KRYMSKI MOST UPADNIE


 

Jak tu nie kochać Ukraińców?

Wszystkich tych, co będą judzić, zniesmaczeni wytykać tym maluczkim z kresów człowieczkom (jak Niemcy nam) badziewiarstwo, od tej chwili uważam już bezdyskusyjnie za pucybutów (pucyonuców?) Putlera.
I już!

*****

W Mariupolu prawdziwa tragedia. Tu nie ma nawet milimetra miejsca na jakieś śmiechy – chichy. Bohaterowie, jak ci w Termopilach, ciągle nie dają się Giną – jeden po drugim. Lepiej umrzeć, niż się poddać. My, Polacy to rozumiemy.
Francuziki, Holendrzy i ci – ja, ja szprechen raczej nie. Żaba na talerzu, śmierdzący ser i wurst są przecież ważniejsze,

Putler i jego sztabbb... szykują na poniedziałek poważną imprezę.
Muszą się sprężyć i zgładzić tego ostatniego z Azowstalu w Mariupolu, bo tam właśnie ta impreza, jak Tuska w sklepie warzywnym, ma się odbyć.
Armia, gwardia i wszystkie ruskie żołdaki dostały rozkaz, że mają zabrać swoje mundury reprezentacyjne, bo 9 maja będzie defilada. Właśnie tam, w Mariupolu. Oczywiście główna aleja zostanie uprzątnięta z trupów.
I oczywiście przelecą te trzy najnowocześniejsze Migi (bo nie ma ich więcej) ciągnące za sobą czerwoną smugę z sierpem i młotem. Albo jakoś tak.

*****

Tymczasem te ukraińskie świnie, dzikusy z piekła rodem, które nie mają pojęcia, że my kulturnyj narod, czcimy ten nasz światowy Dzień Zwycięstwa, gdy braciom Niemcom (przepraszamy, przepraszamy, przepraszamy) zawiesiliśmy na Bramie naszą flagę zwycięstwa; psują i wprost sikają do szklanek samogonu, otwierając portal z tykającym zegarem i odliczającym czas, kiedy wysadzą w ten poniedziałek nasz ukochany, świeżo wybudowany most, łączący Krym z Mateczką Rossiją.
Mołojcy, zamiast defiladowych mundurów muszą teraz czuwać i chronić ten ważny obiekt i radziecki symbol, przed dywersantami z lądu, morza i powietrza.

Co za chamstwo! To jacyś barbarzyńcy amerykańscy.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

07-05-2022 [08:10] - Maverick | Link:

Most mostem, ale jak to nie być kolonią chazarską.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [10:40] - jazgdyni | Link:

Jak rozumiesz określenie "chazarski"?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [08:58] - jazgdyni | Link:

A tutaj info od Ukraińców z Warszawy.
Warto obejrzeć.

https://youtu.be/Bq7KNd-4V0c

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [09:31] - jazgdyni | Link:

Zwrot "nie możemy potwierdzić" to w dyplomacji i sprawach międzynarodowych jest niemalże zawołaniem : hurra! Ale im przypieprzyliśmy!  Lecz jesteśmy tylko "zaniepokojonym obserwatorem, więc głośno i publicznie cieszyć się nie możemy.
Ale dałbym sobie rękę uciąć, że już dobrego skacza popijali.

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [09:29] - sake3 | Link:

Szykuje się więcej imprez,obchody mają być huczne i wbić się w pamieć dla pokoleń.W Niemczech kilkadziesiąt a w Berlinie szpanować będą motocyklowe Nocne Wilki czcące rocznicę kapitulacji Niemiec po II-iej WŚ.Czy pani Merkel i kanclerz Scholtz wylegną by ich powitać i strzelić sobie pamiątkową fotkę? Czas najwyższy przełknąć gorzką pigułkę rocznicy i uśmiechnąc się do Putina licząc że przynajmniej nie będzie ekscesów. W Mariupolu Putin postawił przed swoją armią trudne zadanie.Jak będzie wyglądał ich triumfalny marsz? Będą wlekli przed sobą jeńców ,cywilów już i tak półżywych z głodu,wyczerpania,którym nie dali cienia szansy na ewakuację.Może na ciężarówkach będą wieźli trupy pomordowanych salutując urra przed swoimi upojonymi zwycięstwem i samogonem generałami? Ile te dzielne żołnierzyki nachlają się też tego samogonu,bo w tak ważnym dniu chyba im się należy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [09:35] - jazgdyni | Link:

Jak te putlerskie Nocne Wilki przejechały do Berlina? My ich przecież nie wpuszczamy. Co kiedyś poparłem i dostałem srogą opierdkę od konfederatów Korwina-Putina

... Chyba, że >Finlandia>prom>Szwecja>most>Dania>Szkopland

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-05-2022 [13:10] - Tomaszek | Link:

Ktoś im po drodze wentylków w kołach nie powykręcał .

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [09:42] - Pers | Link:

@sake
// Będą wlekli przed sobą jeńców ,cywilów już i tak półżywych z głodu,wyczerpania,którym nie dali cienia szansy na ewakuację//

Mieszkańcy Mariupola nie są już głodni, Rosjanie dostarczyli kilkaset ton pomocy humanitarnej.

75% uchodźców z Mariupola chce pozostać w DRL
Większość ludności cywilnej ewakuującej się z Mariupola chce pozostać na terytorium DRL. Poinformowała o tym w piątek minister spraw zagranicznych republiki Natalia Nikonorova.
„Większość tych ludzi, którzy zostali zwolnieni i mają możliwość przejścia przez ten humanitarny korytarz, nadal chce pozostać w DRL, więc możemy powiedzieć, że stosunek ten wynosi około 75% do 25%, czyli 75% ludzie chcą z nami zostać, albo generalnie są następnie ewakuowani do Federacji Rosyjskiej” – powiedziała Nikonorova.
Zaznaczyła też, że tylko 25% wychodzi z organizacjami międzynarodowymi, aby wyjechać na terytorium Ukrainy.
 

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [10:35] - sake3 | Link:

@Pers......A byłeś przy tym dożywianiu i korytarzach humanitarnych? Osobiście ,bo agitkom kremlowskim niezbyt wierzę jako że papier jest cierpliwy .Nie mogę się nawet dowiedzieć z NE ponieważ jako zaszczepiona i to aż trzy razy nie mam wejścia na twój blog bez specjalnej przepustki a może i wcale.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [10:39] - jazgdyni | Link:

A to ciekawe, że ta onuca Putlera jest jeszcze na swobodzie, Przecież jest na nią już zarzut.

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [12:00] - Pers | Link:

@sake
//Pers......A byłeś przy tym dożywianiu i korytarzach humanitarnych? Osobiście ,bo agitkom kremlowskim niezbyt wierzę jako że papier jest cierpliwy//
A ty sake byłaś przy tych morderstwach, gwałtach i "deportacjach" na Syberię?
Istnieje mnóstwo filmów potwierdzających to co pisze, tysiące zeznań mieszkańców Mariupola i raporty m.in Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Tylko, że o tym telewizor nie mówi...

//Nie mogę się nawet dowiedzieć z NE ponieważ jako zaszczepiona i to aż trzy razy nie mam wejścia na twój blog bez specjalnej przepustki a może i wcale//
Niniejszym udzielam ci w drodze wyjątku stałej przepustki (bezterminowo). Jeśli jesteś wyszvczepiona to zakładaj maseczkę, żebyś się przypadkiem czymś nie zaraziła :)
Jeśli chcesz wyrazić krytyczne opinie to starczy się zarejestrować. U mnie wycinane są tylko komentarze @ścierwousza.
Zapraszam serdecznie.

