Krakowskim targiem

Raz w lewo raz w prawo, ale jednak do przodu. Komu mięknie rura w tych negocjacjach? Myślę że KE, a decydującym czynnikiem jest tu postawa USA. Amerykanie uchwalili właśnie sporą sumkę - dziesiątki miliardów dolarów, na wsparcie wojenne nie tylko dla Ukrainy, Polsce tyż coś wpadnie. A wpaść może dużo więcej niż KE może nam dać z KPO. Podkreślam - może - bo i tu jest krakowski targ. Mnie ucieszyło najbardziej to, że w tych miliardach z USA jest także potężne wsparcie humanitarne na rzecz uchodźców w różnych krajach. Niemcy zostały więc z ręką w nocniku. A blokując nam kasę strzelają sobie w stopę. Proszę pamiętać że po wojnie będzie dużo ważniejszy Plan Odbudowy niż polski KPO - to Plan Odbudowy Ukrainy. Ja już dawno temu pisałam, że Polska chętnie zastąpi niemiecki kapitał w Polsce kapitałem anglosaskim. No to wszystko już jasne. 

 Plan Odbudowy Ukrainy właśnie ruszył, narazie to tylko planowanie inwestycji i walka o pozycje negocjacyjne, ale już gołym okiem widać, że Niemcy mają wobec Ukrainy tylko jeden argument: przyjęcie do UE, natomiast Anglosasi miliardy dolarów i nowoczesną technologię plus Polska jako hab nie tylko tranzytowy ale i surowcowy. Zasoby surowcowe Ukrainy są ogromne - i gdyby ktoś próbował pisać że Ukraina nie ma czym płacić, to powiem tak: może zapłacić np. udziałami w nowoczesnych kopalniach uranu, żelaza czy rudami rzadkich metali. O ropie i gazie już nie wspomnę, a tu Anglosasi mogą także pomóc w budowie odpowiedniej najnowocześniejszej infrastruktury.

Postawa Niemiec, aż się prosi by dać im "czarną polewkę" przy odbudowie Ukrainy. Jak napisałam wyżej, Niemcom mięknie rura, właśnie dlatego że ostatniego asa w rękawie ma Polska. Możemy kopnąć w ten unijny stolik z pożyczkami i poprosić USA o wsparcie. Niemcy zagrożą w odwecie zwijaniem swoich inwestycji> A proszę bardzo! USA chętnie przejmą ten "niemiecki biznes" pod kątem powojennych inwestycji na Ukrainie.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2022 [18:38] - Pers | Link:

@ujejska
//Plan Odbudowy Ukrainy właśnie ruszył, narazie to tylko planowanie inwestycji//
Jak można planować odbudowę skoro nie wiadomo co jeszcze zostanie zniszczone?
Wschód i południe będzie odbudowywała Rosja. W sam raz przydadzą się te ogromne bogactwa, o których wspomniałaś.

//Zasoby surowcowe Ukrainy są ogromne //
Raczej były @ujejska. Większość terenów, na których są te bogactwa nie należy już, niestety do Ukrainy.
Poza tym Ukraina nie będzie miała dostępu do morza. To z kolei jest szansą dla polskich portów.

Dziękuję za uwagę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [20:29] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Oczywiście że Rosja będzie partycypować w odbudowie Ukrainy, ale w ramach reparacji wojennych. Wolny Świat już zabezpieczył na ten cel różne ruskie aktywa. Ja nie mam wątpliwości że skopiemy dupy ruskich oberwańców.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-05-2022 [20:50] - Kaczysta | Link:

Ula Ujejska 

Łączne aktywa przejęte od oligarchów i instytucji rosyjskich czy rosyjskich banków na dzień 6.05.22 wynoszą 572 mld euro
​Pieniadze nie do odzyskania przez rosjan

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [20:58] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Pers dostanie zawału, a Putin to chyba dlatego zaniemógł.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2022 [20:34] - Tezeusz | Link:

"Amerykanie to najpodlejszy (po żydach) naród na świecie i stać ich na każde świństwo."

