Smoleńsk - moje wspomnienie...

Doskonale pamiętam ten dzień 10 kwietnia 2010 roku. Dzień, który we mnie tkwi do dzisiaj, poruszając me wnętrze w okrzyku rozpaczy, gniewu, złości, pragnienia zemsty a na koniec dumy, że jednak nasza Polska potrafiła wzruszająco pożegnać tych wszystkich, którzy zginęli w zamachu smoleńskim.

Wtedy jeszcze spałem, gdy ze łzami w oczach obudziła mnie moja mama i przekazała tę smutną informację. Nie wierzyłem jej i nie potrafiłem uwierzyć aż do momentu oficjalnego potwierdzenia, że niemal wszyscy z rządowego samolotu lecącego do Smoleńska zginęli. Niemal, bo krążyły pogłoski, że trzy osoby przeżyły... jednak szybko je zdementowano.

Pierwszym uczuciem, który mną wtedy targał był wielki smutek wyrażony łzami spływającymi po rozgrzanych policzkach. Nie mogły te łzy zaprzestać płynąć i w tym ich potoku słuchałem cały czas informacji o tej tragedii.

Od razu też i później pojawiły się złość i gniew oraz stwierdzenie: "Zabili nam prezydenta!". Zaraz potem zadałem sobie pytanie: "Kto to zrobił i czy tylko Ruscy, czy też we współpracy z rządzącymi Polską?". 

Bowiem tak jak i dziś wtedy byłem przekonany, że ta tragedia nie była przypadkowa a kolejne lata tylko mnie w tym przekonaniu utwierdzały. Sądzę zresztą, że zaraz po tragedii większość Polaków też gdzieś nawet podświadomie było przekonanych, że to był zamach dokonany przez władzę w Moskwie. Dopiero późniejsza propagandowa kampania inforamcyjno-dezinformacyjna zasiała u wielu z nas wątpliwości i sprawiła, że część naszego społeczeństwa zaczęła wierzyć, że był to li tylko wypadek a winnymi byli piloci nakłaniani przez dowódców do lądowania w złych warunkach oraz "pancerna brzoza" urywająca skrzydło samolotu. 

Dalej w tym dniu przyszła jakaś pustka, wielka pustka jakby wyrwano mi serce i duszę. Patrzyłem bezwiednie na otaczające mnie przedmioty, tępo wpatrywałem się w ścianę i odrętwiały automatycznie wykonywałem jakieś działania dnia codziennego.

Refleksja przyszła później i zacząłem zastanawiać się nad tą specyficzną śmiercią wielu Polaków, w tym pary prezydenckiej. Jakże symptomatyczna ona była wziąwszy pod uwagę powód, dla którego lecieli oni do Smoleńska: upamiętnienie śmierci polskich patriotów zamordowanych z rąk sowieckiej NKWD. Jakże dziwna to zbieżność dat i okoliczności... Jakże dziwna to śmierć i co miała nam pokazać i co winniśmy zrozumieć?

Ale też pojawił się wielki ból po stracie kogoś najbliższego. Bardzo szanowałem ś.p. L. Kaczyńskiego za to co robił dla Polski i dla nas wszystkich, za tą dobroć płynącą z jego oczu, za patriotyzm, za wiarę i polski honor. Poczułem się osamotniony, niczym osierocony i zacząłem sobie przypominać to, co on mówił, jaki był na arenie międzynarodowej, tej naszej, polskiej i w życiu prywatnym.

I o tym jaki wobec niego był uruchomiony przemysł pogardy, ośmieszania i nienawiści płynącej ze środowisk naszej Polsce nieprzychylnych a nawet wrogich.

Napisałem w tych dniach wiersz...

Nie ma słów. Jest pamięć i nadzieja, i wiara...

Oj... nie ma słów...
Na gesty ostatnich lat minione,
Na zaprzaństwo przez III Rzeczpospolitą zdradliwą czynione...
Na ogrom rozpaczy zadanych Ojczyźnie,
Na platformianą swołocz poddaną sowieckiej i germańskiej zgniliźnie...

Oj... nie ma słów...
Na ból zadany Polakom w kraju i na dalekim uchodźstwie,
Na strach bijący z oczu tchórzy i zdrajców radośnie,
Na smoleński mord uczyniony na rodakach najbliższych,
Na kłamstwo bijące z oczu sowieckich myśliwych...

Oj... nie ma słów...
Na bezprawie owiane małością tysiącletnich wędrowców,
Na bałamutność niby wybrańców a odwiecznych bezpaństwowców,
Na cierpienia zadane naszej polskości...
Na ośmieszanie Krzyża w oparach fałszywej hrabioskości...

Oj... nie ma słów...
Na kłamliwą hipokryzję siejącą nienawiść,
Na pogardę godzącą w polską narodową tożsamość,
Na wasalizację i powolną utratę naszej Ojczyzny,
Na  jej upadek, w skali dziejów drastyczny...