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [14:28] - sake3 | Link:

@Pers.......Wiesz Persie ,nawet ja o szczątkowym wg ciebie i pani Anny intelekcie jestem w stanie dostrzec toporność agitek propagandowych Kremla i nie wierzyć a cóż dopiero ktoś bardziej niż ja wyposażony w inteligencję. Czym dożywiani są mieszkańcy przez rosyjskich żołnierzy kiedy ci mają tylko tyle wyżywienia co z rabunku domów i sklepów? I czy można się dziwić mieszkańcom Mariupola,że powiedzą wszystko co chcecie i podpiszą w kążdym referendum co chcecie byleby wyjść z ukrycia? Ty miałbyś na tyle odwagi po przystawieniu ci lufy do twarzy? Że tak bardzo chcą deportacji gdzieś w głąb Rosji gdzie słuch o nich zaginie? O tym wszystkim też są filmiki,nie trzeba właczać nawet telewizora.Rosja bardzo intensywnie prowadzi wojnę propagandową uważając ją za równorzędną z militarną.W Moskwa jest oplakatowana nawoływaniem do ,,wojny oczyźnianej'' wywołanej rzekomo przez Ukrainę, w telewizji Rassija1 codziennie pokazuje się symulacje ataków nuklearnych( Dmitrij Kisielew) na inne państwa na przemian z groźbami Ławrowa czy Rogozina i pręży muskuły. No trudno uwierzyć patrząc na to.

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [15:07] - Pers | Link:

@sake
Wleję trochę nadziei w twe skołatane serduszko sake:

Morawiecki pełen nadziei. "W ostatecznym rozrachunku Rosja poniesie porażkę"
Bierzemy udział w potwornie trudnym maratonie, ale w ostatecznym rozrachunku Rosja poniesie porażkę, a Ukraina zostanie odbudowana i będzie suwerenna - powiedział premier Mateusz Morawiecki w podcaście. Przypomniał, że podczas konferencji darczyńców zebrano ponad 6 mld dolarów na pomoc Ukrainie.
Morawiecki w opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych podcaście podkreślił, że od ponad 70 dni nie ma ważniejszego tematu niż wojna na Ukrainie, a jej polityczne i gospodarcze konsekwencje dotykają nas wszystkich. "I choć wojna trwa od ponad dwóch miesięcy, to wielu wydaje się jakby minęły już ponad dwa lata. W takiej sytuacji jednym z największych wrogów staje się odczucie znużenia, zmęczenia, a nawet obojętności" - zwrócił uwagę premier.

"Prawda jest taka, że bierzemy udział w potwornie trudnym maratonie. Tak, w ostatecznym rozrachunku Rosja poniesie porażkę, a Ukraina zostanie odbudowana, Ukraina pozostanie suwerenna, Ukraina będzie wolna, ale w tym maratonie nie możemy stracić sił" - podkreślił szef rządu.

Trochę niepokoi mnie ten "maraton"... Przecież ogólnie wiadomo, że Ukraińcy w sprinterskim stylu piorą ludobójczych najeźdźców. 
Może pan premier wie coś więcej niż telewizor?

Martwi mnie także, że MSZ i Trzaskowski nie mogą się dogadać kto ma zablokować chamską prowokację ambasady FR polegającą na złożeniu kwiatów na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie 9 maja. 

Obrazek użytkownika J z L

07-05-2022 [18:19] - J z L | Link:

Dziś mija 70 dni jak pewien parch z Szamba 24 wygrał wojnę na Ukrainie
Dziś mija 70 dni jak pewien parch z Szamba 24 pierwszy raz zdobył Mariupol
Dziś mija 70 dni jak pewien parch z Szamba 24 zrobił loda putasowi
​Kto zacz?

Obrazek użytkownika J z L

07-05-2022 [18:19] - J z L | Link:

Dziś mija 70 dni jak pewien parch z Szamba 24 wygrał wojnę na Ukrainie
Dziś mija 70 dni jak pewien parch z Szamba 24 pierwszy raz zdobył Mariupol
Dziś mija 70 dni jak pewien parch z Szamba 24 zrobił loda putasowi
​Kto zacz?