No @ Pers chyba piszesz jednak o sobie tak to do ciebie pasuje.

Pilnuj NEonka w likwidacji ! zdziwiony ? oj !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [20:47] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Posowiecki plemnik tak ma- i nic na to nie poradzisz. Zniknie jak kamfora kiedy skopiemy dupy ruskim oberwańcom.

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2022 [20:51] - Pers | Link:

@ujejska
//Zniknie jak kamfora kiedy skopiemy dupy ruskim oberwańcom.//
Czyli nigdy :))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2022 [21:06] - Tezeusz | Link:

@ula
NEonek już zlikwidowany jego kiepska  kopia na bazie fundacji Nowy Ekran  wkrótce zniknie, a antypolscy blogerzy ? to już sprawa slużb.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2022 [18:45] - Tezeusz | Link:

IV rzesza niemiecka z rudym zdrajcą wobec USA posrali w lewackie galoty.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2022 [19:14] - u2 | Link:

Niemcy mają wobec Ukrainy tylko jeden argument: przyjęcie do UE

To już historia się powtarza, Niemcy i Francja zablokowały możliwość wejścia Gruzji i Ukrainy do NATO co rozzuchwaliło Putlera do agresji na te kraje. Niemcy to agentura kremlowska, ale żabojady ? Jaki mają w tym blokowaniu Ukrainy "biznes"  ?

Obrazek użytkownika Maverick

12-05-2022 [19:15] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [20:30] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Won za Don ruski cieciu bez majtek!

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2022 [19:25] - Jabe | Link:

Polsce coś wpadnie z pewnością. Przypuszczalnie honor płacenia rachunków.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [20:31] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Oczywiście tobie nic nie wpadanie tylko rachunki do płacenia 😁😁😁

Obrazek użytkownika sake3

12-05-2022 [19:33] - sake3 | Link:

Wstrzymałabym się z tą ,,czarną polewką'' dla Niemiec pani Urszulo. Szef ukrainskiej dyplomacji Kułeba podziękował w Berlinie Niemcom za wsparcie.Podejście Niemiec do Ukrainy,do sankcji i dostarczania broni Ukrainie zmieniło się po ostatniej wizycie Annaleen Bourbock. ,,Widzimy,że Republika Federalna Niemiec przejęła inicjatywę i gra pierwsze skrzypce w Europie.Nie chcę wyolbrzymiać wczesniejszych negatywnych emocji między nami'' powiedział Kułeba.Tak więc nie wygląda to na chłodne stosunki  czy czarną polewkę tylko raczej na gorące uściski i całuski.Dlaczego? Widocznie Niemcy wykalkulowały ,że warto zakręcic się wokół bogatych złóż Ukrainy i już teraz po sprytnym przetrzymaniu Ukrainy w niepewności co do wsparcia wspaniałomyślnie go teraz udzielić.To się nazywa wielka polityka.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2022 [19:46] - u2 | Link:

Dlaczego? Widocznie Niemcy wykalkulowały ,że warto zakręcic się wokół bogatych złóż Ukrainy

Liczy się każda pomoc. Widać, że w Niemczech jest silna agentura kremlowska. List "inteligentów" niemieckich to nie przypadek. Oby Niemcy w końcu zmądrzeli.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [20:35] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Patrz na inwestycje - kto i ile inwestuje w tę wojnę na Ukrainie. Jak myślisz, za darmo? Niemcy się obudziły o dwa miesiące za późno. Poza tym, w pewnych dziedzinach nie mają tak nowoczesnych technologii jak Anglosasi.

