Euro putasy naciskają

Francja i Niemcy nie chcą już tej wojny, więc proponują Ukrainie hańbę w postaci kolejnego "mińskiego porozumienia". Rosja zaciera rączki, ale ... Prezydent Ukrainy: „Proponowanie nam, byśmy odstąpili coś, by ratować twarz rosyjskiego prezydenta nie jest stosowne ze strony niektórych liderów”. Przywódca Ukrainy zadeklarował także: “Nigdy nie uznamy Krymu za część Federacji Rosyjskiej”.
Kartą przetargową wobec Ukrainy jest tu jej akces do UE i pomoc w odbudowie. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, co do tego że euro putasy od początku wspierają Putina? Nie chcieli wojny i wybrali hańbę, a wojnę i tak mają! Jak to się skończy? A tak normalnie, Zełenski pokaże środkowy palec euro putasom i postawi na takie kraje jak Polska i Anglosasi. Nie ma wyjścia, to mądry człowiek i patriota. Nie odda Putinowi nawet skrawka swojej ziemi.
A w Polsce Jak to wygląda? 
"Ruska propaganda jak na dłoni. Trolle miały pełne ręce roboty po jednym wpisie Tomasza Sakiewicza
Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak działa moskiewska agentura w Polsce, wystarczy zobaczyć to bydło, które atakuje nas za zorganizowanie koncertu dla walczącej Ukrainy"
- napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz. "Prześledziliśmy konta, z których padały prymitywne i antyukraińskie treści. Większość z nich to profile widmo, zarejestrowane już po zaatakowaniu Ukrainy przez Rosję". 
Mimo wycia i nacisków, klęska Putasów już bliska.
Całkowite straty bojowe Rosjan na dzień 13 maja to według ukraińskich danych: około 26,9 tys. ludzi (zabitych, rannych, wziętych do niewoli), a także: 1205 czołgów, 2900 bojowych pojazdów opancerzonych, 542 systemy artyleryjskie, 193 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 88 systemów obrony przeciwlotniczej, 200 samolotów, 162 śmigłowce, 2042 pojazdów kołowych i cystern, 13 jednostek pływających, 405 bezzałogowców i 95 pocisków manewrujących. Od siebie dodam,że nie są to ścisłe dane, bo nie da się dzisiaj policzyć ruskich strat w tzw. "czarnych dziurach".

Dziękuję za uwagę

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

14-05-2022 [08:05] - u2 | Link:

około 26,9 tys. ludzi (zabitych, rannych, wziętych do niewoli)

Stosunek liczby zabitych do liczby rannych na wojnie wynosi zwykle 1 do 3. Czasami nawet 1 do 4,5,6. Oczywiście trudno policzyć ilu jest rannych po stronie wroga.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [08:07] - Ula Ujejska | Link:

U2
Wszystkie te liczby mają duży margines błędu - dokładnie policzymy po wojnie.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [13:14] - Pers | Link:

@ujejska
//proponują Ukrainie hańbę w postaci kolejnego "mińskiego porozumienia".//
Jako wybitna strateżka może mi wyjaśnisz dlaczego Ukraina nie zastosowała się do porozumień mińskich (były dwa), które podpisała, i które zostały zatwierdzone jednogłośnie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ i uzyskały status prawa międzynarodowego?
Nie byłoby dziś na Ukrainie tego co jest. Donbas zostałby w granicach państwa ukraińskiego a tak są już dwie niepodległe republiki i zanosi się na więcej.

Z góry dziękuję za rzeczową i wyczerpującą odpowiedź.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [14:50] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Polsce jak Ukrainie kiedyś zrobiono podobną krzywdę. Dokonano trzech rozbiorów zgodnie z "prawem międzynarodowym". Cały świat to potwierdził. Spytaj Polaków co o tym sądzili  i nadal sądzą. Ba, byli także tacy "Polacy" którzy podpisali te carskie ukazy. Ostatni rozbiór jak wiesz był w 1939 roku, a car wziął wtedy pod "opiekę" nasze wschodnie województwa - resztę zgarnął Hitler. Dzisiaj car chce brać pod "opiekę" Krym i zdrajców z Donbasu i Ługańska. I znów Niemcy I Francja namawiają Ukraińców aby ulegli.
Nie jestem pewna czy to zrozumiesz, ale uświadamiania nigdy dość.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [15:25] - Pers | Link:

@ujejska
//Dzisiaj car chce brać pod "opiekę" Krym i zdrajców z Donbasu i Ługańska.//
"Zdrajcami" nazywasz tych, którzy nie chcą wyrzec się ojczystego języka i tych, którym zabrano renty i emerytury?