Jest za to nasza pamięć, nadzieja i wiara,
Polska jest i będzie, tak wielka jak smoleńska ofiara...
Odzyskamy ją, odrodzi się jak zawsze w glorii i chwale,
A tragiczna śmierć smoleńska będzie fundamentem w tym dziele...

I też przyszło wzruszenie i wzmocnienie. Te tłumy na Krakowskim Przedmieściu zbierające się spontanicznie, te ich łzy, które były tożsame z moimi... i te tysiące zniczy płonące na biało-czerwono.

No i nadszedł czas na powrót na naszą ziemię tych, którzy zginęli i patrzyłem na te warszawskie kondukty żałobne podczas powrotu na polską ziemię Pary Prezydenckiej… Płakałem, ale oglądałem moją Polskę... Jakże wielu nas jest pomyślałem, jakże wielu jest polskich patriotów.

Uwierzyłem wtedy ponownie w naszego narodowego ducha. Zobaczyłem, że tożsamość polska nie została zabita. Ona była uśpiona i wtedy  odrodziła się w Nas... i stała się taka sama jaka była i w naszych Dziadkach, i Ojcach, którzy oddali swe życie, którzy walczyli o to, żebyśmy teraz mogli być dumnymi Polakami i żyć we własnym kraju…

Pamiętam też, że często w środowiskach patriotycznych czuliśmy się osamotnieni, mieliśmy poczucie bezsilności, rezygnacji i marazmu. Wtedy jednak pokazaliśmy, że jesteśmy silni... siłą tych tłumów stojących wzdłuż trasy konduktu żałobnego. Udowodniliśmy naszą siłę.. siłą tych łez spływających na policzkach jakże wielu, też młodych ludzi. Byliśmy silni... siłą tych wszystkich słów wypowiedzianych i siłą krzyku milczenia…

Podziwiał nas wtedy świat a my nie wstydziliśmy się narodowej flagi biało-czerwonej, naszej historii, tradycji, naszego wzruszenia. Wszyscy, my Polacy poczuliśmy dumę z polskości. Także Ci, którzy politycznie mieli odmienną wizję Polski, ale z chrześcijańskim, europejskim szacunkiem traktowali  innego człowieka. I kochali Polskę... z godnością milcząc nad grobami i oddając hołd śmierci... dla afirmacji przyzwoitości życia. Łączyło nas wtedy jedno... mimo różnic podglądów byliśmy polskimi Patriotami

Patrząc na te tłumy Polaków ... znów uwierzyłem, że wygramy naszą Polskę i trzeba być wytrwałym w tym dążeniu, nawet tylko dla nich, dla prezydenta, którzy polegli w służbie narodu i państwu...

Pomyślałem sobie wtedy, że widok tych tłumów byłby dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chyba najpiękniejszym podziękowaniem jaki mógł otrzymać od swoich Rodaków... gdyby żył. Wierzę, że jednak widział i gdzieś tam z góry szepnął wtedy: Dziękuję...

I tak naprawdę po tylu latach też dziś jestem dumny z Polaków. Empatycznie i z poświęceniem pokazujemy nasze człowieczeństwo pomagając Ukraińcom w ich wojennej i uchodźczej niedoli. I widzimy, przekonujemy się do jakich okrucieństw jest zdolna Rosja z prezydentem W. Putinem na czele. I widząc to wszystko aż trudno pozbyć się natrętnej myśli: Skoro dziś tak Rosja postępuje to przecież taki zamach nad Smoleńskiem byłby dla niej "spacerkiem". 

Tyle tylko, że minęło już wiele lat od tamtej tragedii i przez ten czas tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się o niej prawdy. Według zapowiedzi może dziś lub jutro jakiś jej rąbek poznamy, ale ja jestem jednak trochę sceptyczny i pytam: Czy całą? Tego nie wiem, bo przecież ten najprawdopodobniej zamach mógł mieć "różnych ojców", nie tylko W. Putina i naszych ówcześnie rządzących. Owszem W. Putin i nasi rodzimi zdrajcy mieli wiele powodów, aby pozbyć się nie tylko prezydenta, który miał ponownie kandydować na ten urząd (walcząc w wyborach z B. Komorowskim) ale też wielu z tych, którzy z nim lecieli. Ale nasz prezydent był też niewygodny zarówno dla USA (w dobie resetu na linii USA-Rosja) czy niemieckiej UE. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-04-2022 [10:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Jakże symptomatyczna ona była wziąwszy pod uwagę powód, dla którego lecieli oni do Smoleńska: upamiętnienie śmierci polskich patriotów zamordowanych z rąk sowieckiej NKWD."

Głównym powodem była zbliżająca się kampania wyborcza a także chęć uzyskania awansów. Katyńska rocznica akurat pokrywała się w czasie.