Obrazek użytkownika Es

13-05-2022 [02:07] - Es | Link:

Przymiarki do planów odbudowy ruszyły.Rozmawiał(ponoć) Prezydent, Sasin też zapowiada trwające prace projektowe polskich ofert i rozbudza nadzieje na kontrakty Dwoimy się i troimy jak nikt inny w pomocy "braciom ukraińcom" wszelakiej, a w zamian.... Jest pierwsza deklaracja strony ukraińskiej: Niemcy zaproszeni do przewodnictwa w odbudowie Kijowa.Na razie Kijowa. A jakie perspektywy dla ofiarnej Polski? Na pierwszy rzut tymi samymi ustami mamy zapowiedziane skargi i arbitraż w sprawie limitów transportowych, oraz kontynuacja blokady przewozów z kierunku chińskiego.To taka łyżka dziegciu do tej beczki sielankowych prognoz.
Schadenfreude to wyjątkowo podłe uczucie, ale ja mówiłem że tak będzie prawie dwa miesiące temu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [08:24] - Ula Ujejska | Link:

Es
Kijów to "karta przetargowa"  za broń i akces do UE, którą zawsze można wycofać gdyby Niemcy stawiali zbyt ostre warunki i nie spieszyli się z pomocą wojskową. Przewodzić sobie można, ale oferty będzie się wybierać w USA.

Obrazek użytkownika Es

13-05-2022 [09:27] - Es | Link:

@UU 
Chciałbym dotrzeć do konkluzji rozmów Prezydentów w tej sprawie, jeśli jakieś były. Stawianie  przez Kijów tak sprawy w tym momencie, to handicap dla niemieckiego biznesu już na starcie . Ich pozycja że względu na potencjał i możliwości finansowania projektów jest i tak nieporównywalny więc zainteresowanie ukrainy będzie skierowane głównie w tym kierunku. Dodatkowym argumentem jest rozpoczynająca się procedura przedakcesyjna , a w jej walidacji Niemcy grają pierwsze skrzypce. 
Oczywiście że anglosasi upomną się o swoje prawa. Biznes to biznes. Zyski geopolityczne zresztą są równie ważne jeśli dla USA nie bardziej. Sęk w tym, że przekonani o naszej wielkiej roli w obronie ukrainy zakładamy a priori nasz równy udział w przyszłych interesach. Znowu jak mi się wydaje ztym samym przekonaniem jakie naszemu biznesowi i niektórym politykom towarzyszyło po awanturze w Iraku. 
Dzielimy, co prawda w tej chwili skórę na niedźwiedziu, ale chciałbym podzielać Twój optymizm, chociaż merytorycznych podstaw historia najnowsza nie podsuwa. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [11:25] - Ula Ujejska | Link:

"Wojna na Ukrainie trwa już niespełna 80 dni. Niemalże od samego początku - Wielka Brytania jest jednym z państw, które najbardziej pomagają napadniętej Ukrainie. Wielka Brytania zrozumiała, że polityka ustępstw wobec Rosji, jaką przez ostatnie osiem lat prowadziły Niemcy czy Francja, zawiodła i potrzeba innego podejścia, polegającego na czynnym udzielaniu nam pomocy teraz" - uważa Wadym Prystajko, ambasador Ukrainy w Londynie. więcej TUTAJ 

A to oznacza, że Anglosasi mają ogromną przewagę negocjacyjną w temacie powojennego ładu i odbudowy Ukrainy. A ja dorzucam polskie ALE - bez Polski nie uda się taka operacja.

Obrazek użytkownika Darek65

13-05-2022 [09:03] - Darek65 | Link:

Biznes jest biznes. Kasa się musi zgadzać. Ukraińcy nam jeszcze pokażą swoją "przyjaźń". A lwowskie lwy w ramach wdzięczności nadal zakryte....

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [11:42] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
Ciągle masz nadzieję, że uda się rozniecić nienawiść między Polakami a Ukraińcami? Niedawno byłam na Wołyniu by uczcić groby rodzinne z Rzezi Wołyńskiej - i wyobraź sobie, że Ukraińcy składali wieńce i kwiaty na mogiłach Polaków pomordowanych przez banderowców. Nikt ich nie zachęcał -  sami od siebie

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2022 [13:59] - Jabe | Link:

Proszę koniecznie coś więcej o tym napisać!

Obrazek użytkownika u2

13-05-2022 [15:44] - u2 | Link:

Proszę koniecznie coś więcej o tym napisać!