//Nie jestem pewna czy to zrozumiesz//
To ty @ujejska nic nie rozumiesz.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [17:39] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Bzdecisz. Jak nazwać ukraińską tragowicę? Byli obywatelami Ukrainy więc to zdrajcy. W Polsce było podobnie podczas Potopu i rozbiorów. - zdrajców powieszono na Trakcie Królewskim  Ukraina zrobi podobnie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2022 [22:55] - Tezeusz | Link:

Pers nerwy ci puściły..

 "Nerwy puszczają, że cenzurujesz?//
Nic nie puszcza. Po prostu przestałem tolerować na moim blogu prowokatorów i idiotów od Sakevitza.
Niech się produkują u ciebie, ty lubisz takie klimaty. Ja taki "obiektywny" nie jestem :)
Ciebie może spotkać ten sam los, jeśli nie przestaniesz powtarzać w kółko tych samych kłamstw banderowskiej propagandy i unikać odpowiedzi na konkretne pytania.
Niniejszym ogłaszam mój blog "blogiem dla wszystkich normalnych Polaków". Ty możesz prowadzić także dla polskojęzycznych."
A sam włazisz nie proszony do innych i srasz roSSyjską propagandą prosto z Moskwy !!!

Neonek zlikwidowany, jego kalka jako Nowy Ekran w likwidacji - cieszysz się ?Teraz kolej na ścierwoneonowych antypolskich blogerów - pięknie prawda ?

Obrazek użytkownika u2

14-05-2022 [15:04] - u2 | Link:

dlaczego Ukraina nie zastosowała się do porozumień mińskich (były dwa)

Nie ściemniaj WSI-owy piesku Ja.Rus. to Rosja nie zastosowała się do protokołów, które sama podpisała :

https://pulaski.pl/realizacja-...

Naruszony rozejm

Według Kijowa między 15 a 17 lutego 2015 r. tzw. separatyści ostrzeliwali oddziały ukraińskie 164 razy. Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk stwierdził, że do 2 kwietnia 2015 r. zginęło 75 żołnierzy, a ponad 400 zostało rannych. Szef misji monitorującej OBWE Alexander Hug przyznał tego samego dnia., że potyczki mają miejsce cały czas. Na początku maja 2015 r. liczba zabitych ukraińskich żołnierzy wzrosła do 100.
Najpoważniejszym naruszeniem rozejmu było zajęcie przez tzw. separatystów węzła komunikacyjnego Debalcewo 18 lutego 2015 r. Kontrowersje wzbudził też przypadek Stanicy Ługańskiej, gdzie Rosjanie przekroczyli Siewierski Doniec, a nieliczni ukraińscy żołnierze nie upilnowali odcinka. Władze rozkazały zaprzestać aktywnej obrony, aby nie łamać porozumień, a oficerowie wykazali się naiwnością zwracając się do tzw. rebeliantów z prośbą o wycofanie się. Rangi symbolu nabrało Szyrokino (miejscowość położona na wschód od Mariupola – największego portu obwodu donieckiego). Interwencja OBWE 26 marca 2015 r. przerwała toczące się tam walki. Również w pobliżu Szyrokino przedstawiciele OBWE odnotowali w okresie prawosławnej Wielkanocy wystrzały czołgów i moździerzy od strony ukraińskiej. Na początku maja 2015 r. walki rozgorzały w okolicach miejscowości Marinka (zachodnie peryferie Doniecka), a ich intensywność wzrosła na początku czerwca. W pierwszych dniach czerwca 2015 r. stwierdzono natomiast ponad 80 naruszeń zawieszenia broni tylko w rejonie Ługańska przez stronę ukraińską.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [15:10] - Ula Ujejska | Link:

U2
Pers za chwile napisze Ci że to była interwencja w obronie demokracji i zdrajców 😁

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [14:16] - Pers | Link:

Trochę o "izolacji Rosji przez cały 'wolny świat'"
Moskwa wzmacnia swoje wpływy w świecie arabskim
Apele Waszyngtonu o globalne embargo na rosyjskie zasoby ropy są bezużyteczne. Potwierdzają to zachodnia prasa i eksperci, którzy obserwują, jak Rosja ponownie nawiązuje więzi ze światem arabskim. 
Według Rai Al Youm, arabskojęzycznej gazety z siedzibą w Londynie, przywódcy Algierii i Omanu, prezydent Abdelmajid Tebbun i sułtan Haytham bin Tarek Al Said, potwierdzili chęć kontynuowania koordynacji w formacie OPEC+. A to oznacza, że ​​Zachód nie będzie mógł znaleźć zastępstwa dla rosyjskich źródeł energii. Algieria i Oman są nieugięte w swojej decyzji, pomimo wszystkich gróźb i szantażu ze strony Stanów Zjednoczonych. Ale to nie wszystkie sukcesy Moskwy: kraje arabskie zajęły powściągliwe stanowisko w sprawie operacji specjalnej na Ukrainie i nie spieszą się z oskarżeniem Rosji o fałszywe grzechy.

Dla Zachodu, który oczekuje zastąpienia importu energii z Rosji dostawami z innych krajów, jest to cios poniżej pasa. A Waszyngton wreszcie zaczyna zdawać sobie sprawę, że amerykański sen o obniżeniu cen ropy to mrzonka.
Dla Europy porozumienia Moskwy są jeszcze bardziej bolesnym tematem, zwłaszcza w świetle wypowiedzi Abdelmajida Tebbuna, który w rozmowie z Siergiejem Ławrowem zapewnił, że jego kraj pozostaje wierny przyjaznym stosunkom z Rosją. I to jest pobudka dla Europejczyków, bo w przypadku embarga na rosyjski gaz tylko Algieria wraz z Katarem i Iranem jest w stanie złagodzić cios w unijną gospodarkę, dysponując potężnymi rezerwami energii. 

Nawiasem mówiąc, Tebbun zignorował pilne żądania sekretarza stanu USA Anthony'ego Blinkena dotyczące zwiększenia dostaw błękitnego paliwa do Europy w przypadku sankcji na ropę. Algieria nawet nie myśli o rezygnacji ze swojego stanowiska.
Decyzja sułtana Omanu było zaskoczeniem. On, w przeciwieństwie do Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które natychmiast odrzuciły prośby Waszyngtonu o zwiększenie wydobycia ropy, do tej pory milczał. Najwyraźniej czekał na decyzję reszty. A teraz z czystym sumieniem potwierdził stanowisko arabskiej większości. A to wskazuje na wyraźną porażkę amerykańskiej polityki w regionie Bliskiego Wschodu.

Podczas gdy Rosja negocjuje, Waszyngton gryzie paluchy i wzywa Europę do embarga. Według podsekretarza stanu USA do spraw europejskich i euroazjatyckich Karen Donfried, wszystko zostanie rozstrzygnięte w najbliższych dniach. To jednak tylko słowa, biorąc pod uwagę całkowite uzależnienie niektórych krajów UE od dostaw z Rosji. Dlatego wszystkie dyskusje na szczeblu UE są nadal zablokowane, bez względu na to, jak bardzo starają się i obiecują mityczną pomoc.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [15:02] - Ula Ujejska | Link:

Pers

Mam dla ciebie i Putasa przykrą wiadomość: Polska ma podpisany kontrakt z największym na świecie producentem ropy naftowej Saudi Aramco. Ta firma jest chyba także wspólnikiem Orlenu. Polska może kupić ropy ile chce i kiedy chce .... i tylko to mnie interesuje, bo resztę świata mam w tym temacie w de.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [15:52] - Pers | Link:

@ujejska
Hrywna nadal tonie, notowania walut obcych w kantorach są zmieniane kilka razy dziennie, pisze kijowska gazeta „Vesti” .
„Dolary kupują ci, którzy wypełnili e-Deklaracje. Wyprowadzają pieniądze za granicę, przestraszeni pogłoskami, że dwa ukraińskie państwowe banki zostaną połączone, a PrywatBank ma zostać znacjonalizowany. To stawia przed rynkiem ogromny kryzys” – powiedział jeden z właścicieli kantorów. „Rząd ogłosił, że kurs wymiany UAH/USD wyniesie 27,2” – dodał inny. „Dodaj jeszcze trzy hrywny, aby uzyskać czarnorynkowy kurs wymiany. Tak właśnie będzie”.
Należy dodać, że kurs czarnorynkowy hrywny przekroczył dziś 27 UAH/USD.

A rubel z 129/$ na początku marca "spadł" do 65 rubli za 1 $...
Jak oni to robią? Mieli przecież już dawno paść?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [17:42] - Ula Ujejska | Link:

Pers
 A co mnie to obchodzi?
Wyżej straszyłeś że Świat sobie nie poradzi bez ruskiej ropy i gazu. Ja ci mówię że Świat weźmie przykład z Polski i Putas kaput😁

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [18:21] - Pers | Link:

@ujejska
//Wyżej straszyłeś że Świat sobie nie poradzi bez ruskiej ropy i gazu//
Bo sobie nie da :)))))

Obrazek użytkownika tricolour

14-05-2022 [18:02] - tricolour | Link:

@Pers

Nie wiesz jak się robi 65 rubli za dolara? Oto przepis: po dwóch miesiącach obowiązkowych wypłat dla niepracujących z powodu sankcji pracowników, właśnie kończy sie czas tych wypłat. 300 tysięcy wykształconych moskwian zaraz idzie na bruk, bez możliwości zatrudnienia. Dostaną kuroniówkę, w przeliczeniu 852 zeta miesięcznie, jak piszą w Kommiersancie.

Jak myślisz, jaki jest potrzebny kurs rubla, by nie zdychać za 852 złote bez możliwości zatrudnienia?

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2022 [22:49] - Tezeusz | Link:

Pers nerwy ci puściły..

 "Nerwy puszczają, że cenzurujesz?//
Nic nie puszcza. Po prostu przestałem tolerować na moim blogu prowokatorów i idiotów od Sakevitza.
Niech się produkują u ciebie, ty lubisz takie klimaty. Ja taki "obiektywny" nie jestem :)
Ciebie może spotkać ten sam los, jeśli nie przestaniesz powtarzać w kółko tych samych kłamstw banderowskiej propagandy i unikać odpowiedzi na konkretne pytania.
Niniejszym ogłaszam mój blog "blogiem dla wszystkich normalnych Polaków". Ty możesz prowadzić także dla polskojęzycznych."

A sam włazisz nie proszony do innych i srasz roSSyjską propagandą prosto z Moskwy !!!
Neonek zlikwidowany, jego kalka jako Nowy Ekran w likwidacji - cieszysz się ?Teraz kolej na ścierwoneonowych antypolskich blogerów - pięknie prawda ?

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2022 [15:45] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska......To botoks nie pomógł na tyle i twarz Putina trzeba ratować politycznymi sposobami? No,tu widzę,że francuski fircyk w zalotach jest najlepszym chirurgiem plastycznym jakże wytrwale dniami i nocami pełni wartę pod telefonem dla dobra swego pacjenta.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [17:44] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Macron prowadzi "telefon zaufania" dla Putasa, bo gdzie ma się zdychający zbrodniarz wypłakać?

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2022 [19:11] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.....O nie,Macron chce grać pierwsze skrzypce przy planowanych negocjacjach ,trzymać rękę na pulsie i dbać o dobra Putina.Może przy okazji bawienia się w adwokata wciśnie władcy imperium rosyjskiego jakiś sprzęt wojskowy czy inny.Czyż nie tak było z ,,negocjacjami'' Sarkoz'ego po napaści Rosji na Gruzję?Żenująco.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [23:54] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Kończy się carska era i francusko niemiecki dyktat w Europie.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [19:22] - Pers | Link:

@ujejska
Tak się kupuje benzynę we Lwowie  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-05-2022 [23:52] - Ula Ujejska | Link:

Pers
A co mnie to obchodzi?