BTW
Proszę podać źródło informacji w którym zawarta jest teza iż brzoza urwała skrzydło tutce.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [11:14] - u2 | Link:

Podziwiał nas wtedy świat

Tak podziwiał, że przywódcy państw zachodnich nie raczyli przylecieć na pogrzeb PLK, bo w powietrzu unosił sie pył wulkaniczny. Tylko Gruzin Saakaszwili przechytrzył ten pył.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [13:08] - krzysztofjaw | Link:

Pisząc "świat" miałem na myśli zwykłych ludzi a nie przywódców państw. W Europie w czasie pogrzebu pary prezydenckiej był "pył wulkaniczny" a w USA B. H. Obama ostentacyjnie grał w golfa...
Dlatego też piszę, że nie tylko nasi i putinowcy maczali ręce (lub też choć  o nim zawczasu wiedzieli) w tym zamachu. 

Pzdr 

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [13:33] - u2 | Link:

Pisząc "świat" miałem na myśli zwykłych ludzi a nie przywódców państw.

Z całym szacunkiem, ale nie spotkałem się z uznaniem zwykłych zwykłych ludzi z zagranicy na przykład w sieci, a przecież wtedy również serfowałem.

PS. Co innego obecnie. Nie tylko oficjele, czy dziennikarze, ale przede wszystkim zwykli ludzie z zagranicy, chwalą Polskę za pomoc humanitarną okazywaną Ukrainie. Oczywiście oficjele chwalą oficjalnie, ale nakładają kolejne sankcje i kary na Polskę jak to ma w zwyczaju agentura niemiecko-ruska w UE.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:15] - krzysztofjaw | Link:

Unijne kary lub chęć ich ogłaszania nie umilkną dopóki UE nie powróci do swoich chrześcijańskich korzeni. Wojna na Ukrainie i nasza empatyczna pomoc tego nie zmieni. Dlatego też jestem zwolennikiem radykalnych decyzji władz polskich, nawet z groźbami naszego wyjścia z tej unii, czyli Polexitu. Nie ma na dzień dzisiejszy żadnych przesłanek, żeby błagać UE a w tym KE do uruchomienia dla nas zabójczego FO. To pułapka unijnych lewaków dążących do sfederalizowania krajów będących w strukturach UE. A to wprost oznacza naszą utratę suwerenności i niepodległości. Czy tego chcieli nasi przodkowie, w tym polegli w tragedii smoleńskiej? Na pewno nie! 
Pzdr

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2022 [14:18] - MFW | Link:

Przyczyny tej tragedii, podobnie jak tej w Katyniu w 1940 roku i w Gibraltarze w 1943 roku(za rok będzie jej 80-ta rocznica) tkwią w geopolityce i dlatego prawdy na ich temat Polakom się nie pozwala oficjalnie przekazać, bo Polska od II WŚ ciągle nie osiągnęła pełnej suwerenności i siły gospodarczej i militarnej, która mogłaby tę suwerenność gwarantować i ciągle nasze bezpieczeństwo opieramy na "sojusznikach", którzy w te zbrodnie są uwikłani.
Zbrodnia katyńska, której inspiratorem był Ławrientij Beria, agent brytyjski od 1917 roku, realizował ówczesny brytyjski interes(chodziło o to, by polscy oficerowie i żołnierze nie zostali wykorzystani przez ZSRR w ataku na III Rzeszę wraz z Francją.
Pokonanie III Rzeszy przez ZSSR i Francję, naruszałoby równowagę sił na kontynencie i marginalizowałoby status Wielkiej Brytanii(W.Bryt. od wieków dbała o równowagę sił na kontynencie- to była  i jest racja stanu UK).
Gdy Francja skapitulowała, wtedy interes UK się zmienił, mordy ustały i UK dążyła do wciągnięcia ZSRR do koalicji antyhitlerowskiej i wykorzystania polskich żołnierzy w tej wojnie po stronie UK i ZSRR, co stało się faktem.
To było z kolei przyczyną zbrodni w Gibraltarze, bo gen. w. Sikorski, po powzięciu wiedzy o zbrodni w Katyniu dokonanej przez NKWD, chciał tę wiedzę ujawnić, co stanęłoby na drodze powołani9a koalicji antyhitlerowskiej ze ZSRR jak główne źródło mięsa armatniego, oszczędzającego "mięso armatnie strony zachodniej".
Zbrodnia z 10.04.2010 roku ma podobne przyczyny do tej z Gibraltaru, bo tu również chodziło o to, ze śp. Prezydent L. Kaczyński stanął na drodze polityki resetu USA/Zachodu z Rosją, gdy USA chciały przeciągnąć Rosję na swoja stronę w celu zbudowania sojuszu przeciw szybko rosnącym w potęgę Chinom, pretendentom do globalnej hegemonii kosztem USA.
Interes Niemców polegał na tym, ze Niemcy chciały i chcą zbudowania rosyjsko niemieckiej EURAZJI, która byłaby  jednym z trzech głównych biegunów świata:
- USA
- Chiny
- rosyjsko niemiecka EURAZJA
Tego Polakom się nie mówi a zbrodnie na polskich patriotycznych elitach sprowadza się do budowy pomników i czczenia rocznic.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:23] - krzysztofjaw | Link:

Jest naprawdę dużo racji w tym, co Pan pisze. Tragedia smoleńska - o której wszystkie poważne kraje wiedzą wszystko - jest podobna do katastrofy lotniczej w Gibraltarze, w której zginął Sikorski. A ileż lat minęło, żeby pokazać prawdę o sowieckim mordzie w Katyniu? Jako Polska musimy w końcu artykułować swoje zdanie i szczególnie teraz!
Pzdr

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2022 [18:30] - MFW | Link:

"A ileż lat minęło, żeby pokazać prawdę o sowieckim mordzie w Katyniu? "

Minęło 52 lata od zbrodni do przekazania w 1992 roku L.Wałęsie,  dokumentów z podpisami Stalina.
Nie podano jednak danych kim był inspirator tej zbrodni i na czyje polecenie, więc Polacy są w dalszym ciągu pozbawiani całej prawdy. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-04-2022 [14:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Pisząc "świat" miałem na myśli zwykłych ludzi "

Ma Pan przesadne przekonanie o uwadze jaką darzą, zwykli ludzie na "świecie", Polskę. To jest efekt manipulacji przeziorów pisowskich.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:28] - krzysztofjaw | Link:

Jestem zawsze zdziwiony, jaką traumę przechodzą ludzi skażeni nienawiścią do PiS. To jest dolegliwość psychiczna. Ja też mam wiele do PiS-u pretensji, ale staram się myśleć logicznie. I dlatego uważam, że nad Smoleńskiem został dokonany zamach. A kto w nim uczestniczy i kto był bezpośrednim i pośrednim sprawcą ł? Na pewno nie tylko Rosja i nasi zdrajcy z PO i PiS, bo to byłoby niemożliwe. Ale wierzyć w wersję Kremla to trzeba być naprawdę ograniczonym umysłowo a do tego być totalnym antypolakiem. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2022 [13:18] - tricolour | Link:

A ja bym chciał - oprócz tych jękliwych wspomnień - poznać faceta, który wsadził do jednego samolotu setkę najważniejszych oficjeli państwowych wbrew wszelkim procedurom bezpieczeństwa.

Pamiętacie zestrzelenie amerykanskiego F117 nad bałkanami? Niewidoczny dla radarów kretyn latał zawsze o tej samej porze więc strzelili starym bukiem na chybił trafił, a na końcu poprowadzili przedpotopowych radarem i trafili.

Więc chcę poznać nazwisko faceta, który latał regularnie przed wyborami całym hufcem harcerzy i dał się - o ile to zamach, czego nigdy nie wykluczyłem - zestrzelić jak amerykański kretyn.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-04-2022 [17:48] - Niezalogowany | Link:

"A ja bym chciał - oprócz tych jękliwych wspomnień - poznać faceta, który wsadził do jednego samolotu setkę najważniejszych oficjeli państwowych wbrew wszelkim procedurom bezpieczeństwa"

Lidl, ruski trollu, doinformuję cię: tym facetem był Donald Tusk, agent Stasi i ruski "nasz człowiek w Warszawie". Uprawiając swoją małą zawistną wojenkę z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozdzielając wizyty w Smoleńsku, wystawił Pana Prezydenta Kaczyńskiego i 95 innych osób prosto w ręce mordercy Putina.

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2022 [18:19] - tricolour | Link:

@nielog.

Słabo.

Za rączkę do tutki wprowadzał, czy na powrozie? A może kocimiętkę w tutce wysypał i same wlazły? Jak on to zrobił, prestidigitator czy co? Może urokiem osobistym? Może siłą?

Rozdzielenie wizyt to było posunięcie adekwatne do przepisów bezpieczeństwa (pomijając miłość zainteresowanych). Zabawa w tym, że we mgle się nie lata, tak jak się nie jeździ. Przynajmniej ja nie jeżdżę, bo niebezpiecznie i dla mnie, i dla drzew w rowach.

Więc, przyjacielu, słabo ci idzie, jak i podkomisji.

PS. Jest juz plan pielenia chwastów z pól pod cepeka? Bo o pierwszej łopacie szkoda gadać.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-04-2022 [19:34] - Niezalogowany | Link:

"Za rączkę do tutki wprowadzał, czy na powrozie?"

Lidl, ruski trollu, kłamco i manipulancie,
Za organizację transportu do Smoleńska odpowiadała, KPRM. Kojarzysz KPRM? To takie miejsce gdzie rządzili Tusk i Arabski.
A po stronie Smoleńska na miejscu kręcił się twój kolega Turski - to ten fałszywy zakonnik, co pomagał wcześniej organizować inny zamach, ten na Jana Pawła II.