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [18:33] - sake3 | Link:

@Pers......Właściwie to po co podajesz mi te wszystkie wiadomości,przecież są ogólnodostępne w mediach.Sądzisz może,że nie umiem czytać bo pani Anna uznała że Kubuś Puchatek to zbyt trudna dla mnie lektura? Otóż nie,jestem już na dwudziestej stronie co powinniście pochwalić. W kolejce czeka Koziołek Matołek.Odpowiem tylko na trzecie pytanie bo zbliża się wieczór i nie chcę ci psuć soboty.Uważam,że w Warszawie ambasada ma prawo złożyć wieniec na grobach ale w sposób godny,bez ekscesów. Cmentarz nie jest polityczny tylko miejscem spoczynku,palenia zniczy i modlitwy.Po prostu wystarczy że Trzaskowski nie będzie uczestniczył.Ironię zrozumiała,ale tu ironia jest nie na miejscu. .

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [15:18] - Pers | Link:

@sake
Ale muszę cię jednak trochę zmartwić sake:
Jak podaje The Economist:

„Rosyjska gospodarka znów staje na nogi” – zauważył w piątek brytyjski tygodnik, dodając, że „przeciwstawia się prognozom upadku” z powodu embarga nałożonego przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.
Według The Economist, rubel jest teraz „równie cenny” ze względu na „kontrolę kapitału i wysokie stopy procentowe”. W piątek rosyjska waluta była faktycznie silniejsza niż przed konfliktem: 65,8 za dolara amerykańskiego, w porównaniu z 81 w dniu 23 lutego. Rosja nadal spłaca swoje obligacje w walutach obcych, pomimo amerykańskich prób niewypłacalności.
Według danych Sbierbanku, największego rosyjskiego banku, Rosjanie po raz kolejny wydają „dość swobodnie” w kawiarniach, barach i restauracjach. Pod koniec kwietnia rosyjski bank centralny obniżył główną stopę z 17% do 14%. Prognozy, że PKB Rosji spadnie w tym roku nawet o 15% „zaczynają wyglądać pesymistycznie”, zauważa The Economist.
Sankcje ogłoszone przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników po wysłaniu przez Moskwę wojsk na Ukrainę miały na celu „obniżenie potencjału przemysłowego Rosji na nadchodzące lata”, jak powiedział prezydent USA Joe Biden. Biden obiecał także „podjąć zdecydowane działania w celu zapewnienia, że ​​ból naszych sankcji będzie skierowany na rosyjską gospodarkę, a nie na naszą”.
Od tego czasu Stany Zjednoczone odnotowały najwyższy roczny wzrost inflacji od 1981 r.,  ujemnego PKB i gwałtownie rosnące ceny benzyny, co Biden przypisał prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.
Tymczasem, według The Economist, Rosja wyeksportowała ropę i gaz o wartości co najmniej 65 miliardów dolarów, a dochody rządu z węglowodorów wzrosły o ponad 80% rok do roku w pierwszym kwartale 2022 roku.

I jak tu "rzyć" droga sake?
To my zaraz będziemy płacić za benzynę 10 zł a za bochenek chleba 9 a ci ludobójcy "po raz kolejny wydają „dość swobodnie” w kawiarniach, barach i restauracjach."? I jeszcze płacą za benzynę 3 zł?
Jak "rzyć"?...

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [18:00] - sake3 | Link:

@Pers....Jak rzyć to chyba pytanie pana paprykarza więc ten swój cały elaborat skieruj do niego.Poza tym dlaczego mam się smucić szybowaniem rosyjskiej gospodarki? Jestem osobą pozytywnie nastawioną do świata zwłaszcza w taki piekny dzień majowy,niepotrzebnie i bezowocnie się trudziłes wprowadzaniem mnie w zły nastrój. Lepiej zwierz się gdzie spędzasz obchody rocznicy 9-maja w Warszawie,na Kremlu,w Berlinie?