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [01:03] - Pers | Link:

@ujejska
//A co mnie to obchodzi?//
Powinno obchodzić.
Jak będziesz jechała odwiedzić rodzinne groby pomordowanych Na Wołyniu albo choćby na grilla z przyjaciółmi azowcami to weź zapas w kanistry.
Zresztą teraz już chyba nie pojedziesz bo resztki są likwidowane w Azovstalu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-05-2022 [22:04] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Ja nie mam problemu z paliwem nawet na Ukrainie.
Owszem, z "grilem" wkrótce pojadę nad Doniec. 😁

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [07:23] - Pers | Link:

Rewers rosyjskiego gazu z Niemiec do Polski został zamknięty. 
Pomimo głośnej paplaniny Polski o rezygnacji z rosyjskiego gazu, rosyjskich sankcji wobec europejskich firm gazowych i opowieści, że UE wkrótce zrezygnuje z „brudnego i śmierdzącego rosyjskiego gazu”, Polska kontynuowała pompowanie rosyjskiego gazu przez Niemcy wirtualnym rewersem, w wyniku który stał się jednym z liderów Unii Europejskiej pod względem zajętości magazynów gazu.
Teraz nie będzie gazu z Rosji, jak i Niemiec.
https://t.me/boris_rozhin/48547

Rosyjski gaz z Niemiec był mniej "śmierdzący"?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-05-2022 [22:08] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Polska ruskiego gazu nie potrzebuje nawet z Niemiec. Możemy go kupić ile tylko chcemy na Świecie. To Niemcy mają ból dupy, tym się martw i proś Boga aby Ukraińcy te wojnę wygrali, wtedy w Niemczech odetchną,

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [07:49] - Pers | Link:

Trochę o "europejskiej solidarności":
KE instruuje, jak płacić rublami za gaz. Bruksela czołga się przed Putinem na "spotkaniu roboczym"
W Brukseli w piątek wieczorem odbyło się zamknięte spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej i unijnych dyplomatów. KE miała przedstawić budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje Wspólnoty mogłyby płacić w rublach za rosyjski gaz, - uwaga - "nie łamiąc unijnych sankcji". Stanowiskiem Komisji miały być zachwycone Niemcy, Francja, ale także Węgry. Krytycznie wobec niego odniosły się m.in. Polska i Holandia.

Na spotkaniu - jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa z rozmów z dyplomatami krajów UE - Komisja Europejska przedstawiła instrukcję, w jaki sposób kraje UE mogą płacić w rublach za rosyjski surowiec w taki sposób, by nie naruszało to unijnych sankcji.
Sprawa od kilku tygodni budzi kontrowersje w Brukseli po tym, gdy prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret, w którym zażądał, by kraje UE płaciły za rosyjski gaz w rosyjskiej walucie. Wywołało to sprzeciw wielu krajów UE, które wskazują, że jest to łamanie kontraktów na dostawy rosyjskiego surowca, rozliczane w euro lub dolarach. Pokłosiem tego sporu było odcięcie przez Rosję dostaw surowca do Polski i Bułgarii.

Z informacji wynika jednak, że na spotkaniu w piątek Komisja przedstawiła już zupełnie inne stanowisko. W żadnym momencie dyskusji nie poinformowała, że nie zgadza się na płacenie za gaz w rublach.
Miała też poinformować kraje UE, że założenie konta w euro lub dolarach w Gazprombanku przez firmy importujące gaz z Rosji nie łamie sankcji. Wskazała, że nie byłoby nim też przewalutowanie pieniędzy między kontem w euro a kontem w rublach unijnej firmy w Gazprombanku. Nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy otwarcie konta w rublach przez unijne firmy importujące gaz z Rosji byłoby już złamaniem restrykcji.
KE zaprezentowała też propozycję oświadczenia, które spółki unijne importujące gaz z Rosji miałyby składać Gazpromowi, co miałoby być gwarancja prawną, że płacąc za surowiec, nie łamią unijnych restrykcji. https://niezalezna.pl/442556-k....

A Putin podobno "zjednoczył" UE i NATO...