"Rozdzielenie wizyt to było posunięcie adekwatne do przepisów bezpieczeństwa"

Lidl, ruski trollu, kłamco i manipulancie,
Na Okęciu były dwa samoloty. Ale jeden uległ "nieprzewidzianej awarii".
Co więcej, początkowym założeniem było skorzystanie przez Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z pociągu.
Ale agent Stasi Donald Tusk w ramach złośliwego podkładania nogi Panu Prezydentowi wykonał polecenie Moskwy i KPRM zadysponowała tylko Tupolewem.

Tak właśnie Donald Tusk wykonując wytyczne Moskwy i folgując swojej własnej zawiści i małości wprowadził rządowe elity wprost w śmiertelną pułapkę Putina.

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2022 [20:12] - tricolour | Link:

@nielog.

Biedaczyska. Jak dzieci. Sto osób się nabrało na tego niemieckiego posługacza? Zabrał kolejkę i dał samolocik, nawet dwa, ale jeden zepsuty więc jeden. A Macierewicz pojechał kolejką, pewnie wąskotorową, miał nosa, nie powiem. Na pewno była wąskotorowa skoro wszedł tylko jeden pasażer, po wszystkim zjadł obiad i wrócił. Koleją, a miało nie być kolei.

No, nie przekonujesz mnie, niestety. Nie masz daru do przekonywania. W zasadzie do niczego nie masz daru. Nawet do ledwo okiełznywanej bezsilności.

Poproszę o raport. Techniczny już czytałem, lata temu. Czekam na konkrety, no i oczywiście proces winnego. Polskiego winnego, nie arabskiego.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-04-2022 [20:49] - Niezalogowany | Link:

"Biedaczyska. Jak dzieci. Sto osób się nabrało na tego niemieckiego posługacza?"

Twoim zdaniem mieli wsiąść w pierwszy lepszy autobus PKS, Lidl, ruski trollu, kłamco i manipulancie?
To KPRM Tuska decydowała o środkach i planie podróży.

"W zasadzie do niczego nie masz daru. Nawet do ledwo okiełznywanej bezsilności."

Twój poprzednik pod pseudonimem "tricolour" nie nauczył cię, że jestem niepodatny na ad personam?
Pewnie nie miał czasu, musiał szybko jechać by zostać ubity na Ukrainie.

"Poproszę o raport."

Wytrzymaj jeszcze chwilę. Np. do jutra.

"Czekam na konkrety, no i oczywiście proces winnego. Polskiego winnego, nie arabskiego."

Główny winny jest rosyjski, to twój pan, Putin. Jego przydupnik Tusk też oczywiście jest współodpowiedzialny.

Przy okazji Norymbergi 2.0 dla Putina pewnie uda się dorzucić Tuska jako uczestnika zamachu smoleńskiego.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-04-2022 [07:22] - Niezalogowany | Link:

"Poproszę o raport."

Proszę uprzejmie, Lidl, ruski trollu, kłamco i manipulancie:
https://niezalezna.pl/438226-r...
https://niezalezna.pl/438238-r...
https://niezalezna.pl/438218-j...

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2022 [09:23] - tricolour | Link:

@nielog

No i gdzie ten raport? Bzdety i zapowiedzi jak z pierwszą łopatą.

Powiem ci, przyjacielu, że tak tymi ciągłymi zapowiedziami spieprzyliście sprawę, że nikt już tego nie traktuje poważnie. Nawet wy sami, co jest żałosne - weź i sam zobacz czy temat jest w ogóle w prasie? Jest, po reklamie letnich lakierów do paznokci.

Pytanie z tych twoich śmiesznych linków: czy jest klimat, by osadzić winnych. Klimat!

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-04-2022 [15:40] - Niezalogowany | Link:

"No i gdzie ten raport? Bzdety i zapowiedzi jak z pierwszą łopatą."

Kłamiesz i manipulujesz, Lidl, ruski trollu. Raport jest w tej chwili prezentowany:

https://niezalezna.pl/438279-m...

https://niezalezna.pl/438276-m...

Raport do pobrania tutaj: https://static2.ftpn.pl/files/...

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2022 [21:24] - tricolour | Link:

@nielog

To jest śmiech we wszystkich stacjach, nie raport. Weź, bo zajadów dostanę.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-04-2022 [07:37] - Niezalogowany | Link:

"To jest śmiech we wszystkich stacjach, nie raport."

W przeciwieństwie do ciebie, Lidl, ruski trollu, kłamco i manipulancie, patrioci tutaj posługują się rozumem, a nie "stacjami" dostarczającymi im gotowce do "myślenia".

Obrazek użytkownika tricolour

12-04-2022 [11:00] - tricolour | Link:

@nielog

Hehehe. Rozumem. Chyba partyjnym i mglistym.

A potem jęk, że się nie udało. Ty, rozumiasty - jaki to rozum nakazał jazdę prezydenckim samochodem na starych oponach, a nowe zostały w garażu? Znów się udało?