Ula już o tym na NB pisała. Ja ze swojej strony polecam wywiad na YT red. Zychowicza z prof. Motyką, który wyjaśnia przyczyny i przebieg Rzezi Wołyńskiej. To nie była akcja oddolna 5 milionów Ukraińców zamieszkujących Wołyń, tylko akcja OUN-UPA na służbie Niemiec. Wołyń była okupowana przez Niemców, więc zgodnie z prawem międzynarodowym jeśli Niemcy nie rozliczyły Rzezi to są jej winne.

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2022 [17:43] - Jabe | Link:

Jestem zainteresowany tym, co się obecnie w tym kontekście dzieje.

Obrazek użytkownika u2

13-05-2022 [19:38] - u2 | Link:

Jestem zainteresowany tym, co się obecnie w tym kontekście dzieje.

Wszystkich Świętych dopiero 1 listopada.

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2022 [19:43] - Jabe | Link:

Na przykład takie kpiny się dzieją.

Obrazek użytkownika Darek65

13-05-2022 [15:18] - Darek65 | Link:

Jestem daleki od rozniecania czegoś takiego, staram się realnie patrzeć na tę sytuację. Pamiętaj, że co innego zwykli ludzie, a co innego politycy i polityka

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [18:59] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
Jestem dobrej myśli w tym temacie. A wiesz dlaczego? Neobanderowic ukraiński niejaki Tiahnybok, znikł z ukraińskiej polityki i jego partyjka. Obstawiam że dostał w łeb za zdradę.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2022 [05:09] - Pers | Link:

Głos rozsądku z USA:
Republikański senator stanu Kentucky Rand Paul  jednostronnie zablokował szybkie zatwierdzenie ustawy, która przyznałaby Ukrainie dodatkowe 39,8 miliarda dolarów finansowania.
Projekt ustawy poparli przywódca większości w Senacie Chuck Schumer i przywódca mniejszości republikańskiej Mitch McConnell, którzy zażądali jednomyślnej zgody wszystkich 100 senatorów, aby natychmiast głosować nad tym środkiem. Jednak głosowanie zostało przełożone na następny tydzień po odmowie Paula, proszącej o wprowadzenie zmian w finansowaniu projektu.

„Powołując się na moje prawo do sprzeciwu, składałem przysięgę konstytucji Stanów Zjednoczonych, a nie obcemu narodowi i bez względu na to, jak ważna jest sprawa, moja przysięga dotyczy bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych” – wyjaśnił Paul podczas sesji Senatu. „Nie możemy ratować Ukrainy  skazując na śmierć amerykańską gospodarkę  ” – dodał.
Senator republikański przypomniał o wysokim poziomie inflacji, który ma miejsce w USA w ostatnich miesiącach. „Amerykanie odczuwają ból i wydaje się, że jedynym zamiarem Kongresu jest eskalowanie tego bólu  poprzez wyrzucanie większej ilości pieniędzy za drzwi  tak szybko, jak to możliwe” – powiedział.

„Nie zawsze musimy być wujkiem Samem, policjantem, który ratuje świat, zwłaszcza gdy dzieje się to za pożyczone pieniądze” – powiedział Paul. „Z długiem w wysokości 30 bilionów Stany Zjednoczone  nie mogą sobie pozwolić na bycie gliniarzami świata ”.
W związku z tym senator USA wezwał Izbę, by nie zapominała, że ​​Związek Radziecki został rozwiązany „w dużej mierze nie tylko dlatego, że został pokonany militarnie, ale dlatego, że zabrakło mu pieniędzy”. „Czy starając się ratować Ukrainę,  skazujemy Stany Zjednoczone na taką przyszłość ?” - to pytanie, które zadał.

Tak więc @ujejska, te miliardy dla Ukrainy (i podobno Polski) są na razie palcem na wodzie pisane.

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [08:02] - tricolour | Link:

Kłamiesz jak ruski prezydent. Ustawa weszła w życie. Możesz się powiesić jak ruski oligarcha - z żalu.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2022 [15:33] - Pers | Link:

@3kolorek
//Kłamiesz jak ruski prezydent. Ustawa weszła w życie.//
To ty kłamiesz. 