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [19:14] - Pers | Link:

@sake
//Lepiej zwierz się gdzie spędzasz obchody rocznicy 9-maja w Warszawie,na Kremlu,w Berlinie?//

Tak się składa, że w okolicach koła podbiegunowego. Już mam białe noce :)
Do wymienionych miast mam ciut za daleko...

Ale mam dla ciebie fajny filmik -  "Polacy przyjęci brawami na Placu Czerwonym w Moskwie" 2012 rok  https://www.youtube.com/watch?...
Ciekawe czy Ukraińcy, jak już zdobędą Moskwę, też nam pozwolą na taki piękny pokaz naszego wojska?

Obrazek użytkownika J z L

07-05-2022 [19:47] - J z L | Link:

Putas  - suki ten syn skończy jak Husajn,Kaczafi czy Ceausescu
Ścierwo jego będzie wisiało na Placu Czerwonym tygodniami
A potem skunksom sowieckim na pożarcie

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom 

Obrazek użytkownika J z L

07-05-2022 [19:47] - J z L | Link:

Putas  - suki ten syn skończy jak Husajn,Kaczafi czy Ceausescu
Ścierwo jego będzie wisiało na Placu Czerwonym tygodniami
A potem skunksom sowieckim na pożarcie

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom 

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-05-2022 [15:24] - Kaczysta | Link:

sake3
Jak podaje radziecki niezależny portal internetowy SpirytoLibero Toy-Toy.ru trwa wyłapywanie generałów z podziemi Azowstal
Tylko do piątku armia Kadyrowa pojmała 9 generałów z 6 krajów. Z Laosu,Kuby,Burikinia-Faso,Kiribati,Gwinei-Bissau i Wysp Salomona
A dziś rankiem kolejnego.
To chiński generał dywizji Huj Gej Guwn
To najwyższy ranga najemnik chiński pojmany w Mariupolu

Obrazek użytkownika tricolour

07-05-2022 [11:37] - tricolour | Link:

Weź, Pers, nie obrażaj ludzi swoją durną gadką.

Wzieli jakąś szmatę do kibli i kazali jej mówić o procentach, to powiedziała. Ludzie chcieli zostać, bo strzelacie do biedaków - napisz raz porządnie, nie zasłaniaj się szmatą. 

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [14:02] - Pers | Link:

@3kolorek
//Wzieli jakąś szmatę do kibli i kazali jej mówić o procentach, to powiedziała//

Masz rację, Ukraińcy robią tak przez cały dzień. 7/24

Obrazek użytkownika tricolour

07-05-2022 [18:46] - tricolour | Link:

@Pers

Zawsze takiego durnia udajesz? Ta szmata, minister DRL - od procentów - ty masz mózg, czy tylko linki i cytaty?

Hehehe... Gospodarka wstaje na nogi. Łady produkować zaczeli... Kommiersanta poczytaj.

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [19:25] - Pers | Link:

@3kolorek
//Zawsze takiego durnia udajesz? //
Ciebie nie dogonię, niewykonalne.

Obrazek użytkownika tricolour

07-05-2022 [21:34] - tricolour | Link:

@Pers

NIe goń, lepiej zapytaj, pytanie lepsze.

Otóż piszesz, że jesteś Polakiem. Nie, nie jesteś. Żeby być (Polakiem, Chińczykiem czy Papuasem) trzeba mieć priorytety. Twoim priorytetem jest Rosja, co każdy widzi. Jesteś sowietem, nawet jeśli się w Polsce urodziłeś.

Bycie sowietem to upośledzenie wynikające z niewolnictwa. Nawet tego nie zauważasz, jak prostackie są te twoje próby manipulacji - one właśnie wynikają ze zniewolonego umysłu.

Piszę ci o tym, bo zwyczajnie szkoda faceta.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-05-2022 [11:00] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za kałmuk dachowiec pisze takie gówno rodem z moskwy roSSji faszystowskiej no kto ?