Hehehe.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-04-2022 [11:49] - Niezalogowany | Link:

"Hehehe."

Dokonałeś całkiem udanego samopodsumowania, Lidl, ruski trollu.

Obrazek użytkownika tricolour

12-04-2022 [12:29] - tricolour | Link:

@nielog

Hehehe. Nie masz co powiedzieć, słabeuszu? Mówiłem ci, ze do niczego nie masz daru. Nawet do zmiany opon na czas.

Tak, nielog, w sobotę pod każdym Lidlem, Castoramą i innym Obi, w każdej galerii będzie pełny parking. I wagon pieniędzy wyjedzie za granicę czyli wagon pieniędzy będzie mniej w kraju. A takim pajacom jak ty zafundują w zamian Zenka i oczy zielone.

 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-04-2022 [14:17] - Niezalogowany | Link:

"w sobotę pod każdym Lidlem, Castoramą i innym Obi, w każdej galerii będzie pełny parking"

Znowu wtopiłeś ze swoim lidlowym fetyszem, ruski trollu, kłamco i manipulancie. Parkuje się pod Lidlem, a później na zakupy idzie się do polskich sklepów.
Polski naród się bogaci, coraz więcej ludzi ma samochody, więc o miejsca parkingowe trudno. A tu takie Lidle za darmo wystawiają wygodne miejsca parkingowe na jakich można postawić auto przed udaniem się na zakupy do polskiej sieci handlowej.

Obrazek użytkownika tricolour

12-04-2022 [14:51] - tricolour | Link:

@nielog

Racja! 

Niemiec z dobrego serca (!!!) buduje gratisowe parkingi, by polski konsument miał gdzie zaparkować idąc do swojego sklepu. W wyniku tej charytatywnej działalności stał się najbogatszym Niemcem. Jakie to proste, prawda?

Ale napisz, mędrcu, dlaczego w takim razie my, Polacy, nie budujemy po całym świecie darmowych parkingów, co? Toż to czysty zarobek.

Przecież wszyscy bylibyśmy najbogatszymi niemcami!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [20:27] - krzysztofjaw | Link:

No i cóż mam powiedzieć? Zgadzam się z Panem!
Pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:32] - krzysztofjaw | Link:

Rozdzielenie wizyt premiera D. Tuska i ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego powinno dawać do myślenia. A kto odpowiadał za umieszczenie wszystkich w jednym samolocie? Jest tak, że szef odpowiada za całość działania organizacji, więc D. Tusk winien stanąć przed TS a jego zeznania winny obciążać kolejnych wykonawców!
Pzdr

P.S. 
Lech Kaczyński miał jechać pociągem...

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2022 [21:35] - Jabe | Link:

No ale szefem był Lech Kaczyński, nie?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-04-2022 [07:21] - Niezalogowany | Link:

"No ale szefem był Lech Kaczyński, nie?"

Nie, "szefem" nie był Lech Kaczyński. Kancelaria Prezydenta RP nie miała mocy decyzyjnej w zakresie organizacji podróży do Smoleńska.
TU154M nie był "samolotem prezydenckim" jak wbijała Polakom do głowy ruska propaganda, ale samolotem KPRM.

Obrazek użytkownika Jabe

11-04-2022 [16:45] - Jabe | Link:

Chodziło mi o to, że „szefowaniem” w tej sprawie nie musiał się zajmować i Donald Tusk, choć retoryka partyjna imputuje mu sprawczość. A później jedynie maskował nieudolność, nie?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-04-2022 [13:24] - Marek Kudła | Link:

W TU-154 w Smoleńsku doszło do eksplozji? Wstrząsające odkrycie włoskiego laboratorium.  Włoskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów, do którego przesłano próbki do badań, wykryło na nich materiały wybuchowe. Są na nich ślady trotylu oraz RDX (heksogenu).
To potwierdziły badania brytyjskie prowadzone w Forensic Explosives Laboratory (FEL) w Kent !  Materiały wybuchowe znaleziono tylko i wyłącznie na fragmentach, które pochodzą z rozbitego samolotu i pobrane podczas sekcji zwłok.  Dla porównania w próbkach ziemi z miejsca gdzie leżał wrak nie wykryto materiąłów wybuchowych.
https://wlocie.pl/wiadomosci/w...
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:35] - krzysztofjaw | Link:

Jeszcze dużo nie wiemy... niestety. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-04-2022 [19:19] - Marek Kudła | Link:

krzysztofjaw
wiemy już prawie wszystko !  Jutro o godz. 11:00 zostanie przedstawiony oficjalny raport Podkomisji Smoleńskiej w TVP.  Raport jest już przetłumaczony na różne języki.  Prezydent Duda będzie się domagał procesu, m.in. Tuska,  przed międzynarodowymi trybunałami sprawiedliwości !!!
 