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [18:57] - tricolour | Link:

@Pers

Nie, nie kłamię. Lend-lease podpisane i działa. To kolejna kasa jest na razie zawetowana i rzeczywiście czeka. Nawet czekając rok nic się generalnie złego nie stanie, bo prezydent może co chce przekazać w ramach Lend-Lease. Hehehe.... i to was boli. I bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [08:08] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Bzdecisz kocie. Zapomniałeś o przywróceniu słynnej ustawy Lend-Lease Act. Prezydent już nie będzie musiał za każdym razem pytać o zgodę gdy będzie chciał wspierać Ukrainę lub inne państwo. A te kilkadziesiąt miliardów o których piszę w notce, potrzebują zgody jeszcze jednej Izby i podpisu Prezydenta - i to ostatni raz/

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2022 [15:32] - Pers | Link:

@ujejska
// potrzebują zgody jeszcze jednej Izby//
No właśnie, senat jeszcze i nie zatwierdził a ustalili, że musi być jednomyślność.
Nie doczytałaś @ujejska - "zażądali jednomyślnej zgody wszystkich 100 senatorów, aby natychmiast głosować nad tym środkiem. Jednak głosowanie zostało przełożone na następny tydzień po odmowie Paula, proszącej o wprowadzenie zmian w finansowaniu projektu"  Więc jeszcze nic nie jest przesądzone bo starczy jedno weto.

//Zapomniałeś o przywróceniu słynnej ustawy Lend-Lease Act.//
Nie zapomniałem. Ale to jest zwykła pożyczka, którą trzeba spłacić z procentami a nie prezent.
Zadzwoń @ujejska do senatora Randa Paula to może wycofa weto. :)

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [18:20] - Ula Ujejska | Link:

Pers
I znów bzdecisz głodne kawałki. Senator nie zawetował ale sprzeciwił się szybkiej ścieżce legislacyjnej.  Chce kontroli wydatków.
Zaorany.

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [18:54] - tricolour | Link:

Pers, jak zwykle łżesz - Lend-lease jest formalnie pożyczką, bo prezydent nie może mieć wiązanych rąk jakimiś kretyńskimi pieniędzmi gdy jest wojna. A po wojnie pożyczkę się umarza z radości, że wróg zdechł. Proste i sprawdzone.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2022 [05:15] - Pers | Link:

Rubel rosyjski staje się wiodącą walutą ze względu na świetne wyniki
Rosyjska waluta wznowiła wzrost w środę, wraz z ponownym otwarciem moskiewskiej giełdy, po kilku dniach wakacji i obecnie jest wyceniana na 65,6 rubla w stosunku do dolara.
Kurs ten jest poniżej poziomów notowanych przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie 24 lutego i kontrastuje z rekordem 121,52 rubli w szczytowym momencie presji antyrosyjskich sankcji z Zachodu.

Aprecjacja wynika z szeregu działań podejmowanych przez Moskwę w celu obrony waluty przed embargami. Oprócz kontroli kapitału Rosja zmusiła eksporterów do sprzedaży 80% ich dochodów w walutach obcych i nalega, aby „nieprzyjazne” kraje płaciły za import gazu w rublach.

Dziękuję za uwagę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [08:15] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Ale transferu technologicznego z Zachodu do odbudowy ruskiej armii to nie przywróci 😁😁 Jamal przejmie Polska na swoim odcinku bez żadnych odszkodowań i zamknie ruską rurę po wsze czasy. NS1 lada dzień tyż zostanie zamknięty lub zniszczony - i rubel może być nawet po 10 dolców 😁 Plany Europy i większości państw na Świecie idą w kierunku odejścia od importu ruskich surowców. Moskiewski hitlerek kaput.

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [08:38] - tricolour | Link:

Pers, miałem cię za faceta, nie ciotę.

Rubel jest wiodący w Rosji i tyle. Owszem, chętnie kupowane było paliwo ruskie i pewnie dalej będzie, bo jest potrzebne. Ale gdy wojna potrwa z rok, co nie jest wykluczone, to ruska ropa i gaz będzie już po takiej cenie, że ruscy będą jedli trawę.

