstrukcji ze strony opozycji.

Na razie Kukiz'15 pęka na tych co chcą dobrej zmiany i tych co są przeciw. Pytanie czy do końca rozejdą się w obie strony.    

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-06-2016 [10:54] - NASZ_HENRY | Link:

Kukiz'15 jeszcze ma 15 POsłów ;-)

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

20-06-2016 [20:39] - ExWroclawianin | Link:

Niestety dla mnie Kukiz to taki sam WSI-owy menel jak Lepper czy Palikot. Absolutnie nie ufam mu i nie wierze w jego "dobre" intencje......wedle zasady: Po owocach go poznacie!

Obrazek użytkownika V for Vendetta

20-06-2016 [22:17] - V for Vendetta | Link:

Doprecyzujmy : taki sam jak Lepper, Palikot i Kurwin. Najbliżej mu do Judasza Mikke. Obaj obsługują ten sam elektorat. Elektorat złożony z młodych leszczy, których łatwiutko jest zmanipulować muszką cool albo patriotycznym teszirtem.

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2016 [18:24] - Jabe | Link:

„Kupa chaosu i niekonsekwencji (raz Kaczyński jest dobry a aktyw PiS zły, inaczej Kaczyński także zły)” – Tak to wygląda, gdy ktoś jest przyzwyczajony do oceniania, kto jest dobry, a kto zły, a nie – co jest dobre, a co złe.