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [14:23] - u2 | Link:

Polska od II WŚ ciągle nie osiągnęła pełnej suwerenności i siły gospodarczej i militarnej, która mogłaby tę suwerenność gwarantować i ciągle nasze bezpieczeństwo opieramy na "sojusznikach", którzy w te zbrodnie są uwikłani.

Znowu pokrętna logika. Jacy sojusznicy Polski są "uwikłani" ?

PS. Nie widzę na świecie żadnego mocarstwa, które mogłoby panować nad całym światem. Wszelcy dyktatorzy, którzy próbowali podbić świat marnie kończyli. Wszelkie mocarstwa opierają sie na sojuszach. Chiny, czy Rosja nie są wyjątkiem.

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2022 [14:59] - MFW | Link:

Ślepi i głusi a takim się prezentujesz, mają ograniczone możliwości oglądu i oceny rzeczywistości poza zasięgiem rąk.
Taki się widocznie urodziłeś i takim już pozostaniesz do końca, bo widać brak ci chęci do poszukiwania informacji, bo pewnie także masz trudności z rozumieniem pisanego, co jest objawem wtórnego analfabetyzmu.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [15:04] - u2 | Link:

Znowu "argumenty" ad personam, a nie ad meritum. Unikasz dowodzenia swoich pokrętnych tez, bo posługujesz się pokrętną logiką. Poprzednio uderzałeś ad personam w ministra Macierewicza, teraz uderzasz w sojuszników Polski, jakoby byli uwikłani w zamach.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:42] - krzysztofjaw | Link:

Z tymi sojusznikami to trzeba uważać. Już nieraz w historii nas oszukiwali. 10 kwietnia jakoś nikt nie chciał nam pomóc a jak był pogrzeb pary prezydenckiej to nikt nie przyjechał (podobno z powodu pyłu islandzkiego wulkanu) a prezydent B.H.Obama grał ostentacyjnie w golfa. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [20:26] - u2 | Link:

Z tymi sojusznikami to trzeba uważać.

Oczywiście, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Prawdziwych sojuszników w czasie wojny lub podobnego kataklizmu. Jednak teza, że sojusznicy są uwikłani w zbrodnię wymaga jak nie twardych dowodów to przynajmniej poszlak typu komu to się opłaciło, kto na tym skorzystał, kto zacierał ślady i sprowadzał śledztwo na manowce.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [20:58] - krzysztofjaw | Link:

Trzeba pamiętać, że wtedy trwał reset Rosja - USA. I temu resetowi najbardziej nieprzychylny był ś.p. L. Kaczyński. 
Pzdr
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [21:54] - u2 | Link:

Trzeba pamiętać, że wtedy trwał reset Rosja - USA.

To że prezydent Obama wykonał gest dobrej woli wobec Putlera 17 września 2009 r. Putler uznał za oznakę słabości, którą nalezy wykorzystać. Ale nie można obwiniać prezydenta Obamy, że był uwikłany w zamach.

PS. 71-letni Putler uznał, że prezydent Biden również jest słaby dlatego teraz znowu zaatakował, ale na dużo większą skalę. Wątpię, aby to była celowa polityka USA prowokowania Putlera. Putler ma przeszłość kagiebisty, robił niby na uboczu w Dreźnie, ale emeryturkę uzyskał już w wieku 39 lat, gdyż robił pod przykrywką razem z organizacją terrorystyczną Rote Armee Fraktion, znaną z wielu zamachów w RFN. Niemcy panicznie się boją ruskich do dzisiaj :-)

Obrazek użytkownika angela

10-04-2022 [15:56] - angela | Link:

Pamietam ten dzień. Wiadomość, smsem dostalam od rodziny zaraz potem, jak wysiadlam z samolotu....szok.
Pamiętam to uczucie, przerazenie i żal.
Szybko zaczęły przesuwac się  przed oczami zdarzenia ostatnich miesięcy, dni.
Wczesniej, niespotykana nagonka na prezydenta, zaczely się wizyty rosyjskich polityków, i dziwna przyjaźń z ówcześnie rządzącymi. 
Ale najbardziej zaważyła decyzja, rozdzielenie wizyt prezydenta i rzadu???
Krążyły wiadomości, ze Putin nie chciał tam prezydenta. I wykonali rozkaz ruskiego.
Potem okazalo się, ze wczesniej byl remont TUtki.
Jest pytanie, czy rząd Polski maczał w tym palce, czy ruscy ocyganili matoła, i obudził sie z ręką w nocniku, i na zawsze przywiązali go do siebie, jak psa lancuchowego, i mogą robić z nim co tylko chcą. Nie przypadkie został wyslany teraz do obalenia rządu Morawieckiego, a dzikie oczy i strach, mówią, ze wie co sie dzieje.
Teraz ma czelność wytykać obecnemu rządowi "rosyjskość ", na zasadzie łapaj złodzieja. 
Spacer na molo, tez duzo wskazuje, na wspolny ' nteres' tych dwóch. 
Jest tez pytanie, jaka jest rola Niemiec w tym morderstwie.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [16:11] - u2 | Link:

Jest pytanie, czy rząd Polski maczał w tym palce, czy ruscy ocyganili matoła, i obudził sie z ręką w nocniku

Za czasów nierządów tego "matoła" zginęło wiecej polskich generałów niż podczas drugiej wojny światowej. To niebezpieczny typek. Pisałem już o tym na NB. Urządzał razem z Januszem P. merdialne seanse nienawiści wobec PLK. Tworzył atmosferę nienawiści, która sprzyjała zamachom i skrytobójstwom niewygodnych osób - vide "seryjny samobójca".