"Kto tym idiotom powiedział, że Putin chce zakończyć Operację Specjalną do 9 maja?
Ławrow w wywiadzie dla włoskiej sieci telewizyjnej Berlusconiego Mediaset powiedział wyraźnie -
Pytanie: Czy konflikt zakończy się do 9 maja? Czy jest jakiś powód, by mieć nadzieję, że tak się stanie?
Sergey Lavrov: Nasi żołnierze nie będą sztucznie wyznaczać czasu swoich działań na żaden termin, w tym Dzień Zwycięstwa.
9 maja będziemy uroczyście obchodzić, jak zawsze. Będziemy pamiętać o wszystkich, którzy zginęli, aby wyzwolić Rosję i inne byłe republiki ZSRR, aby wyzwolić Europę od nazistowskiej zarazy.
Tempo operacji na Ukrainie zależy przede wszystkim od konieczności minimalizacji zagrożeń dla ludności cywilnej i rosyjskiego personelu wojskowego.
Zachodni debile mend-ialni znowu wymyślają jakiś bon mot, żeby potem się nabijać, jak w przypadku "klęski w zdobyciu Kijowa". A naród głupi wszystko kupi......"

A co na takie teksty rodem z Kremla - Służby ? pewno już wiedzą ? bo muszą !

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [09:56] - jazgdyni | Link:

Oto fajna ciekawostka z mojej Gdyni. Ponieważ jest już po zdarzeniu, to można mówić publicznie.
Wyjaśniam dla szczurów lądowych dalej.

https://youtu.be/ia3TNRCbtWs

Jesteśmy w ogólnodostępnej części portu gdyńskiego, tuż przy historycznym Dworcu Morskim, przy Kapitanacie Portu i kei pilotowwej (w remoncie).
Dwa holowniki asekurują średniej wielkości statek ro-ro, popularnie też nazywany samochodowcem. Ro-ro oznacza z angielska roll on - roll off; czyli wjeżdżaj na kołach i wyjeżdzaj (jak na promach samochodowych).
Oceniając z grubsza może taka jednostka zapakować jednorazowo od 2 do 5 tysiący aut osobowych na 11 składanych pokładach towarowych.
Właściwie to nie jest statek, tylko okręt, bo widać, że to jednostka wojskowa. Co widać? Ano to, ze jest cały pomalowany na szaro, a na dodatek na burtach ma swój numer armijny A 06. A jak się dobrze przyjrzeć przy zoomie na mostek, na skrzydłach są uzbrojeni żołnierze.
Okręt ma niewątpliwie dwa trustery - pędniki - dziobowy i rufowy, więc sam potrafi obrócić się w miejscu. A te dwa holowniki są tylko dla asekuracji, gdyby coś złego się stało (Np. blackout, czyli awarai prądu).
Transport został błyskawicznie rozładowany, a o zmierzchu policja zamknęła trasę wylotową z Trójmiasta i dzisiaj sprzęt już jest na Ukrainie.

Ps. Newralgiczny sprzęt wojskowy, o którym Putler i jego banda nie mogą się dowiedzieć, rozładowywany jest w Danii, na Morzu Północnym, bez wchodzenia na Bałtyk.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-05-2022 [12:12] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz

a tymczasem twoi  ukochani " goscie z Ukrainy" nadal jeżdżą na gapę komunikacją miejską w Gdyni i robią wielkie oczy jak im kanar mandat wystawic chce. Od 1.05. muszą płacić za bilety. Jak tak można!

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [12:16] - Pers | Link:

Waldek
//Od 1.05. muszą płacić za bilety. Jak tak można!//

Muszą płacić za bilety?!
To skandal!

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [14:32] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur......No to chyba wystarczy ich o tym poinformować,ze sa już obowiązani płacić.

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2022 [14:50] - Pers | Link:

@sake
//ze sa już obowiązani płacić//

No ale jak tak można? Brać pieniądze od bohaterskich uciekinierów przed ludobójczą wojną?
Nie godzi się...