Pisałeś z radością, ze ruskie zbombardowali dostawy broni. To czym, wczoraj nad strumykiem, ukraincy zniszczyli 70 sztuk sprzętu i dwa mosty pontonowe? Bumerangami? 1500 sztuk ruskiego pogłowia lezy tam w błocie więc daj se spokój z rublem i gazem.

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2022 [08:52] - sake3 | Link:

@Pers.......A źródła o tej wiodącej roli? Oczywiście wiadomo,że trwa ograniczanie roli dolara,ale czy większość transakcji finansowych w świecie odbywa się w rublach?

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2022 [15:41] - Pers | Link:

@sake
//Oczywiście wiadomo,że trwa ograniczanie roli dolara,ale czy większość transakcji finansowych w świecie odbywa się w rublach?//
Nie, większość nie. Udział dolara w światowej wymianie handlowej drastycznie spada, zwłaszcza po zuchwałej kradzieży rosyjskich rezerw walutowych. Coraz więcej wielkich państw przechodzi na rozliczenia w juanie, rublu i walutach narodowych. Nawet Arabia Saudyjska, największy gwarant dolara sprzedaje ropę za juany.
Już 10 państw UE kupuje gaz za ruble.
A o moje źródła nie musisz się martwić, są precyzyjne :)

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2022 [18:22] - sake3 | Link:

@Pers......Nie martwię się,za informacje dziękuję.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [18:25] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Pers tworzy wirtualną rzeczywistość - od dawna żyje w "matrixie". 😁

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [18:24] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Piszesz: "A o moje źródła nie musisz się martwić, są precyzyjne :)"

Tak precyzyjne jak te, co ci powiedziały o wetowaniu ustawy? 😁😁😁

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-05-2022 [18:51] - Kaczysta | Link:

dachowy kałmuku
BUCU SOWIECKI
Nie państw a firm z 10 krajów
Tak matole jest precyzyjnie.
W samych Niemczech jest 11 firm sprowadzających gaz i ropę od sowietów

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [18:55] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Perski "matrix" ma już bogatą historię 😁

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-05-2022 [21:39] - Kaczysta | Link:

Macron sugeruje Zełeńskiemu, aby Ukraina oddała ten kawałek terytorium, żeby zbrodniarz wojenny Putin mógł zachować twarz.
No jak nazwać takiego typa jak Macron... ??

Chyba francuskim **ujem. (to taki gorszy sort wśród **ujów)

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [19:02] - tricolour | Link:

@Pers

Nie ma żadnej zuchwałej kradzieży. Nie można okraść bandyty, mordercy, gwałciciela i sadysty w jednym. Panimajesz? Ruskie rezerwy zdeponowane w zagranicznych bankach pójdą na odbudowę Ukrainy zniszczonej ruską napaścią. To nie jest kradzież tylko rekompensata.

Kupują gaz za ruble? To dobrze, do czasu. Zresztą nikt nie chce bandytom zabierać gazu - niech go drapią gołymi rękami spod ziemi za miskę ryżu, niech zdychają z zimna na północy przy wydobyciu, gdy my będziemy siedzieć w ciepełku. O to chodzi.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2022 [19:44] - Pers | Link:

@kaczuś & @ujejska & 3kolorek
A żyjcie w tych waszych omamach, co mi do tego :)))))
Przebudzenie będzie bardzo przykre...

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [21:38] - tricolour | Link:

@Pers

Przebudzimy się i staniemy przed obliczem Pana, wszyscy. Zdrajcy też, doczekasz się. Może i będzie bardzo przykre, zobaczysz...

A na razie zachodnie haubice są precyzyjne i celne.

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2022 [21:44] - tricolour | Link:

@Pers3

Tu coś dla ciebie, co? Cieszy cię z pewnością.

https://www.onet.pl/informacje...