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [20:56] - krzysztofjaw | Link:

Katastrofa Casy, później nad Smoleńskiem Tutki... Ten człowiek nie ma prawa znajdować sie na terytorium Polski!
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-04-2022 [16:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ale najbardziej zaważyła decyzja, rozdzielenie wizyt prezydenta i rzadu???"Jedna z niewielu mądrych decyzji  polskich polityków. Dwóch najważniejszych ludzi w państwie  nie powinno się znajdować razem w jednym samolocie, a już na pewno nie w jednym miejscu na terenie państwa wrogiego. Jak bardzo to ważna zasada świadczą problemy w zarzadzaniu armią po śmierci prawie całego dowództwa WP. Ciekawe czy osoba odpowiedzialna za ten durny pomysł wsadzenia generalicji do jednego samolotu na wycieczkę do Rosji została w jakiś sposób ukarana.

Obrazek użytkownika angela

10-04-2022 [18:02] - angela | Link:

Zdzichu jak zwykle  żartuje, moze kazdego polityka wyslac oddzielnym samolotem, tym bardziej przecież, że  wszyscy uwazali samolot z prezydentem za jak najbardziej chroniony i bezpieczny.
Samolot  świeżo po remoncie,  to znaczy w pełni sprawny i bezpieczny.
Sprawny, o ile ktoś tego  samolotu odpowiednio nie udekorował. 
Taki samolot podstawiono prezydentowi, i wiadomo jak się skończyło.  

 

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2022 [18:36] - tricolour | Link:

@Angela

Normalna rodzina bierze dwa samoloty, dzieląc się dziećmi. Bo za parę złotych nie ryzykuje się życiem wszystkich.

Ile kosztuje samolot da koniec Europy? Pięć stów?

Obrazek użytkownika angela

10-04-2022 [20:17] - angela | Link:

Tricolour, nie jeździj po Polakach, jezeli mieszkasz w Polsce. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [20:24] - krzysztofjaw | Link:

O całej sprawie remontu tutki wiedział G. Michniewicz (szef kancelarii tajnej w rządzie D. Tuska), który sobie popełnił samobójstwo w dzień przylotu tutki z Rosji (po "remoncie") do Polski 23 grudnia 2009 roku. Zostawił żonę i dzieci, choć miał do nich przyjechać na Wigilię. Kolejnym był szyfrant Zielonka, który też zginął w niewyjaśnionych okolicznościach i znaleziono jego ciało po kilku miesiącach. A późniejsze seryjne samobójstwa osób związanych z tragedią? To przypadek? Nie wierzę w aż takie przypadki. A Komorowski już w dniu 10 kwietnia i nie mając oficjalnego zgonu prezydenta Kaczyńskiego przejął jego obowiązki... jak on chciał tego aneksu do raportu z likwidacji WSI... Aż rzygać się chce. 
Pzdr
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2022 [21:38] - Jabe | Link:

Może ktoś kiedyś wyjaśni te samobójstwa. Przypadkowo jednak samobójstwa w tym kraju omijane są szerokim łukiem.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-04-2022 [22:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Zdzichu jak zwykle  żartuje, moze kazdego polityka wyslac oddzielnym samolotem, "

Nie żartuję. Wysyłanie polskiego  premiera i prezydenta oraz całą generalicję czyli przedstawicieli państwa NATO na obszar Rosji to pomysł debila.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [20:16] - krzysztofjaw | Link:

Tylko jedno. Szkoda mi Pana... naprawdę i niech pan sobie wierzy dalej w wersję sowiecką. Najlepiej żyć w nieświadomości i unikać dysonansu poznawczego. Doprawdy tacy ludzie doprowadzają mnie do ich pobłażania... Szkoda...
Pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-04-2022 [18:46] - krzysztofjaw | Link:

Pytań jest wiele i dobrze, że pani wskazuje na te detale. jestem niemal pewien, że na molo w Sopocie D. Tusk rozmawiał z W. Putinem o rozdzieleniu wizyt. A jeżeli tak było to też wiedział co planuje przywódca Kremla. D. Tusk odpowiadał za rządzenie krajem, więc on ponosi odpowiedzialność. Oczywiście tylko nie on, bo uważam, że ten zamach był przedsięwzięciem międzynarodowym. 
Pzdr