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [18:01] - sake3 | Link:

@Pers....Dura lex sed lex

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [15:25] - jazgdyni | Link:

A ja muszę płacić w tej Gdyni, rządzonej przez organizację mafijną, za postój pod każdym supermarketem w obrębie miasta. Tylko parking podziemny pod galerią Riviera jest jeszcze wolny od tych chciwusów i złodziei. Dlaczego złodziei? Bo jako mieszkaniec miasta od urodzenia, gdzie zgodnie z ideą samorządności, władze mają dbać o mój dobrostan, jestem okradany na każdym kroku. Woda, kanalizacja, śmieci, parkingi i idiotyczne ścieżki rowerowe - to wszystko z mojej kieszeni. Deweloperom rosną domy i dzielnice, a urzędnikom miejskim konta bankowe.
Są Ukraińcy, to ich też trzeba skubać.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-05-2022 [17:50] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
Właśnie o tym mówię. Przyjmować ofiary wojny ale nie dawać im większych uprawnień niż mają tubylcy.Bo inaczej wcześniej czy później nastąpi ostry konflikt. Już teraz nie da się przejść spokojnie po krakowskim rynku by nie trafić na jakieś ukraińskie happeningl. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

07-05-2022 [15:04] - tricolour | Link:

@rolnik

Koledzy z liceum, w dawnych czasach, nawet pieciu marek na kawę nie mieli, gdy na roboty jeździli. Spali w parkach, załatwiali się pod drzewami, a wojny wtedy nie było. Policja ich słabo ganiała, ciekawe czemu?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-05-2022 [17:46] - rolnik z mazur | Link:

@ TRI
Nie wiem z którego liceum i w jakich czasach ?. W moich czasach trzeba było mieć wizę do RFN i pokazać, ze wykupiło się w NBP 150 USD po państwowym kursie. Chyba, ze chodzi ci o enerdowek. Pzdr 

Obrazek użytkownika Jan1797

08-05-2022 [17:44] - Jan1797 | Link:

Jazgdyni,
Rzeczywiście, jeżeli spojrzeć na władze samorządowe wielkich miast to ich mieszkańcy mają „zapłatę” za swój wybór. Słabiutkie władze miast „opozycyjnych” są w stanie jedynie szarogęsić się w magistratach, bo gdy sprawdzić gospodarowanie w ich przestrzeni, to jest cienko lub bardzo cienko. Zgadzam się z określeniem jednego z tutejszych komentatorów. Miejski samorząd to podwyżki rachunków z; zakładów cieplnych, wodociągowych i pozostałych miejskich z jednoczenie wyciągniętą ręką po dotacje do rządu. Jestem w Krakowie w o tyle lepszej sytuacji, że samorząd województwa jest poza zasięgiem totalnych. Podwyżki czynszów zawierają w stu procentach podwyżki miejskich spółek samorządowych. Proszę zapytać ZBK (też miejski) o lokale mieszkalne lub użytkowe, następnie w wypadku tych drugich doliczyć do ceny usługi lub towaru cenę wynajmu;) Pomoc uchodźcom zagwarantowali mieszkańcy, firmy i rząd -samorząd udostępnił lokale.    Pozdrawiam Autora, zdecydowanie Gdynię odwiedzę;)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-05-2022 [20:16] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
W jednej ze swoich notek pare dni temu napisałam, że krymski most to będzie cel nr.1. W sieci Ukraińcy opublikowali już licznik który odlicza czas do zniszczenia 😁 Ostatnio trenują na ruskich korwetach i statkach desantowych. Tegoroczna rocznica 9 maja zapowiada się ciekawie, bo i moskiewska parada może być przez Azowvców podobnie potraktowana.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2022 [20:24] - jazgdyni | Link:

Uściski Ulo

A ja już dzisiaj oglądałem, jak Ukraińcy ostrzelali łódź podwodną. Szybko się zanurzyła, więc nie wiadomo jakie szkody.
A w poniedziałek może być ciekawie.

Zdrówka