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2022 [22:34] - sake3 | Link:

@Pers....Jak przykre? Dzielne rosyjskie zuchy zabiorą im lodówki,pralki,zmywarki i sedesy? A może strzelą w plecy jak to mają we zwyczaju ,,walcząc'' na Ukrainie? No to jak się mają wtedy przebudzić?

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2022 [20:35] - Tezeusz | Link:

A ścierwoneonowy pisze o sobie tak :

"Zawiszo szanowny!
Smutek niezmierny mnie ogarnia na myśl, że już nigdy nie pojedziesz na ukraiński Krym, nie zobaczysz ukraińskiej Odessy, Mariupola, Charkowa, Doniecka, Ługańska czy Chersonia...
Ja natomiast z pewnością odwiedzę kiedyś te piękne, rosyjskie miasta :)
Kartki będę ci wysyłał, cieszysz się? :)))"

Ty tam nie pojedziesz ty tam jesteś !!

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2022 [20:36] - Tezeusz | Link:

A ścierwoneonowy żulik pisze o sobie tak :

"Zawiszo szanowny!
Smutek niezmierny mnie ogarnia na myśl, że już nigdy nie pojedziesz na ukraiński Krym, nie zobaczysz ukraińskiej Odessy, Mariupola, Charkowa, Doniecka, Ługańska czy Chersonia...
Ja natomiast z pewnością odwiedzę kiedyś te piękne, rosyjskie miasta :)
Kartki będę ci wysyłał, cieszysz się? :)))"

Ty tam nie pojedziesz ty tam jesteś !!

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2022 [22:14] - sake3 | Link:

W notce pana Matysiaka przyczytałam zdanie,,próby ograniczania dolara nie są takie proste.W 2019 roku aż 88% transakcji finansowych na świe odbyło się przy pomocy dolara,a jedynie 4% przy użyciu chińskiego juana.Nie znam sie dobrze na transakcjach finansowych ale nie wydaje mi się by od 2019 roku nastąpiło az tak drastyczne ograniczenie dolara i wzrosła rola rubla.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [13:00] - Pers | Link:

@sake
//ale nie wydaje mi się by od 2019 roku nastąpiło az tak drastyczne ograniczenie dolara i wzrosła rola rubla.//
To co ci się sake wydaje to rzecz nieistotna.
Dolar obecnie obsługuje ok 50% handlu światowego i jego udział cały czas spada.
Rubel po pierwszym tygodniu operacji spadł do 129 za 1 $ a teraz przelicznik jest 60-70 rubli za dolara. 
Będzie jeszcze korzystniejszy jak Rosja wprowadzi płatności w rublach za inne towary - metale, nawozy, zboża, drewno itd.
Kradzież rosyjskich pieniędzy i wykluczenie ze SWIFT spowodowała odwrót od dolara, który jest obecnie jedynym "towarem" eksportowym USA.
Rosja ma za to realne towary, które potrzebuje cały świat - żywność i energia przede wszystkim.
Już teraz świat zaczyna mieć problemy z paliwem jądrowym do swoich elektrowni. Tylko kilka zakładów na świecie przetwarza zmielony uran na fluorek uranu, co jest niezbędne do osiągnięcia wzbogacenia paliwa jądrowego na odpowiednim poziomie. Rosja wyprodukowała około jednej trzeciej fluorku uranu w roku 2020, z czego znaczna część została wytworzona z uranu z Kazachstanu.
Rosja posiada 43 proc. światowych mocy produkcyjnych w zakresie wzbogacania uranu

Czytaj więcej na https://zielona.interia.pl/eko...

Sankcje, którymi "wolny świat" chciał zdusić gospodarkę rosyjską obróciły się przeciwko "wolnemu światu" :)
Szkoda, że nasze telewizory o tym nie mówią...

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2022 [14:19] - sake3 | Link:

@Pers.....No,jesli te moce przerobowe w zakresie wzbogacania uranu w Rosji są równie wielkie jak moce produkcyjne w dziedzinie innych technologii to słabo widać. 

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [14:24] - Pers | Link:

@sake
Nie wiem jak jest z innymi technologiami ale z paliwem jądrowym właśnie tak jest.
Przykre, prawda? :)